Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Ljudi, jel se susretao neko sa problemom sa ekranom na A2 Lite gde se u gornjem desnom uglu ocrtava kao neka magistrala, ne znam kako da opišem, bukvalno kao magistrala na matičnoj ploči?

Stoji i kad je ugašen i kad je upaljen ekran. Prvi put vidim tako nešto.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Evo da vidite o čemu pričam, na slici je ekran ugašen:
1344f29a6e8edb12776046883d330e98.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vjerovatno, postoji li šansa da se nešto "podvuklo" pod staklo i oštetilo ljepilo?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne verujem, pre će biti da je greška u proizvodnji ili da se telefon dosta grejao i lepak je popustio. Ako imaš garanciju svakako je za reklamaciju.
 
Moj RN5 ima između displeja i stakla tačkicu prašine ili nečeg što im je promaklo dok su stavljali staklo. Najviše se primjeti na crnoj i bijeloj pozadini. Nadam se da su malo poboljšali QC do sada.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko radnju u Beogradu gde mogu da mi prebace Mi A2 u 6X?
Ovo iz prvog posta mi je mnogo komplikovano, plašim se da ne pogrešim negde i da zeznem tel?
 
Stiglo decembarsko sigurnosno azuriranje.
 
Slaba nešto podrška za konvertovane A2 na 6x što se romova tiče baziranih na android 10.


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Kod mene je počelo da se dešava na mi A2 da sa originalnim adapterom za slušalice koji je došao uz telefon slušam muziku normalno a da sa adapterima iz kineskih radnji od skoro ne radi jedna slušalica.
Mislio sam da je u adapteru problem pa sam kupio još jedan kineski i isto se dešava. Ranije su slušalice radile sa bilo kojim adapterom.
Isto se dešava i na novembarski i na decembarski apdejt.
Da li je moguće da je tu Xiaomi ubacio neku zvrčku ?
 
Drugari opet imam problem sa kamerom (fabričkom) sve drugo radi osim video snimanja sa zadnjom kamerom, (na gcam radi) čim je uključim iste sekunde šlogira, evo i screen, ne stignem ni u podešavanja da odem.... Probao sam da namestim prednju kam, pa predjem na video i sve ok dok je na prednjoj, čim je okrenem opet isto.... Neko?
5a4c31b7882cfb186be097fe710e68de.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Probaj "Camera All In One Module" ako imaš Magisk i root.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Imam i jedno i drugo, nemam u magisku da skinem taj modul, gde da ga nadjem?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Utisci?
9595dc83fc02db34608e968af7f91761.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Jel izašao za Lite?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ме још није стигла. Чекам.

Стигло. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da radi brze. Mada sam posle update-a uradio reset. Svidja mi se.
Meni takođe, uz bitnu razliku - bez reseta.

Ovako je Android 9 trebalo da izgleda! Napokon sam prihvatio Gestures, ispeglali su ga kako treba, fluidan je i smislen. (kroz celu 9ku sam furao standardna 3 dugmeta za navigaciju)
Jedino još nisam skapiro kako asistenta da okinem, osim "OK Google". Gesture sa ivica meni ne radi. (možda je samo za Pixele - ko što su "Live Captions" - za sada, samo: Pixel. I root-ovani/custom ROM/Magisk - a od toga sam pobegao!)

A najviše mi se dopada granularna podela dozvola tipa ono da dozvolis pristup lokaciji samo kad je app u fokusu, ne i kad se ne koristi *

*Iako je sramota za Gugl da npr LineageOS od pre 2 godine ima još bolja podešavanja za sve dozvole! Daleko više kontrole samih dozvola, nego ovo sad. Ali ajde, bolje išta nego ništa.

Update na 10ku mi je rešio i problem osvetljenja [emoji365] ekrana! Na 9ci je vrednost bila zakucana, slajder nije menjao ništa. Sad radi kako je trebalo da radi.

Eto, to su neki prvi utisci. Bateriju da komentarisem neću, posle samo jednog dana korišćenja.

E da, pošto sam imao i A1, mogu reći da sam razočaran u Xiaomi, na par nivoa... -

Quality control im ne valja (eMMC hardware issue na A2) a QC je bitan
[emoji809] očigledno i ljudstvo ne valja (obzirom da su im sistem update-i bili znatno brži na A1 spram A2, da su na A2 imali apdejte koje su ispravljali i sl.)
Drugim rečima, poentu Android One-a su sveli na: marketing... i loše izvedbe. Ali kapiram i to, sad rade hiper produkciju telefona, treba sve to 'podržati' [emoji854]

Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Ja nisam zadovoljan 10-kom. Više sam izgubio nego što sam dobio.
Nema više otključavanja licem. Nema zvuka pri zaključavanju i otključavanju telefona iako je uključen. Kad zadržim pilulu više ne ide odmah na google search. Dark tema je OK. Nisam primetio da je brži u radu, meni isto.
Trebaće ovde barem 3-4 update-a da isprave sve ovo.
 
Poslednja izmena:
Moj utisak je problem sa zvonom. Iako mi stoji i dalje ton koji sam izabrao u opcijama, on po nekom svom izvoru pušta neki nepoznati bip ton. Video sam na internetu da je bilo tih problema, ali još nisam našao rešenje. Takođe, sve pojedinačne melodije vezane za pojedine kontakte ignoriše u pušta taj bip ton
 
Tako je. Kod mene isto. Ima tu još sitnica. Dok se sve otkriju, trebaće jedno 4 meseca bezbedosnih zakrpa da poprave to.
 
Izgleda da su povukli OTA Update. Vratio sam sa se na stock sa 6X MIUI i povukao mi je decembarski update ali 10 ne nudi.

Možda i bolje dok ne ispeglaju.

Ako razočara ja se vraćam na MIUI.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sitnih bagova: ima. (vidi screenshot na dnu.)

Evo, npr meni Direct Share (ono čudo da odma' izbaci aktivne komunikacije tj. kontakte s Vajbera, Whatsappa i sličnih.) - ne radi. Mož brišeš keš, re-installiraš Viber, neće pa neće.

pWoxtk0_d.jpg


I nije strašno što neće, nego što mi zauzelo mnogo prostora učinivši ga - neupotrebljivim! [emoji3] (ali jeste, vidi se jedan red od 10+; na 9ci su bila 2 direct share + bar 3-4 obična / pinned*)

+ * koliko vidim, nema više ni to "Pin/Unpin" app pa da sam sortiraš prioritetne aplikacije prilikom deljenja. Da l' nema 10ka ili je Šaomi "zaboravio", saznaću verovatno kroz prvi "apdejt apdejt-a" [emoji854]

Ništa, delim sporije! Dok Šaomi ne "sredi" svoj QC i softveraše...što se desiti neće. [emoji6]
A ovamo pucaju na to da budu "više premium" brand.

I ugurali su se u Android One, gde ljudi kupuju telefon zbog podrške (između ostalog) a podrška je... od oktobra 2019-e pevala pesmu da desetka stiže "next month, for sure!" (nije bitno kad nego kakva stiže, mada jeste i - kad, kad su već u Android 1-u!)

A tu mi je najsmešnije što ljudi od Gugla ocekivase update, ko da Gugl pravi sys update i šalje OTA. Dovoljno je baciti pogled na Google support 4um i videti silna "pogrešna očekivanja":
http://letmegooglethat.com/?q=xiaomi+a2+android+10+site:support.google.com

100% Xiaomi's fault. [emoji107]
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su povukli OTA Update.
Otkud taj info? (source)
I šta to znači za ljude koji su odradili update, čekićanje novog?

[emoji809] Pitanje za SVE:

U moru [emoji336] brendova iz Kine, 'el postoji neki koji je povoljniji od Šaomija, a da fura Qualcomm/Snapdragon SoC (a ne Mediatek)
& da ima "solidan" XDA community? (solidan = root + LineageOS, niš drugo.)

Kad kažem povoljniji, mislim na to da nov Snapdragon 6xx (ili čak 7xx) fon košta 100-150 dolara, na primer. Ili bar - (minus) $30-50 spram Šaomija za isti hardver

A da je brend takav da nešto neće crći za 2 meseca. Drugi deo (XDA) se odnosi na to da sam postanem svoja" podrška".

(pitaću i u "Šta da...", ali mogu i ovde, za kaj ne, ionako smo odavno prihvatili Kinu kao sasvim solidan izvor - kad se probere) [emoji846]

Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Nazad
Vrh Dno