Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Možete donijeti i stari (ispravan, bez fizičkih oštećenja) Mi telefon i zamjeniti za 30% popusta pri kupovini novog.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Stigao update

2b15f33da6e30e454f8e247f109e3bde.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
pozdrav drustvo, supruga ima problem sa mi a2..jednostavno izgubi wifi mrezu na 2 metra od rutera i nece sam ponovo da je uzme dok ne udje u postavke i ponovo se konektuje...jel imao neko slicno iskustvo i kako rijesiti problem
 
Na wifi se inače nešto teže konektuje...i ja kući bukvalno na dva metra od rutera pa mi se nekada desi ds recimo vidi unifi mrežu a kućnu u opšte ne pronadje..tek posle nekih minut...mads mi se nije dešavalo posle kada se konektuje ds dodje do prekida.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima, jedno pitanje:
Tasteri + -, sa strane, kontrolisu mi zvuk medija a ne zvona? Kako da to promenim, ako se moze promeniti?
 
To je novi androiid Pie. Ako hoces da menjas glasnocu zvona, pravac u settings .
 
Ima li negde selfi stap za ovo cudo? Kako da trazim, nalazim samo one sto rade na audio ulaz....

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Uzmes bluetooth stap.
 
Ne znam u kojoj temi da pitam, jel ima Miui mogucnost cetvrtog navigacionog tastera kao na Huawei telefonima, koji spušta notification panel?
Shvatio sam da bez toga verovatno ne mogu da koristim telefon..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
A2 ima stock android, nema miui, ali sto se tice tvog pitanja, odgovor je ne. Nema to, samo Huawei.
 
Ahh, smor.. toliko mi je neprirodan i tezak taj potez dovlacenja palca do vrha ekrana, prakticno i nemoguc za trenutni ekran od 5.2" a ne za nesto vece.. Kapiram da mogu da izvedem nesto preko Nova launcher gesturesa ali nije to to, i samo radi kad sam na homescreenu..
 
Jel znaš da možeš da uradiš swipe down preko senzora za otisak prsta?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nije to prakticno uopste.. ne moze bolje od ovog da imas posebno dugme, a i planiram za Mi 9 ili 9 Se koji imaju u ekranu otisak.. Skroz bi morao da promenim nacin koriscenja telefona, na losije..
 
Не разумем. Како скроз до врха екрана? Зар није у питању (да банално кажем) центиметар на горе или на доле?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne znam u kojoj temi da pitam, jel ima Miui mogucnost cetvrtog navigacionog tastera kao na Huawei telefonima, koji spušta notification panel?
Shvatio sam da bez toga verovatno ne mogu da koristim telefon..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
Ima A2 tu mogućnost. Samo povuces na dole preko otiska prsta i sklizne notifikacioni panel. Stock ROM bez root-a.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Не разумем. Како скроз до врха екрана? Зар није у питању (да банално кажем) центиметар на горе или на доле?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Pa kako spustiti notifikacioni panel nego dovlacenjem prsta do vrha ekrana i onda ka dole.. Jako nezgodan potez za ekrane vece od 4.5"..

@krele

Nisam znao u koju Xiaomi temu da pitam pa sam ovde, ne planiram ovaj telefon vec Mi9 ili 9se..
 
Na MIUI možeš prevući prstom bilo gdje na početnoj strani prema dolje i traka će se spustiti, ne mora od vrha ekrana.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa na stock miui povuces sa home stranice ka dole prst i to je to. Naravno kada si na bilo kom drugom mestu onda ćeš morati drugom rukom

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
E pa to, znaci kao sto mozes da namestis u Nova launcheru.. hvala. Opet je dugme 12 puta prakticnije, kako to nije sastavni deo svakog Androida.. :(
 
Nauci da koristis FSG i bice ti sve lakse i neces imati oduzetih par mm ekrana.
 
Sta je FSG :)
 
Koju Gcam koristite trenutno?Poslednja od Arnove daje nekako 'mekane' slike,nije to ona oštrina kao kod mene na Note 5 Pro-u.
Da li je zbog toga što je kamera kod mene radjena za moj telefon a kod njega nije za A2?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imas neki poseban .xml?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Super, hvala! Instalirao sam pa cu je isprobati.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ја користим ову и задовољан сам.
MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4a_TlnNeun

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno