Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Od batona gledaj koji ima gumeno dugme, recimo S10R baton II ima plastično ravno dugme i svaki put kad ga palim, ako je mrak, moram da izvrtim lampu ne bi li nabo dugme za paljenje, izuzetno loše rešenje jer je textura dugmeta vema slična lampi pa ne može da se napipa dok je gumeno dugme lakše napipati.
- JetBeam E20R je interesantna mala lampica, lepo radi, ok za edc, jedino zbog čega je ne bi uzeo je 16340 tj. CR123A baterija, mali kapacitet, skupa baterija...
za ove ostale ne bi mogao ništa konkretno da kažem jer ih nisam imao, tup je skup za ono što nudi, sa klarusom sam imao loša iskustva, lumintop je OK, fenix je isto super E18R izgleda lepo ali su malo zakasnili sa dizajnom jer je Olight izbacio goooomilu lampi u tom formatu pa mi ova fenixova deluje kao da su iskopirali Olighta... Fenix PD35 je moja all-time favorite lampa.
 
hvala ti na odgovoru :D primetio si mozda da svi ovi modeli dolaze sa baterijom i usb kablom sto mi je dosta bitno
 
Skontao sam da hoćeš u startu da uštediš na bateriji i punjaču što je ok, sve su to dobre lampe, ali tako isključuješ neke zaista dobre modele.
Vrlo je malo lampi koje dolaze sa klasičnom 18650 baterijom u setu, ima ih ali manje od ovih malih lampi a male lampe imaju i male baterije sa manjim kapacitetom tako da ja onda većimon idem na lampu bez baterije ali da može da primi veću bateriju a sasvim ok punjač može da se uzme već za 800 dinara kod nas, recimo LiitoKala Lii - 100 radi posao solidno, nema neke fensi funkcije ali je ja mislim najprodavaniji mali punjač za jednu bateriju, baterije su generalno malo skuplje kod nas ali uvek može i tu nešto dobro da se iskopa ;)
U svakom slučaju ukusi su različiti, definitivno podržavam nabavku kvalitetne lampe čak i male u odnosu na razmorazne Police, Brelong i slične šhitove kojim je tržište pretrpano.
 
Ne znam za MR30 ali imam MR70 i mogu reći da je lampa odličnog kvaliteta, izrada je na nivou Olight-a ili Nitecore-a.
Jedino kad gledaš tako jače lampe moraš imati u vidu da onaj najjači režim, turbo što kažu, ima neko ograničenje tj. nećeš moći konstantno da ga koristiš, računaj da je 750 lumena najjači konstantan režim, sve iznad toga će imati ili vremensko ili temperaturno ograničenje. Ako ti treba 1600 lumena konstantno uzmi nešto drugo.
 
Kod Rofisa je zgodna opcija koja mi se posebno dopala, gdje baterija služi i kao power bank, što može biti zgodno da se ponekad dopuni mobilni telefon.
Tu opciju nema baš puno lampi. Ovaj model MR 30 je dosta manjih gabarita od MR70 (mada nije nešto mnogo jeftiniji). Gledam neku akciju da ugrabim neki dodatni popust.

I vrlo zanimljiva ponuda na sajtu NKON odnosi se na EagleTac DX3B Mini, koja je na nekom popustu samo 49 USD.
Da li je bezbedna kupovina sa ovog sajta, kakva su iskustva.

Evo link

https://ru.nkon.nl/flashlights/eagletac-flashlights-197/eagletac-dx3b-pro-xhp50-neutral-white.html
 
A vidiš, za mene je ta opcija dopune telefona iz lampe veoma glupa integracija i nikad ne bi uzeo takvu lampu, jedina gluplja stvar je lampa sa integrisanom kamerom :D
EagleTac je isto veoma kvalitetan, nisu preterano popularni ipak... Imao sam 2-3 modela i svi su bili perfect samo čitaj opcije kad kupuješ, ne znam kako je sad ali ranije su imali običaj da jednu te istu lampu izbace u 3-4 verzije. Imao sam i Eagletac Sportac ZP10L9 na popravci, let me tell you, kinezi tako lampe ne prave, ova je pravljena kao tenk.
NKON je ok sajt samo imaj u vidu da će oni napisati punu cenu na deklaraciji i staviti račun u paket tako da na tu lampu 100% plaćaš carinu i pdv, holanđani sa fejk cenama neće ni da se šale, i ako naručiš bateriju slučajno isporuka će te koštati 30€...
 
Poslednja izmena:
Ja mislio ti se šališ, https://www.youtube.com/watch?v=GLen8byK1WE.
Aj lepo priznaj kad bi ugradili opciju telefoniranja, bolji i veći displej... kupio bi odmah umesto telefona flešoholičaru jedan:D

Btw ni ja ne bi jurio lampu sa power bank. Ali je skroz ok imati tu opciju, kad si u nekoj vukohebini (u kojima obično mobilni nema signal:D) može da zatreba. Mada ja i onako 100% ne bi poneo kabl:D

Nego primećujem da nam je skočio standard:), lepo, lepo:), što kaže Sirijus podržavam definitivno. Ja tek kad sam kupio lampu za bajs od 60 eur sam progledao:). Ono, nije da ove jeftinije nisu upotrebljive, naprotiv.
 
Ako je power bank bitan, najbolje su Xiaomi lampe. Solve x3 sa 250 lumena je oko $15, BEEbest sa 1000 lumena je preko $25...
 
Poslednja izmena:
Teško da se mogu porediti sa pomenutim Rofus. Mislim da je čoveku prvenstveno lampa bitna, a power bank u drugom planu, za slučaj nužde
 
Tako je. Lampa u prvom planu. Power bank, samo po nekad, nije loše nek se nađe.
Ujedno hvala za podsećanje na te dodatne namete pdv i carine ako se naručuje preko NKON sajta.

U zadnje vreme nešto gledam Nitecore MH20, mada je privlačna i ova MH23 (ako bude na kakvoj žešćoj akciji).
 
izbor je pao na dva modela olight s10r baton III ili fenix e18r (ista cena).
Batonova prednost je ta sto dolazi sa mini dock-om za punjenje sto mi se mnogo svidja i dosta je prakticno dok mu je s druge strane mana sto turbo mod(600lm) vrlo kratko traje nekih par minuta sto nije za neku duzu upotrebu po mrklom mraku gde ti treba dosta lumena znaci striktno edc lampica.
fenixova glavna prednost je ta sto ima 750 lm kojih mogu da traju 45 minuta sto je skroz ok za moje potrebe mana mu je kao sto kaze sirius da je fenix iskopirao batona po dizajnu
obe su vrlo izdrzljive i zgodne kao sto kazu brojne recenzije...ali da se odlucim izmedju ova dva modela nikako.....
 
Pa napisao je gore Sirius, kod svih lampi je max mod samo par min a posle se smanjuje...
Evo piše i na fenix sajtu, prevideo si:
Turbo produces 750 lumens for a few minutes and drops to roughly 400 lumens for up to 45 minutes.
A taj olight posle 1,5 min pada na 300 lumena...
Dakle olight radi na 300 sat vremena, a fenix na 400 45min... golim okom nećeš primetiti razliku u svetlu, a nije neka razlika ni u autonomiji.
Tako da gledaj ergonomiju, modove rada i ostalo pa izaberi šta ti više odgovara.

Samo da dodam, razlika izmedju 600 i 300 se naravno vidi, ali nemaš osećaj ni blizu da je to duplo više lumena!
 
Poslednja izmena:
@rista

Koristim S1 mini Baton nekih pola godine, ako ne i duze. Ja sam iskreno prezadovoljan. Naterala me je da se otarasim Zanflare F1 i Thrunite TN4a (koja je genijalna zbog velicine i 4xAA baterija i zalim prodaju), jer je jednostavno najprakticnija za koriscenje a pritom dolazi uz CR123 bateriju koja na sebi ima usb prikljucak. Najbolja EDC lampa sigurno (odnosno velicina za EDC) jer se ne oseti u dzepu. Takodje sam uz nju dobio i Olight I3e "privezak lampu" koja mi pokriva sve potrebe...
Za kampovanje/prirodu bi bila vec neka druga prica.
Isto i Nitenumen NE01 (kopija mh20/23 GT koje su 99e) je odlican EDC izbor ali ih nazalost vise nema...

Ja se trenutno dvoumim/troumim izmedju Thrunite TN4a/Sofirn SP31 v2 (odlicna alternativa za Fenix pd35) i BLF A6 (mooozda i Wowtac A1s) -ali opet znam da ce mi stojati u fioci pored ove baton mini...

+edit

Izgleda da Nitenumen ima na Banggood ali su 32$ (na GB-u su bile oko 18-20e)
 
Poslednja izmena:
izbor je pao na dva modela olight s10r baton III ili fenix e18r (ista cena).
Batonova prednost je ta sto dolazi sa mini dock-om za punjenje sto mi se mnogo svidja i dosta je prakticno dok mu je s druge strane mana sto turbo mod(600lm) vrlo kratko traje nekih par minuta sto nije za neku duzu upotrebu po mrklom mraku gde ti treba dosta lumena znaci striktno edc lampica.
fenixova glavna prednost je ta sto ima 750 lm kojih mogu da traju 45 minuta sto je skroz ok za moje potrebe mana mu je kao sto kaze sirius da je fenix iskopirao batona po dizajnu
obe su vrlo izdrzljive i zgodne kao sto kazu brojne recenzije...ali da se odlucim izmedju ova dva modela nikako.....

Jeremy je već pomenuo ovo za maximum, to uglavnom svi sakriju, jedni napišu 600 lumena drugi 700 ali niko velikim ne naznači da je to samo 60-120 sekundi (ili slično) imoraš baš da se potrudiš da to pronađeš.

Uglavnom ja bi uzeo fenix-a iz prostog razloga što sam olight-e imao, generalno izgledaju isto, dobro ne baš isto isto ako kao da recikliraju dizajn, što bi rekli vidiš jedan model-video si ih sve. Ali su dobre lampe u globalu, ovi batoni se baš malo kvare (mada je to možda i zbog toga što se one kod nas ne prodaju u nekim količinama).
Fenix mi je interesantniji zbog TIR optike sa diamantskom šarom (paternom) a i fenixove lampe su generalno skuplje pa in nema baš puno kod nas a ni ja nisam imao nešto puno modela, uglavnom iz PD serija...
 
Evo još jedan zanimljiv link,
Soonfire NS17

https://www.amazon.com/gp/cart/view.html?ref=nav_cart

To mi deluje kao dobra kopija MH-20, nešto kao Nitenumen NE01.
Jedino je problem što ova cena ima samo na amazonu.
Da li uopšte idu pošiljke sa amazona za Srbiju?
 
Evo još jedan zanimljiv link,
Soonfire NS17

https://www.amazon.com/gp/cart/view.html?ref=nav_cart

To mi deluje kao dobra kopija MH-20, nešto kao Nitenumen NE01.
Jedino je problem što ova cena ima samo na amazonu.
Da li uopšte idu pošiljke sa amazona za Srbiju?

Stavio si link ka tvojoj korpi, ako nam ne daš korisničko ime i šifru tvog naloga na amazonu niko neće moći da vidi šta pokušavaš da nam pokažeš!!!
 
Izvinjavam se, evo link
https://www.amazon.com/gp/product/B01CJJYZ78/ref=ox_sc_act_title_1?psc=1&smid=A1ODCUVQONK7PO
 
Izvinjavam se, evo link
https://www.amazon.com/gp/product/B01CJJYZ78/ref=ox_sc_act_title_1?psc=1&smid=A1ODCUVQONK7PO

Isporučuju za Srbiju ali ima samo jedna opcija isporuke:
- $33.73 AmazonGlobal Priority Shipping
ako ništa drugo isporučuju za 4-5 dana :D
 
Da, pretpostavio sam da ima neka fora, inače bi se neko već pohvalio da je prošao jeftino preko amazona.

Možda se pojavi onaj Nitenumen ne01 ponovo na GB za cenu oko 20 $.
 
Tesko, mislim da nisam video u poslednjih 6 meseci da su ih imali na lageru na GB-u...

Vrlo moguce da su emigrirali kod Banggood-a, jer kao sto rekoh NE01 imaju na lageru po ceni od 32$...

Inace je stvar licnih preferenci, ali ja recimo izbegavam lampe sa USB punjenjem i onim gumenim poklopcem (jer je uvek slaba tacka, bilo usb port koji moze da gekne ili gumeni poklopac koji moze da propusti), sem mozda ako nema resenje kao Zanflare F1 tj kao i da nema USB (metalni navoj + 2 O-ringa koji ga pokrivaju). Mislim da su baterije sa USB punjenjem (ili jos bolje rezervne baterije u vakuum kesi) elegantnije resenje.
Jeste da je prakticno za kampovanje, posebno ako se nosi eksterna baterija, ili "lampa za kod kuce" i suve poslove ali mi je licno svaki kontakt sa vodom (kisom) rizican.

Verujem da je broj stradalih lampi zbog tog takvog dizajna minimalan, opet stvar je licnih preferenci.

A sto se Fenixa, Olighta (pa i Nitecore, Thrunite ponude) tice, iako su kvalitetne lampe izuzetno su napumpane cene. Olightstore(.de) ima povremeno akcije gde obore cene za -40% na neke modele pa to bude prihvatljivo, odnosno budu neke realne cene. Par novijih (da ne kazem "tuce" kineskih "up and comig") proizvodjaca nudi isto kvalitetne proizvode s'tim sto nemaju support odnosno garanciju na nivou vecih igraca. Drugim recima nemaju svoje "zastupnike" po EU...
Realno kod Olight-a samo su switchevi znaju da budu problematicni, mada su kaobajagi po forumima izvestavali da serije iz poslednje 2-3 godine imaju dostva kvalitetnije nego prethodnih godina.
 
Definitivno sam odlučio da kupim punjač i punjive baterije (AA i AAA).

Da li može preporuka za dobar punjač sa 4 slota (sa mogućnošću testiranja ispravnosti i kapaciteta baterija) i preporuka za AA i AAA baterije?

Može kod nas ili u Rusiji ili online naručivanje iz inostranstva.
 
Definitivno sam odlučio da kupim punjač i punjive baterije (AA i AAA).

Da li može preporuka za dobar punjač sa 4 slota (sa mogućnošću testiranja ispravnosti i kapaciteta baterija) i preporuka za AA i AAA baterije?

Može kod nas ili u Rusiji ili online naručivanje iz inostranstva.

ako je samo nimh japcell 4001 sa nkona...

ako je i za lion možda litokala ili opus 3100...
 
Za punjive baterije techno line bc700 ili neki drugi brend, identican je punjac, nitecore ima isti npr.
Za liion baterije liitokala lii500 ili neki drugi brend, ima i njih istih.
Dobri su punjaci, nisu skupi.

Tapatalk from Poco loco
 
ako je samo nimh japcell 4001 sa nkona...

ako je i za lion možda litokala ili opus 3100...

Za punjive baterije techno line bc700 ili neki drugi brend, identican je punjac, nitecore ima isti npr.
Za liion baterije liitokala lii500 ili neki drugi brend, ima i njih istih.
Dobri su punjaci, nisu skupi.

Tapatalk from Poco loco
Ajde onda da krenem od baterija, pa na osnovu njih da biram punjač.
Koje punjive baterije su dobre (AA i AAA)? Gde se mogu nabaviti i da li su one NiMh ili LiIon?
Treba mi makar 8 komada AA za velike potrošače, a AAA uglavnom za daljinske i jedan veći potrošač.
 
Znaci trebaju ti NiMH. Li-ion u AA ili AAA formatu samo ako bas znas sta radis i/ili imas odgovarajuci potrosac. Li-ion imaju nominalni napon od 3,6V, a NiMH 1,2V. Li-ion baterije u AA ili AAA formatu bi spalile vecinu stvari u koje ih stavis...

Elem, za NiMH, sve IKEA made in Japan su odlicne. Prica se da su rebrendirane Eneloop. U obe velicine imas dve varijante kapaciteta za manje i vece potrosace. Biras kompromis izmedju kapaciteta sa jedne strane i cene i broja ciklusa sa druge.
 
Da, te ikeine su kao eneloop. Eneloop je ustvari preseljenu kinu a ta fabrika koja je pravila sada pravi Fujitsu baterije sa iston tehnologijom i jeftinije su od eneloop-a tako da su fakticki sva 2 brenda za preporuku. Ja sam ikeine AAA uzeo za bezicne i sljakaju kao zmaj, AA nisu imali uopste tada kad sam ja isao.

Tapatalk from Poco loco
 
Hvala obojici.
Koji onda punjač za NiMh baterije? I odakle povoljnije uzeti?
 
Eneloop se i dalje proizvode u Japanu (recimo za Evropsko... tržište, a u Kini za Australijsko...) kako kažu ima razlike pa treba kupovati made in Japan. Ja made in China imam samo u tastaturi (fabričke), a to je toliko mali potrošač... Koliko mi je poznato eneloop pro se uopšte ne proizvode u Kini već isključivo u Japanu. Sve eneloop u Japanu za Panasonic proizvodi FDK, a to je deo Fujitsu-a tako da razlike nema, što mogu i ja da potvrdim. A kažu da su i Ikeine, Amazonove... takođe iste. Ustvari koliko znam sve NiMh baterije koje su "made in Japan" dolaze iz FDK fabrike. Dakle kupi najjeftinije LSD (low self discharge) baterije koje su made in Japan, i nećeš pogrešiti sigurno.

Nego se više javljam zbog samog tipa baterija. Često viđam da ljudi preporučuju eneloop pro (crne eneloop i fujitsu). Tačno je da one imaju veći kapacitet i daju jaču struju, ali po mom mišljenju one su za profesionalce kako im i ime kaže... dakle ako neko fotka svadbe i sl. pa za blic. Koliko sam ih ja probao (blic, navigacija, baterijska lampa) ima razlike ali nije vredno novca, ustvari za baterijsku je diskutabilno... Pogotovo ako uzmemo u obzir da im je i rok trajanja kraći. Mada ako se pogleda pakovanje oni te baterije preporučuju i za miša i tastaturu - što je tek besmisleno. Mislim da sa finansijskog aspekta ne vrede (osim ako se ne koriste za zarađivanje pa brzo same sebe otplate). Ovo je samo moje mišljenje naravno...

edit:
idi na ovu temu
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?97117-Brzi-Spori-punjaci-amp-Baterije/page143

ona je posvećena baš NiMh baterijama i upravo čovek pita za savet tamo...

Pošto vidim da možeš i u Rusiju da naručiš, pogledaj na sajtu https://ru.nkon.nl ako je poštarina prihvatljiva (za Rusiju, pošto je za Srbiju prevelika) naruči odatle neki od ovih što ti savetuju
 
Poslednja izmena:
Koliko se može videti eneloop pro mogu da izdrže 200 ciklusa bez drastičnih promena kapaciteta...pa računajte...sad su cene ipak pale na nivo kad je pomalo i besmisleno toliko se opterećivati nekom isplativošću...mislim na Ikea ladda pre svega...
 
Nazad
Vrh Dno