Šta je novo?

Telefon na pretplatu

kobzyyy

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2016
Poruke
57
Poena
60
Pozdrav, ne pratim u zadnje vreme toliko telefone ne znam koji su se najbolje pokazali itd.
Razmisljam uzeti u VIP, MTS ili Telenor gde je vec najbolje oko nekih 4000din mesecno da bude racun sve ukupno sa otplatom telefona i paketa ako me razumete.
Za te pare od 4000 ima Nokia 8, deluje mi kao dosta dobar telefon sad da li vredi uzeti nju ili mozda ima nesto bolje za te pare.
Bitno mi je da je telefon brz, stabilan, bez strasnih zakucavanja, solidna baterija da moze dan, dan ipo, dobra kamera, razmisljao sam i da 4gb rama bude da kazemo minimum.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam u mtsu ,gde i nema neki veliki izbor telefona,evo sada nemaju cak niti jedan model samsunga ,sto je van svake pameti.Imas p10 za manji novac ,oko 3 -350 ,zavisi od paketa ,a da sam na tvom mestu ja bih uzeo sony xz premium za 4k.Neznam kakve su te bolje nokie ali ja sam sa nokiom 3 imao ogromnih problema ,u 3 meseca tri puta je isla na servis i na kraju sam zamenio za mate10 lite.Mozda je samo bilo do mog primerka .
 
Sony xz premium bi me izasao najjeftinije u VIPu 5000 din mesecno
P10 za 4000 din mesecno sad jedino ako je bolji od nokije sta znam
Kakav je mate 10 lite ?
 
Jel ti ne vidis da je to na 36 meseci?

@kobzyyy: mts ima Nokiu 8 i Huawei P10 za 4000-4300 (ide i 120din za 3G pretplatu), a Vip ima Huawei Honor 9 i P10 i LG G6 i Nokiu 8, za 3400-4100. I Mate 10 lite za 3000.
 
Poslednja izmena:
Vidim da u Telenoru vise nemaju Honor 9 u ponudi. Bila je odlična ponuda preko banke.
Možda Huawei P10 za 4256 dinara, paket Play +20.
 
Poslednja izmena:
Ne bih bas toliko dugo da otplacujem, mnogo je 3 godine, i 2 je al ajde bolje 2god (24 meseca)

Valjda i sam znas da se najvise isplati kupovina uredjaja iz oglasa (i to mozda bas primerka iz vipa/tnor/mts, sa domacom garancijom) uz koriscenje dostupnih promocija i popusta pa tako za 500-550e moze da se pazari flagship fon uz koriscenje sasvim solidnog paketa po primetno snizenoj ceni. Usteda je primetna.

Ali ako hoces da otplacujes 24 meseca po 5-5.5k din mesecno (za uredjaj i racun) onda razmisli o Mate 10 Pro, U11 ili XZP u vipu, neo4 paket npr. To su najbolji uredjaji trenutno za taj novac, bolji od Nokie 8 i P10.
 
Poslednja izmena:
Nokiu 8 nemoj da uzimas u razmatranje, nacisto su uprskali sa njom, imas dosta toga o njoj na forumima pa procitaj.
 
Valjda i sam znas da se najvise isplati kupovina uredjaja iz oglasa (i to mozda bas primerka iz vipa/tnor/mts, sa domacom garancijom) uz koriscenje dostupnih promocija i popusta pa tako za 500-550e moze da se pazari flagship fon uz koriscenje sasvim solidnog paketa po primetno snizenoj ceni. Usteda je primetna.

Ali ako hoces da otplacujes 24 meseca po 5-5.5k din mesecno (za uredjaj i racun) onda razmisli o Mate 10 Pro, U11 ili XZP u vipu, neo4 paket npr. To su najbolji uredjaji trenutno za taj novac, bolji od Nokie 8 i P10.

Da znam, ali kad nisam u stanju trenutno i neko skorije vreme da iskesiram 500+ e, imam precih stvari koje trebam zavrsiti u narednom periodu, a telefon mi svakako treba, zato sam planirao da otplacujem ovako neki pristojan paket uz isto tako pristojan telefon
 
Uzmeš bilo kod kog provajdera. Izračunaš koliko će te koštati to što nemaš popust plus cena za telefon pa sve pomnožiš sa 21 ili 33. To što nije 24 ili 36 je zato što ugovor možeš skratiti potpisivanjem novog 3 meseca pre isteka istog (lik u drugom threadu mi prodao foru) odnosno 40-50eu manje.
 
Ne postoji prehajpovanija serija telefona od Honor a to je posledica agr€$ivnog marketinga i $aradnj€ sa tech sajtovima, redakcijama, operaterima i stvaranja agresivne net fanboj armije (obicno su to klinci kojima su roditelji kupili telefon).

Honor uredjaji jesu uglavnom dobri ali ni priblizno kao sto se hajpuju. Ako hoces Huawei onda kupi Mate 10 pro u vipu, za samo malo vise novca od XZP i U11, taj phablet za sada deluje kao najbolja kupovina na nacin koji si opisao (uredjaj na 24 rate i uz neo 4 paket):https://www.vipmobile.rs/privatni/mobilni_uredjaji/detalji?device=308
https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro-review-1679.php

Mate 10 pro jeste skuplji od prehajpovanog Honor 9 ali je dosta bolji + se uklapa u racunicu koju si sam formirao.
Kada si vec razmisljao o uredjaju flagship klase za 5k din mesecno (racun + rata za telefon) onda neka to bude trenutno najbolji model za taj novac.
 
Poslednja izmena:
Bravo za komentar.
 
Sve je lepo rekao HSV, hype jeste preveliki, ali su ipak Honor telefoni u svom cenovnom rangu odlicni(Pogotovo Lite modeli, H7 Lite, H8 Lite npr.).
Honor 8 je takodje imao odlicnu cenu, u radnjama neko vreme gotovo isto kao P10 Lite.

Do pre 6-7 meseci Huawei/Honor nije imao konkurenciju u mid-range(kod nas), nije bilo Nokia 5/6 telefona, Samsung J 2016 serija bez osnovnih funkcija nije vredna komentara.
Pored flagshipova(S8(+), N8, XZP, U11(+), M10(Pro)) nemaju sta da traze Honor-i koji se kod nas nude, to stoji [emoji4]

Mali off, izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Mate 10 pro jeste skuplji od prehajpovanog Honor 9 ali je dosta bolji + se uklapa u racunicu koju si sam formirao.
Kada si vec razmisljao o uredjaju flagship klase za 5k din mesecno (racun + rata za telefon) onda neka to bude trenutno najbolji model za taj novac.
Tesko da je duplo bolji (koliko je skuplji) a i rekao je do 4000 mesecno (ukupno, racun + rata).
 
Posle je pominjao mogucnost i da trosak bude oko 5000 din mesecno (racun + rata za telefon) a u slucaju izvajanja tolikog novca onda je najbolje da izabere hardverski najbolji uredjaj za taj iznos a to je Mate 10 Pro.
Honor 9 je prehajpovan ali generalno ok, neka sam proceni sta mu se vise isplati a kupovina na ovaj nacin (puna cena racuna u toku dve godine + visoke cene telefona) je objektivno veliki trosak ali dobro, svako bira nacin placanja koji mu odgovara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno