Šta je novo?

Shadow of the Tomb Raider

Pogledaj malo po yt...šta ćeš bolje utiske nego samostalno kad vidiš ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dobra je igra, dosao sam do 20% za jedno vece :)
Meni se svidja, grafika je super, mada me osvetljenje cesto iritira, kada je nwsto mracnije, bas bude mracno, crno, a ne mozes da palis lampu po zelji, sto je bas glupo.
Cini mi se da je jos malo zaglupljeno, da bi i oni malo priglupi mogli da pikaju :)
Svidja mi se mehanika pucanja i borbe, ali je premalo toga, bukvalno sam pucao u 4 lika odjednom u minut igre, od ovih par sati i 20% igre.

Ok, kasnije dolazi oruzije i slicno, ali sma na yt svuda videi da je kolicina borbe dosta smanjena, sto je bzvz, jer je ovi action adventure igra, a ne samo adventure.
Mozda su mi puzzles prelake zbog ranijih delova, ali su mogli malo izazovnije da naprave.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mene pocetak smorio, kasnije se dosta popravi kvalitet.
Kome se svidjaju prethodna dva, svidece se i ovo.
Očekivao sam dužu igru, ali sam propustio skoro sav dodatni sadržaj pa to sada radim.
 
Ja idem sve max, tu sam se zeznuo u prethodna 2, pa se vracao na silu, te ovog puta sve temeljno :)
 
Koliko ste platili igru za PC i gde ste je kupili, moze link ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ja od ovog Rusa gore sto je njih par navelo, uzeo Croft edition za 37e.
Tako sam uzeo i prosli Tomb Raider.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nema sta Lara je jednostavno klasik.Jedini promasaj u celoj TR legendi je Angel of Darkness, 2003 cini mi se.Svaki deo je dobio neke prosecne ocene.Tako da ko pita "dal je igra dobra", ne bih znao da mu kazem tj nemam scim da poredim.

Ja sam na 40.78% posle 18h igre .Naravno sve se skuplja i otvara.Challenge crypt's su brutalno dobro odradjeni sa svim efektima.Puzzle mi stoji na Deadly Obsession(hard), nema hintova/survival insticta i dosta su "brzi" pokretni objekti pa je kao time window za reagovanje smanjen, ali ne videh neki veci problem cak i u Challenge crypt's.

Metak opalio nisam, niti je bilo potrebe, samo stealth kills i HShots sa lukom i strelom.

Cenim 40-50h igre, sto je opet neki prosek za TR.

Drasticno su smanjili borbe, mozda cak i previse za moj ukus, ali dobro u Rise of Tomb Raider su stvarno bili preterali, bio je zenski Max payne.
 
E sad kakva je optimizacija?

Odlicno radi igra u smislu koliko fps-a pojedini hardware moze da izvuce u odnosu na prikazano, pod uslovom da imas dx12 jer on izgleda dosta bolje radi od dx11, sto nije bio slucaj sa prethodnikom tako da oni sa slabijim procesorima ce moci vise da izvuku sa svojom grafikom. Medjutim, trenutno igra ima nekih problema sa zamrzavanjem, mogucim audio de-syncom i mozda cak i po kojim crash-om koji razni tvikovi resavaju ali ne bas u potpunosti. Bio je jedan patch ali treba sacekati jos koji od Nixxes-a i bice to dosta bolje, oni barem znaju kako se radi dobar port tako da ne bih brinuo mnogo, ispeglace se ono sto je sad muci.
 
Nema sta Lara je jednostavno klasik.Jedini promasaj u celoj TR legendi je Angel of Darkness, 2003 cini mi se.Svaki deo je dobio neke prosecne ocene.Tako da ko pita "dal je igra dobra", ne bih znao da mu kazem tj nemam scim da poredim.

Ja sam na 40.78% posle 18h igre .Naravno sve se skuplja i otvara.Challenge crypt's su brutalno dobro odradjeni sa svim efektima.Puzzle mi stoji na Deadly Obsession(hard), nema hintova/survival insticta i dosta su "brzi" pokretni objekti pa je kao time window za reagovanje smanjen, ali ne videh neki veci problem cak i u Challenge crypt's.

Metak opalio nisam, niti je bilo potrebe, samo stealth kills i HShots sa lukom i strelom.

Cenim 40-50h igre, sto je opet neki prosek za TR.

Drasticno su smanjili borbe, mozda cak i previse za moj ukus, ali dobro u Rise of Tomb Raider su stvarno bili preterali, bio je zenski Max payne.
Bukvalno isto, sve na hard, stealth 90% vremena... dok nisam došao u Cenote :) Neću da spojlujem ako nisi došao do te lokacije al ja sam na 42% pa računam da si u najmanju ruku blizu :) Paititi je apsolutno vrhunski odrađen, da ne zaboravim. Meni je seting savršeno legao... sva ta mistika Inka je prilično dobro prenesena u jednu igru :) Najbolji TR još od originala iz 1996.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zadnji tomb raider sto sam igrao je bio bas bas davno, vise i ne secam da li je bio na sony ps ili pc-u... Uglavnom ostao mi je u secanju zbog tezine i kako su moji drugari kuburili po mesec dana nisu znali da predju neki nivo. Hteo bih da pitam da li je danasnji tomb raider ima neki story kojeg se drzi i lore ili je svaki deo za sebe, nesto tipa far cry, koji na zalost nema dodira sa starijim verzijama?
 
Zadnji tomb raider sto sam igrao je bio bas bas davno, vise i ne secam da li je bio na sony ps ili pc-u... Uglavnom ostao mi je u secanju zbog tezine i kako su moji drugari kuburili po mesec dana nisu znali da predju neki nivo. Hteo bih da pitam da li je danasnji tomb raider ima neki story kojeg se drzi i lore ili je svaki deo za sebe, nesto tipa far cry, koji na zalost nema dodira sa starijim verzijama?

Pa nema nesto dodira, svakako je ono sto TR jeste..svakio deo nova avantura, neki likovi se stalno provlace tu ali to su uglavnom "pratioci".Cak i deo pre ovoga Rise of Tomb raider gde je glavni negativac Trinity "kult"/paramilitantska organizacija koja je i sada neprijatelj, pa nemaju ama bukvalno nikakve veze.

Veci akcenat igre je stavljen na artifakte besmrtnosti/mitove/razne svete predmete, raznoraznih kultura u svetu.To je ono sto drzi igru na okupu 20god i kusur...mistika/avantura/istrazivanje.
 
Interesantno mi je koliko ima pozitivnih pro recenzija, i negativnih user recenzija na YT. Gamespot se od pro publikacija malo izdvaja, ali sam viđao i neke manje a opet dovoljno poznate koji su dali nisku ocenu.

Ja igrao nisam, trebao sam dobiti review ključ za Croft verziju, ali mi nije stigao. Prve dve igre sam obrnuo po nekoliko puta i sjajne su mi (prvi deo ipak bolji). Inače Season Pass bi trebao biti "bogat" jer donosi 7 dodatnih post launch grobnica kao SP sadržaje, plus uz svaku od njih i dodatne SP kvestove. To će verovatno na mjesečnom nivou izbacivati, kao Hitman one svoje epizode.

Nađoh u oglasima kod nas PS4 Croft za 50€, na disku, dok klot igra isto na disku ima i za 30€ već. To mi je malo čudno, a eno prema prvim izveštajima igra se prodaje očajno.

S obzirom na takvu podeljenost sa recenzijama i utiscima, sačekaću još.
 
Interesantno mi je koliko ima pozitivnih pro recenzija, i negativnih user recenzija na YT. Gamespot se od pro publikacija malo izdvaja, ali sam viđao i neke manje a opet dovoljno poznate koji su dali nisku ocenu.

Ja igrao nisam, trebao sam dobiti review ključ za Croft verziju, ali mi nije stigao. Prve dve igre sam obrnuo po nekoliko puta i sjajne su mi (prvi deo ipak bolji). Inače Season Pass bi trebao biti "bogat" jer donosi 7 dodatnih post launch grobnica kao SP sadržaje, plus uz svaku od njih i dodatne SP kvestove. To će verovatno na mjesečnom nivou izbacivati, kao Hitman one svoje epizode.

Nađoh u oglasima kod nas PS4 Croft za 50€, na disku, dok klot igra isto na disku ima i za 30€ već. To mi je malo čudno, a eno prema prvim izveštajima igra se prodaje očajno.

S obzirom na takvu podeljenost sa recenzijama i utiscima, sačekaću još.
Pa ne očajno... krenula je kao druga iza Spajdermena sa 25% više prodatih fizičkih kopija od Rise koja je krenula kao Xbox One ekskluziva. UK charts, nema podataka za digitalne kopije.
Inače, nakon 20 sati i pređenih 40%... ovo je daleko najbolji TR iz trilogije. Vidim da to što nema napucavanja kao u Rise je glavna mana kojekakvim rivjuerima... meni je to plus kao vrata :) Sve ostalo je toliko bolje od prethodnika da ne vredi porediti. Grobnice i kripte, svaka drugačija od druge, napokon zagonetke dostojne ranijih TR igara... Meni je ovo jaka devetka. U Paititi sam ubio više sati na otkrivanje grada bez napretka u glavnoj misiji... kako su napravili grad, Uncharted IV padanje na dupe efekat. A tek kad se dođe u Cenote... da ne spojlujem :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa ne očajno... krenula je kao druga iza Spajdermena sa 25% više prodatih fizičkih kopija od Rise koja je krenula kao Xbox One ekskluziva. UK charts, nema podataka za digitalne kopije.
Inače, nakon 20 sati i pređenih 40%... ovo je daleko najbolji TR iz trilogije. Vidim da to što nema napucavanja kao u Rise je glavna mana kojekakvim rivjuerima... meni je to plus kao vrata :) Sve ostalo je toliko bolje od prethodnika da ne vredi porediti. Grobnice i kripte, svaka drugačija od druge, napokon zagonetke dostojne ranijih TR igara... Meni je ovo jaka devetka. U Paititi sam ubio više sati na otkrivanje grada bez napretka u glavnoj misiji... kako su napravili grad, Uncharted IV padanje na dupe efekat. A tek kad se dođe u Cenote... da ne spojlujem :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Da, i ja mislim da je to u pitanju, sa smanjivanjem akcije u smislu napucavanja. Primetno je to naglašavanje kako je igra "dull and incredibly boring" što implicira da je kalibar igrača više usmeren na te Action a manje na RPG i Adventure sekcije.
 
Pa da, meni je prvi dodir sa gejmingom TR iz 1996. i sanjam da se neki približi tom remek delu :) *mjau**mjau**mjau*, nova tura gejmera, daj on rail šuter da bude Tomb Raider :) I malo teže zagonetke dodaj u jednačinu... mora se gledati walkthrough nakon 3 minuta lutanja... cimaju se ljudi :) Baš će mi biti krivo ako buduće delove usmere ka bezumnoj pucačini zbog eventualne loše prodaje ovog dela...
Da, i ja mislim da je to u pitanju, sa smanjivanjem akcije u smislu napucavanja. Primetno je to naglašavanje kako je igra "dull and incredibly boring" što implicira da je kalibar igrača više usmeren na te Action a manje na RPG i Adventure sekcije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nece biti buducih delova, bar jedno 4-5 godina.
Za one koji igraju na konzolama, dosta trofeja/acivmenta se moze promasiti, jer je jako ogranicen broj protivnika.
To mi je prilicno glupo.
 
Mislis da ima razlike u broju protivnika na PC i konzolama??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema, ali ih ima malo. Kada ih pobijes, to je to.
Tada je kasno za vijanje trofeja.
Uvek zaboravljam da achievements postoje i na pc-u :).
 
Uh,ala me palite,lako cu ja opet da postanem obozavalac "lika i dela" Lare Kroft!!!:d One prve,originalne delove sam presao bezbroj puta,a onda je doslo ono razocarenje iz 2013-e godine.Sada po ovim prvim utiscima,ovo obecava.Sto rece arheolog1981,i meni je prvi susret sa gejmingom bio TR iz 1996,pa muka da te uhvati kada ne znas kuda treba proci!!!Ali to je pravi izazov,a ne kao danas-"stisni F ako ne znas kako dalje"!!!!!:mad:
 
U Shadow može da se isključi svaka vrsta pomoći, bukvalno imaš odvojena podešavanja za combat, exploration i puzzle... sve staviš na najteže i vozi :)
Uh,ala me palite,lako cu ja opet da postanem obozavalac "lika i dela" Lare Kroft!!!:d One prve,originalne delove sam presao bezbroj puta,a onda je doslo ono razocarenje iz 2013-e godine.Sada po ovim prvim utiscima,ovo obecava.Sto rece arheolog1981,i meni je prvi susret sa gejmingom bio TR iz 1996,pa muka da te uhvati kada ne znas kuda treba proci!!!Ali to je pravi izazov,a ne kao danas-"stisni F ako ne znas kako dalje"!!!!!:mad:

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pogledah neke review-ove cisto da ispratim pricu, pa dodjoh do zakljucka da 90% tih ljudi su poceli da igraju Laru otkad ju je "preuzeo" SquareEnix..Kao *mjau**mjau**mjau*e da je neki FPS profesionalac uzeo da ocenjuje RPG igru..Mislim komentari "compared with Uncharted xxx ". Gomila ljudi koji daju review-ove kao slogan kriminalaca 90tih "hocu sve i sad".Ja razumem mladju populaciju da pati za "fast paced AAdventure" al rodjace Lara je bila sve samo ne to.Pa *mjau**mjau**mjau*e 13ti deo igram i Lara je uvek bila redovno mentalno svezenje posle gomile igranja na godisnjem nivou "krsi lomi" zanrova.Kad je pokrenes mir u dusi i glavi.Istrazujes, polako igras, razmisljas.Pa gledam sad i ovaj shadow...da ne spojlujem..Istorija Drevne civilizacije,kostimi..predeli, kriptovi..Hebeni raj za oci dusu.Osecaj same prirode u igri..Ma fenomenalno... Ne mogu da slusam sta pricaju drugi najiskrenije(bar ne ova y2b gospoda)..Igra prija i prijala je 20god u nazad...
 
U Shadow može da se isključi svaka vrsta pomoći, bukvalno imaš odvojena podešavanja za combat, exploration i puzzle... sve staviš na najteže i vozi :)

E to se trazi,kao u stara dobra vremena!!!:d

Uopste ne zelim da gledam ove "walktrough",pa cemu to,hocu valjda ja da je predjem,da bude moj prvi utisak u igri,a ne da znam unapred-aha,tamo skrenem levo pa se penjem gore,pa....mislim nema veze sa mozgom.
 
Pogledah neke review-ove cisto da ispratim pricu, pa dodjoh do zakljucka da 90% tih ljudi su poceli da igraju Laru otkad ju je "preuzeo" SquareEnix..Kao *mjau**mjau**mjau*e da je neki FPS profesionalac uzeo da ocenjuje RPG igru..Mislim komentari "compared with Uncharted xxx ". Gomila ljudi koji daju review-ove kao slogan kriminalaca 90tih "hocu sve i sad".Ja razumem mladju populaciju da pati za "fast paced AAdventure" al rodjace Lara je bila sve samo ne to.Pa *mjau**mjau**mjau*e 13ti deo igram i Lara je uvek bila redovno mentalno svezenje posle gomile igranja na godisnjem nivou "krsi lomi" zanrova.Kad je pokrenes mir u dusi i glavi.Istrazujes, polako igras, razmisljas.Pa gledam sad i ovaj shadow...da ne spojlujem..Istorija Drevne civilizacije,kostimi..predeli, kriptovi..Hebeni raj za oci dusu.Osecaj same prirode u igri..Ma fenomenalno... Ne mogu da slusam sta pricaju drugi najiskrenije(bar ne ova y2b gospoda)..Igra prija i prijala je 20god u nazad...

Jesi igrao Uncharted serijal i TR (od kada SE radi na istom) pa onda argumentujes iz iskustva ili pak na osnovu gledanja tudjih YT review-a/playthrough-a? Rekao bih da je ovo potonje...

Da si igrao znao bi zasto se uporedjuje sa Uncharted serijalom i zasto se Uncharted smatra sa (opravdanim) razlogom boljim...

A ako vec gledas recenzije i o igrama sudis na osnovu toga, ako ih vec ne igras, onda makar nadji objektivne koje ne rade promo za igru...
 
Daleko je ovo od "dobrih, starih vremena". Sta reci kada Lara ne moze da padne sa ivice :).
Ovo je na kraju krajeva moderni Tomb Raider (i to prilicno dobar).

Sto se poredjenja sa Unchartedom tice, The Lost Legacy i Uncharted 2 su mi bolji od ove igre, Uncharted 3 i 4 losiji.
 
Jesi igrao Uncharted serijal i TR (od kada SE radi na istom) pa onda argumentujes iz iskustva ili pak na osnovu gledanja tudjih YT review-a/playthrough-a? Rekao bih da je ovo potonje...

Da si igrao znao bi zasto se uporedjuje sa Uncharted serijalom i zasto se Uncharted smatra sa (opravdanim) razlogom boljim...

A ako vec gledas recenzije i o igrama sudis na osnovu toga, ako ih vec ne igras, onda makar nadji objektivne koje ne rade promo za igru...

Naprotiv ne sudim na osnovu recenzija nego me nerviraju recenzije poredjenja ova dva.2007 sam igrao SEDMI deo Tomb raider-a, a Uncharted se pojavio sam plotom muskog tomb raidera.

O cemu mi ovde pricamo? - O tome sto su modernizovali i nadogradili ideju 11god staru u to vreme i pokupili sav kajmak? Ma pazi molim te.Bio je to takav breakthrough u gejmingu.Jos uvek ne mogu da se osvestim. :d

A posle toga, sto je Crystal Dynamic krenuo da krade ideje iz Uncharted-a, kako bi povecao prodaju Tomb Raidera, to me iskreno ne zanima, to samo pokazuje slabost kompanije, a uzgred inicijalni tim se promenio i to je daleko od originalne Lare.

Iskustvo mi prica drugo nesto.Mozes misliti.

To je kao kad bi poredio modove Arma-e/DayZ/H1Z1 i Fortnite (Da ne stavljam i PUBG u pricu posto je isti lik radio army/h1z1 i pubg) rekao kako je Fortnite bolji.Razlike nema, kajmak je pokupljen na "tudjoj" ideji.The end.'

Nemam ja problem sa "koja je igra bolja".Imam problem sto se stavljaju u isti kos.Ovamo se prica kako imaju svoju ideju a bukvalno nemaju scim da je porede osim sa TR-om.LOL.
 
Poslednja izmena:
Obe igre pozajmljuju ideje jedna od druge, samo što Uncharted ima bolju realizaciju istih - priča, gameplay, glavni protagonista... SE nažalost podbacuje I još nije uspeo da nadje pravu formulu (mozda je sa ovim delom) što je prava šteta jer trenutno nema konkurenciju u ovom žanru.

Džaba si krecio sa toliko dugim postom, očigledno je da nisi igrao Uncharted inače ne bi mlatio praznu slamu i potezao priču sa YT gameplayom... Sam si sebe diskvalifikovao iz dalje diskusije...

Odigraj SE-ov TR, odigraj Uncharted pa se javi opet...
 
Poslednja izmena:
Istina je da Uncharted ima bolju pricu, likove, dizajn okrsaja i napucavanje (ako se zanemari luk koji je odlican).
Ne bih se slozio da ima bolji gameplay. Istrazivanje i zagonetke su meni bar bolji u Tomb Raideru, a i platformisanje je mnogo bolje od kompletno automatskog kao u Unchartedu.
Slozio bih se da je u proseku Uncharted serijal bolji, ali mene je bar serijal prilicno smorio sa trecim i posebno cetvrtim delom. Sreca pa je Lost Legacy bio odlican bestof serijala.
 
Obe igre pozajmljuju ideje jedna od druge, samo što Uncharted ima bolju realizaciju istih - priča, gameplay, glavni protagonista... SE nažalost podbacuje I još nije uspeo da nadje pravu formulu (mozda je sa ovim delom) što je prava šteta jer trenutno nema konkurenciju u ovom žanru.

Džaba si krecio sa toliko dugim postom, očigledno je da nisi igrao Uncharted inače ne bi mlatio praznu slamu i potezao priču sa YT gameplayom... Sam si sebe diskvalifikovao iz dalje diskusije...

Odigraj SE-ov TR, odigraj Uncharted pa se javi opet...

Cuj nemam nameru da se raspravljam sa tobom, a ocigledno prica ide u tom smeru posto postajes arogantan jako.To "javi se opet" / to da ti znas sta ja jesam sta nisam igrao / to da kad ti se ne svidja neciji post ili mislis da neko nije u pravu, odgovaras sa arogantnim stavom da neko mlati praznu slamu, je za mene cisto gubljenje vremena.Ja te onako ljudski molim da bar mene zaobidjes sa tom pricom ako ne umes normalno da vodis raspravu.

Objasnim ti lepo u drugom postu na sta sam konkretno mislio, a ti postade pametan preko noci.Pravicu se da post ni ne postoji, zarad obostranog zdravlja.
 
Jesi li odigrao nešto od Uncharted igara (2,4 i U:TLL) i SE-ov TR ili piskaraš ovde samo na osnovu YT klipova?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno