Šta je novo?

Produzni kablovi sa prenaponskom zastitom

APC je dobar u proizvodnji UPS uređaja.
Dok Brennenstuhl proizvodi dobru prenaponsku zaštitu.
 
Da ozivim temu iz mrtvih. Treba mi pouzdan produzni kabl sa 3 uticnice (moze i vise ali nije bitno) i da je duzina kabla 3 metra (moze i vise ali nije bitno). Nije mi bitna prenaponska zastita, sve sto mi je vazno da je kabal potpuno bezbedan i da mi nece zapaliti stan. U njega ce biti ukljuceni frizider, mikrotalasna i mini pekara.

Uzeo bih APC, ali verzije do 20 evra imaju prekratak kabl (1.8m), a ovi sa 3 metra mi deluju preskupi (40 evra i vise).
Nasao sam u jednoj domacoj prodavnici ovaj Brennenstuhl za 20 evra. Da li je on dobra kupovina ili preporucujete nesto bolje?
 
Apc vredi svaku paru! Daj tih 40e i uživaj. Meni je svojevremeno baš taj apc (doduše skuplji sa 8 utičnica) spasao svojevremeno komp od 1000+ eura.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
+1 za APC. Imam prenaponsku zaštitu već godinama i komp mi je preživeo hrpu zezancija sa strujom bez ikakvih posledica...
 
Kako to uraditi kako treba:
- vidi kolika je max potrošnja uređaja koje planirate da nakacite
- vidi za koliko je produžni projektovan

Isto tako, ako ces vuci iz jedne utičnice razmisljaj i koliko je to opterećenje po ossiguracu/fazi ukoliko ovu varijantu nisi već probao.

Bitno je da produžni može da istrpi struju koju će uređaji da povuku bez pregrevanja.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Svi uredjaji koji ce biti nakaceni imaju zajedno maksimalno 2200W. Veoma retko ce raditi svi zajedno na krace intervale (tipa 10 minuta).
Ovaj produzni koji sam linkovao ima sledece specifikacije:
Maksimalno opterećenje: 230V~ / 16A / 3500W

Medjutim pitanje je koliko te specifikacije odgovaraju stvarnosti.
Ono sto me brine je da je debljina kabla 1.5mm, ali koliko vidim i APC ima kabl od 1.5mm.

p.s. Nisam siguran koliko daje jedna uticnica, nisam merio, ali verovatno nije manje od 2500W. Zgrada je iz devedesetih godina, tako da nije bas preterano mnogo stara.
 
Da ozivim temu iz mrtvih. Treba mi pouzdan produzni kabl sa 3 uticnice (moze i vise ali nije bitno) i da je duzina kabla 3 metra (moze i vise ali nije bitno). Nije mi bitna prenaponska zastita, sve sto mi je vazno da je kabal potpuno bezbedan i da mi nece zapaliti stan. U njega ce biti ukljuceni frizider, mikrotalasna i mini pekara.

Preporuka za ProSafe iz Aranđelovca. Imam dve njihove letve, odličan kvalitet, nisu skupe. Biraš koliko mesta, kakvu zaštitu, kakav kabal hoćeš, dužinu, presek... Imaju sajt i FB stranicu, i oglase na KP.

Za frižider i ostale uređaje obavezno kabl preseka 2,5mm2.
 
Poslednja izmena:
Šuko je 16A, APC produžni su dimenzionisani za tu struju.
 
Da ozivim temu iz mrtvih. Treba mi pouzdan produzni kabl sa 3 uticnice (moze i vise ali nije bitno) i da je duzina kabla 3 metra (moze i vise ali nije bitno). Nije mi bitna prenaponska zastita, sve sto mi je vazno da je kabal potpuno bezbedan i da mi nece zapaliti stan. U njega ce biti ukljuceni frizider, mikrotalasna i mini pekara.

Uzeo bih APC, ali verzije do 20 evra imaju prekratak kabl (1.8m), a ovi sa 3 metra mi deluju preskupi (40 evra i vise).
Nasao sam u jednoj domacoj prodavnici ovaj Brennenstuhl za 20 evra. Da li je on dobra kupovina ili preporucujete nesto bolje?

Ako ti ne treba prenaponska zaštita ja bih sam napravio produžni kabal. Presek žice 2,5 Zaječarac i keramiče utičnice. nešto slično sam napravio kod mene za Hi Fi.
 
Moze 3x1.5 na 3m, nece se paliti ni aparat za varenje na sve to da ukljucis.
 
Uzmi sam pa napravi produzni, kad vidim ove ProSafe krene mi pegla, naplacuju 3000 za produzni u koji ugradjuju displej sa aliexpresa. Vidjao sam da su se hifi likovi zaludjivali sa ti produznim kako im daje bolji zvuk tako da me i ne cudi sto im ide prodaja.
 
Ne moze da napravi ako ne ume. Nagledao sam se tih sklepanih resenja... Uzme baja 50/100m 2x1.5 za kosilicu, vuce po rosi i kisi, ukljucuje mesalicu za beton, vari...i onda prica kako "pecka" i "svetli" pre no sto pogine.
 
Svaki od tih produžnih kablova (što i jesu ) ima identičan tekst "koji se pravi od komponenata proizvedenih u našim pogonima.". Kao da je to neki plus što se pravi kod nas. Kada probaš da klikneš na "DETALJNIJE" ništa se ne događa. Nigde ne piše da ima bilo kakvu zaštitu. Samo piše da ima Al kućište i tu neku "samogasivu" plastiku. Kao da ti produžni jedva čekaju da se upale. Meni se nije nikada ni jedan zapalio. A kačio sam TA peć od 3.5 KW na običnu šuko utičnicu preko produžnog koji mi je prvi došao pod ruku. Sve zavisi šta hoćeš na njega da kačiš. komp od 1500 - 2000 €? Neka hvala.
 
To je verovatno bez prenaponske zastite?
Interesuje me, ako iko zna, koliko su bolje/losije njihove letve od, recimo, Belkin, APC, i slicnih?
 
Pošto smo sestra i ja poručili TV koji ce biti u njenoj sobi, razmišljam da kupim APC produžni sa prenaponskom zaštitom. Sad problem je što taj produžni ima svega 1.8m, ne znam koji genije u APC-u smatra da je to dovoljno... Ni i kojoj varijanti ne mogu ništa da napravim sa tom duzinom vec mi treba minimum 3m. Zašto kupujem prenaponsku zaštitu? Zato što sam vec imao problema sa udarima groma koji su mi spalili TV i Laptop 2016-te, pa bih sad hteo da se osećam delimično bezbednije. Da li vredi da APC kačim na obican produžni? Po meni je to glupa varijanta, jer smartam da je najbolje da APC ide od zida...
 
Kupi onda apc zaštitu za utičnicu.
58890.jpeg
 
Jeste najbolje. Ali ako je produžni dovoljno kvalitetan onda je OK. Možda je najbolja varijanta u tvom slučaju da kupiš ili napraviš produžni 1-na-1 potrebne dužine (u prilogu). Za prečnik žica uzeti 1.5mm. U principu može i manje, ali nema potrebe. Ovako taj produžni možeš da upotrebiš i za neki jači potrošač kasnije (tanja zica se više greje).
 

Prilozi

  • 6812792.jpg
    6812792.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 11
Sad ću se glupo našaliti:
Najjeftinija zaštita prilikom grmljavine je taster OFF na uređajima čim počne grmljavina.

Sad ozbiljno, ako ti se to desilo onda ti i sistem strujnog napajanja kuće (da si u stanu u zgradi to se ne bi desilo) nije baš najbolje rešen, na tvom mestu bi pre kupio neki UPS sa prednaponskom zaštitom nego bilo šta slično. Pre svega, za 15-ak hiljada imaš uređaj koji ima regulator napona, koji u slučaju nestanka/dolaska struje može da spreči trenutno previsok napon, a i ako ga grom pogodi pre će on pokupiti taj udar nego što će doći do TV-a ili bilo čega drugog.
 
Sad ću se glupo našaliti:
Najjeftinija zaštita prilikom grmljavine je taster OFF na uređajima čim počne grmljavina.

Sad ozbiljno, ako ti se to desilo onda ti i sistem strujnog napajanja kuće (da si u stanu u zgradi to se ne bi desilo) nije baš najbolje rešen, na tvom mestu bi pre kupio neki UPS sa prednaponskom zaštitom nego bilo šta slično. Pre svega, za 15-ak hiljada imaš uređaj koji ima regulator napona, koji u slučaju nestanka/dolaska struje može da spreči trenutno previsok napon, a i ako ga grom pogodi pre će on pokupiti taj udar nego što će doći do TV-a ili bilo čega drugog.
Naravno da sve čupam iz zida kada je nevreme, ne postoji sigurnija metoda od te. Ali ponekad se dešava da nismo kod kuće kada je nevreme pa je bolje imati i to nego ništa.
Te za elektroniku kobne 2016-te god se desio baš ozbiljan udar groma. Kompletan komšiluk je ostao bez televizora, laptopova, frižidera, telefona itd.
 
Verujem ti, mom najboljem ortaku se desilo isto - TV, komp, frižider, sve otišlo kad je grom spičio razvodnu kutiju na banderi.
I njemu sam rekao isto - prednaponska i ups za komp. Više te glava ne boli.

Na mom kućnom kompu imam napajanje koje ima prednaponsku zaštitu, ali čim počne grmljavina sve isključujem iz struje i vadim mrežni kabl preko kojeg se takođe prenosi struja. Lakše mi odspavati (obožavam da dremam dok grmi) sat-dva nego da plaćam silne pare zato što sam sve držao uključenim.
 
Jel moze neko ko je strucan dovoljno da snimi neki video kako se pravi kvalitetan produzni kabl sa prenaponskom zastitom? Posto je vise vas pomenulo to kao ideju u ovoj temi.
 
Apc vredi svaku paru! Daj tih 40e i uživaj. Meni je svojevremeno baš taj apc (doduše skuplji sa 8 utičnica) spasao svojevremeno komp od 1000+ eura.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Da citiram sam sebe par godina kasnije...danas mi je izgoreo još jedan apc sa 8 utičnica (zbog idiota električara nr.2) ali laptop (i nadam se monitor koji je bio na istom) preživeo! Sad vidim da imaju ovi neki novi apc modeli pa ću morati nešto od njih da biram, ali sigurno da ću opet kupiti zaštitu!
 
Da citiram sam sebe par godina kasnije...danas mi je izgoreo još jedan apc sa 8 utičnica (zbog idiota električara nr.2) ali laptop (i nadam se monitor koji je bio na istom) preživeo! Sad vidim da imaju ovi neki novi apc modeli pa ću morati nešto od njih da biram, ali sigurno da ću opet kupiti zaštitu!
Imaš PMx-GR modele, gde je x broj utičnica...ja imam sa 8.
 
Nazad
Vrh Dno