Šta je novo?

DHL ECONOMY geekbuying

athlon87

Cenjen
Učlanjen(a)
10.11.2010
Poruke
644
Poena
195
Nameravam da porucim telefon sa geekbuying. E sad imaju opciju DHL ECONOMY(EUR 18.87). Da li je neko imao iskustva sa tim? Koliko je brzo? I koliko se placa, pored carine i pdv?
 
Kako sam u procesu povraćaja novca preko PayPala od Geekbuyinga, pošto mi je roba ukradena u transportu koji je išao regularnim poštama, ja ću ti savetovati da koristiš DHL, jer bi moralo da je roba isključivo u njihovom posedu od slanja do prijema.
Za brzinu ne znam, ali mislim da jeste brže od klasične pošte.
Koliko će te koštati preko osnovne cene, to zavisi od toga da li je zaključno sa 49.99 evra ili preko: ako nije, plaćaš: cena + DHL + PDV * cena; ako je preko, onda te košta: cena + DHL + ((cena+DHL)*carinska stopa)*PDV + špediterske usluge DHLa.
 
Pise uz njega za koliko stize. AKo je do ~7 dana, to je DHL Express/HV, i posto telefon garant nije ispod 50e, racunaj +32% (carina+PDV) i +4000 za DHL spediciju.
 
Pise DHL ECONOMY (4-8 business day) - EUR 18.87.
Cena telefona je 130eur. Znaci 130eur + 32%(35eur) + 4000 za DHL spediciju + DHL ECONOMY (4-8 business day) + EUR 18.87?
 
Poslednja izmena:
Tako je. U prevodu, mani se toga, za tu cenu mozes uzeti Note 3, Z2 (mozda Z3/Z3C) da biras koji ces na KPu, a garancija ce ti podjednako vaziti :)
 
Tako je. U prevodu, mani se toga, za tu cenu mozes uzeti Note 3, Z2 (mozda Z3/Z3C) da biras koji ces na KPu, a garancija ce ti podjednako vaziti :)

To jeste. Planirao sam kupim Letv LeEco Le Max 2 X820 4gb i generalno jaci je telefon od (Note 3, Z2 (mozda Z3/Z3C)). Samo zbog toga se ramisljas.
 
Postoji mogucnost i EMS Express Mail Service. Tu valjda nema usluga speditera?
 
Pricao sam skoro s likom koji je narucio patike iz USA i poslate su mu preko DHL Economy. Platio je PDV otprilike u dinar koliko treba, nije naplacena nikakava spedicija i paket je stajao neko vreme na carini.
 
DHL Economy nije definisan termin, nego "jeftino DHLom". Moze biti i onaj DHL GLobalMail (obicna posta, moze i mesecima da putuje), a moze i brzi pravi DHL (stize za manje od 5 (bilo kakvih, ne samo radnih) dana od bilo gde)
 
Naznačeno je za DHL economy 4-8 radnih dana.

Ja trenutno cekam da mi isporuče paket, pa ćemo videti brzinu, za sada je još uvek od petka u procesu paket.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naznačeno je za DHL economy 4-8 radnih dana.

Ja trenutno cekam da mi isporuče paket, pa ćemo videti brzinu, za sada je još uvek od petka u procesu paket.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Isto preko DHL economy? Nemas informaciju da li ce naplatiti spediciju?
 
Naručeno da stigne u Poljsku, tako da mislim da mislim da će biti poslato is EU magacina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naručeno da stigne u Poljsku, tako da mislim da mislim da će biti poslato is EU magacina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A da li postuju bar rok isporuke 4-8 dana? I da li to isto ide preko dhl? Jer nije mi bas najasnija razlika izmedju dhl economy i dhl express?
 
Iskreno nemam pojma, javiću ovde kada pošalju i za koliko dana je stigao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja kupio za vikend nešto iz UK. Poslato juče stiglo danas DHLom. Baš ću pogledati sutra koji "tip" DHL je bio u pitanju.
 
Meni je naznačeno da će do 5 decembra da stigne paket preko DHL tracking-a.

Paket ipak poslat iz Singapura.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene DHL economy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno