Šta je novo?

stari rudar ima problem sa novom opremom :) help needed

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav ljudi,

Neki me se možda sećaju od pre, davnih dana sam rudario BTC, pa LTC...no to nema veze sa ovim šta me muči.

Pre nekih mesec i kusur dana, kum je odlučio da rudari i preko KP pazario mining rig od 6 rx570 kartica, neko 1200W, ssd, 4gb rama, sve namešteno i podešeno, njegovo (tj moje je bilo) je samo da unese svoju adresu i da kopa. Kartice su MSI RX570 Armor 4GB i lik koji ih je prodao ih je već izflešovao i sve podesio. Pošto sam izašao iz štosa, preko myetherwallet-a sam mu generisao adresu i krenuo je sa rudarenjem, davao je u proseku 160mhash-a... Sve je išlo super do pre neki dan.

Ono šta je uradio sa mašinom je pošto mu je bila u jednoj sobi u kojoj ima grejanje, hteo je da rig preseli u dnevnu sobu da nju greje, napravili smo postolje i sve po JUSU, i pošto nije hteo da razvlačimo kablove našli smo u ladli neki TP Linkov USB dongle i reko aj preko njega ćemo, kad ono međutim... Mi ubacili USB windows krenuo da traži drajvere i kao ne može da nađe. Ja odem na TL sajt, skinem drajvere kad ono opet neće. Reko aj da resetujemo rig, možda su zakucali drajveri i pri resetu vidim da je krenuo da radi win update. Upalila se mašina, pokrenuo miner i kaže no cuda devices, ja u device manager, kad ono na svih 6 kartica code 43...#WTF!!! Šta god da mu uradim code43 non stop stoji. Skapiram sigurno je skinuo novi driver, pošto su na računaru već bili drajveri sa kojima je sve radilo (win10-64bit-crimson-relive-beta-blockchain-workloads-aug11) odradim uninstal drajvera i ponovo instaliram te iste, kada ono opet code43... Nakon par sati googlanja, našao sam na yt neko uputstvo, očistio sve sa DDU, instalirao drajvere i instalirao atikmdag-patcher i nakon njega miner je krenuo, ali sada je hashrate 150mhash i imam utisak da se kartica malo više greju nego pre, idu od 63-69 sa ventialtorima na auto, tj na ovoj gde je 69C vrte se na 26% a po kartici dobijam "samo" 25mhash a vidim da bi trebalo da bude oko 28-30 što je do 20% više.

Probao sam i sa klokovanje, ali šta god da uradim na karticama, one konstanto ili kucaju ili rade sporije...

Ako je neko voljan da pomogne, eventualno i preko TW ili ako je iz okoline SM ja dođem po vas pa zajedno uz pivo i čips sve podesimo ja sam voljan :)

Mnogo me nervira što šta god da uradim kartice se gase, takođe sam primetio da dokle god je prikačeno preko integrisane na monitor, sve radi super, a čim raskačim monitor i ako dođe do nekog restart-a prva, tj GPU0 kartica se gasi sama na ovim failsafe podešavanjima (1050/1750), maks koji sam uspeo je 1300/2050 i tako je davao 164mhash, ali svega 2-3 minute i tu kreće da pada i onda se GPU0 i GPU3 ugase...

EDIT: U pitanju su grafike sa Elpida memorijama, a evo i BIOS koji je u njima ako nekome znači, tj ako na osnovu njega može nešto da se uradi
 

Prilozi

  • Ellesmere.rar
    107.5 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Moj savjet digni ponovo sustav i odradi drivere :)

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
 
Jel instaliran afterburner 4.4.0? I preko kog DDU brises tj koja verzija?
Posto sam sve to malopre radio. Pre bilo cega,obrises stari i instaliras novi after,posle toga restartujes racunar u safe mode,onda preko DDU obrises drajvere. Pokrenes instalaciju drajvera kada zavrsi instalaciju, pre restarta pokrenes patch i onda restart. Kod mene je trenutno 160mhs na 6 asus 570 strix,ali mislim da cu moci da ih naguram na jos 2,3mhs po karti. Bas sam i pitao oko klokovanja u temi hardwear
 
4.4.0 beta 16 instaliran, sve sam uradio kao i ti, ddu je poslednji sa sajta
 
:( trebao je drugar tvoj da razvuce kabl ... :( 1. marfijevo pravilo : kada nesto radi -ne diraj ga
mozda ga ostavi da radi sada onako stabilno sa manjim hasom. neka je sitnica u pitanju
 
Jel ti prilikom instaliranja blockchain drivera prijavio da nisu verifikovani i morao si da kliknes "install anyway" ?
Stavi avgust 23 blockchain, obavezno preko skinutog instalacionog .exe (ne preko otpakovanog setup.exe)
pre reseta atikmdag.
 
Stavi 17.30 drivere i patch i sve ce ti raditi najnormalnije
 
I nakon toga stavi 1050/1950 i spusti napon koliko može (verovatno ispod 0.9v), kojih crnih 1300/2050. Eventualno 1070/1975
 
:( trebao je drugar tvoj da razvuce kabl ... :( 1. marfijevo pravilo : kada nesto radi -ne diraj ga
mozda ga ostavi da radi sada onako stabilno sa manjim hasom. neka je sitnica u pitanju

Eh trebao je :) nije, sad treba rešiti trenutno st(r)anje :)

Jel ti prilikom instaliranja blockchain drivera prijavio da nisu verifikovani i morao si da kliknes "install anyway" ?
Stavi avgust 23 blockchain, obavezno preko skinutog instalacionog .exe (ne preko otpakovanog setup.exe)
pre reseta atikmdag.

Nije izbacio nikakav problem, sve je prošlo bez problema sa instalacijom, probao sam i te avgust 23 isto se dešava, ni makac neće da se OC

I nakon toga stavi 1050/1950 i spusti napon koliko može (verovatno ispod 0.9v), kojih crnih 1300/2050. Eventualno 1070/1975

Noćas sam se igrao sa naponima i skontao sam da na 1050/1750 ide na -54mv tj radi na 0,868, ali preko 150mhash neće šta god mu radio, sad sam probao da dignem mem na 1950 i hashrate pao sa 150 na 145 :D


Kako se proveravaju čuveni strap-ovi na memoriji, zato sam i okačio bios, opet kažem ja sam iz ovoga izašao pre nekih 3 godine iznerviran raznim oscilacijama BTC tada...prodao 250BTC kada su bili 25$ i posle 4 dana otišlo na 125$ :S
 
Poslednja izmena:
b52a04e9-3467-4fb9-89fd-9241670e9d40.jpg

Nadam se da ce ti pomoci. U pitanju je MSI RX570 Armor 4GB, elpida.
 
ni makac, šta god da mu uradim ili zakuca miner, ili radi na 150mash :S (25 po kartici)
 
Jel te karte imaju dual bios? Mozda su karte pobrljavile pa se same presaltale na drugi bios koji je mozda def.
 
atikmdag patcher 1.4.5 ti je resenje problema za gresku 43 ;)

oko 50kb je file... skini sa neta i to je to, ako nisi resio vec
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno