Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Nicehash vraća nekada 10% nekada 5% mesečno ali bitno je da vrate. Svakako će neko čuvati i nije važni jel 20 ili 7 kada bi čuvao svakako. Nekome ko je želeo da proda razumem da smeta ali bolje i ovo nego da su zatvorili firmu i ostali svima dužni. Što se tiče isplate, macman, zavisi koliko nakopaš, imaju tačno granice kada se vrši isplata u njihov interni novčanik na tvom nalogu. Odatle imaju api da za 1 sekundu povučeš btc na Coinbase. I odatle bez provizije šalješ gde želiš, u wallet ili na berzu. Tek od skoro su nešto na Coinbase počeli da zabranjuju Srbiji da podiže btc ali su odgovorili da samo treba slika pasoša i da će opet odobriti podizanje/slanje btc. Trgovine tamo i dalje nema. Nicehash je super jer ostaviš spravu i zaboraviš ne gledaš i kao da je nemaš. Sve se dešava samo i to ima prednosti ako ne želiš da ti oduzima ni 5 min dnevno. A lepo se i vidi projektovana zarada na netu. Slovenci su korektni na kraju, iako je bilo jako stresno čekati objavu da li će i kada vratiti btc.
 
ma opusteno

"svako ima pravo da te zezne jednom. za drugi put sam si kriv."

naravno ja sve to govorim subjectivno i svako govori o svom iskustvu
moje iskustvo sa slovencima se zove - ljubljanska banka i zato ja ne mogu da se slozim sa tobom.

vracaju oni "korektno" uvek po 10% na nacin na koji su oni odredili, a ne kako bi trebalo da bude. necu da zalazim u kombinatorici jer je cifra na kraju krajeva veoma niska u mom slucaju startnih 128 $ ili 0,018 btc. cifru koju nece vratiti za 10 meseci kako su bile moje zelje nego su ga pomerili na ko ce ga znati koliko meseci tj unedogled .
sa druge strane da podsetim na nicehash sve sto je manje od 0,001 btc a prigrabe ga sa tvoje adrese posle 90 dana a sve sto je manje od 0,0001 btc i ne kopase uzmu sebi posle 30 dana. sve te silne 0,00x cifre pomnozi sa potencijalni bivsim kopacima koji ne zele ili ne mogu da se zamajavaju vise na "nice"hash sto zbog neprofitabilnosti , sto zbog principa. posle 7 meseci umesto da su vratili 70% oni su vratili 50%a sledeci mesec ce vracati 4 % , pa 3 % pa2 pa 1% i kraj :) sav ostatak je njihov :)
 
Poverenje je bitno. Ja u NH-u vidim nešto što će ispasti OK na kraju, pa se tako i ponašam, a naravno da neko vidi drugačije i ne želi sa njima odnose. Isto i u kripto verujem ali ne ulazim grlom u jagode. Moto mi je -imam samo ono što se nakopa skromnim hardverom i bez kupovine kripta u kešu ili igranja na berzi. U skladu sa tim spomenutim poverenjem u berze i trgovinu/znanjem plivanja u mulju sa gladim krokodilima.:laugh:
 
Poslednja izmena:
Moze neko da mi posalje neki klip ili post gde je opisano detaljno kako i gde da se krene sa kupovinom kriptovaluta? Hteo bih da kupim neke pa ako moze nekakva pomoc, znacila bi mi. Hvala unapred.
 
Kolege majneri, kako najbezbolnije podesiti rig da radi po jeftinoj struji?
Najradije bih sve automatizovao, da sam upada u sleep i da pali miner u odredjeno vreme, da ne moram rucno da palim i gasim...
 
Jedan od nacina ( po meni i najjednostavniji) je sa uredjajem Sonoff POW 16A, instaliras aplikaciju na mobilni i preko te aplikacije mu pristupas, ima tajmer u sebi i mozes ga namestiti da se ukljucuje svaki dan od 23h i da se gasi u 7h, i on ce svaki dan to raditi, a pored toga pokazuje i trenutnu potrosnju struje, kao i dnevnu i po mesecima, ja sam pokusavao da namestim u windowsu to sleep i timere za paljenje/gasenje, ali nisam uspeo ...
 
Poslednja izmena:
Sonoff je totalno nepouzdan mali uredjaj. Imam ih tri (vezana kao kontrola nekih drugih uredjaja) i otprilike 50% vremena bar jedan od njih ispada iz konekcije sa kineskim serverom.
Ne bih se pouzdao mnogo u njih ako mi je vazno da imam pristup kada meni treba.
 
Radi sonoff kao sat meni vec par meseci

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
BroadLink su uredjaji koji su pouzdani i rade, a jos ima skripte za njih za sve i svasta, skuplji su od Sonoff, ALI rade i ne zaglupljuju se
 
Meni svaki rig ima sonoff POW 16, nemam nikakvih problema, probaj da promenis kanal na ruteru, kod brata sam imao taj problem, sa promenom kanala na ruteru i problemi su nestali, mesecima ni jednom nije ispao iz mreze, moguce da ti se ruter kolje sa sonoffom, pa da zato imas probleme, kod njega je bio problem jer se njegov ruter kacio na drugi ruter preko wifi i radio je u rezimu sirenja signala, predpostavljam da su i ruteri i sonof bili na istom kanalu pa da se zato desavalo da ispada iz mreze, od kada sam promenio kanal problemi su nestali, evo ima vec nekih 9-10meseci kako sve radi bez greske.
 
Hvala ljudi. Da li je neophodno da bude bas POW 16A ili moze i neki drigi model?
 
Ja imam i POW 10A basic, ali on nema funkciju za automatsko paljenje/gasenje na nedeljnom nivou, a nema ni merac potrosnje struje, uglavnom mu je svrha da se koristi kao rucno paljenje/gasenje kroz aplikaciju, po meni se pokazao kao najbolji POW 16A, pored njih imam i Sonoff TH sa senzorom temperature, on mi regulise temperaturu u prostoriji sa rigovima i automatski pali i gasi aksijalni ventilator na prozoru kada dostigne odredjenu temperaturu. Bukvalno je sve automatizovano, od paljenja i gasenja rigova u odredjeno vreme do odrzavanja temperature u prostoriji, jer nema razloga da ventilator radi 24/7, pored toga sonoff ima i opciju javljanja kada je ugasen ili upaljen uredjaj, stigne notifikacija ...
 
Jedino sto preko sonoff nemas soft gasenje nego svaki put simulira nestanak struje.
 
Nego gledam na KP imaju da se kupe digitalni tajmeri, vidim neki imaju da se programiraju na 7 dana, nisu smart kao sonoff, samo se ukljuci u uticnicu i u tajmer se ubode kabel od riga, ne mora da se pravi produzni kao kod sonoffa, ali ne znam da li on ima da se podesi da se ukljuci svaki dan u 23h i da se iskljuci u 7h, ja imam neke tajmere koje sam koristio za nesto drugo, ali oni su imali samo do 60 minuta odbrojavanje, tako da ne znam princip rada na tim digitalnim tajmerima, trebalo bi pitati prodavce, jer nije mala razlika u ceni ...
 
Poslednja izmena:
Off rešenja imate već u Windowsu.
shutdown.exe

Za programirano izvršavanje

at

Schtasks
 
Nego gledam na KP imaju da se kupe digitalni tajmeri, vidim neki imaju da se programiraju na 7 dana, nisu smart kao sonoff, samo se ukljuci u uticnicu i u tajmer se ubode kabel od riga, ne mora da se pravi produzni kao kod sonoffa, ali ne znam da li on ima da se podesi da se ukljuci svaki dan u 23h i da se iskljuci u 7h, ja imam neke tajmere koje sam koristio za nesto drugo, ali oni su imali samo do 60 minuta odbrojavanje, tako da ne znam princip rada na tim digitalnim tajmerima, trebalo bi pitati prodavce, jer nije mala razlika u ceni ...

ne mora ni kod sonoff-a imas vise verzija... sto rece fenix broadlinkom jeste malo skuplji ali bolji, jedina mana je sto se kolju sa nekim ruterima pa je potrebno dodatno podesavanje.

@tuxserbia

da, sve moze da se odradi kroz schedule tasks u windowsu bez potrebe za dodatnim hardwerom, mana je sto se kompjuter ne gasi hardwerski pa je u idle dok ne krene kopanje i tako trosi 100-150w bez veze.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem. Kako se ne gasi?

Za paljenje u predviđeno vreme u biosu ima rtc ili acpi deo za podešavanje
 
u kom biosu imas paljenje u odredjeno vreme, ja do sada ne videh...? ima neko budjenje preko mreze koje ne radi bas kako treba van lokala... ako znas nesto slobodno podeli... ili mislis da neko fizicki bude pored kompa i pali i gasi...
 
BroadLink su uredjaji koji su pouzdani i rade, a jos ima skripte za njih za sve i svasta, skuplji su od Sonoff, ALI rade i ne zaglupljuju se
Da potvrdim savet kolege... radi perfektno!
44998536954f82d7a7274129f1d55880.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Otvoren je kanal na Telegramu u vezi kriptovaluta i majninga pa ko zeli moze da nam pristupi.
Ima nas dosta sa Bencha.

Link:
https://t.me/joinchat/ImWgF0dDjeAlcCdNHG809A



Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Takodje imam Sonoff S20, odlicno radi ali ga koristim samo u slucaju da masina zakuca pa moram da restartujem jer sam izgubio remote pristup.
Ne znam koliko vam je to pametno da naglo prekidate struju rigu svaki dan. Grafike su u opterecenju, ugrejane i kuleri prestaju da rade takodje.
 
Takodje imam Sonoff S20, odlicno radi ali ga koristim samo u slucaju da masina zakuca pa moram da restartujem jer sam izgubio remote pristup.
Ne znam koliko vam je to pametno da naglo prekidate struju rigu svaki dan. Grafike su u opterecenju, ugrejane i kuleri prestaju da rade takodje.

Zato uzmite Reley koji se spaja na on/off pinove ploce i simulira pritiskanje dugmeta. Mnogo bezbednije resenje za remote restart nego wifi uticnice


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kako se aktivira? (da se daljinski startuje mašinu ili resetuje)
Treba mi takav uređaj odavno ali nikako da se raspitam i nabavim već se mučim i idem do prostora kad nešto zakuca. Iako je na 10 minuta cimanje je.
Čuo sam da je navodno pre toga bilo kod kineza pa povučeno iz prodaje. Koje su opcije i šta je najjeftinije a da pouzdano radi?
 
I kako se aktivira? (da se daljinski startuje mašinu ili resetuje)
Treba mi takav uređaj odavno ali nikako da se raspitam i nabavim već se mučim i idem do prostora kad nešto zakuca. Iako je na 10 minuta cimanje je.
Čuo sam da je navodno pre toga bilo kod kineza pa povučeno iz prodaje. Koje su opcije i šta je najjeftinije a da pouzdano radi?

Ovo ti je link na AliEx
https://www.google.rs/amp/s/m.aliexpress.com/item/32641809240.html#ampf=undefined

Imas ovde na ovom linku sto sam postavio, plava ploca na desnoj polici, izlaze iz nje crveni kablovi. Ti kablovi su prikaceni na on/off pinove, a Reley prikopcan na Hub preko lan kabla. Kacis se na reley preko Android/IOS aplikacije ili Windows aplikcije.

Ideje za konstrukciju rigova(podeli fotke svog riga)
https://r.tapatalk.com/shareLink?sh...chmark.rs/showpost.php?p=5568341&share_type=t



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno