Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Zato što nije u redu biti zajedljiv i neprijatan prema drugoj osobi, i zato što se internet diskusija te vrste i bez iznošenja činjenica i analiza naziva trolovanjem, i krajnje je nepoželjna.

Koliko god da je morbius "loše pisao" ranije, to sada nije bio slučaj.

Izneo je korektno mišljenje i obrazložio ga više nego pristojno (u ovom slučaju), a što je u interesu svih nas ovde.

Da delimo informacije od koristi svima koji čitaju.

Zajedljivi komentari bez svrhe i smisla ne koriste nikome. Čak ni onome koji ih je napisao. Dugoročno samo šteta.



Inače, kakva je veza izmedju naloga čačanin i phoenix257? [emoji16]
 
druze ti se malo vise informisi kao i tzv strucnjak morbius o cryptu pa onda da nastavimo razgovor, jer cete uskoro ostati sami na forumu , pa dizite jedne druge u nebesa
ps.
nema nikakve veze izmedju , nego smo mi malo stariji clanovi pa smo preziveli svasta (sto vi niste)
 
Ne vidim čemu panika. Jedan deo rudara će ugasiti mašine. Onima koji ostanu će porasti profitabilnost, do momenta kada se ostvari ekvilibrijum.
Verovatno će ostati samo oni koji imaju pristup jeftinijoj struji, ali to je normalno. Sistem je i dizajniran da radi tako.

To je tako u teoriji, ali sad to treba proveriti u praksi na LTC-u. Ima tu faktora koje taj model ne uzima u obzir. Rudari često kopaju sa gubitkom, čekajući naredni bull market da istresu. Hoće li taj uštekani kripto dugoročno deprimirati cenu? Šta ako se novčić posle pokaže neisplativ za kopanje i u bull marketu? Šta ako bude deflacije fiat novca? Itd.
 
Ne vidim zašto bi BTC morao da propadne ako propadne LTC, radi se o novčićima sa ogromnom razlikom u popularnosti.

Pa to kod vas koji ste malo odskora u celoj prici.

Možda hoćeš da kažeš da će i BTC biti u sličnoj situaciji nakon polovljenja, tu se već slažem. Hodleri veruju u stock-to-flow ratio kao da je sveto pismo, niko se ne pita odakle će se sliti taj novac da održi BTC rudarenje isplativim nakon polovljenja. Da bi rudari mogli da ostvare bilo kakav profit, BTC će sa sadašnjim hashrate-om morati da košta bar 12k, toliku cenu je letos na samom vrhuncu bull marketa uspeo da održi jedva sedam dana.

Čak i da recesija krene već sada i QE upumpavanje novca se ubrza (ECB trenutno pumpa 20 milijardi evra mesečno), opet pre inflacije mora postojati jedan period deflacije kada se oseti manjak likvidnosti. Tako da sasvim sigurno mora doći do bar privremene kapitulacije BTC rudara nakon polovljenja, dakle LTC scenario.

Ne, ono sto hocu da kazem da jedini scenario gde LTC nestaje jeste da nestane i BTC a jedini scenario gde BTC nestaje jeste da se otkrije neki nedostatak blockchaina kao tehnologije, neka rupa u celoj njegovoj strukturi, drugi nacin ne postoji.

Razumem ja tvoju skepsu oko celog crypto sveta, proso sam i ja kroz celu tu fazu.
 
To je tako u teoriji, ali sad to treba proveriti u praksi na LTC-u. Ima tu faktora koje taj model ne uzima u obzir. Rudari često kopaju sa gubitkom, čekajući naredni bull market da istresu. Hoće li taj uštekani kripto dugoročno deprimirati cenu? Šta ako se novčić posle pokaže neisplativ za kopanje i u bull marketu? Šta ako bude deflacije fiat novca? Itd.

To se vec pokazalo u praksi vise puta. No sikiriki :)
 
indeed ... LTC 90% je u kineskim rukama i 90% asic je takodje njihov , s obzirom na jeftinu struju , nema sikiriki ... :)
 
Sta vam je ljudi, nema nikakve brige za LTC. Ne znam odakle pojedinima ideja da se "zabrinu". Pada cena, pada diff, normalna situacija. S druge strane prodaju se novi asici kao ludi.

Tapatalk from Poco loco
 
Stigao mi mail večeras, DGLD je postao dostupan:
https://blog.blockchain.com/2019/10...sical-gold-secured-by-the-bitcoin-blockchain/

Kao što sam odavno pričao, ovako nešto je po meni budućnost novca. Fizički commodity (zlato) stoji u negde sigurno u sefu, dok njegova digitalna manifestacija (token) stoji u blockchain-u i služi u ekonomiji. Najbolje od oba sveta, imaš relativno sigurnu cenu dugo prihvaćenog sredstva plaćanja i ne moraš da strahuješ da će neko da ti provali u gajbu i ubije te kao zeca da bi ti oteo metal. E sad, verujem da će jednog dana iza ovakvog novca stajati države kao zvaničan entitet, pa ćemo imati kripto-rublje, kripto-juane, itd. Koliko god da je švajcarski MKS veliko ime u svetu zlata, nemaš takav nivo poverenja, a tu je i pitanje koliko će sutra biti lako razmeniti DGLD i kakva bi regulativa mogla da se uvede.

Meni je ovo primamljivo. Voleo bih da čujem tuđa mišljenja.
 
Vrlo zanimljivo

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zaista misliš da će ljudi koji vladaju svetom da dozvole da se vrati gold backing (gold standard)?
Čista utopija, možda za 1000 godina, ali u ovom trenutku realno je to (zlatna) prošlost novca, a ne budućnost.
To bi značilo kraj sadašnjeg bankarskog kriminala i porobljenog čovečanstva (fractional reserve) i postavljanje
ekonomije na zdrave osnove a ne na štamparsku presu.
Zapaliće oni radije celu planetu, i onda opet ispočetka. Već sad sve ukazuje na to.

Preporuka za dokumentarac "The Money Masters".
 
realno je to (zlatna) prošlost novca, a ne budućnost.
Mislim da na forumu nije pominjano, ali zlato ima dodatni ozbiljan problem jer ce doziveti veliku inflaciju sa pojavom rudarenja na asteroidima (nisam siguran koliko je ova tehnologija daleko, ali pretostavljam oko deceniju, maksimum dve).
 
Mislim da na forumu nije pominjano, ali zlato ima dodatni ozbiljan problem jer ce doziveti veliku inflaciju sa pojavom rudarenja na asteroidima (nisam siguran koliko je ova tehnologija daleko, ali pretostavljam oko deceniju, maksimum dve).

samo u domenu teorije .... nista komercijalno nam nece doci ni za 50g, osim ako ne krenu da ulazu sve pare i zaborave na vojske, tu pricam o kini, americi i rusiji .... ostali su meh
 
Novcici iza kojih stoji zlato ne postoje od juce i uglavnom su sve prevare. To ne pije vodu iz mnogo razloga i smesno je pocinjati pricu o tome. Svi koji su u to usli su se opekli. Ne zanosite se glupostima.

Tapatalk from Poco loco
 
Opet moraš da veruješ nekome ko drži to zlato u sefu, a to nisi ti. Neka hvala...

Ne zaboravite da prva stvar koju vlade država urade kada krene bilo kakva hiperinflacija jeste da konfiskuju zlato od građana.
 
Nijedna drzava na svetu nema valutu koja ima potpuno pokrice u zlatu a moramo priznati da su daleko ozbiljniji igraci od nekih likova koji su smislili neki kripto. Skladistenje tog zlata kosta debelo i to bi neko morao da placa tako da se ne zanosite glupostima. Bilo je i ranije novcica sa tom idejom pa sam ljudima objasnjavao, crtao, molio da ne ulazu u to i opet me nisu poslusali pa su ulagali pare jer im je zenina rodbina preporucila. Svi moguci alarmi popaljeni, skup sajt, na slikama zlato, vile, sportski automobili... Vrednost pala 10x, napravljene silne vile u Sloveniji a raja bez para :D
Ukratko, ne lozite se.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne vredi sajber.ovo ko ne razume ne mozd da prihvati dok se ne opece.zivotna skola se placa.i bez obzira na iskustva od ranije drugih uvek se placa...zato ponzi seme i postoje vec vise generacija.i dalje funkcionisu za one koji ih dobro maskiraju
 
Inacr sto se tice zlata/srebra samo dve opcije su validne.jedna da cuvate sami neku kolicinu kod sebe(tad nema troskova sladistenja i cuvanja zlata, i u slucaju nekih crnih scenarija imate "nesto" vredno kod sebe-ne pricate svima da ste kupili zlato bas jer ne zelite da vas opljackaju sto rece kolega par postova ranije). A drugo je investiciono zlato srebro na nekoj velikoj svetskoj berzi.tu ne moze fizicki da vam ukradu sem kolapsa berze ili celog sistema. A po zelji mozete se poigrati sa short i long pozicijama tog plemenitog metala...sve ostalo potpada pod ono sto rece sajber
 
Setio sam se kako se zvao onaj novcic, Xaurum.
Prica ide ovako... Dolazi kolega jedan i kaze, ulozio je 500e u novcic. Ja ga pitam onako zainteresovan u koji i covek krece da prica...
-Xaurum. Prvi alarm mi se pali jer nisam ni cuo za njega ali hajde idemo dalje.
-Kaze, novcic ima zaledjinu u zlatu. Drugi alarm i vec se drzim za glavu.
-Otvara mi sajt, slike vila, zlatnih poluga i dobrih riba ispred lamba. Plavo zlatni sajt, skupo izgleda. Novi alarm se pali, na sajtu je sve ono sto alav cvek treba da vidi da bi ulozio pare. Fecepalm.
-Kaze, zenina rodbina mi je preporucila ovo. Oni su bas velike pare ulozili. Tu vec nisam mogao da cutim i pitam ga jel normalan da slusa zeninu rodbinu i objasnjavam mu zasto xaurum ne moze da ima zaledjinu u zlatu.
-Onda krece on meni da objasnjava kako je to bas duboka prica i kako ja ne razumem, da onip rave vile i da mozes xaurumom da ih placas kad iznajmljujes, da su napravili prvu vilu i prave jos 4. Tu vec pocinjem da dobijam napad migrene.
-Kaze, malo je sad pala cena ali skakace. U tom trenutku je vec imao 250e vrednosti.

Potrosio sam 2h da mu objasnim da neko vrti njegove pare i da njima pravi vile koje ce da iznajmljuje i da mlati pare a da on nema pare da boravi tu, da je csla prica prevara, da vadi are kako zna i ume i da trpa u LTC naprimer. LTC je tada vredeo 7$, sam pocetak kada se pricalo o segwit-u. Naravno da me nije poslusao. LTC je nastavio da skace, skakao je BTC a kolega je na vrhu mogao da izvuce 500e koje je dao ali nije jer je on pametniji. Sada mislim da ne vredi ni 50$. Verovatno i manje.
To je samo jedna od mnogobrojnih prevara. Zlato i kripto ne idu zajedno, ne nasedajte na to.

Tapatalk from Poco loco
 
^ Identična priča sa mojim kolegom, samo je on naleteo na čuveni S coin, a pošto mu to nije bilo dovoljno, kasnije i na IOTU :p
 
Pa to tako ide, nece tebe da pitaju sa savet iako si u prici X godina ali ce verovati nekoj reklami, zeninoj rodbini itd.
Ja kolegi kad sam rekao da je zenina rodbina pukla i da su njega navukli da bi izvadili deo para gledao me bledo. Skola se placa. Vise mu nikada necu nista reci, neka se snalazi sam.

Tapatalk from Poco loco
 
Fizičko zlato nije toliko bolje nego zlato na papiru ili u blockchain-u. Da ga kupim moram od banke, sve drugo je mačka u džaku. Tu naravno postoji porez i država će znati da imaš zlato i koliko ga imaš. Sa druge strane, token sa zlatnom podlogom ne moram nikome da prijavim, niti da platim porez. Trenutno po grčkom zakonu kripto nije imovina, ne plaćam nikakav porez na njega, niti moram bilo šta da prijavljujem, a to neće večno biti tako. Čisto još nešto što treba imati u vidu.

Malo stariji među nama se verovatno sećaju hiperinflacije koji smo preživeli, za one mlađe evo slike u attachment-u. Ako se ne izvede ozbiljna ekonomska reforma, inflacija na svetskom nivou će u nekom trenutku krenuti eksplozivno, kao onda kod nas. Naš problem će vrlo brzo prerasti iz sadašnjeg "u čemu da čuvamo vrednost?" u "čime da plaćamo?", a tu nam neće pomoći ni zlato ni BTC, nisu oni pogodni za to. Tada bi kripto trebalo da dobije smisao, osim običnog kockanja i pranja novca, što je danas.
 

Prilozi

  • IMG_20191013_120053.jpg
    IMG_20191013_120053.jpg
    741.3 KB · Pregleda: 220
Takodje... Išao drug za Beograd na predavanja i naravno pazario od njih Onecoin... sa nadom da ce u buducnost da vredi poprilicno.. Ostalo znate.. A nije od juče..znao je za BTC jos od 2010 i kopao po malo i ne vredi.. nije skapirao priču shitcoina..
 
@Morbius Ne razumes. Ne postoji nista sto ima realno pokrice u zlatu, ne nasedaj. Ni dolar ni bilo koja druga valuta iza koje stoji drzava i trezor a pogotovu ne neki virtualni novcic.

Cela ideja sa zlatom postoji jos od bitbar-a ako me pamcenje sluzi i svi do jednog su fijasko.

Tapatalk from Poco loco
 
Morbius, token sa zlatnom podlogom kažeš, zar je moguće da ti to zvuči kako treba. Reko bi čovek da imaš dovoljno iskustva da ti to odmah upali alarm u glavi.
Sve je to super u teoriji, u praksi je samo znak za uzbunu.
 
Samo da dodam vec godinu ili dve nema poreza na investiciono zlato kod nas.kolega edy je i stavio link valjda najvece prodavnice investicionog zlata u srbiji.ako ne gresim.nisam ekspert :)
 
Samo da dodam vec godinu ili dve nema poreza na investiciono zlato kod nas.kolega edy je i stavio link valjda najvece prodavnice investicionog zlata u srbiji.ako ne gresim.nisam ekspert :)
Da da, kod nas nema već godinu-dve, ali Morbius je u Grčkoj, tamo možda i dalje ima...
Kod nas na žalost i dalje ima na inv.srebro...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zaista misliš da će ljudi koji vladaju svetom da dozvole da se vrati gold backing (gold standard)?
Čista utopija, možda za 1000 godina, ali u ovom trenutku realno je to (zlatna) prošlost novca, a ne budućnost.
To bi značilo kraj sadašnjeg bankarskog kriminala i porobljenog čovečanstva (fractional reserve) i postavljanje
ekonomije na zdrave osnove a ne na štamparsku presu.
Zapaliće oni radije celu planetu, i onda opet ispočetka. Već sad sve ukazuje na to.
Preporuka za dokumentarac "The Money Masters".

Mračna je to vizija, ali treba imati u vidu i da je deo upravo tog establišmenta zagrizao u prave realne vrednosti odnosno kriptovalute, tako da nije baš sve crno belo, niti postoji jedan najjači centar moći koji baš po svojoj želji kroji sve.
 
Morbius, token sa zlatnom podlogom kažeš, zar je moguće da ti to zvuči kako treba. Reko bi čovek da imaš dovoljno iskustva da ti to odmah upali alarm u glavi.
Sve je to super u teoriji, u praksi je samo znak za uzbunu.

Pogledaj Digix projekat, rade redovnu reviziju zlatnih rezervi u vezi tokena koji izdaju (DGX).
 
Nazad
Vrh Dno