Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Slazem se i ja ali to je tvoj zahtev zasnovan na strahovima da se tvoji podaci mogu zloupotrebiti, sto se u praksi desava ali vrlo retko, a ne iz nekog prakticnog razloga.

Nema logike....
U praksi se kriminalom bave mali broj ljudi pa je zasnovajući se na strahu besmisleno pratiti sve zbog nekolicine...

To sto ce FB znati tvoje navike tebe ne ogranicava ni u jednom pogledu, samo ti suptilno namece neke izbore.
A ti sam imas izbora, ko kaze da ga nemas, kad pravis profil na FB ti svesno prihvatas njihove uslove, imas izbora da ne prihvatis, nemas FB nalog, nemas bojazni da ce neko pratiti tvoje lajkove (jer ne lajkujes).

Logika na principu "ako ti ne ogovara nemoj da koristiš" je kao kad neko kaže ako ti se ne svidja vlast u TVOJOJ DRŽAVI iseli se u drugu!? Moj izbor je da živim u svojoj državi ali u normalnim uslovima i kao čovek a ne da bežim u drugu ili da se skrivam u pećini sa alu-folijom na glavi...nadam se da shvataš poentu ;)

Objektivno (nadam se da jesam) govoreći smatram da je ovakva rasprava bespredmetna jer se uvek gleda iz 2 različita (nepomirljiva) ugla..slikovito se može prikazati odnosom čobana i ovce...Iz čobanovog ugla on koristi ovce za svoje lične interese kroz šišanje i mužu..iz ugla ovce čoban je tu da je nahrani, čuva (uz pomoć "kerova" od "krvoločnih životinja"), šiša je i muze (da je ne strefi toplotni udar i zadovolji prirodne potrebe itd...)...ukratko čoban misli da ovce služe njemu a ovca misli da joj je čoban sluga...kao što rekoh 2 potpuno različita i nepomirljiva stava pa je i svaka rasprava čisto gubljenje vremena...
 
Poslednja izmena:
@karanovic ludilo primer
ili se odavde vuku puno devize a premalo uplacuje ili nemaju koga ovde da iscimaju da im uporedi podatke,
vrv podignuta slusalica il prica kao u Drzavnom poslu,seriji domacoj :)
ceo balkan je jeftina ili dzaba struja
 
Nema logike....
U praksi se kriminalom bave mali broj ljudi pa je zasnovajući se na strahu besmisleno pratiti sve zbog nekolicine...

Bas to sam i mislio, sto bi tebe neko pratio ako se ne bavis necim nelegalnim, a ako se bavis e onda bi trebalo da te sto lakse skembaju.
Nije poenta u pracenju svih vec u mogucnosti da se sto lakse isprate pojedinci.

Logika na principu "ako ti ne ogovara nemoj da koristiš" je kao kad neko kaže ako ti se ne svidja vlast u TVOJOJ DRŽAVI iseli se u drugu!? Moj izbor je da živim u svojoj državi ali u normalnim uslovima i kao čovek a ne da bežim u drugu ili da se skrivam u pećini sa alu-folijom na glavi...nadam se da shvataš poentu ;)

Objektivno (nadam se da jesam) govoreći smatram da je ovakva rasprava bespredmetna jer se uvek gleda iz 2 različita (nepomirljiva) ugla..slikovito se može prikazati odnosom čobana i ovce...Iz čobanovog ugla on koristi ovce za svoje lične interese kroz šišanje i mužu..iz ugla ovce čoban je tu da je nahrani, čuva (uz pomoć "kerova" od "krvoločnih životinja"), šiša je i muze (da je ne strefi toplotni udar i zadovolji prirodne potrebe itd...)...ukratko čoban misli da ovce služe njemu a ovca misli da joj je čoban sluga...kao što rekoh 2 potpuno različita i nepomirljiva stava pa je i svaka rasprava čisto gubljenje vremena...

Primer ti nije na mestu. Ja recimo imam FB nalog na koji nisam usao godinu dana, nikog nikad ne lajkujem (malo mi to sabanski) cak ni na youtube, mogu i da nemam nalog, nema razlike, izbor mi je vrlo lak. Sa druge strane, hteo bi da zivim u normalnoj drzavi, a to mogu da ostvarim vrlo tesko, gotovo nikako.
Ovaj drugi primer stvarno mi nije jasan i ne vidim kakve veze ima sa anonimnosti, izborom, ljudskim pravima...

The NCCT involves countries that do not comply with AML standards set by the Financial Action Task Force on Money Laundering (FATF), a structure set up by the then G7 in the 1980s.
The jurisdictions Bithumb will target include Iran, Ethiopia, Iraq, Serbia, Sri Lanka and Tunisia.


https://cointelegraph.com/news/bithumb-crypto-exchange-bans-accounts-from-11-countries

Ovo verovatno znaci da ce i ostali ubrzo krenuti tim putem. Bice ovde krvi...
 
Poslednja izmena:
Nema logike....
U praksi se kriminalom bave mali broj ljudi pa je zasnovajući se na strahu besmisleno pratiti sve zbog nekolicine...

U kriminal spadaju i utaja poreza, neprijavljivanje prihoda/imovine, itd...

Može se reći da je samo nekolicina uredno prijavila prihode od rudarenja i trgovanja kriptovalutama ;)
 
Po tome od 250 poslanika u skupstini 250 su kriminalci


Sinoc malo gledam market share kriptovaluta ..i na listi 100 kriptovaluta sa najvecom kapitalizacijom 80% koina su oni sto su 100% premajnovani ,ostali uglavnom ASIC tj kontrolisani od Bitmaina...koini za GPU mogu da se prebroje na prste jedne ruke i za par meseci bukvalno mogu da spadnu na dva ili tri coina od 100.

Koliko god mi coine vezivali za majning oni sto su totalno centralizovani tj skoro svi koini u jedni rukama imaju lovu i za menjacnice i da ga reklamiraju dok su GPU koini totalni ausajderi...jedini koji deluje da nije je ETH ali i on je debelo primajnovan tj cak 70% coina je primajnovano dok se svi ostali bore za ostatak.
 
Ne koristim bithumb ali dal ce moci ljudi da sklone btc sa menjacnice ili ti samo gase nalog i kradu sve sto imas?
 
Ne verujem da ce biti otimacina, pre ce biti da ces moci da sklonis.
Ja verujem da su svi koji su ovo procitali, a rezidenti su nabrojanih zemalja, vec sklonili jer ni jedan normalan nece da ceka da vidi sta ce biti.
 
Ne znam da li je neko ovde gledao jutarnji program na TV PRVA danas?

Bila jedna naša bivša sportiskinja i pored neke tužne priče i knjige o tome, na kraju razgovora pita je voditelj čime se sada bavi, a onda žena ponosito: "Kriptovalutama", i taman što je voditelj hteo da je pita više o tome, jer mu je faca bila kao da je izgovorila Tutifruti, voditeljka: "... i to je sve za šta smo imali vremena" :d
 
Mislim da ona radi u/sa OneCoin-om.
d29ae9cf32c77a6fbd021ba9973ecd86.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Lol. Pa neko onda priča o tome da su kriptovalute u balonu.
Pogledati deo sa dugom i derivatima... taj balon je već u stratosferi odavno...
 
Svi hoce da se ogrebu o minere, evo sad i TeamViewer trazi pare, uredu je i to ali 40e mesecno, mnogo kume:mad:
 
Svi hoce da se ogrebu o minere, evo sad i TeamViewer trazi pare, uredu je i to ali 40e mesecno, mnogo kume:mad:

Morace neki drugi program se potrazi..i meni sad teamviever trazi pare i diskonektuje se posle samo 30 sekundi i ako pise kao 5 minuta.

Problem je kako da instaliram remote drugi program kad imam samo 30 sekundi a masina mi 100km dalje :D
 
Poslednja izmena:
Meni 30 sekundi dovoljno :) I ne samo za TeamViewer :D
 
Bolji je anydesk plus je i free.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
anydesk nije free i za mnoge funkcije trazi da kupite licencu... takodje vas posle nekog vremena moze iskljuciti jer koristite u komercijalne svrhe ali mozete koristiti free funkcije dok(ako) vas ne provale. Cisto da ne bude da ste ocekivali free teamviewer2.
 
A zašto se ne pominje google chrome remote desktop, šta njemu fali? Osim što iritira problem sa mišem (kad nije prikačen monitor/adapter/dummy) i preko telefona ne radi unos tastaturom kad se kuca u msi afterburner (inače unos svuda radi) nisam mu našao druge mane. Isključivo njega koristim na 10 mašina i preko računara i telefona i odlično radi, free i neograničeno vremenski.
 
Poslednja izmena:
Radi unos tastaturom na Androidu...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Baš sam ga probao ok je samo sto zeza u AB.
Da li ima ko rešenje tom problemu inače testatura radi u ostalim programima.
A zašto se ne pominje google chrome remote desktop, šta njemu fali? Osim što iritira problem sa mišem (kad nije prikačen monitor/adapter/dummy) i preko telefona ne radi unos tastaturom kad se kuca u msi afterburner (inače unos svuda radi) nisam mu našao druge mane. Isključivo njega koristim na 10 mašina i preko računara i telefona i odlično radi, free i neograničeno vremenski.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Jedno od rešenja je da se postavke iz AB ubace direktno u Claymore, naravno ko ga koristi...
 
Nazad
Vrh Dno