Šta je novo?

DVD na racunaru?

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
267
Poena
180
Imam DVD uredjaj oznake "DVD-DR 4342" pa me zanima da li bih mogao i kako da prikacim taj DVD na racunaru, prikacio bih cisto zbog zvucnika, jer DVD ima 5.1? sistem (4 manja zvucnika, jedan centralni poveci zvucnik i vufer)
5.jpg

Zvucna karta na racunaru mi je integrisana na ploci "ASRock - Q1900M"

Postavicu slike kakve prikljucke poseduje uredjaj pa ako moze neko da mi kaze kako bih to najlakse mogao prikaciti...


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
Poslednja izmena:
Treba ti audio kabal. Sa jedne strane stereo babica 3,5mm a sa druge 2 činča. Obicno bude bela i crvena boja. Te činceve bodes u dvd gde pise audio. Beli u belo, crveni u crveno (video 1), a drugi kraj kabla bananicu bodes u komp gde je izlaz. Obicno bude zeleni ulaz. Na dvd-ju nadjes aux 1 opciju ili video 1 pise. To bi bilo to otprilike


08fd2c89f82180e301ef8a77d9390e6d.jpg


To je takav kabal

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo napomena za pokretača teme da na ovaj način neće dobiti 5.1 zvuk. Pojačalo ima samo stereo analogni ulaz. Ima i digitalni, koji valjda može da prihvati 5.1 signal, ali zvučna nema digitalni izlaz.
 
Je li to mozda i razlog zasto mi ne rade Rear - R i L zvucnici a CENTER da se jedva cuje, takodje WOOFER kada ubacim prenosi samo na ova dva zvucnika na kutiji nema efekta :O

Da napomenem da nisam uspeo naci ovaj kabal sto je @vuky017 postavio vec sam nasao neki od X-BOX (slika dole) bas sam probavao, sa ovim kablom mi se desava to da je dovoljno da ubacim i samo jedan cinc u uredjaj i da sljaka sa ova dva zvucnika...

1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno