Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

@kidence (ili ko dovoljno poznaje miui)

Ocu da vratim sve na stock, globalna ver telefon, global dev rom je na njemu bez roota bez ista otkljucan bloader...
Da zaključam bloader je li dovoljno fastboot oem lock, ili moram flasovati full rom sa strikliranim lock preko mi flash. Nisam jos nikada imao priliku da zaključavam tel sa miuiem :)
 
Tako je, fastboot rom preko Mi flash tool sa lock opcijom i sve je opet stock :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kakvlav je ovo dnevni update od 82mb na global stable r5+?
db33448d9127968648f6536a8301fc34.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nista za update.




Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
U komentarima o telefonu na jednom nasem sajtu koji se bavi mobilnim telefonima, neki lik juče napisao da je izašao oreo

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
ima li neko da je imao redmi note 4/redmi note 4x i da sada ima redmi 5?

zanima me razlika u bateriji.
 
Pozdrav, u ponedeljak sam kupio ova 2 telefona, i nista nisam dirao samo apdejtovao ono sto je trebalo i izaslo samo, nisam nesto za igru i rutovanje i te sve fore, ali jedan od 2 telefona se spontano zaledi par puta dnevno, drugi telefon radi super, s tim sto na tom drugom stoji mrtav piksel na sred ekrana.(taj vracam prodavcu sigurno)
Gledao sam ima par predloga za fix u dev. options ali mi je jako tarzanski to sve jer mi nije jasno kako 2 identicne masine kupljene i otvorene u isto vreme mogu da se ponasaju toliko razlicito pa ako neko ima objasnjenje.
Hvala unapred!
 
Nije problem do telefona(R5+) već do softvera pa ako neko ima rešenje...
Naime reč je o programima za praćenje vožnje biciklom,probao sam ne znam koliko programa i uvek se dešava da posle određenog vremena program izgubi GPS signal i više ga ne vrati.Više mi liči da telefon sam isključi GPS ali nije mi jasno zbog čega?Ako neko biciklira i zna rešenje bio bih zahvalan...
 
liči da telefon sam isključi GPS ali nije mi jasno zbog čega?Ako neko biciklira i zna rešenje bio bih zahvalan...
Zaključaj tu app u memoriji, recents pa swipe pa lock. A pod broj 2 stavi tu app da nije battery optimised. Meni Strava app od kako sam to namestio vise ne zeza.
 
Poslednja izmena:
pozzz drustvo....treba mi jedan savet..posto vidim da ima dosta vas koji se razume po pitanju XIAOMI telefona...ovako...malo sam izaso iz fazona po pitanju android telefona...posto vec duze vreme korisitim iphone..imam 5s...i navikao sam se na ios..al u zadnje vreme me pocela smarati baterija...pa sam mislio da uzmem XIAOMI REDMI 5 3/32...sta ,mislite o telefonu....i dal je komlikovan sistem..jer citam ima nekih zezancija koe treba da se odrate i tako to...ako bi mogao neko malo to bolje da mi pojasni...da bi znao sta da radim....hvala
 
Nije problem do telefona(R5+) već do softvera pa ako neko ima rešenje...
Naime reč je o programima za praćenje vožnje biciklom,probao sam ne znam koliko programa i uvek se dešava da posle određenog vremena program izgubi GPS signal i više ga ne vrati.Više mi liči da telefon sam isključi GPS ali nije mi jasno zbog čega?Ako neko biciklira i zna rešenje bio bih zahvalan...
Problem je u optimizaciji baterije, resenje je jednostavno.

Settings -> Battery -> Choose apps

Tu odaberi app koju koristis, da se na nju vise ne bi primenjivala optimizacija.

Ja koristim Sports Tracker, vrhunska je, preporucujem, ima dosta opcija koje su besplatne a koje se u nekim drugim aplikacijama vode pod premium i dostupne su ako se plati.


Sent from my Redmi 5 Plus 4/64 using Tapatalk
 
Hvala drom i nagard,urađeno ali se spusti pljusak pa ne mogu da isprobam:mad:
 
Jedno pitanje. Otkljucao sam uspesno bootloader, flesovao TWRP i morao sam da uradim format data, tako uputstvo kaže. Ali posle reseta je ostao zakucan na MI logou. Evo stoji tako ima 10-15 minuta. U čemu je problem?! Šta mu se desilo?
 
Gde si nasao to uputsvo sto kaze da moras da uradis format data nakon unlock-a i twrp-a ? Znas sta znaci format, sama rec govori sta si uradio...
Flesuj iz TWRP Super SU ili Magisk(ako hoces root), a mozes i da flesujes lazyflasher.zip da bi patch-ovao boot.img i podigao system.
 
Poslednja izmena:
Na XDA. I na jos nekoliko mesta. Nece da prepozna internal storage ako se ne uradi. Elem, uspeo sam. Flesovao sam lazy flasher i resilo je problem. Za slucaj da nekome zatreba.

Hvala na pomoci u svakom slucaju. ;)
 
Čuj procureo. :) Pre će biti da se cenjkaju sa Sony i OV pa pokazuju mišiće.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
A kao misici su njihova eventualna kamera :). Da je tako lako napravit dobru kameru, svaki proizvodjac bi napravio svoju, za sebe. Ovako i da pocnu da prave sami, nece biti bolja od dosadasnjih koje su koristili, a koje ionako nisu bile nekog vrhunskog kvaliteta..
 
Sam softver mnogo utiče kod tih malih kamerica. Možda im tu i više nedostaje..?
 
Jap, jutros sam odradio.

Edit: Kako isključujete ove reklame integrisane u sistem, što se pojavljuju u File Explorer-u, galeriji i slično?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
87e7b7c9cd09e527a454c461ebe043ee.jpg
 
Poslednja izmena:
@Drakensanger

Security - gore desno na zupcanik - receive recommendations - off

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@Drakensanger

Security - gore desno na zupcanik - receive recommendations - off

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Već mi je to isključeno, ali se svejedno pojavljuju.
09540017d83e0ec7c7710d3a94dd4669.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Probaj da obrises proxy server u APN podesavanjima...
 
Greškom sam izbrisao prethodno postavljenu poruku pa moram da ponovim.
Naime instalirao sam iGo koji sam koristio na prethodnom telefonu i na njemu je radilo bez greške.
U pitanju je verzija iGo_Turkey_9.6.29.431282
Standardno uključim GPS, pokrenem program međutim dešava se da non stop gubi signal.
Par sekundi je nakačen i pokazuje tačnu lokaciju pa 7-8 sek traži GPS pa opet 3-4 sekunde je povezan i tako u krug.
Inače u podešavanjim sam isključio optimizaciju baterije za iGo a podesio sam na GPS only.
Jel ima neko ideju šta je u pitanju i kako da rešim problem?
Inače ovo je status GPS-a na mojoj terasi:
Screenshot_2018-05-16-16-52-38-654_com.chartcross.gpstest.png
 
Xiaomi redmi 5 plus

Cao ljudi,kupio sam prekjuce ovaj telefon i prezadovoljan sam. Ali mislim da ima problem sa notification light. Naime,ono ne svetli kada mi stigne poruka na viber ili whatssup mislim i sms. Da li je do verzije miui problem,mozda u sledecem update-u taj problem bude resen? Hvala unapred
 
Već mi je to isključeno, ali se svejedno pojavljuju.
09540017d83e0ec7c7710d3a94dd4669.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

I meni se od prije par dana pojavljuju reklame, može li pomoć kako da dođem do tih podešavanja ne mogu da nađem security (kada u search ukucam onda dobijem opcije za Accessibillity i za Android patch level)

Danas postavio zaštitno staklo na tal koje sam poručio sa ebay, ali nisam zadovoljan niti kako sam ja to zalijepio niti izgledom stakla :(
Planiram poručiti novo i odnijeti u neki servis da mi stručnija lica to postave, ako može link ka nekom modelu na eBay jer ovaj nema one rupice i proreze u gornjem dijelu oko kamere i senzora, plus mi se ne sviđa kako ovo staklo ne pokriva cijeli ekran
kontao sam ovako nešto sada da poručim:
https://www.ebay.com/itm/Full-Cover...hash=item212833ad74:m:m9XjMxjZedI2WaiKDDAmC0w
 
Isto kao i kolega iznad, brisanje proxy postavki nije pomoglo oko reklama. [emoji4]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
E hvala @Kidence :D
Može sada još preporuka za neko staklo do 5-6$ Max sa eBay.a
I neka zaštita za nazad jer mi se ova guma ne sviđa :)
P.s. kao da drugi telefon imam kako sam skinuo onu foliju koja dolazi uz mob :D

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno