Šta je novo?

4k ultra hd konvertovati u 1080p full hd

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Skoro sam kupio Sony Xperia XZ Premium i poceo da snimam video klipove u 4K, ali s obzirom da vecina uredjaja jos uvek ne moze da procita 4K x265 hteo sam da sve to smestim na Bluray i sada bih to konvertovao u 1080p, pa me interesuje najbolji program koji moze snimak sto kvalitetnije da odradi u full hd, tj. da sacuva maximum sa 4K snimka. Sta je po vama najbolje?
 
Kupiš NAS (QNAP/Synology) i uvek čuva 4K na disku, a kada želiš da pustiš na uređajima koji ne podržavaju 4K x265 on uradi transkoding ;)
 
Poslednja izmena:
Ne, nisam bio jasan, sacuvao bih ja taj 4K snimak na nekom disku jer za 5 ili 10 godina ce zatrebati, ali bih voleo da ovo sada imam i na bluray rezano da mogu da gledam na bluray plejer.
 
Evo upravo radim isto to (4k u 1080p) u HandBrake-u. Nije bas 100% drag and drop, ali nije ni komplikovan.
Besplatan je i koristi sva jezgra za rekompresiju.


Woooooooow, sa 2.2GB na 70mb. Razliku ja ne primecujem. x265 kompresija
 
Poslednja izmena:
ffmpeg je čudo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moj glas takodje za ffmpeg, mada moze i Handbrake, ako bas mora graficki interfejs. Za windows mozes ovde na nadjes svezu verziju https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/

1080p h264
ffmpeg -i input.mp4 -c:v libx264 -crf 18 -vf scale=1920:1080 -c:a aac output.mp4

1080p h264 hardverski encode samo za Intel procesore QuickSync
ffmpeg -i input.mp4 -c:v h264_qsv -q 18 -look_ahead 0 -vf scale=1920:1080 -c:a aac output.mp4

1080p h265
ffmpeg -i input.mp4 -c:v libx265 -crf 18 -vf scale=1920:1080 -c:a aac output.mp4
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da na 27“ ne primećuješ razliku. Pusti na 40 i kusur inča pa pričaj o kvalitetu kompresije.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
 
cu pustim :) Imam bas jedan takav TV marke Samsung. Mada, da li ti stvarno mislis da se nece primetiti makar mala razlika kad video od 2GB sateras na 70MB. Daj malo realnosti. Razlika u velicini totalno opravdava, mozda 10-20% "losiji" kvalitet, koji opet, gledajuci nenormalno sabijanje, slobodno se moze nazvati neprimecujucim.
Dakle, razlike nema :d
 
Naravno da se primećuje. Što je dijagonala veća, lakše se primećuje loša kompresija. Ja zato filmove i ne gledam (1080p) ispod barem 5-6 GB. Probao na mojih 43“ i kockica koliko hoćeš.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
 
@makiacaveki
27" monitor

Boze me sacuvaj, u 21. veku da kuckam dos komande :)
Pa taj handbrake je samo GUI fronted za ffmpeg. Kad jednom naučiš ffmpeg parametre za kompresiju brze ćeš ispisati komandu nego što ćeš podešavati handbrake.
Ffmpeg može da konvertuje 99% video formata koji postoje na ovoj našoj planeti. Bolje je da se nauči kako se koristi nego da se skidaju kojekakvi free video konverteri koji u instalaciji sadrže bar 2-3 neželjena programa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Lol, handbrake ili vidcoder ... Odlicni! To su cisti freeware programi bez nekih dodatnih app pri instalaciji...

Sent from mTalk
 
Pa taj handbrake je samo GUI fronted za ffmpeg. Kad jednom naučiš ffmpeg parametre za kompresiju brze ćeš ispisati komandu nego što ćeš podešavati handbrake.
Ffmpeg može da konvertuje 99% video formata koji postoje na ovoj našoj planeti. Bolje je da se nauči kako se koristi nego da se skidaju kojekakvi free video konverteri koji u instalaciji sadrže bar 2-3 neželjena programa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Handbrake ne koristi ffmpeg, zamenjuje ga, ali koristi iste biblioteke libavcodec, pa je rezultat uglavnom isti.
 
Nazad
Vrh Dno