Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Izgleda da zavisi od Imei broja. Verovatno ce ti uskoro biti odobren rollback I na HiSuite. Ali ako ti je na Ffinderu odobren rollback onda bi trebalo da se pojavi I opcija u Hisuite. Od operatera ne bi trebalo da zavisi, ali neka azuriranja I autorizacija zavise I od operatera, tj mreze.
U svakom slucaju mozes da pitas Huawei podrsku u Srbiji da provere tvoj imei da li je sve u redu I kad mozes ocekivati opciju za rollback.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel sam ja ćorav pa ne mogu da nađem ili je ukinuta opcija da se home screen wallpaper menja sam posle određenog vremena?

Na Oreo-u mi je bilo podešeno da na 30 minuta sam promeni wallpaper i na home screenu i na lock screenu a sada menja samo na lock screenu a home screen stoji i ne pomera se
 
Stigao mi je update na Pie, već sam par puta kliknuo na Later, da ne instalira, ali on kaže da će instalirati između 02 i 04 ako kliknem na Later :)

Može li se to premostiti, da ne instalira?

Da li smiju da ovako "nasilno" proguraju update, umjesto da korisniku daju samo informaciju da je on stigao a onda potpunu kontrolu nad tim da li će biti instalirano?
 
Isključi update overnight opciju u system update aplikaciji i neće se sam instalirati.
 
Uradio sam sinoć ta neka podešavanja, ima nekih i ovde na prethodnoj stranici, isključio i Automatic System Updates u Developer Options, ali evo jutros me dočekao instaliran Pie.
 
A da li si ovo što sam napisao ugasio?
 
Verovatno nije, jer se meni nije update-ovao. Svaki dan podseća na update, ali onda se klikne na later na dva mesta i to je to.

Huawei Mate 10 Pro
 
Upravo je tako i kod mene, zato ga i pitam.
 
Nisam pronašao tu opciju, a tražio sam je. Sad gledam i imam Software Update, nemam System Update. A sinoć dok sam bio na starom androidu možda je i bila ta aplikacija, znam da sam neku gledao, ali nisam vidio tu opciju za noćni update. Nisam htio ovde da smaram pa sam potražio na google i našao par rasutih opcija koje su nudili kao rješenje za ovo, među njima i ta u Developer Options, i sve sam to isključio.

Ali dobro, šta je tu je, vidjeću narednih dana kako se ponaša, možda i ne bude nekih problema. Čitao sam na XDA da neki imaju problema sa Nova Launcherom, da im Recents sa njim ne radi dobro, ja imam Nova i zasad ne vidim probleme.
 
Ne znam sto se plasite upgrejda, kod mene sve radi kao sat, nema neke razlike prevelike...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ne bih ga sad instalirao samo zbog ikonica signala s leve strane, ono mi je kriminalno. Zapravo ne vidim nijedan benefit tog apdejta, sve je isto ili lošije u odnosu na 8.0
 
@Ultimo: Ne plasim se apgrejda, vec sam imao problem sa telefonom nakon njega, napisah gore. Takodje, nikakav benefit, a samo dodatne stvari koje me nerviraju, tipa ikonice sa leve strane not. bara i navigation bar koji je menjao boju kako se njemu prohte, pa u aplikaciji sa tamnom pozadinom i crnom tastaturom imam beli nav. bar. To su neke stvari na brzinu.
 
Evo nakon jednog dana zasad jedan problem, WiFi mi kod kuće i kod roditelja radi nomalno, ali jutros kad sam došao na posao konektuje se na WiFi ali mi izbacuje poruku da moram da se dodatno ulogujem i autorizujem, to je ono kada uhvati mrežu ali uz to otvara web browser, ali za to nikad nije bilo potrebe, već samo u podešavanju za WiFi ukucamo lozinku i radi. A sada neće, traži i taj dodatni korak, ne znam šta mu je.

Aplikacija za kameru je drugačija, i nemam više onaj bug da mi svaki put kad je otvorim izbacuje Tip za aperature.

Bezveze mi je što su bateriju u Settings prebacili dole niže pa moram uvijek da skrolujem da bih pristupio. A i više se ne može klknuti na sliku na vrhu kod baterije nego sad taj prikaz daje kada se dole niže klikne na "Power consumption details".
 
Kako sam se zeznuo... Otkljucam telefon da udjem u aplikaciju i u toj milisekundi se pojavi meni za update i umesto na ikonicu kliknem na update :mad:. Sad se apdejtovao na 9.0.
 
Ja zasad nisam primjetio probleme sa 9.0
 
Поздрав свима,
Ево и ја да се јавим, пошто сам тек данас ажурирао на Орео. Читајући коментаре овде, био сам прилично скептичан, али на крају сам се пријатно изненадио. Да додам само да користим Мајкрософт launcher и Samsung S9 UX 9.0 тему. На прву лопту сам приметио следеће ствари:
  • нови звук за откључавање,
  • иконице за Wi-Fi и сигнал које су пребачене лево (то сам и сам безуспешно раније покушавао да урадим),
  • галерија са додатним информацијама о слици повлачењем на горе и она мапа са сликама,
  • недавне апликације,
  • always on screen са новим фонтом, који се сада спушта до дна екрана,
  • gestures navigation, чему са се највише радовао како бих коначно добио потпуно искоришћен екран, и који по мени ради супер, мало ме back нервира, али навићи ћу се,
  • контакти који немају слику су добили неку default-ну,
  • камера, итд.

Све су свему, мени се прилично допадају нове измене. За сад немам никаквих проблема, и све ми ради супер, чак и gestures навигација за коју је неко рекао да нема поенте корисити је је сем са default-ним launcher-ом. Једино ми се интерфејс камере на прву лопту мање допада, али видим да су и ту убачене неке нове опције.
У суштини, зависи шта ко воли. Ја лично волим нове ствари и једва чекам ажурирања која ће нешто да унапреде/промене (а рекао бих да смо то овим ажурирањем добили), посебно ако су те промене у интерфејсу. Што се тиче само рада телефона RAM менаџмента, флуидности, батерије, ту за сада нисам приметио никакве недостатке, али опет кажем, знаћу више за пар дана.
 
Pozdrav drustvo. Ja da se prijavim u temu :) Stkgao mi je sinoc mate 10 pro i mogu da kazem da sam prezadovoljan pogotovo jer prelazim sa vec vdemesnog iphone 6 modela.

Telefon je stigao sa android 9 i emui 9 a posto nemam sa cim predhodnim da ga poredim cini mi se da sve radi i vise nevo zadovoljavajuce.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Da se prijavim sa mate 10 pro. Prilicno zadovoljan za sada taj neki prvi utisak je sjajan.
Nego dosao mi je sa android 9 i emui 9. Jel postoje neki vec sad poznati bagovi na koje freba da se spremim da ne lupam glavu ili bi trebalo da sve radi kako treba?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja dobio upravo neki update
f3ecd148d1a4bf64cc153c8b669bef11.jpg


Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Mate 10 nema za Sd karticu? Dal je to moguće?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ima 128gb, ako to nije dovoljno onda stvarno ne znam...
 
Za kolike pare? Telefon se može kupiti za 350e na oglasima što je nikakva cena realno.
To što je koštao kao suvo zlato kad je izašao je nešto drugo.
Šta god da snimaš 128gb je i više nego dovoljno, jedino ako ne misliš da snimke od kad si rođen pa na ovamo arhiviraš na telefonu...
 
Za kolike pare? Telefon se može kupiti za 350e na oglasima što je nikakva cena realno.
To što je koštao kao suvo zlato kad je izašao je nešto drugo.
Šta god da snimaš 128gb je i više nego dovoljno, jedino ako ne misliš da snimke od kad si rođen pa na ovamo arhiviraš na telefonu...
Evo Mate 20 pro ima 256 intetne i dodatak za Sd. Zašto on ima za Sd ako je dovoljno. Cene računamo za nove uredjaje. Ovo nije Xaomi Mi A2 od 160 eur pa da zakidaju memoriju.
Neopravdano su to izostavili, definitivno, ali avaj, verovatno su zbog sugestija to na Mate 20 vratili.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Na mate 20 pro su vratili ali je memorija neki njihov standard koji zele da proguraju.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Trenutno sam u Švici, fon mi se non stop kači i skida sa mreže popizdeo sam. Možda neko podešavanje ili?... Kad sam stigao takođe se patio da se uopšte nakači na mrežu tj roaming.

Hawaii Mate 10 Pro
 
Ja sam primetio problem, kada me neko pozove ne cuje me. Ako ja pozovem tu osobu, bude sve ok.
@ChobbyNS: Je l' mozes da napises postupno, kako si se vratio na Oreo, sta si tacno skinuo, instalirao i sl.? Hvala

Evo i meni pocelo ovo da se desava, zadnja 3 dana 50% ljudi me ne cuje na prvu, moram da prekinem i pozovem ih... Ne znam dal odma da nosim u mts ili da probam nesto drugo.

Ti posle rollbacka nisi imao problem?
 
Posle nisam imao problema. Pisao sam i da sam slučajno ponovo uradio update na 9.0, ali nisam imao problema sa pozivima.

Huawei Mate 10 Pro
 
Da, nema to logike da posle rollback i opet ažuriranja bude bolje. Jedino što kod rollback se formatiraju sve particije i plus factiry data reset.
Uradi samo factory reset. To bi uvek i trebalo praktikovati sa prelaska sa emui 8 na emui 9 uraditi factory reset.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno