Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Al su ga zavukli, nisam uopste koristio, al cini mi se da je bilo lakse doci do toga, ili gresim..?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Phone app / settings / calling accounts / kod mene MTS / call settings / call forwarding

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ovo je sad pomoglo i meni na Nokiji za potpuno drugu stvar. Hahaha! Tražio sam kako da namestim da mi telefon zavibrira kada nekog nazovem i taj se javi, a nisam nigde video opciju i sad nađem u Calling Accounts. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Evolution X, HavocOS, Resurrection Remix, a video sam da postoji i MIUI koji se redovno odrzava i azurira za Mi A1.
Kamera radi odlicno na svim navedenim ROMovima, doduse ova novija ima probleme sa fokusom, to je problem na bilo kom Pie ROM-u, tako da je savet da se koristi prethodna verzija gde prakticno ne postoji ikakav problem.
 
Poslednja izmena:
Da ponovim pitanje - šta se dešava sa rešavanjem problema ove random vibracije?
Zna li neko šta je uzrok tome?
Ima li nekog rešenja?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ocigledno ne kod svih.
Mozda neka od aplikacija koje koristis, mozda neki bag telefona.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hvala svima.
Znači ova stara Arnova's v8.3b1 bi trebala raditi dobro?
https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

Da, sa tom nema problema.

Da ponovim pitanje - šta se dešava sa rešavanjem problema ove random vibracije?
Zna li neko šta je uzrok tome?
Ima li nekog rešenja?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Po drugi put sam imao taj problem do skora i opet je misteriozno nestao...
Na netu sam nasao da Download Manager moze da pravi taj problem tokom azuriranja neke aplikacije, ili Data Transfer.
Mozda mozes sa notification log da vidis sta prouzrokuje vibraciju: https://www.theverge.com/2018/10/19/18001608/android-notification-history-how-to-view
 
Sve stock, Android 9, verzija od 5.3.2019.

Da li je moguće, da nema opcije da se odvojeno podesi zvuk za zvono telefona i za notifikacije?
Ili je negde skrivena ova opcija? :)
 
Mene interesuje da li postoji resenje za nacin zvonjenja, kao nekad na Nokiama:

Ring once i Ring ascending
 
OK, hvala. Neverovatno da su to izbacili.

Da li znaš možda koji custom rom to ima?
Ili bilo ko, da da neku preporuku za custom rom, koji ima i ovu naprednu opciju. :lupko:
Izbacili mnogo toga dobrog i što je Nougat imao. Ja sam na Arrow, ali Redmi Note 4. Radi odlično. ROM je identičan što se tiče opcija.

96da8262c71987e2a824c8c69c5788d7.jpg
 
Poslednja izmena:
Ili bilo ko, da da neku preporuku za custom rom, koji ima i ovu naprednu opciju. :lupko:

U principu dosta Custom ROMova ima tu opciju, ima i Arrow, kao i gomila drugih ROMova, samo mi nije jasno zašto Xiaomi ne ubaci to u Stock.
Ja koristim HavocOS, jedan od najstabilnijih ROMova sa gomilom podešavanja, ima to što tebi treba.
Preporuka za HavocOS i EvolutionX, mada za EvolutionX nisam siguran da li ima to za notifikacije.

Mene interesuje da li postoji resenje za nacin zvonjenja, kao nekad na Nokiama:

Ring once i Ring ascending

Ima na HavosOS, da se zvuk pojačava postepeno, a za Ring once ne znam, mislim da nema.

57427464_277669893122527_5037667892821229568_n.png
 
Poslednja izmena:
Kako vam drži baterija na stock Pie?
Ja ne mogu dan da preguram, osvetljenje max, 4g ne gasim nikad, dual sim (da nije do toga?!), jedva 4 sata sot i do uveče baterija kaput?!
Nemam fb i insta i šta još troši puno.
 
Meni izgura dan koliko god ga gazim, isto stock i ništa ne gasim. Mislim da će biti da je do dva SIMa.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Čini mi se da je na Oreu bolje držala baterija, mada nisam držao ekran na max, mnogo mi taman ekran na suncu, utiče i to svakako.
 
Meni je android pie njesra ziva. Nista on bolji nije od orea cak naprotiv... Jos kad bi mogao da vratim na oreo bilo bi super. Ali bojim se da mi ne blokira fon...
 
Ma šta novo i da izmisle, sve je odavno već viđeno, presipaju iz šupljeg u prazno i mlate pare.

No, koju verziju gcam koristite i jesu li mnogo bolje noćne slike pošto su na stoku očajne?!
 
Meni je u zadnje vreme počeo da ne gasi svetlo.. Znači posle 15 sekundi samo se smanji svetlo na minimum i to je to... Nit se. Zaključa nit išta... I dalje naravno ulazi u sve živo u toku poziva...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma šta novo i da izmisle, sve je odavno već viđeno, presipaju iz šupljeg u prazno i mlate pare.

No, koju verziju gcam koristite i jesu li mnogo bolje noćne slike pošto su na stoku očajne?!


https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GCam_6.2.024_N7P_test1.2.apk
Ova je za sad najbolja, sve radi osim Slow motion, cak je i autofokus popravljen, ne bi trebalo biti problema ni na stock.
Ne da nisu bolje, nego je razlika ogromna za fotografije u slabijem osvetljenju.
 
Samo ispravi link

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja ne mogu da je instaliram ovu Gcam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uspeo sam da instaliram, samo sto je app neupotrebljiva, autofokus ne radi i dalje, night sight ne napravi sliku, nema smislla app.. jel treba neka podešavanja mozda srediti u samoj app?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imaš na xda uputstvo kako da aktiviras gcam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno