Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Pokusao sad sa 2, 3 aplikacije da vidim kak va je baterija i sve su pokazalo da je battery health dobro. Mozda im jednostavno smeta zima. Imao sam skoro svaku S seriju i nikad ranije ovakav problem. Sramota za flagship model.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je to isto cudno, znam da IP ima taj problem sa hladnocom, evo danas sam bio napolje po snegu malo fotkao i sve je ok, normalno pada procenat baterije, jeste se malo smrzo al sta da mu radim necu da mu titram.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pokusao sad sa 2, 3 aplikacije da vidim kak va je baterija i sve su pokazalo da je battery health dobro. Mozda im jednostavno smeta zima. Imao sam skoro svaku S seriju i nikad ranije ovakav problem. Sramota za flagship model.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Te aplikacije uopste nisu pouzdane. Hladnoca moze da smeta ako ga drzis satima na hladnom, a ne u dzepu (ne znam gde ga drzis), ali onda pada od 100%, tj. uvek, a ne samo od 30% naglo do kraja.
 
Te aplikacije uopste nisu pouzdane. Hladnoca moze da smeta ako ga drzis satima na hladnom, a ne u dzepu (ne znam gde ga drzis), ali onda pada od 100%, tj. uvek, a ne samo od 30% naglo do kraja.
Pa sva tri puta kada mi se to dogodilo bio sam napolju oko 40-50 min i koristio sam telefon dok sam setao, drzao sam ga u ruci. Trenutno sam u Nemackoj i dosta je hladno poslednja 3 dana, u minusu je temp. Napunio sam ga cim sam usao do 70 posto i cackam ga par sati da vidim hoce li nesto biti. Dok ovo kucam, 28 posto i nista jos.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Velika mana tih Spigen futrola je da se posle određenog vremena (ne dugog) izliže taj plastični ram. Imam Herringbone varijantu Neo Hybrida i ružna je do bola sada kad se krenula ljuštiti.
 
Sta sad? [emoji58] Sta god stisnem da zauetavi nece tj. iskoci ovo
9616f4ca8cf4008d1d8954f5633d2659.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Sad nesto cackam fon i provalim da se notifikacioni panel moze spustiti i klizanjem prsta na dole po senzoru za otisak prsta i klizanjem na gore zatvoriti notifikacioni panel.
Jel radi to jos kod nekog ili moj fon nesto flesira?
 
Sad nesto cackam fon i provalim da se notifikacioni panel moze spustiti i klizanjem prsta na dole po senzoru za otisak prsta i klizanjem na gore zatvoriti notifikacioni panel.
Jel radi to jos kod nekog ili moj fon nesto flesira?

to ima i S8, samo ti to nisi na vrijeme provalio :)
 
Jedna od opcija je i kontrola panela preko senzora OP. Ništa ne "flešira"...
 
U vezi ovog prethodnog, jel ima negde na netu da se vidi koje su sve mogucnosti S9+ ali onako do u stna crevca.
 
Imam problem na S9+.
Ne ukljucuje mobilni internet.
Gasio/palio telefon, brisao kes iz recovery-a, resetovao mrezna podesavanja... iskljucena su ogranicenja mobilnih podatak, i dalje isto...
Vip mreza je u pitanju.
Sta imate od predloga?

EDIT: DO VIPA JE PROBLEM, NIJE DO TELEFONA, PROBAO NA JOS 3 TELEFONA U KUCI, ISTO VIP MREZE, NE RADI.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel se isplati za s9+ dati oko 520e?
Nov iz radnje sa 2god garancije.
 
Nisam nesto odusevljen s9+ zbog exynosa i baterije na 4g ali je za poklon a kod moje supruge samo samsung dolazi u obzir. Mislim da je adekvatna zamena za S7e.
Mada ima i note8 za 100e manje ali mislim da bi s9+ bio bolji izbor
 
S9+ je lepsi dizajn za zenu od note 8, plus bolji je uredjaj. Hteo sam ja da menjam moj note 8 za s9+ medjutim ispade mi note 9. I samo sam sebi potvrdio da je bilo bolje da sam uzeo s9+. Mnogo je bolji grip u ruci.
Moja keva ima s9 i prezadovoljna je, nikada mi nijedan telefon nije lepo tako lezao u ruci. Pa ako ne voli velike telefone on ti je isto dobar i jeftiniji. Cisto sumnjam da njoj znaci malo vise rama itd, a kamera je poprilicno dobra na s9. Baterija kevi drzi skoro 2 dana
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam nesto odusevljen s9+ zbog exynosa i baterije na 4g ali je za poklon a kod moje supruge samo samsung dolazi u obzir. Mislim da je adekvatna zamena za S7e.
Mada ima i note8 za 100e manje ali mislim da bi s9+ bio bolji izbor
Ukoliko si siguran da će joj veličina odgovarati, onda s9+ obavezno...u suprotnom s9 običan.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ispitivao sam situaciju par puta. Kaze s9 je je premali dok je s9+ bolji. Cak joj se note 9 dizajnerski vise svidja od s9 serije ali njoj olovka ne treba niti bi je ikad koristila a razlika u ceni je preko 300fr pa mislim da nema svrhe uzimati note 9 samo zato sto je malo lepsi :D
 
Note 9 po mnogima nije čak ni lepši; jeste da ima manja zaobljenja po ćoškovima displeja, ali isto tako ima daleko deblji okvir (bezel) sa strane od s9+ i nota8. Ako olovka nije preko potrebna, samo napred i nećeš se "osramotiti" sa s9+ (ovo od nekog ko je nosio s8, note 8, s9+ i sada note 9) ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni je note 9 lepsi telefon jer je zakrivljenost manja a ivice nisu "sapunaste" kao kod s9/s9+.
Sad sto je malo deblji to je moralo zbog baterije. Da je baterija ispod 3500 mah bio bi katastrofa na otvorenom uz 3/4g. Ovako je koliko toliko podnosljivo.
Naravno da se necu osramotiti ili bar se nadam. :D
Ako ne nude odgovarao moze da zameni za sta hoce :)
 
Poslednja izmena:
Meni je note 9 lepsi telefon jer je zakrivljenost manja a ivice nisu "sapunaste" kao kod s9/s9+.
Sad sto je malo deblji to je moralo zbog baterije. Da je baterija ispod 3500 mah bio bi katastrofa na otvorenom uz 3/4g. Ovako je koliko toliko podnosljivo.
Naravno da se necu osramotiti ili bar se nadam. :D
Ako ne nude odgovarao moze da zameni za sta hoce :)
Nije samo malo deblji vec je i osetno siri. Na note8 je bio problem sto kad se drzi u ruci ima previse dodira edge-a rukama(brljao je dosta, pomerao edge panel sam od sebe ..itd..) pa su dodatno prosirili lajsne (frame) telefona. I ima vece bezele sa strane i manje mnogo slucajnjih dodira. To sve pruzrokuje znatno povecanje dimenzija telefona. Opet ponavljam na papiru i ne toliko koliko u ruci.
Kad sam ga doneo kuci (note 9) imao sam kod sebe note 8 i kevin s9. Neuporediva razlika u udobnosti na strani s9 i note 8 ( iskljucivo u sirini telefona).
Za Zenu nikako note 9.. e sad sto je s9+ duzi to nema veze navikne se covek. :)


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima li neko "problem" da kada se javi na telefon, sagovornika čuje pojačano i ako je smanjen zvuk u slušalici na minimum? Ovo mi se često dešava, pa onda pojačam do kraja, pa smanjim i tada bude sve ok.
 
Kako funkcioniše garancija za telefone uzete preko oglasa sa ugovorom na XY osobu? Znam da postoji varijanta da se nosi direktno u ProMobi i da rade servis ukoliko zatreba bez problema, je l to i dalje na snazi? Hteo bih da uzmem s9+ preko oglasima, ali nekako me ovaj detalj oko garancije koči.

ps. ono što je prednost jeste da pretpostavljam da može da se ostvari garancija na lom ekrana registrovanjem na samsung sajtu pošto samsungova promocija traje do 31/12, pa bi se bar zbog toga isplatilo uzeti pre nove godine i neki telefon koji je uzet preko operatera.
 
Poslednja izmena:
Ima neko iskustva sa originalnim screen protectorima?
Vidim u pakovanju idu 2 komada za 1200din nije skupo.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
pa da, uz fiskalni. ukoliko treba zamena moze samo vlasnik preuzeti novi uredjaj. Ukoliko dodje do nekih problema moze ti se i oduzeti telefon od strane policije... Ne znam kako to funkcionise ako naprimer neko prestane da placa rate za telefon i ugovorenu obavezu? ako neko ima vise iskustva neka podeli. U kojim slucajevima dolazi do zaplene telefona.
Takodje mozes potpisati ugovor kod notara o kupovini....
 
Hvala na objašnjenjima, video sam da ima tema o tome ovde. Notar dolazi u obzir samo ukoliko se uzima od čoveka koji je i potpisao ugovor kod operatera, ali onda si u problemu sa potencijalnim njegovim prestankom plaćanja računa.

Ništa, čekati na benchu da se pojavi neki komad :)
 
Nazad
Vrh Dno