Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Nego kako se vama telefon(i) ponasa(ju) kada ste u inostranstvu i vracate se drumom u zemlju i hocete da se nakacite na domacu mrezu, sta uradite da se nakacite sto pre?
Ja kad ugasim telefon i ponovo upalim, one se opet kaci na onu stranu mrezu na kojoj sam bio...

Meni se prebaci na drugu mrežu relativno brzo po prelasku granice, i na tamo i na vamo, tako da nisam imao nekih preteranih problema po tom pitanju. Iskreno ne bih ni umeo sada da nađem gde se to ručno prebacuje :D
 
Nego kako se vama telefon(i) ponasa(ju) kada ste u inostranstvu i vracate se drumom u zemlju i hocete da se nakacite na domacu mrezu, sta uradite da se nakacite sto pre?
Ja kad ugasim telefon i ponovo upalim, one se opet kaci na onu stranu mrezu na kojoj sam bio...
Moram rucno pa kad zaboravim da vratim na automatski sledeci put kad odem duboko od nase granice u inostrastvo skontam da nisam umrezen...
Sta se kod vas desava i kako se "problem" resava?
Ja udjem rucno se nakacim par kilometara pre granice. Evo bas nedavno kada sam se vraćao iz AUT nakacio sam se jedno 2km pre granice i to na 4g

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
kolege, koliko moze baterija na s9 da izvuce sot? ne plus nego obican s9. Vecina dosadasnjih telefona sem S8 je mogla da izgura 2 dana sa oko 5-6 sati SOT. Trenutno iPhone 8 izgura 2 dana sa 6:20 SOT. Telefon ne maltretiram igricama, instagramom, fb vec samo viber, par fotki, par poziva. Razmisljam da ga uzmem al ako mora svako vece na punjac onda bi ga izbegao.

Maksimalno sot vreme mi je bilo 6:30h ne znam ni sam kako ali mi je prosek oko 4:30-5h. Zavisi naravno kako ga koristiš, šta ti je sve popaljeno. Generalno ja nisam zadovoljan baterijom na s9. Na primer always on display ubija, ako planiraš da ga koristiš rezerviši odma 12-15% samo na njega, katastrofa. Meni je Wi-Fi jedino uključen 24/7, osvetljenje automatsko.
 
Poslednja izmena:
Vrijedi li dati 150 e i note 8 za s9 plus?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Imate li savet kako očistiti glavni zvučni, kada se malo bolje zagleda ima dosta nekakvih sitnih trunčica i prašine? I na onim spojevima oko kamere je katastrofa koliko se kupi prašine, kao i na spojevima na dnu telefona nazad.
 
Poslednja izmena:
Žvaka ili kompresovani vazduh ili četkica za zube.
 
Ma kakav žvaka :d
Ovaj iznad roni sa telefonom. Iskoristi IP68, pod česmu i ko nov.
 
Vrijedi li dati 150 e i note 8 za s9 plus?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
Otprilike je tolika doplata,ja sam imao note pa presao na s9 plus cim je izasao a tad je doplata bila jos veca,ako si navikao na olovcicu ne menjaj note,ja se lomim dz se vratim na note bas zbog olovcice,s 9 plus je u svemu bolji po malo bukvalno ali nista to nije toliko primetno,ja da se sada pitam uzeo bih note a doplata ti zavisi i od stanja jednog i drugog
 
Ako je nov uzmi bez razmišljanja...manje ćeš da doplatiš kad budeš menjao za note 9 ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma ima otkad to zaključavanje na samsung nego te apps koje se vide na SS ( ima ih skupa 4 ) mora preko shortcut makera da se pokrenu pa kontam lakše mi da ih držim u multitasking zaključane nego da kucam naziv svaki put.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Kucas naziv?

Screenshot_20180620_182904_Nova_Launcher.jpg
 
@proday

Uzimam je svakako samo da nadjem gde ima, nasao sam ovaj neki sajt al nit znam ko su ni sta su, sutra cu kuci za kompom da pogledam

http://www.mytrendyphone.rs/shop/samsung-galaxy-s9-plus-zastitna-folija-et-fg965ctegww-228802p.html


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

U pitanju je relativno ozbiljna i velika firma, suvlasnik je naš čovek, koji živi u Danskoj, tako da puno rade u Evropi, a u Srbiji gotovo da i ne prodaju robu. ( Iako zapošljavaju stotinjak radnika )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel' pise nesto tipa: "Ako ispustite telefon i on padne na ekran, pri cemu se razbije, osiguranje ne vazi jer ste vi svojom nepaznjom izazvali nesrecni slucaj ..."? :d


Svi telefoni mogu stedljivo 2 dana a ko arci izgura od 1/2 do 1 dan max.
Bukvalno je bio taj fazon.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne pise,garancija vazi godinu dana sta god uradili i kako god razbili displej,provereno
 
Hm...iz opisa ne mogu da skontam jel može da spusti ekran preko swajpa back-home-recents kao što je na huawei telefonima po def?
I kaže lik da još ne radi na svim aplikacijama.
U svakom slučaju hvala na savetu Djilke ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To nije ono sto je covjek iznad pitao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@Vojkan imam i na ovom zakrivljenom ekranu ne mogu da ti objasnim koliko je to *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no i teško da izvučeš iz prve kako treba. Po mene je to najbolje implementirano kod huaweija kao što već rekoh.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nadam se da ce uskoro odustati od zakeivljenih ekrana,koliko god to bilo zanimljivo kad se pojavilo toliko sad iritira
 
@Vojkan imam i na ovom zakrivljenom ekranu ne mogu da ti objasnim koliko je to *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no i teško da izvučeš iz prve kako treba. Po mene je to najbolje implementirano kod huaweija kao što već rekoh.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ja pogodim uvek... Imaš 3x home opciju ako ti je swipe zeznut
 
@Vojkan gde beše ta opcija? Nije jednostavno kao swipe ali opet kontam da je lakšeza ubosti nego izvlačenje iz ćoška

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Settings / advanced features / one-handed mode... Valjda nije menjano na oreo
 
Tnx. Ne znam što sam ja tripovao da treba 3x power da se stisne pa zato nikad nisam ni koristio :) @Vojkan

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Treba mi savet neko ko ima s9.Imam utisak kao da nesto nije u redu sa ekranom.Na trecoj fotografiji je to najvise iskazano.Kao da ima neke razlivene nijanse.
912c2f0229b6a7e75944746cf7a8fbb9.jpg
860b4051fdd957e383e010d3752ceec5.jpg
ec23aeaa3cc2221955fc97be76e9205b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mislim da je takav wallpaper, da ima taj gradient, probaj neku jednobojnu sliku, imas na theme store.
 
Ma normalne su ti boje, takva je pozadina.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno