Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Skoro niko nije napisao kako radi net kada se potroši tih 100GB. Nije valjda da skoro niko ne prelazi kvotu? Ja sam inače rešio da uzmem posle NG, taman mi ističe ugovor za Box. Možda samo u međuvremenu istestiram brzinu telefonom, za svaki slučaj.
 
Skoro niko nije napisao kako radi net kada se potroši tih 100GB. Nije valjda da skoro niko ne prelazi kvotu? Ja sam inače rešio da uzmem posle NG, taman mi ističe ugovor za Box. Možda samo u međuvremenu istestiram brzinu telefonom, za svaki slučaj.

Ja nisam još nikada prešao kvotu
 
Ovako stoje stvari sa IP adresama, bar sto se tice Surf+ Internet paketa:

1. Ako se koristi APN net i ako je pritom telefon na 3G mrezi, telefon dobija javnu dinamicku IP adresu;
2. Ako se koristi APN net i ako je pritom telefon na 4G mrezi, telefon dobija privatnu IP adresu (NAT);
3. Ako se koristi APN internet, telefon dobija privatnu IP adresu i na 3G i na 4G mrezi.
 
I FAQ odmah.
 
Šta je od ovoga NAT (ili je sve):

109.245.36.148 apn internet
109.245.135.227 apn net
162.158.64.104 apn net, 3g only

(običan, voice paket)
 
^ Ako gledas koristeci sajtove tipa whatismyip, nije bas merodavno.

Mozes mozda naj lakse da vidis u speedtest.net aplikaciji. Pise lepo intenal IP i external IP, ako se poklapaju nema nat-a. Ne moras da odradis speedtest da bi video:
Screenshot_20171222-180602.png
 
U pravu si.
Bude kao što je Rock86 napisao

f61c1dde46d77f50d877a0a2fadfe1c8.jpg
 
Poslednja izmena:
Skoro niko nije napisao kako radi net kada se potroši tih 100GB. Nije valjda da skoro niko ne prelazi kvotu? Ja sam inače rešio da uzmem posle NG, taman mi ističe ugovor za Box. Možda samo u međuvremenu istestiram brzinu telefonom, za svaki slučaj.

Evo dosao sam do 2 Mb/s. Za sada sve radi super. Sajtovi se brzo ocitaju i na ovoj brzini. YouTube radi super na 480p pri ovoj brzini. 720p i 1080p bi vec bilo zahtevno pa bi se cekalo dok izbaferuje. EON radi super, s tim sto mu treba koji sekund lepo da ucita SD 480p kvalitet, ali kad ga ucita bude super. Jedino sto dok radi YouTube ili EON ne mogu bas nesto drugo sto je zahtevnije da odradim dok ova dva rade.

Sve u svemu, sasvim super radi i ovih 2 Mb/s.
 
Evo dosao sam do 2 Mb/s. Za sada sve radi super. Sajtovi se brzo ocitaju i na ovoj brzini. YouTube radi super na 480p pri ovoj brzini. 720p i 1080p bi vec bilo zahtevno pa bi se cekalo dok izbaferuje. EON radi super, s tim sto mu treba koji sekund lepo da ucita SD 480p kvalitet, ali kad ga ucita bude super. Jedino sto dok radi YouTube ili EON ne mogu bas nesto drugo sto je zahtevnije da odradim dok ova dva rade.

Sve u svemu, sasvim super radi i ovih 2 Mb/s.
Хвала! Хвала! Хвала! Дефинитивно узимам.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
@alekostic
Uradi neki speedtest da vidimo kakav je upload.
 
Mene interesuje da li neko koristi ovaj Telenor Home kao jedini internet u kuci? Koliko se potrosi za mesec? Da li tih 100GB vazi samo za download ili i za upload?
 
Poslednja izmena:
Sta trosi prvo,mislim koj internet, iz paketa ili telenor home ako se poveze sa telenor brojem? Posto imam 3 giga iz paketa pa da znam. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta trosi prvo,mislim koj internet, iz paketa ili telenor home ako se poveze sa telenor brojem? Posto imam 3 giga iz paketa pa da znam. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvo troši 100 giga, pa onda ostalo

@slaviša, ja od prvog dana koristim kao jedini net, Orion uopšte ne koristim (do sada ovih nekoliko dana radi nekih testiranja) i potrošnja mi je 95-99 giga, sve se sabira
 
Sta trosi prvo,mislim koj internet, iz paketa ili telenor home ako se poveze sa telenor brojem? Posto imam 3 giga iz paketa pa da znam. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja ga koristim kao jedini net. I duže bi mi trajalo 100 GB da ne radim speedtestove.
 
Ipak trosi prvo net iz paketa pa tek onda telenor home. Povezano mi je sve naravno.
 
Čekaj, ako imaš postpaid broj u Telenoru i njihov kućni net, možeš da trošiš tih 100gb i na telefonu kad potrošiš GB iz paketa?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Po cemu vidis? Mislim jesi upisao koliko je bilo tu gde je sada 13720 za generic-net ili mislis na ove druge stvari da se trose? Ove druge nije cudno da se trose.


EDIT: A da, u stvari Telenor Home nije ni takao, nebitno sta si probao. Zali im se na Twitter prvo, pa mail.
 
Poslednja izmena:
Imao sam 15gb mog neta pa sam namerno pustao neke hd sadrzaje i skinuo mi je moj net a kao sto vidis telenor home nije pipnuo.
 
Imao sam 15gb mog neta pa sam namerno pustao neke hd sadrzaje i skinuo mi je moj net a kao sto vidis telenor home nije pipnuo.

To je verovatno internet prenesen jos pre spajanja kucnog neta, pa ga zato trosi.
Inace uz kucni net, mozes imati najvise 4 prenesene kolicine GB iz svog paketa. Ako ti je paket 3GB onda imas 4x po 3GB tj 12GB, odnosno nesto vise od 12 posto je 1GB, 1024 MB.

Ja trenutno imam 9215 MB neta iz paketa tj, 2 prenesene kolicine iz paketa i kolicinu za tekuci mesec.
 
Poslednja izmena:
Koji je razlog da uzmem kucni net kod Telenora a ne kod Vipa?

Koliko vidim VIP je povoljniji (prve godine se placa 999 dinara). Svakako i u VIP-u postajem vlasnik tok rutera nakon isteka ugovorne obaveze.
 
Kod vipa se dobijaju odredjene brzine neta po paketima, najmanji paket je 10/2 Mbps a ujedno i najjeftiniji. Telenor za 1250 din ne limitira brzinu prvih 100GB, tako da je teoretski maksimum 150/50 Mbps, zavisno od lokacije. Plus je telenorov ruter gigabitni.
 
Nazad
Vrh Dno