Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Nije to cudno, stare brzine rade do zatvaranja sesije. Kod sva tri providera od kako je "neogranicen" net. Ja sam kod MTS izvlacio i 10GB preko limita, tako sto se ne zatvara sesija dok ne ugasim telefon ili promenim tip mreze ;) VIP resetuje sesije na oko 1h, kako oni kazu, medjutim u praksi je dosta duze i kod VIPa sam prelazio 1GB kad nisam imao mogucnsto da narpavim racun (sada ne smem :D)
 
Meni je sinoć pred ponoć automatski prebacio na manju brzinu
 
Koji je najeftiniji pripeid internet na 30 dana ono sto vidim je telenor.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Svi su generalno isti po tom pitanju, 10GB 1000din i sl. Biraj po tome koja mreza radi najbolje kod tebe.
 
Imacu to u vidu najverovatnije cu uzeti internet dodatak od telenora 500mb kosta oko 295rsd.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koji je najeftiniji pripeid internet na 30 dana ono sto vidim je telenor.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Globaltel daje 20GB za 800 dinara - radi 4G LTE - koriste Vip mrežu. Jedini problem je skupa SIM kartica - 750 dinara. Mora da se podesi APN - globaltel

Ako ti je dovoljno 250MB onda telenor.
 
Internet cu koristiti samo za web banking.hocu da ukinem sve sto mogu.kablovsku.kucni net.pospeid mobilni paket.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam podneo zahtev da prenesem jedan vip broj kod njih, koji sam dobio uz sweet čokoladice, i juče mi navodno kažu čekaju odgovor iz vipa već dve nedelje. Videćemo kada će prenos biti završen :D Preterali su malo sa cenom kartice zaista, hajde da makar daju odmah 100GB kao poklon pa i da razumem cenu.
 
Poslednja izmena:
Само да потврдим да и даље наплаћују 290 дин за активацију(ако је неко сумњао).Пакет од 100 ГБ,24 мјесеца.
 
Не могу вам помоћи јер је пакет само узет на моје име и стижу ми само рачуни:) а користи га један студент.Узет је прије Сретења,сасвим случајно,тако да су тада биле 4Г брзине,док вас вјероватно занима овај нови пакет од 100 ГБ с ограничењима.
 
Zanima me jel ima prekida sesije kao kod Vipa?
I kakva je generalno pouzdanost, dal puca net, usporava, itd?
 
Nema prekida sesije. Meni sesija traje sve dok je ruter ukljucen. Pouzdana je veza, meni ne puca, s tim sto sam primetio da m 100 GB na Telenoru mnogo brze ode nego 100 GB kod vipa, pri cemu mi je koriscenje neta kod oba operatera isto.
 
Ako ti LAN konekcija kaze da trosis vise, to je onda samo slucajnost.
Ako ti modemi kazu, to su moooozda isprogramirani da lazu, ali sam LAN connection do modema ako se slaze, to je slucajnost.
 
Mislim na stanje potrosnje koje operater pokazuje. Mnogo mi se brze potrosi 100 GB kod Telenor u odnosu na vip.
Moje koriscenje neta je isto kod oba operatera.
 
Ne postoji 'isto koriscenje", nismo mi dovoljno dobar kompjuter da to mozemo precizno videti :)

Pogledaj sta ti kaze telefon ili LAN konekcija na laptopu/desktopu, iskljucivo.


Znam kako se to cini, ni ja nemam uopste osecaj :) Ali telefon ne laze :D
 
Slučajno sam sad saznao da u Windowsu 10 postoji Data usage u Settings => Network & Internet => Data usage, što prikazuje ukupnu potrošnju interneta za poslednjih 30 dana (i prikaz po aplikacijama), ali nažalost, samo to. Npr. ne može da prikaže od prvog u mesecu i slično, ali meni je i ovako bilo veoma korisno da bih uopšte saznao svoju potrošnju za 30 dana (jer nisam imao pojma), a da pritom nisam imao instaliran nikakav program za praćenje potrošnje, plus nema čekanja da se nakupe podaci, jer su već nakupljeni tu, tako da je to dosta informativna stvar koja je tu po defaultu.
 
Poslednja izmena:
Globaltel daje 20GB za 800 dinara - radi 4G LTE - koriste Vip mrežu. Jedini problem je skupa SIM kartica - 750 dinara. Mora da se podesi APN - globaltel

Ako ti je dovoljno 250MB onda telenor.

Karticu sam dobio besplatno tako što sam preneo neki vip prepaid broj u globaltel, nakon čega su mi iz globaltela tražili da kupim sim karticu od 750 din i da im pošaljem broj te kartice. Onda sam ih prijavio RATEL-u u pretprošli ponedeljak ujutru, već u sredu popodne me zove menadžer iz globaltela, i uz izvinjenje mi je stiga sim kartica aks-om prošle subote. Dobio sam regularno sve bonuse, tv i net.
 
Da li vam redovno stižu računi na mail pošto meni još uvek nije stigao...
 
Stižu redovno
 
Мени папирни није стигао.Прошли мјесец експресно.
 
Можда ћу мало омашити тему али у ову материју се апсолутно не разумем.Кућа у селу ми је удаљена од града неких 12-15 км тако да од комшијиног вај фаја или кабла нема ништа.Увео бих неки интернет због клинца али не знам шта у овим ситуацијама пије воду и које би по вама било најбоље решење с обзиром да ми је ту нет потребан повремено (пожељно припејд али не бежим ни од повољне постпејд варијанте не везано за оператера).МТС сигнал 4Г+ пун на мобилном.Ако постоји и нека комбинација ТВ+НЕТ и то је ок решење.
 
Можда ћу мало омашити тему али у ову материју се апсолутно не разумем.Кућа у селу ми је удаљена од града неких 12-15 км тако да од комшијиног вај фаја или кабла нема ништа.Увео бих неки интернет због клинца али не знам шта у овим ситуацијама пије воду и које би по вама било најбоље решење с обзиром да ми је ту нет потребан повремено (пожељно припејд али не бежим ни од повољне постпејд варијанте не везано за оператера).МТС сигнал 4Г+ пун на мобилном.Ако постоји и нека комбинација ТВ+НЕТ и то је ок решење.

Pogledaj ovo:
https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/vikend_net
 
Занимљиво бољи је него Теленор.Волео бих да видим још неки предлог пре него што преломим.
 
Nema prekida sesije. Meni sesija traje sve dok je ruter ukljucen. Pouzdana je veza, meni ne puca, s tim sto sam primetio da m 100 GB na Telenoru mnogo brze ode nego 100 GB kod vipa, pri cemu mi je koriscenje neta kod oba operatera isto.

e to je ono...sto moras probati oba neta da bi provalio i primetio. jer nigde nema pisanog pravila,samo iskustvo. VIPOVI GIGABAJTI se najsporije trose. probano i dokazano!
 
Moje iskustvo je takvo. Ne znam za vas ostale. Ali mi se 100GB vidljivo sporije troše kod vipa u odnosu na telenor. Dakle, naglašavam, korišćenje neta je isto kod oba operatera.
 
Можда ћу мало омашити тему али у ову материју се апсолутно не разумем.Кућа у селу ми је удаљена од града неких 12-15 км тако да од комшијиног вај фаја или кабла нема ништа.Увео бих неки интернет због клинца али не знам шта у овим ситуацијама пије воду и које би по вама било најбоље решење с обзиром да ми је ту нет потребан повремено (пожељно припејд али не бежим ни од повољне постпејд варијанте не везано за оператера).МТС сигнал 4Г+ пун на мобилном.Ако постоји и нека комбинација ТВ+НЕТ и то је ок решење.

Koje mesto van BG?
 
Nazad
Vrh Dno