Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Meni fino radi adaway na poslednjem eu rom-u.

Sve u svemu, imaš opciju da instaliraš stable eu rom pa si miran duže vreme dok ne izađe sledeći.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja se pre 2 dana zavitlavao s nekim matorim HTCom (Wildfire S) i njegovih 150 MB dostupne interne i oterao ga u bootloop jer preterah s brisanjem da bih uglavio FB i Messenger Lite, sad me mrzi da se cimam s tim jer onaj telefon jedva radi, dusu mi pojeo dok ga nisam malo rasteretio.

Vratim se na Max 2 posle cackanja HTCa i provalim koliko je tehnologija napredovala i koliko sam postao sitnicar i za najmanji stuttering/lag na telefonima a ranije su se telefoni gusili zbog manjka interne memorije i RAMa pa ne mogu da se prosveste pola sata kad pritisnes nesto na displeju :p
 
Poslednja izmena:
Kvalitet je u pitanju prijatelju,na to sam mislio.Kvalitet izrade,preciznost,materijali,zavrsna obrada,kontrola kvaliteta....treba li jos da nabrajam? Uzmi neki plasticni "poklopac" kejs od 0.5-1$,pa ga malo detaljnije uporedi sa Nilkin kejsom,pa ce ti sve biti jasno. Ne kazem ja da je Nilkin najbolji,nego da se jednostavno vidi razlika izmedju njih i jeftinih kineskih "poklopaca" .

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kvalitet je u pitanju prijatelju,na to sam mislio.Kvalitet izrade,preciznost,materijali,zavrsna obrada,kontrola kvaliteta....treba li jos da nabrajam? Uzmi neki plasticni "poklopac" kejs od 0.5-1$,pa ga malo detaljnije uporedi sa Nilkin kejsom,pa ce ti sve biti jasno. Ne kazem ja da je Nilkin najbolji,nego da se jednostavno vidi razlika izmedju njih i jeftinih kineskih "poklopaca" .

Imao sam Nilkin poklopce na nekim ranijim telefonima, tako da mislim da mogu da uporedim. Na slici dole su, kao što vidiš, 4 poklopca, svaki po ceni USD 1,25 - od toga 2 crna. Čekam da stigne i peti u golden varijanti. Da upotpunim kolekciju.

Ni na jednom od uslikana 4 komada ne vidim da je izrada loša (napritiv!) ili varijacije u kvalitetu izrade. Kao što vidiš, ovi poklopci su otvoreniji sa gornje/donje/kraće strane i zbog toga se mnogo lakše postavljaju i skidaju. Ne klimaju se, ne spadaju... Nabavio sam ranije i jedan zatvoreniji poklopac (nije Nilkin, ali je kao Nilkin). Odustao sam od njega, jer sam imao utisak da će oštetiti telefon kod postavljanja i skidanja.

Nemo' da neko misli da reklamiram nekoga. Samo iznosim iskustva.
 

Prilozi

  • pic002.jpg
    pic002.jpg
    169.9 KB · Pregleda: 93
Da odgovorim samom sebi. Stavio sam najnoviji eu rom i adaway vise ne radi. Instalirao sam neki slican modul za xposed i skenjdrecio telefon. Odradio sam neki stari twrp restore i vise ne cackam nista do nekog epohalnog roma :)

Instalirao sam adaway 3.2 na eu stable ROM koji sam pominjao u ranijim porukama. Nisam ga ranije koristio, ali izgleda da radi. Prilažem sliku posle restarta telefona.
 

Prilozi

  • pic001.jpg
    pic001.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 69
imao sam na prethodnom telefonu nilkin na foru ovih sa slike, i sa finom hrapavom pozadinom, ali je prilicno brzo pukao na delu kod volume tastera...i to ne od pada...s obzirom da je kostao nekih 7-8 dolara nisam bas bio zadovoljan...kineski od dolar -dva takodje napuknu, ali za te pare im nekako oprostis...a neki od tih jeftinih traju i traju...tako da izmedju dolar -dva i osam dolara nisam bas odusevljen tim kvalitetom za tu razliku u ceni...
 
Imao sam Nilkin poklopce na nekim ranijim telefonima, tako da mislim da mogu da uporedim. Na slici dole su, kao što vidiš, 4 poklopca, svaki po ceni USD 1,25 - od toga 2 crna. Čekam da stigne i peti u golden varijanti. Da upotpunim kolekciju.

Ni na jednom od uslikana 4 komada ne vidim da je izrada loša (napritiv!) ili varijacije u kvalitetu izrade. Kao što vidiš, ovi poklopci su otvoreniji sa gornje/donje/kraće strane i zbog toga se mnogo lakše postavljaju i skidaju. Ne klimaju se, ne spadaju... Nabavio sam ranije i jedan zatvoreniji poklopac (nije Nilkin, ali je kao Nilkin). Odustao sam od njega, jer sam imao utisak da će oštetiti telefon kod postavljanja i skidanja.

Nemo' da neko misli da reklamiram nekoga. Samo iznosim iskustva.

Ne mogu da se porede ta sranjca sa Nillikinom, oljušte se brzo i pucaju ko grančice.
 
Instalirao sam adaway 3.2 na eu stable ROM koji sam pominjao u ranijim porukama. Nisam ga ranije koristio, ali izgleda da radi. Prilažem sliku posle restarta telefona.

I meni je radio adaway na svim dosadasnjim eu beta romovima, sve dok nisu presli na 8 (sad sam se vratio na 7.12.21 valjda). Cak sam probao i ovaj rom baziran na istom tom 8.1.4 i kod njega isto tako ne radi.
 
Ne mogu da se porede ta sranjca sa Nillikinom, oljušte se brzo i pucaju ko grančice.

Ti, izgleda, gledaš neki drugi film sa kojekakvim sranjcima. Sve navodno znaš o nečemu što nisi ni pogledao i ne znaš o čemu se radi. Nisam valjda lud da kupim 6 komada nečega što se oljušti i puca brzo "ko grančice". Poslao sam sliku sa 4 komada koja već imam, a slika porudžbine za još 2 komada je u prilogu.

Nemam ništa protiv Nilkina, ali imam protiv onih koji svoje uopštene pretpostavke proglašavaju istinom koju ni ne dokazuju niti prikazuju, jer to verovatno i ne mogu. Ja ovde sve vreme pišem o KONKRETNOM proizvodu i konkretnim iskustvima sa njim, u poređenju sa konkretnim Nilkinom. To radim u uverenju da ću možda nekom pomoći u izboru. Zato svoje uopštene zajebancije ostavi za komunikaciju sa nekim drugim.
 

Prilozi

  • Pic004.jpg
    Pic004.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
@zost
Slazem se, smatram da se Nillkin malo vise uobrazio, i da se to odrazilo na cene.
Jeste izgradio neko ime, ali malo su preterali sa cenama, nije kvalitet bas u skladu sa cenom.
Koristim Nillkin Frosted za Mi Max 2, nakon 3 meseca su se dosta izlizale one sitne kvrzice koje su tu da bi stvorile dobar grip.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
@zost
Slazem se, smatram da se Nillkin malo vise uobrazio, i da se to odrazilo na cene.
Jeste izgradio neko ime, ali malo su preterali sa cenama, nije kvalitet bas u skladu sa cenom.
Koristim Nillkin Frosted za Mi Max 2, nakon 3 meseca su se dosta izlizale one sitne kvrzice koje su tu da bi stvorile dobar grip.

Ja nemam ništa protiv Nillkina i ni u jednoj poruci ga ne upoređujem sa ovim poklopcima koje ja koristim. Ja samo informišem o nečemu (konkretnom) što kod mene dobro radi posao i čime sam zadovoljan. Ali svakako mi se ne sviđa formalna logika tipa: 1. Premisa: Francuzi su Evropljani, 2. Premisa: Nemci su Evropljani,
Zaključak: Francuzi su Nemci
jer to čak nije ni duhovito.

Ovo o čemu sam pisao nema kvržice, ali meni grip i nije bitan.
 
Ostavi te frustacije za van foruma, grip je itekako važan a ta sranjca ga nemaju.
 
Objavljen kernel source za Mi Max 2 :D

Sada već možemo da očekujemo neki fini custom rom
 
Ja juce stavio eu stabilni rom. Sta znam. Fali mu par stavki iz bete, radi ok. Ostavlja vise rama, sto je dobro, ali i dalje zeza mi cloud. Tamo imam dosta stvari bekapovano, ali ne moze da nadje ni jedan bekap. To me jako nervira.

PS. Evo ga sad kao nesto nasao na cloud-u ?

Koji vi vid bekapa koristite za sveobuhvatno stanje telefona (programi, sms, raspored ikonica na desktopu i sl.).
 
Poslednja izmena:
Ja ručno odradim backup i to samo NovaLauncher, Mi Band Tools, ShiftCal i za kraj Viber (on ima svoj backup, samo je potrebno pokrenuti ga i on onda šalje sve na server).

Sve ukupno tri fajla, ~2 min posla. Ostalo mi je nebitno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja povremeno pravim backup svega iz TWRP. Imam SD karticu od 128gb pa to nije neki problem. Ponekad, rezerve radi, napravim kompletan bekap iz Titanium Backup-a. U poslednje vreme instalacione verzije svih aplikacija, kontakata, itd. pravim iz File Manager-a + ili iz Super Backup.

Sve ide na taj SD od 128mb. Ne bacam ništa na cloude.
 
Super Backup, besprekorno me sluzi na x razlicitih verzija Androida i x razlicitih telefona.
 
Daj link za Super backup. Na gplay-u ima par komada slicnih. Pretpostavljam da ima free i paid varijanta :)

Zost. Neki hint za tu gcam? Sta ima sto druge nemaju...
 
Probao sam ja. Nema stelovanja, odmah sve radi. Portret mod i na prednjoj i na zadnjoj kameri. Takodje i hdr na obe kamere.
Za sad sam je ostavio, pa cu videti kako se ponasa hdr kad nestane svetlosti.
 
Dobro radi video,nema krešovanja. Sad sem malo testirao,fino sve radi,aaaali recimo kolicina detelja mislim da nije kao onim prethodnim verzijama kad se zumira,pricam o fotkama. Ovako sve ostalo sljaka super,dosta je brza.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
I ja sam to primetio. Plus nema stelunga, pa samim tim ne moze da se podesi kvalitet jpg-a. Slike su kod mene 2x manje na toj novoj gcam, tako da sam se vratio na prethodnu, gde mogu da stavim da jpeg bude 100%.
Evo malo za mazohiste :D
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
 
Mene bi mrzelo da se cimam s tim, prvi gcam koji dobro radi bih zadrzao :p
 
Kad sam imao instaliranu GCam (i rootovan Max), imao sam problem što je audio snimanje u toku snimanja video snimka bilo jako tiho, tako da dok sam snimao nekoga ko je 2m ništa se nije čulo.
Je li to sad popravljeno?

Onomad sam vratio na stock zbog OTA, ali sad kad je source kod objavljen, očekujem par dobrih romova sa OTA pa se pripremam. :)
 
Zato ja držim dve verzije, jedna na kojoj hdr radi i napred i pozadi i drugu na kojoj portret radi napred i pozadi. Obe imaju sva podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno