Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Google fit su osakatili do bola, xiaomi ima svoju health aplikaciju, ali nema widget. Moras da "udjes" u nju da bi video sta se desava.
 
hvala svima na odgovorima, za sada sam. instalirao Mi Fit po Ivanovom predlogu.
Probacu i samsung healt, koristio sam je dugo, sasvim je korektna.
 
Kako rešavate na Mi Max 2 i MIUI-ju ograničenje da se neke aplikacije ne mogu instalirati na eksternu SD karticu, ili ne rade ako se tako instaliraju?

Ja koristim FolderMount. Imali još neko rešenje?
 
^vidim da niko ne odgovara, verovatno su i ostali kao i ja, jednostavno nemam potrebu da aplikacije prebacujem na memorijsku karticu.
Pored 64gb memorije telefona jos nemam potrebu za prosirenjem, a i koristim dve sim kartice.
 
^vidim da niko ne odgovara, verovatno su i ostali kao i ja, jednostavno nemam potrebu da aplikacije prebacujem na memorijsku karticu.
Pored 64gb memorije telefona jos nemam potrebu za prosirenjem, a i koristim dve sim kartice.
Pa čovek već ima rešenje, šta će mu još jedno :D

MI MAX 2
 
Aj da se i ja upisem u temu....:) postadoh vlasnik ove mrcine pre par dana pa da podelim utiske :) Uzeo sam ga najvise zbog velike dijagonale,medjutim nisam bio siguran da li ce mi leci,medjutim jako brzo sam se navikao,pa mi sada sve manje od ovoga izgleda smesno :) Izrada telefona je TOP,full metal kuciste,izuzetno cvrst,nista ne krcka,zavrsna obrada na visokom nivou,jednostavno premium feel. Displej odlican,dobar brajtnes,crna duboka,ostale boje poprilicno zivahne. E sad,da su stavili 1440p to bi bio pun pogodak,ali ni FHD nista ovde ne fali. Zvucnici su tek prica za sebe,ova stereo varijanta me bas prijatno iznenadila,milina gledati nesto na yt. Zvuk u slusalici takodje odlican,nikakvih problema. Sto se kamere tice,ona originalna onako,po danu ok,u low light losa,aaaaali....ubacena Gcam,tako da su fotke sada neuporedivo bolje,ja prezadovoljan. Odmah je ubacen Miui9 Developer rom,odradjen root,ubacena Gcam i DPI ekrana podesen na 360,tako da je kolicina sadrzaja na ekranu sada u pravoj meri :) Split screen opcija takodje radi i izgleda FENOMENALNO na ovoj dijagonali.Na ekran je zalepljeno zastitno staklo sa onim crnim ivicama,leglo je odlicno,bolje nego sto sam se nadao. Baterija....tu necu trositi reci,sve je jasno :) Sve u svemu,po meni,za ovu cenu VRH uredaj,nema dalje.
Ah da,veliko hvala useru Kidence,koji se potrudio da ova zverka dodje u moje ruke :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i fotkica sa zalepljenim staklom:
uploadfromtaptalk1510425455311.jpguploadfromtaptalk1510425462790.jpguploadfromtaptalk1510425477341.jpguploadfromtaptalk1510425482414.jpg

E da,jos nesto (da nebude da nema "manu") :) primetio sam malkice losiji signal mreze u odnosu na RN4 Global,i notifikaciona led lampica nije RGB nego je white only :) to su recimo dve sitnice koje bi mogle biti kaaaaao neka zamerka,al ono....meni ne smeta :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Evo i fotkica sa zalepljenim staklom:
Pogledajte prilog 240296Pogledajte prilog 240297Pogledajte prilog 240298Pogledajte prilog 240299

E da,jos nesto (da nebude da nema "manu") :) primetio sam malkice losiji signal mreze u odnosu na RN4 Global,i notifikaciona led lampica nije RGB nego je white only :) to su recimo dve sitnice koje bi mogle biti kaaaaao neka zamerka,al ono....meni ne smeta :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Које стакло си узео и где !?
 
Dobio uz telefon...nznm koji je proizvodjac

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Baš je dobro leglo staklo, da te dugo služi (telefon naravno a i staklo) [emoji4]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Pa čovek već ima rešenje, šta će mu još jedno :D

MI MAX 2

Jeste rešenje, ali.... U FolderMount ima opcija da se podešavanja (bez kojih ne radi instalacija na eksternoj SD kartici) startuju posle resetovanja telefona, ali to u MIUI (bar kod mene) ne radi - tj. posle resetovanja telefona sve treba ručno podesiti/startovati. To malo iritira, pa sam se nadao da ima i neko drugo rešenje osim FolderMount.
 
Aj da se i ja upisem u temu....:) postadoh vlasnik ove mrcine pre par dana pa da podelim utiske :) Uzeo sam ga najvise zbog velike dijagonale,medjutim nisam bio siguran da li ce mi leci,medjutim jako brzo sam se navikao,pa mi sada sve manje od ovoga izgleda smesno :) Izrada telefona je TOP,full metal kuciste,izuzetno cvrst,nista ne krcka,zavrsna obrada na visokom nivou,jednostavno premium feel. Displej odlican,dobar brajtnes,crna duboka,ostale boje poprilicno zivahne. E sad,da su stavili 1440p to bi bio pun pogodak,ali ni FHD nista ovde ne fali. Zvucnici su tek prica za sebe,ova stereo varijanta me bas prijatno iznenadila,milina gledati nesto na yt. Zvuk u slusalici takodje odlican,nikakvih problema. Sto se kamere tice,ona originalna onako,po danu ok,u low light losa,aaaaali....ubacena Gcam,tako da su fotke sada neuporedivo bolje,ja prezadovoljan. Odmah je ubacen Miui9 Developer rom,odradjen root,ubacena Gcam i DPI ekrana podesen na 360,tako da je kolicina sadrzaja na ekranu sada u pravoj meri :) Split screen opcija takodje radi i izgleda FENOMENALNO na ovoj dijagonali.Na ekran je zalepljeno zastitno staklo sa onim crnim ivicama,leglo je odlicno,bolje nego sto sam se nadao. Baterija....tu necu trositi reci,sve je jasno :) Sve u svemu,po meni,za ovu cenu VRH uredaj,nema dalje.
Ah da,veliko hvala useru Kidence,koji se potrudio da ova zverka dodje u moje ruke :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Sve od ovoga potpisujem i ja, osim što GCam još nisam probao, a na ovoliki telefončić sam se navikao ranije, sa Sony Xperia Z Ultra. A nije ni prevelika mrcina, može da se smesti u džep od jakne, košulje, farmerki ...
 
Poslednja izmena:
Baš je dobro leglo staklo, da te dugo služi (telefon naravno a i staklo) [emoji4]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
Hvala hvala :)
Jeste rešenje, ali.... U FolderMount ima opcija da se podešavanja (bez kojih ne radi instalacija na eksternoj SD kartici) startuju posle resetovanja telefona, ali to u MIUI (bar kod mene) ne radi - tj. posle resetovanja telefona sve treba ručno podesiti/startovati. To malo iritira, pa sam se nadao da ima i neko drugo rešenje osim FolderMount.


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Aj da se i ja upisem u temu....:) postadoh vlasnik ove mrcine pre par dana pa da podelim utiske :) Uzeo sam ga najvise zbog velike dijagonale,medjutim nisam bio siguran da li ce mi leci,medjutim jako brzo sam se navikao,pa mi sada sve manje od ovoga izgleda smesno :) Izrada telefona je TOP,full metal kuciste,izuzetno cvrst,nista ne krcka,zavrsna obrada na visokom nivou,jednostavno premium feel. Displej odlican,dobar brajtnes,crna duboka,ostale boje poprilicno zivahne. E sad,da su stavili 1440p to bi bio pun pogodak,ali ni FHD nista ovde ne fali. Zvucnici su tek prica za sebe,ova stereo varijanta me bas prijatno iznenadila,milina gledati nesto na yt. Zvuk u slusalici takodje odlican,nikakvih problema. Sto se kamere tice,ona originalna onako,po danu ok,u low light losa,aaaaali....ubacena Gcam,tako da su fotke sada neuporedivo bolje,ja prezadovoljan. Odmah je ubacen Miui9 Developer rom,odradjen root,ubacena Gcam i DPI ekrana podesen na 360,tako da je kolicina sadrzaja na ekranu sada u pravoj meri :) Split screen opcija takodje radi i izgleda FENOMENALNO na ovoj dijagonali.Na ekran je zalepljeno zastitno staklo sa onim crnim ivicama,leglo je odlicno,bolje nego sto sam se nadao. Baterija....tu necu trositi reci,sve je jasno :) Sve u svemu,po meni,za ovu cenu VRH uredaj,nema dalje.
Ah da,veliko hvala useru Kidence,koji se potrudio da ova zverka dodje u moje ruke :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Koliko si ga platio?
Ako si na jednoj sim kartici na netu,da li te neko može dobiti na drugoj sim kartici?
Koliko traje punjenje baterije?
Da li si probao EON(D3Go)?
 
Imas ga novog 240e polovni su oko 220 ima dva na KP.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Tako je i mene izasao,oko 240 :)
@hdmi
1- mislim da je nesto oko 2h,ali nisam merio,s tim sto do 50% nagruva dosta brzo,a posle malo sporije,izmericu bas na sledecem punjenju pa javim

2- ne koristim ni EON takodje pa ti ni tu nemogu nista reci...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hvala za Info.Mislio sam da je možda negde preko jeftinije.Neki on line sajt za kupovinu mobilnih.
Samo još da ima prokleti band 20 ,ali može i ovo da prođe.
 
Zvanicno oko 2 i po sata traje punjenje, ima i quick charge 3.0 pa se puni dosta brzo.
 
To mu je cena cak ti je ovde jeftinije da kupis nego da ga cekas iz Kine sa sve popustom. Ima jedan clan prodaje svoj ovde crni pa vidi na oglasima.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
E ovako,sto se punjenja tice,upravo istestirano. Od 16% do 100% tacno 1h i 40min,sto je po meni TOP s obzirom na velicinu baterije,stim sto do nekih 70% nagruva poprilicno brzo,a ostatak ide sporije. Dakle fabricki punjac je u pitanju.

2f7659b7424288b558b1e70002d47987.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni od 5%-100% napuni za dva sata i deset minuta, i sa originalnim punjacem i sa Aukey 3.0 punjacem.
 
Pa to je mozda taman ta razlika 5% vs 17% koje sam ja testirao

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Koliko je interne memorije dostupno od 64 GB? Zanima koliko ostane kad se ugrade OS i ostale gluposti

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Hvala za cenu.
Da li je ta cena za EU lager,ne bi da našima dajem apanažu?
Što se tiče originalnog punjača,piše da podržava brzo punjenje po standardu 3.0,pa rekoh da pitam da li je to tako, ili je fabrički punjač takozvani običan?
 
Poslednja izmena:
Ako si iz Srbije mislim da je nebitno odakle salju, placas carinu i porez svakako, osim ako nisi srecnik pa da prodje bez pregleda :)

Punjac je definitivno Qualcomm 3.0.

Prvi bug danas, u toku poziva mi se oglasio alarm, zavrsim poziv, i nemam gde da ga iskljucim, pobrisem alarme koje sam namestio za danas i opet nista. Probao i recently apps da pogasim, i opet nista. Morao sam da restartujem fon.
 
Paket može da mi stigne u bilo koju Zemlju EU,pa će mi ga neko od prijatelja doneti.Ako im je lager unutar EU,onda nema dodatnih troškova.Zašto bi im ja plaćao carine i poreze kada im niti jedna jedina tašnja mašna telefon prodavnica ne plaća?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno