Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Da, sada racunajte da su 99.9% sve Nvidia kartice osim 3090 LHR - znaci, Eth 70% hash rate, ostalo OK (s’ tim da je na nekima i Ergo osakacen - najnoviji modeli, proizvedeni u proteklih 2 mjeseca). Ima se sta kopati sa dobrom isplativoscu i sa LHR, tako da ne treba bjezati od njih.
Non LHR jedino polovne.
Probao sam 3 komada razlicite 3080 LHR i nigde ergo(220mh/s) nije osakacen ni Raven(47mh/s). A probao sam i 3060 ti LHR i na svim je bio i ERGO(110 mh/s) osakacen a raven mislim da je bio oko 27mh/s.
 
Probao sam 3 komada razlicite 3080 LHR i nigde ergo(220mh/s) nije osakacen ni Raven(47mh/s). A probao sam i 3060 ti LHR i na svim je bio i ERGO(110 mh/s) osakacen a raven mislim da je bio oko 27mh/s.
Napisano je “na nekima je i Ergo osakacen”. Svakako KawPow i Cryptonight nisu, pa lagano :).
 
koliko vidim 3060 i ako nisu LHR imaju onaj hash limiter. jel se to resava instalacijom posebnih drivera? pod posebnih mislim na onu verziju koja je stavljena na nv sajt pa povucena. ili je potrebna jos neka akrobacija? 3070 moze da bude ili LHR ili normalna, ona nema druge limitere jel tako?

edit: dogovorio sam se sa drugom da uzme konfiguraciju sa 3070. kartica je gigabyte 3070 gaming oc 8gb, rev 1. videcemo sta ce da stigne, valjda nije rev 2 :D
 
Poslednja izmena:
pa u sustini ne treba mu dummy, to mu je jedina kartica, ima monitor na njoj. ali 3060 komp je vec vracen, salju mu 3070, pa cemo da vidimo sta ce da stigne.
 
odlicno! hvala puno za pomoc i misljenje. iskreno ja bih vise voleo da je uzeo radeon 6800 jer u driveru lako moze da smanji gpu klok i poveca klok memorije, ali ih nema bas nigde kod njega. 3070 nije losa kartica nikako, valjda cu znati da mu je podesim :D
 
Pozdrav svima,

Treba mi pomoc oko povlacenja novca sa Nicehash-a. Pri dodavanju racuna, trazi se 1 euro kao depozit. Imam racun u Intesi, i tamo nisam nasao onaj SEPA obrazac. Ima li neko iskustvo sa ovim? Takodje me zanimaju i neke druge opcije oko povlacenja novca.
 
Jel koristi ko T-Rex miner ? Koristim ga par dana, ni jedan rejected share. Na istim podešavanjima PhoneixMiner je davao dosta invalid shareova, hashrate isti kao kod T-Rex.
 
Jel koristi ko T-Rex miner ? Koristim ga par dana, ni jedan rejected share. Na istim podešavanjima PhoneixMiner je davao dosta invalid shareova, hashrate isti kao kod T-Rex.
Ja sam skoro presao sa Phoenixminer-a na T-rex. Na Phoenixmineru sam imao problem jer sam u momentu povlacenja DAG file-a morao kartice da drzim na default setovanjima i da tek nakon toga da odradim OC. U suprotnom imao sam jako puno invalid share-ova. Dodatno bagovao je na svakih cca 110 sati valjda zbog epoha. U pitanju je rig sa karticama RTX30XX serije.

Na T-rex majneru nemam nikakvih problema.
 
Imam problem sa jednim rigom,eth majnujem i pre neki dan cujem nesto se utisao rig kad da udjem u preko telefona(hiveos) da vidim sta se desava kad stoji tri crvena slova z,kao spavanje, i odem na ethermine pool da vidim sta tamo kaze kad ono imam sta videti.
Da li neko ima ideji sta moze biti problem?
 

Prilozi

  • IMG20210923205631.jpg
    IMG20210923205631.jpg
    286 KB · Pregleda: 55
Imajuci u vidu da crvena tarifa pocine nakon potrosenih 1600kW mesecno, kao izgleda matematika ako na primer potrosim 2000kW?
Da li samo za 400kW placam po crvenoj tarifi ili za svih 2000kW?
 
Pozdrav ljudi skoro sam prodao jedan rig za dobre pare, zaradio sam mnogo više od očekivanog. Da li da se upuštam ponovo u kupovinu riga odnosno kartica ili ne, šta bi vi uradili na mom mestu?

Da li mislite da je kupovina 1660ti kartica za 540 eura dobra opcija ili da se strpim malo i ovu kintu što imam da ulozim ditektno u neku valutu.

Da napomenem da trenutno imam dva riga ukupne snage 330mhs

Nisam neiskusan da se razmumemo, samo me interesuje mišljenje drugih ljudi.

Sa ovim parama što imam bih mogao da kupim još 6 kartica cca 189mhs da li se zaletati ili ne?
 
Svakako su 1660s/ti dobra opcija. Ja bih sacekao par nedelja, da vidim kakva ce biti situacija sa marketom, a i sredinom oktobra pustaju 6 seriju bez xt na trziste. Tako da bi to zajedno (pad cena i veca ponuda na trzistu), moglo da utice malo na cenu grafickih.
 
Svakako su 1660s/ti dobra opcija. Ja bih sacekao par nedelja, da vidim kakva ce biti situacija sa marketom, a i sredinom oktobra pustaju 6 seriju bez xt na trziste. Tako da bi to zajedno (pad cena i veca ponuda na trzistu), moglo da utice malo na cenu grafickih.
Razmišljao sam isto, u prvom mahu sam se zaleteo da kupim ali posle ovoga danas sam se malo spustio na zemlju.

Da kažemo da će eth moći do marta da se rudari to je neka moja računica, posle toga ja ne vidim svrhu rudarenja kad bude minimum 50% snage sa eth-a prešlo na druge novčiće.

Takođe pored 1660 ti/super sam razmišljao o rx 5600 xt koje su takođe dobre i svidjaju mi se.

Stvar je u tome što sam do sad zaradio fino i ne bih da se upuštam u neki rizik i neizvesnost. Imam ta dva riga nisu loša mogu da nakopaju lepo ali ne bih srljao sad u nove kartice kad je ovako sve labavo.
 
Ajde i ja da nesto kazem na ovu temu iako imam najmanje iskustva 🙂
Ja licno kes ulazem u kartice umesto u coine, a nesto sitno sto iskopam trejdujem cisto da budem barem malo u formi.
Karte uzimam iskljucivo nvidia i to RTX 30XX seriju. Npr. vise mi se svidja da dam eur 1400 za 3080 lhr nego eur 1100-1200 za 2 x 1660ti ili super. Moguce da mi pristup nije najbolji, ali jednostavno necu da cistim niciji lager i da uzimam karte koje su bajate i da ih placam nerealno. Ako cu da placam nerealne cifre onda barem da bude nova tehnologija 🙂

Smatram da je u mom slucaju presudno sto planiram da rudarim dokle god ima bilo sta da se kopa i to sto struju placam iz svog dzepa
 
3080 non lhr za te pare nema, da uzima lhr, trenutno diskutabilno.
Ukoliko bi nasao 1660ti za 450e, za jednu 3080 bi imao da kupi 4 iste, koje ce nakon kraha u nekom trenutku da vrede bar 300e i koje ce da budu interesantne i dostupne mnogo siroj populaciji od 3080 za koju ce 1000e da bude tesko dostizna cifra.
Moje misljenje, mozda gresim, ja sam skoro sklopio rig sa 6700xt, 900e po komadu. Tek posle sam poceo da razmisljam o tome i planiram sledeci rig...
Bili smo svedoci pre par godina kad su karte iz rigova prepravile trziste.
 
Postovanje, imam antminere s9i, mahom svi antmineri dolaze do 14 THS za 24h,osim dva koja se drze na oko 11,5,da li neko ima savet za resenje problema?
 
1080 ne radi PL, ne smanjuje napon, preko curve, smanjim napon
Kad upalim tabletu ne mogu kloka ti memoriju, bez tablete moze
Razlog???
 
probaj tu kartu u windows okruzenju , sa nekim 470 drajverima i vidi da l mozes preko msi afterburnera PL da regulises.

kod drugara rx580 8gb aorus takodje se slicno ponasaju . ne dozvoljavaju da se menja napon. Kod mene u mom okruzenju sve radi kako treba . nisu u pitanju drajveri , nije u pitanju windows. Kao da je od ploce. Ploca je asus 250 BTC mining expert.
 
probaj tu kartu u windows okruzenju , sa nekim 470 drajverima i vidi da l mozes preko msi afterburnera PL da regulises.

kod drugara rx580 8gb aorus takodje se slicno ponasaju . ne dozvoljavaju da se menja napon. Kod mene u mom okruzenju sve radi kako treba . nisu u pitanju drajveri , nije u pitanju windows. Kao da je od ploce. Ploca je asus 250 BTC mining expert.
470.5 je driver zbog 3060,u msi AB sam i probao, nije btc ploca, Asus rampage IV, 1080 ti rade bez problema
Bios vidim da je fabrici jedino ako nije radjen neki mod, ne znam...
 
Nazad
Vrh Dno