Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

EXODUS wallet , nakon reinstaliranja Win i ponovnog instaliranja walleta ukucao sam tih 12 reci , sve je OK proslo , medjutim pod opcijom backup imam crveni znak uzvika i opet bi trebalo da kucam pass i sta vec , da li to treba da radim ili ne , zna li ko ?

Na YT su svi radili restore preko maila ali kad udju u njega nemaju taj uzvicnik , kad kliknem na njega otvori mi opcija za unosenje pass ... Vidi se zarada na walletu , znaci to je OK , samo ne bi da zjbm ponovnim ukucavanjem pass i to mi trazi 2x , kao za kreiranje nove zastite .
 
Jel se desilo nekome da je komp uradio windows update (bez obzira sto je iskljucen) i da je instalirao nove drajvere koji bacaju na 580 8gb 22mhs. Kad obrisem drajvere sa najnoviji ddu-om i instaliram stare dag fix drajvere opet mi baca 22mhs. Jel ima neko ideju?

Ps. uradio sam patch, i proverio sam klokove.
Kod mene isto .... instalirao drajvere nove 18..... i samo prebacio u global settings na compute i sve ok.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Sam sam sebi odgovorio , tacnije rizikovao sam i ugasio wallet , kad gle , ne trazi pass za ulazak , opet sam ponovio kompletan postupak pass , fraze , mail i sve je OK , sad trazi lozinku za ulaz ..
 
Koliko maksimalno smem staviti nitro+ rx 580 safirki sa modovanim biosom na kvalitetno napajanje od 750w? Kartice troše oko 90w.
 
Pa kolko grana imas na napajanju? 4 bi trebalo


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Imam dovoljno grana i za 6.
Neka 6 njih vuče po 95w to 570w.
Koliko može da trosi ploča, cpu, ssd, ram i riseri?
 
Meni mašina sa 4 570x safirke vuče 470w iz zida

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Imam dovoljno grana i za 6.
Neka 6 njih vuče po 95w to 570w.
Koliko može da trosi ploča, cpu, ssd, ram i riseri?

Pretpostavljam da potrosnju ocitavas iz Afterburnera. Ako u njemu pise 90-95W, na tu cifru dodajes jos ~45W, i dobijas realnu potrosnju po kartici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
GPU-Z sam koristio za čitanje potrošnje.
 
Dodas 45-50w i to ti je potrosnja kupi merac ako zelis tacnu potrosnju.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
u sustini na ocitavanja iz ab i gpu z se dodaje 50% da bi se dobila realna potrosnja

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da li je realno da mi je struja za rig dosla 8.200rsd. Imam RX570 4GB X6??

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
BataHTC

Pa nije realno ako si ustelovao kartice da trose max 120w , sa takvim postavkama ne bi trebalo da potrosis vise od 20kwh na dan ili ti oko 600kwh mesecno , cenu kwh znas i sam .
 
Kupi sonnof bezicni prekidac imas statistiku mesecnu i merac potrosnje trenutne i znas 100 posto koliko trosi , i ako zakuje remote restart 2u1.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Da li je realno da mi je struja za rig dosla 8.200rsd. Imam RX570 4GB X6??

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
Nešto tu ne štima... Trebalo bi duplo manje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ako ti je kuci rig da jos 400kw potrosnja domacinstva i dodjes do 1000 kw i to ke sa pdv toliko, sem ako rig nije na posebnom brojilu.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Imam dovoljno grana i za 6.
Neka 6 njih vuče po 95w to 570w.
Koliko može da trosi ploča, cpu, ssd, ram i riseri?

140w i vise moze taj nitro trositi, zavisi kako ga ustelujes. Ne bih ja vise od 4 karte ako vec imas sest grana(nije mi jasno koje je to napajanje samo)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Postoji li nacin , program , koji bi mi ukazao na to sta mi je ugasilo racunar . Desilo mi se vec koji put u neko zadnje vreme da se ugasi , naravno ja nisam za njim jer ga pustim da radi na miru , upalim ga i on tako radi dan ili dva pa se opet desi . Evo sad sam za svaki slucaj sredio bios na default da iskljucim i da sam tu nesto ja poremetio , temperature ne bi trebalo da su , grafe ne prelaze 60c ni u najgorem slucaju , cpu oko 30c . A ako neko zna neki nacin kako bi to moglo da se proprati i pronadje jer mi ne deluje hardverski , ne kazem da nije ali ne deluje . Probao sam sa Open Hardwer Monitorom da kroz log propratim rad tj temperature ali log im je cisti ghaos , niko ziv se tu ne moze snaci :p
 
Postoji li nacin , program , koji bi mi ukazao na to sta mi je ugasilo racunar . Desilo mi se vec koji put u neko zadnje vreme da se ugasi , naravno ja nisam za njim jer ga pustim da radi na miru , upalim ga i on tako radi dan ili dva pa se opet desi . Evo sad sam za svaki slucaj sredio bios na default da iskljucim i da sam tu nesto ja poremetio , temperature ne bi trebalo da su , grafe ne prelaze 60c ni u najgorem slucaju , cpu oko 30c . A ako neko zna neki nacin kako bi to moglo da se proprati i pronadje jer mi ne deluje hardverski , ne kazem da nije ali ne deluje . Probao sam sa Open Hardwer Monitorom da kroz log propratim rad tj temperature ali log im je cisti ghaos , niko ziv se tu ne moze snaci :p

Meni se to isto dešavalo. Pomogao mi je reinstall Windowsa i instalacija Adrenalin drajvera 18.2.1. Kao što reče gadafi pogledaj u Event vieweru kakva je situacija. Ja sam tu imao dosta critical grešaka koje se odnose na iznenadno gašenje.
Ako nisi kući podesi da se miner podiže sa Windows-om. Prekopiraj u startup folder bat fajl. (http://www.thewindowsclub.com/startup-folder-in-windows-8)
 
Fali mi 1 kartica da kompletiram rig, šta bi bio best buy u ovom trenutku, ako uopšte može tako da se nazove s obzirom na ove ludačke cene?
 
Da li mogu kabl za napajanje na kojem pise cpu (8pin je) da koristim za graficku ? Moze da udje identican je kao i pci-e. Ili bas moram kupovat za pci-e ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne i ne pokusavaj.

Kako moze da udje kad je razlicit konektor ?

Ako zelis da sprzis kartu samo napred.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koje napajanje bi bilo dovoljno za 3 x GTX 1060, a koje za 5 x GTX 1060? Neki savet šta uzeti?
 
Nazad
Vrh Dno