Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Uzimam 3 razlicite, znam da nije bas najbolje resenje ali eto, jedna je Powercolor, dve su Asus jedna obicna, druga Rog Matrix Platinum
 
E za te nemam bios, imam za VaporX pa sam mislio da ti posaljem.
 
Pii, mozda mogu sam nesto da izmuljam po netu, za Matrix ce biti cupavo pretpostavljam. Do sada sam kopao sa jednom 270x, muke tantalove :D probacu i sam nesto da menjam ako uspem uopste s'obzirom da nikad nisam petljao sa bios-om
 
Da li neko zna koji wallet uzima najmanju proviziju na transakcije?
 
To i koristim sada. Hteo sam da čujem misljenje o nekim alternativama.
Hvala.
 
Meni se svidja exodus. Ali mi se nesvidja visok fee.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Upravo mi je stigla uplata sa ECD.RS za prodaju ETH.
U roku od 24h sve završeno, od pravljenja naloga za prodaju na njihovom sajtu do uplate na moj tekući račun.
Lakše nego što sam mislio da će biti...
 
pa isto to bi ti odradio i cex.io
naravno treba nedelju dve dok prodje verifikacija, ali kad odradis to i vezes karticu (mastercard), jedan klik i eto para na racunu. Uz pet puta manju proviziju..
 
Mene cex zeza vec nedeljama. Nikako ne mogu da dodam karticu. Probao sa intezinom internet kartom i dodjem do koraka da unesem security code i odmah izbaci da je nevazeci. Potom probao sa mastercardom i sve isto dodje do koraka za CVV i ne prihvati ga. Ne znam u cemu je fora...
 
gde kucas cvv tj kojim brojevima, na numpad delu tastature ili iznad slova?
 
@MarkoZ
Haha, ne mogu da verujem :)
7x sam kucao i svaki put na numpadu, evo sada iz prve proslo na onim brojevima iznad slova.
Hvala!
 
@MarkoZ
Haha, ne mogu da verujem :)
7x sam kucao i svaki put na numpadu, evo sada iz prve proslo na onim brojevima iznad slova.
Hvala!
Svi smo imali taj problem :-D

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Pii, mozda mogu sam nesto da izmuljam po netu, za Matrix ce biti cupavo pretpostavljam. Do sada sam kopao sa jednom 270x, muke tantalove :D probacu i sam nesto da menjam ako uspem uopste s'obzirom da nikad nisam petljao sa bios-om

Sa najnovijim claymore zcash minerom nema tolike razlike sto se tice modovanih biosa ako se ne varam.. Komplikovano je svakako dosta i bolje se fokusiraj na smanjivanje napona i potrosnje.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
Cepanje, samaranje 2-3% ?? Pa za 2 minuta na berzi kripto moze da ode po 10% gore dole!

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Ajde objasni mi kakve veze ima padanje kripto valute na berzi? Jel to ECD ima neki drugi sistem pa kod njih nema efekat, to sto cena padne na berzi. Valjda ako padne, pada svuda
Pogledaj malo ecd provizije i vidi koji je uslov za 2-3 % provizije. I koliko ljudi (realno) moze da ima toliki promet.
Neko ce mozda da pristane na toliku proviziju jer nece da se smara sa registracijom i verifikacijom na cex-u. (ne znam mora li na ecd.rs isti postupak registracije. ako mora onda tek nema logike)
550.000 dinara je 4599.2 evra. Sto znaci da te provizija dodje oko 138evra. A na cexu bank transfer je 25evra, a mastercard 58.7evra. Dakle 2.36 puta manja provizija.
Posto vecina ne moze da bude vip, provizija je 183.96evra. Sto znaci 3.13 puta veca. A izracunaj sam koliko puta, ako se odlucis na bank transfer...
Tebi ako odgovara ecd samo napred..
 
Poslednja izmena:
A ti se malo vise informisi i o posledicama koje cex telenor kombinacija nosi, a ne ovi cepaju, a ja ti zelim da vrlo brzo dostignes taj nivo isplata pa ce ti sve biti jasno
 
Pre 10tak dana sam hteo da kupim 0.5 BTC i spram ponude sa foruma, provizija na ECD je bila "bargain". Ljudi mi nude da kupim BTC po 10-15% visoj ceni... npr BTC je 3500$ , covek mi racuna 4100$. CEX nije dolazio u obzir, jer nisam uspeo da verifikujem Intesinu karticu (hint: numericka tastatura :smash:), a cekao sam da mi stigne druga (Telenorova).
Sve zavisi koliko ti hitno treba (ili ne treba) i da li imas nekog da ti proda po iole normalnoj ceni.

BTW, koje posledice nosi Telenor-Cex kombinacija? :zgran: (moze ukratko na PM, da ne spamujemo ili makar u kojoj temi je pisano o tome?)
 
Poslednja izmena:
A ti se malo vise informisi i o posledicama koje cex telenor kombinacija nosi, a ne ovi cepaju, a ja ti zelim da vrlo brzo dostignes taj nivo isplata pa ce ti sve biti jasno

Prica je o proviziji. Ako ima neka zackoljica sa telenorovom ti reci. "Informisi".
Mozda mislis da ce banka prijaviti porez, a ovi nece. Nemam pojma.
 
I mene zanima koja je posledica kombinacije cex- telenor?
 
Porez, i do 50% od priliva.

Pisano mnogo puta.
 
Ubih se od trazenja... i ne nadjoh nista osim ove teme od pre 2 god, gde nista konkretno ne pise: :smash:
https://forum.benchmark.rs/showthre...ranstva-bez-provizije&highlight=telenor+banka

Sto se mene tice, u vise navrata sam bank transferom na svoj devizni racun povlacio pare sa online kladionica i poker sajtova, morao sam ponekad da odem u banku i zaokruzim svrhu priliva, ali nikad me niko nije cimao za porez. Inace se nije radilo o velikim svotama. Sve je bilo mahom 800-1000eur, max 2000
Doduse, nisam vec vise od pola godine nista povlacio, pa ne znam da se nije nesto promenilo?
 
Koje ekstendere naciti , da li ove 006 ili 007 verzija? I da li jr bolje kada se napajaju sa molexa ili sata kabla?
 
Porez, i do 50% od priliva.

Pisano mnogo puta.

Da pisano. Ali verovatno i ecd mora da prijavi. Devizni priliv preko njih ili cex-a je devizni priliv. Boli drzavu uvo preko koga je. Ja sam mislio da @ Phoenix257 misli na neki drugi problem..
 
Nazad
Vrh Dno