Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Equihash trosi malo vise od ethasha, mozda ti je napajanje na granici.
 
Probao PL 70, isto se dešava. ETH radi na 65, ne verujem da je PSU problem.
Probaću da reinstaliram drajvere.
 
Pozdrav. Koliko dugo na pool-u moze da stoji Unpaid Balance? konretno kopao sam na ethermine, trenutno stanje mi je 0.03, ali sam presao na drugi pool, da li mogu posle par dana da nastavim na ethermine, i da nastavim od tog unpaid balansa od 0.03??
 
nastavices od tog iznosa ukoliko ti ethermine ne isplati u medjuvremenu, sve iznose vece od 0.01 eth ethermine plati najduze posle 7 dana:

This payout policy for the ethermine.org pool is valid from the 1st of December 2017

All transaction fees related to pool payouts are paid by the pool, independent of the paid out amount
If your unpaid balance is greater than your configured payout threshold (Min: 0.05 ETH, Max: 10 ETH, Default: 1ETH) your account will be paid out during the next payout round, usually after 5 - 10 minutes
If your unpaid balance is greater than 0.01 ETH and you have not received a payout from the pool during the last 7 days your account will be paid out during the next payout round, usually after 5 - 10 minutes, independent of your configured payout threshold
 
Zna li neko sta se desava i kako podesiti LUXcoin Wallet,stoji mi vec 1h sve isto...

http://prntscr.com/j2fqr1

Skinuo sam poslednju verziju sa foruma Bitcointalk ali nista se ne desava,pokrene se i to je to,zakuca a postavio sam adresu iz njega za payment koju sam dobio kada idem na recive adress.Pomoc?

https://cdn.discordapp.com/attachme...195164379938817/LUX_QT_Reset_Upgrade_v0.1.pdf

Samo prati uputstvo za WINDOWS na pocetku ili Linux pri kraju...traje duze od njihovih 1-2h koliko su meni rekli.Meni je sinhronizacija trajala oko 6h minimum.
 
Poslednja izmena:
Danas sam u nekoj kompenzaciji dobio 4x Gigabyte RX580 8GB.
Ne bavim se rudarenjem, i nisam u toj prici, ali sam resio malo da se poigram onako laicki, cisto da vidim kako sve to izgleda.
Dobro bi mi dosle neke osnovne smernice ili preporuke sta mi je najpametnije da uradim... :)
Odmah da istakem da nemam neku nameru da od ovoga zivim niti ocekujem neku ozbiljnu zaradu, ono sto me trenutno pokrece je pre svega radoznalost.
U svojoj firmi, svakako imam 10 kompova koji non stop rade. Danas sam uzurpirao jedan i ubacio jednu grafu (posle sam nabavio onaj dodatak, pa cu sutra ubaciti jos jednu).
Skinuo sam neki miner i pustio malo da kopa etherium. Postizem oko 18.1 mh na stock podesavanjima. Ovih dana mi je u planu da malo flashnem bios, jer ako se ne varam ove kartice bi ipak trebale da postizu malo bolji rezultat...
Ponavljam, totalni sam laik, predznanje nemam, tako da bi mi dobro dosla preporuka za neku valutu koja bi mogla da bude ok za kopanje ovim karticama. Takodje, predpostavljam da i same aplikacije za kopanje postizu razlicite rezultate u zavisnosti pd kartica, pa bi mi i tu dobro dosao neki savet...
Hvala unapred.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kreni da kopas Monero imas na youtube detaljno sve kako skinuti miner i ostalo.

Monero i Eth ti je slicna isplativost s tim da Monero trosi manje struje i manje se greju karte.

Kad dodje 1 maj prebaci se na MoneroV jer ce biti mali diff pa ga valja rudariti.
 
Danas sam u nekoj kompenzaciji dobio 4x Gigabyte RX580 8GB.
Ne bavim se rudarenjem, i nisam u toj prici, ali sam resio malo da se poigram onako laicki, cisto da vidim kako sve to izgleda.
Dobro bi mi dosle neke osnovne smernice ili preporuke sta mi je najpametnije da uradim... :)
Odmah da istakem da nemam neku nameru da od ovoga zivim niti ocekujem neku ozbiljnu zaradu, ono sto me trenutno pokrece je pre svega radoznalost.
U svojoj firmi, svakako imam 10 kompova koji non stop rade. Danas sam uzurpirao jedan i ubacio jednu grafu (posle sam nabavio onaj dodatak, pa cu sutra ubaciti jos jednu).
Skinuo sam neki miner i pustio malo da kopa etherium. Postizem oko 18.1 mh na stock podesavanjima. Ovih dana mi je u planu da malo flashnem bios, jer ako se ne varam ove kartice bi ipak trebale da postizu malo bolji rezultat...
Ponavljam, totalni sam laik, predznanje nemam, tako da bi mi dobro dosla preporuka za neku valutu koja bi mogla da bude ok za kopanje ovim karticama. Takodje, predpostavljam da i same aplikacije za kopanje postizu razlicite rezultate u zavisnosti pd kartica, pa bi mi i tu dobro dosao neki savet...
Hvala unapred.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Udji na mining. help imas sve fino pojasnjeno kako da podesis :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
+1 za mining.help :)
 
Pomoć. Imam Fujitsu komp sa i5 4430 i 8Gb RAM. Koju karticu za kopanje da ubacim do max 150e? Poželjno je da kartica ne zahteva dodatno napajanje. Komp 98% vremena ne radi ništa zahtevno, pa da ga malo uposlim. Šta je sad isplativo za kopanje?
 
Ali moras da pazis na model jer neke zahtevaju dodatno napajanje a neke ne

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Ok, hvala.
 
Stock klokovi, 1060 kartice u pitanju, kada pustim da kopaju equihash, kompjuter se restartuje. Ethash kopaju stabilno.
Do čega može da bude problem?
Ispravka i bump:
Računar se ne restartuje nego zablokira, a kuleri od kartica krenu da se vrte na 100% brzine.
Upravo reinstalirao drajvere, pa probao da vidim da li je pomoglo, ali nije.
Ništa nije overklokovano.
 
Ispravka i bump:
Računar se ne restartuje nego zablokira, a kuleri od kartica krenu da se vrte na 100% brzine.
Upravo reinstalirao drajvere, pa probao da vidim da li je pomoglo, ali nije.
Ništa nije overklokovano.
Koliko imaš kartica i koje napajanje? Equihash troši mnogo više struje od Ethasha. Mozda nemas dovoljno struje. Probaj da stavis power limit na 80% na kartice...

Edit
Videh gore da imas 3x1060 i 800w, ne bi trebalo da je problem... Na dalje moze biti svašta
Koji os? Miner? Ploča? Rajzeri? Kako si rasporedio strujne konektore?
 
Poslednja izmena:
OS: win 10 LTSB 2016
Miner: koji god da probam isto se dešava
Ploča: ga-ma770-ds3
Rajzeri: moleks 4 pin, ako si na to mislio
Svaka grafička i svaki rajzer imaju poseban konektor.

Probaću da zamenim rajzere, jedan po jedan.
Ili možda da vratim običan windows.

Inače isto se dešava i kad spustim PL na 70%.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mi je otislo napajanje ili ploca na rigu. Kada sam usao u stan, rig nije radio, kao da je ugasen iz struje. Ugasim ga, ponovo upalim, nista. E sad, ne znam da li je ploca ili napajanje i kako to da ustanovim? Ima li neki iskusan rudar da mi da neki savet sta ciniti? I da li je moguce da posle 4 meseca rikne nesto od toga?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Nadji na netu kako se testira napajanje. Spojis dve žice i vidis dali vrte ventovi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ispravka i bump:
Računar se ne restartuje nego zablokira, a kuleri od kartica krenu da se vrte na 100% brzine.
Upravo reinstalirao drajvere, pa probao da vidim da li je pomoglo, ali nije.
Ništa nije overklokovano.
Otkrio sam koja kartica pravi problem, sa njom ne mogu da kopam ništa osim ethasha. Jel imam ja neki osnov za reklamaciju? Da probam možda da pustim neki benchmark, pa da reklamiram na osnovu toga?
 
Otkrio sam koja kartica pravi problem, sa njom ne mogu da kopam ništa osim ethasha. Jel imam ja neki osnov za reklamaciju? Da probam možda da pustim neki benchmark, pa da reklamiram na osnovu toga?

tako je. ako nesto ne radi -bench testovi, ako ne radi hdmi npr ili tako nesto onda reklamiras..a ako sve radi sem sto ne rudari lepo onda *mjau**mjau**mjau**mjau*ga :) kopas sta hoce da radi
 
Probaj da smanjis klokove za tu karticu, povecas limit napanja itd. ALi ako nece da kopa, morala bi da pravi problem i na nekom grafickom zahtevnom testu.
 
a opet budi svesan da i za coil wine nema reklamacije,za milione HW erora isto nema reklamacije,ludi su budi spreman :)
 
Da li je neko uspeo da resi famozni Update Win 10 a da se rig ne restartuje na svaka 4 sata.
Ugasen je u gpeditu ali nevredi citao sam da je neko uspeo da promeni konekciju da vidi kao da je prikacen na 3g cini mi se.
Internet mi ide kabelom pa ako neko zna resenje nek pomogne.
 
Ima to megdje ovdje na temi, ja sam tako uradio prije mjesec i nikakvih problema od tad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno