Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Po zapadu su vec krenuli da sibaju rigove za ispod 1.600€ 6 x rx580. To dodje ~225€ po karti ( doduse opet kako ko gleda). Smatram da i ti nije optimalno, i da ce jos dole ici.

370€ je na drugu stranu u ovoj konstelaciji preskupo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Jel su to u ovom trenutku cene na planeti zemlji?
Cak i krdzave 4gb ne mogu da se nadju ispod 250eur
 
Poslednja izmena:
Jel su to u ovom trenutku cene na planeti zemlji?
Cak i krdzave 4gb ne mogu da se nadju ispod 250eur

pa bice to cene i kod nas.. ako se ispativnost bude jos smanjivala..ja sam jedna za 260e prodao 470ku. dok 480 8gb ne uspevam ni za 280e, iako je u garanciji.. kapiram da ce cene jos dole...a ovo je prodaja po jedan komad..mogu misliti kako je ako neko hoce da proda 30-50 komada

jedino sto cene drzi sada je mala ponuda. potraznja je isto mala bar mi se cini na osnovu mog iskustva

ps. a AKO bude velika ponuda a mala potraznja...znamo sta ce se desiti :D
 
Drugi navod je netacan, trosi koliko i sve ostale Rx580, ~120W u single Eth.
Inace, te pare ne vrijedi nijedna Rx580.
Inace, sa custom strap-om, 31Mh/s, iako ni naponska, ni mem cipovi nisu hladjeni.
Na ljeto ce se vidjeti :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno da je tacan, zasto bih iznosio netacne informacije.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Naravno da je tacan, zasto bih iznosio netacne informacije.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Na osnovu cega bi ovaj model trosio vise? Ja sam napisao da trose ~120W, koliko i sve ostale Rx580.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na osnovu cega bi ovaj model trosio vise? Ja sam napisao da trose ~120W, koliko i sve ostale Rx580.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na osnovu toga jer ne moze da im se spusti napon toliko da bi trosile ~120W

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ok, to nije tacno...
Kompleta rig sa 6 kartica, na Corsair Rm1000i 750-760W.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni 9kom trosi 1.2kw od toga racunaj 200w na mobo i ostale komponente i 1kw na karte

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oko 1.1kw je 9 kartica, 1kw mogu trositi jedino ako si gpu spustio ispod 1000MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oko 1.1kw je 9 kartica, 1kw mogu trositi jedino ako si gpu spustio ispod 1000MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
5x 580 i 4x 570.
Moze i to ako te interesuje 1190w iz zida. Nije core tako mali za 570 je oko 1100-1150 a za 580 1150-1250 sve zavisi.
Dual xvg eth 1480w


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Otvorili smo kanal na Telegram-u pa ko hoce nek pristupi.

t.me/rudarenje

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Sto je kanal a ne grupa?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Sta mislite jel ok nakaciti 3 napajanja, mislio sam jos 4 kartice da postavim, za sad imam 2 od 850seasonic gold plus, pa sam razmisljao jos jedno od 750da stavim. Samo ne znam ima li ko iskustva s 3 napajanja kako to radi je li stabilno ?

9 kartica imam na ovom rigu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne bih ja to tako, podeli to na dva riga, 100e skuplje a 100 puta bolje

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Ne bih ja to tako, podeli to na dva riga, 100e skuplje a 100 puta bolje

Sent from my S8 using Tapatalk
A vec imam odje 9, mrsko mi sad to mijenjat opet. Ovako radi sasvim ok, pa neka ga,ako budem imao kesa onda cu novi do 8kom sa jednim ili 12kom sa 2 napajanja.
A i nije 100e nego jedno 300-400 :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Rudarenje za pocetnike

Nemojte kupovati grafike po ovom cenama. Posebeno ne istrošene rigove, ni po nižim a posebno ne po ovim cenema. Rudari su sve ovo započeli, ali izgleda da neće da završe. Sa novcem ($) koji imate kupujete valute. Ne napmet. Pratite ovu temu

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama/page1793

Čitajte postove i prognoze ljudi koji su u ovome od početka.
 
A koja je garancija da kupujuci valute a ako rudarenje propadne valute imaju neku vrednost i ne izgube celkupan ulozeni novac ?

Ako kupe opremu ona ce uvek imati neku vrednost pa makar i 20% za 3 godine .

Kupujuci valute bez ikakve regulative i garancije mogu za kratko vreme da izgube celokupnu investiciju .

Cene grafika i ostale opreme trenutno su na nekom nivou bliskom realnom i pre suludog skoka iz decembra , tako da je po meni sigurnije kupiti graficku za 300 eura nego ETH za 300 eura koji je sa 1200 usa $ pao na 380 USA$

O smesnim novcicima ne bih ni pricao :)
 
Poslednja izmena:
Kupujuci valute bez ikakve regulative i garancije mogu za kratko vreme da izgube celokupnu investiciju .

Cene grafika i ostale opreme trenutno su na nekom nivou bliskom realnom i pre suludog skoka iz decembra , tako da je po meni sigurnije kupiti graficku za 300 eura nego ETH za 300 eura koji je sa 1200 usa $ pao na 380 USA$

O smesnim novcicima ne bih ni pricao :)
Ko ne pamti, nije pratio, mrzi ga da koristi pretragu... ne treba da deli savete, naročito za ulaganje.
Screenshot_2018-04-02-21-32-05.png
Realno, sada vredi dati za polovnu bez garancije, više para.
 
Poslednja izmena:
Nove karte dolaze na ljeto, ali opet je pitanje koliko ce biti roi za njih, mislim da nvidia izbacuje 1100 seriju
Ali uvijek su crvene bolje od zelenih, zelene su se samo u nuzdi kad nema crvenih kupovale.
Pod tim "bolje" mislim da imaju bolji roi.
Mada ne vjerujem da ce sadasnje biti za baciti kad te izadju. Izbacio je od 570/80 i amd i nvidia pa ove i dalje kopaju. 470/80,r9 i ostale isto i dan danas donose.


A i opet ta cijena i novih i ovih sadasnjih ce u mnogome biti odredjena od trzista coina a ne od gejmera i njihove potraznje.

Ja sam zagovornik da ne treba samo pretplatiti kartice i po meni najvaznije je strpljenje. Ljudi ocu da za 3 mjeseca sve vrate i narednih 18 da uzimaju za sebe. To jedino nekim drugacijim "sportom" da se bave.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za ROI ću nekome iskusnijem da prepustim da komentariše,
realno sada ima toliko algoritama kojim se novćići kopaju da samo je pitanje kad će neki biti ozbiljniji od ovih par trenutno ozbiljnih, pa da ima opet novi zlatni kopački "ETH".
Za AMD se nekako pogodilo da je Ethash tako kreiran da im pogoduje zbog memorije, dok skup čip kod Nvidia nije bio dobro uposlen (možda grešima) na drugim algoritmima, ali mislim da u posednjih godinu dana tek su počeli da se pojavljuju algoritmi koji više koriste GPU čip.

Jer džaba što ima nešto fino da se kopa sa karticama jednog tabora, kad to već za mesec dana može vrediti 0 sat.


Ja do sada nisam pročitao zvaničnu vest zeleni izbacuju nove modele, po netu ima samo spekulacija i to pre mesec dana, ako sad ne najave izaziće tek krajom godine ako sada onda sredinom.

Čak nije ni sigurno koji čipovi će biti za te gejmerske kartice, možda će odmah biti i rudarke kartice.

https://www.pcgamesn.com/nvidia/nvidia-volta-gpu-specifications

Mid, to late, 2018 is now probably the most realistic release date for the consumer version of the Volta GPU, despite the professional GPUs being delivered a long while ago. We had thought that maybe Nvidia would launch something at GDC this year, but our sources within the green team told us they were categorically not going to be launching a new GPU in March. Nor did they be launching anything game-related at GTC a week later either - it was all just deep-learning, AI, and wheely things.
 
Za ROI ću nekome iskusnijem da prepustim da komentariše,
realno sada ima toliko algoritama kojim se novćići kopaju da samo je pitanje kad će neki biti ozbiljniji od ovih par trenutno ozbiljnih, pa da ima opet novi zlatni kopački "ETH".
Za AMD se nekako pogodilo da je Ethash tako kreiran da im pogoduje zbog memorije, dok skup čip kod Nvidia nije bio dobro uposlen (možda grešima) na drugim algoritmima, ali mislim da u posednjih godinu dana tek su počeli da se pojavljuju algoritmi koji više koriste GPU čip.

Jer džaba što ima nešto fino da se kopa sa karticama jednog tabora, kad to već za mesec dana može vrediti 0 sat.


Ja do sada nisam pročitao zvaničnu vest zeleni izbacuju nove modele, po netu ima samo spekulacija i to pre mesec dana, ako sad ne najave izaziće tek krajom godine ako sada onda sredinom.

Čak nije ni sigurno koji čipovi će biti za te gejmerske kartice, možda će odmah biti i rudarke kartice.

https://www.pcgamesn.com/nvidia/nvidia-volta-gpu-specifications
E pa moguce da onda krajem dolaze ja sam pogrijesio jer sam onda i ja nedje losu vijest procitao.

Ovo sto sam napisao da je amd bolji, to se samo odnosilo na prethodni period sto uopste ne znaci da ce se takav trend nastaviti.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kojih kartica?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Valjda znas oko kojeg modela je pocela rasprava...
I hajd’ da skratimo i zakljucimo - koliko ti tvrdis da pomenuti model trosi? I zasto bi to bio jedini model koje se ne moze spustiti na ~120W u single eth miningu?
Pises na osnovu iskustva sa 1 komadom tog modela ili vise?
Posto ja pisem za rigove koje sam licno sastavio, modovao, i svi su bili sa Rm1000i napajanjem na kojem je provjerena potrosnja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Valjda znas oko kojeg modela je pocela rasprava...
I hajd’ da skratimo i zakljucimo - koliko ti tvrdis da pomenuti model trosi? I zasto bi to bio jedini model koje se ne moze spustiti na ~120W u single eth miningu?
Pises na osnovu iskustva sa 1 komadom tog modela ili vise?
Posto ja pisem za rigove koje sam licno sastavio, modovao, i svi su bili sa Rm1000i napajanjem na kojem je provjerena potrosnja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da potvrdim mislimo li na Asus 580 8g dual.

Da tvrdim da trosi dosta vise . Nije u pitanju jedna karta vec nekoliko rigova.

Rig sa 4 pomenute karte trosi 620+w a prica je pocela da sam kolegi odgovorio da pomenuta karta ni u ludilu ne vredi novce koje je on pomenuo jer kuva, hladjenje ocajno ...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Da potvrdim mislimo li na Asus 580 8g dual.

Da tvrdim da trosi dosta vise . Nije u pitanju jedna karta vec nekoliko rigova.

Rig sa 4 pomenute karte trosi 620+w a prica je pocela da sam kolegi odgovorio da pomenuta karta ni u ludilu ne vredi novce koje je on pomenuo jer kuva, hladjenje ocajno ...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Mislimo i dalje na istu kartu.
Zasto niste underovoltovali?
Kartice za koje konkretno pricam su stigle sredinom januara, bili je 60-65, od toga je oko pola bilo Strix model. Sve su bez problema podesene na 1100MHz i undervoltovane. potrosnja u AB/gpu-z 70-75W, sto se uklapa u ocitavanje Corsair softvera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna u cemu je problem?

GPU1, OpenCL error -4 (0) - cannot create DAG on GPU

Poslednji driver, claymore 11.5
 
Zna li neko sta se desava i kako podesiti LUXcoin Wallet,stoji mi vec 1h sve isto...

http://prntscr.com/j2fqr1

Skinuo sam poslednju verziju sa foruma Bitcointalk ali nista se ne desava,pokrene se i to je to,zakuca a postavio sam adresu iz njega za payment koju sam dobio kada idem na recive adress.Pomoc?
 
Stock klokovi, 1060 kartice u pitanju, kada pustim da kopaju equihash, kompjuter se restartuje. Ethash kopaju stabilno.
Do čega može da bude problem?
 
Nazad
Vrh Dno