Šta je novo?

Sta da izbacim sta da ubacim za 400-500e

MisliM_StvaRnO

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2016
Poruke
317
Poena
95
Posto mi graficka vrisnula resio sam da iskoristim priliku te obnovim konfiguraciju,treba mi savet ljudi koji su u toku sa komponentama sta da uzmem.

Moja sadasnja konfa:
Napajanje:Napajanje 650W LC Power Silent Giant, LC6650GP3 V2.3
Maticna:Msi 870-c45
Procesor:Amd Athlon II x4 645
Graficka: Amd Radeon HD 6850,1gb
Memorija: 4x2gb = 8gb ddr3
Hdd: 240gb ssd + 1tb

Dakle:
Kako sa nekih 400-500e obnoviti ovu kantu.Zadrzao bih napajanje,memoriju,hdd... Zamenio bih graficku,procesor i mozda maticnu?????

Monitor koji koristim je 24 inca full hd.Praktikujem full hd rezoliciju svugde.Komp se koristim za sve i svasta.Photoshop,Illustrator,3d max takodje se i zavrti neka igra kad se nadje vremena.
 
Ja bih samo hard diskove zadrzao, sve ostalo je zrelo za menjanje. Mozes da biras zakljucan i5 ili ryzen, verujem da ce jos neko izaci sa detaljnim predlogom
 
U nezgodno ti vreme vrisnula graficka, cene im sada otisle u nebesa zbog rudarenja.

Koliko je staro napajanje?
Nove ili polovne komponente?
Ako nove: domace radnje ili moze i kp?
 
G4560, H110/B250 ploca, 8GB ddr4, 1050Ti i to je to.
U sustini mozes i polovan Haswell i5 i novu/polovnu pod garancijim plocu za 160~e i da zadrzis taj ram.

Ryzen cpu+mobo krece od 210e pa navise.

Hardove ostavi, osim ako ne crkavaju, isto vazi i za napajanje.
Uz prodaju tvojih komponenti, ostace ti jos para(u odnosu na 500e) nakon kupovine.
 
Poslednja izmena:
Napajanje i ostale komponente su stare oko 4-5 godina.
Verujem da je sve zrelo za menjanje al ako mogu bar napajanje da zadrzim,trebalo bi da moze da izgura neku 1050ti???
Uzeo bih nove komponente u winu,gigatronu. KP dolazi u obzir ako moze da se dobra kinta ustedi bez nekog veceg gubljenja vremena.

Ajmo onda ovako, za 500e mi treba maticna,procesor,graficka i memorija.
Za graficku vidim da se svi slazu za 1050ti onda jos ostale komponenste sta mi preporucujete? Da li obavezno da menjam memoriji odnosno da predjem na ddr4 a ove moje da batalim?
 
Ovo sto ti je Ivan rekao, 1050-Ti i taj Pentium G4560 idu odlicno zajedno, kasnije nadogradis i jedno i drugo ali bices neko vreme miran. 1050-Ti je mali potrosac, bice mu dosta i taj LC, ta masina nece trositi ni 200W.

Ovaj Pentium je prakticno i3-6100, tako da je brzi od tog polovnog i3, a kupujes novo, sa garancijom.
 
Poslednja izmena:
Napajanje i ostale komponente su stare oko 4-5 godina.
Verujem da je sve zrelo za menjanje al ako mogu bar napajanje da zadrzim,trebalo bi da moze da izgura neku 1050ti???
Uzeo bih nove komponente u winu,gigatronu. KP dolazi u obzir ako moze da se dobra kinta ustedi bez nekog veceg gubljenja vremena.

Ajmo onda ovako, za 500e mi treba maticna,procesor,graficka i memorija.
Za graficku vidim da se svi slazu za 1050ti onda jos ostale komponenste sta mi preporucujete? Da li obavezno da menjam memoriji odnosno da predjem na ddr4 a ove moje da batalim?

Ryzen R5 1600 ~250e
AsRock A320M-DGS ~60e
8GB DDR4 na 2400MHz jedan štap ~60e
GTX 1050 Ti Inno3D Compact (KP) ~140e
 
^ovo je daleko bolje od Pentiuma, ali je i skuplje.

Za 500e je ovo sto je Peja rekao definitivno najbolja kupovina.
Mozda cak i Ryzen 1600 bude na KP za 215-220e.
 
Uf CL17 ram, nema neki CL15?
 
Poslednja izmena:
Sto ga stavili na CL17, ako je kvalitetan vec, nesrecnici..
 
Mozes mozda i 1600X+LC-CC-120 varijantu, posto neces da klokujes znacice ti dodatan klok, ali ne verujem da je isplativo po pitanju perf/$ odnosa.

U tom slucaju bi morao sacekati za AM4 mountove koji se sada mogu nabaviti i od uvoznika, ne moze od proizvodjaca direktno.
 
Poslednja izmena:
Izbor sam suzio izmedju G4560 i Ryzen R5 1600

Razmisljam da prevagnem na G4560 jer je povoljniji a citam dosta po netu da je taj procesor odlican uz 1050ti.
Ovaj Ryzen mi je skup previse,verujem da vredi ali ne znam da li cu ga u potpunosti koristiti,a i nisam siguran da li 1050ti moze da prati taj procesor max???

Ova konfa sa g4560 me izlazi oko 400e sto je super plus bih mogao sutra da pokupim sve i odmah sastavim,jako sam slab sa vremenom trenutno pa ako to sutra ne resim ne znam kad cu.
Ryzen mi prelazi 500e plus moram da se bakcem sa kp. A vremena nemam.
 
Nema sanse da ce 1050Ti izvuci maksimum iz Ryzen 1600, za tako nesto treba dosta ozbiljnija grafika.
Generalno 6/12 u igrama maltene nikad nece raditi na 100%.

Naravno, 2/4 i 6/12 procesor su dva razlicita sveta, generalno gledano.

Racunaj da ces uz G4560 cekati za bios update tu gde budes uzeo plocu, znali su ljudi da cekaju za to i po nedelju-dve, nema pravila..
 
nebitno. juri rajzen 1600. ako već imaš 500e za davanje.
 
G4560 je Kaby Lake procesor, H110 je Skylake chipset.

Iako je socket isti, Skylake ploce zahtevaju bios od odredjenog datuma(tamo kad je izaso KL, pa malo nakon toga) pa nadalje.

Neke Skylake ploce imaju revizije na kojima to vidis, mislim da neka AsRock H110 rev 3.0(ne znam tacnu oznaku ploce) podrzava iz fabrike.

Ako su ploce novijeg lagera, trebalo bi da sve imaju prikladan bios za Kaby Lake procesore.

Bios update mora da se odradi sa Skylake procesorom!

Da bi bio 100% siguran da ce raditi, ili H110+Bios update u servisu gde kupujes, ili B250 ploca. B250 su Kaby Lake ploce i sve podrzavaju bez potrebe za update.
 
Pa gledam da prodjem sto jeftinije normalno.
Razlika je izmedju 400e i 510e a za 510e dobijam jaci procesor koji verovatno nikad necu moci da koristim u potpunosti jer ce me kociti graficka i memorija.A ne verujem da cu nakon ove kupovine u skorije vreme ulagati u komp.
 
G4560 je Kaby Lake procesor, H110 je Skylake chipset.

Iako je socket isti, Skylake ploce zahtevaju bios od odredjenog datuma(tamo kad je izaso KL, pa malo nakon toga) pa nadalje.

Neke Skylake ploce imaju revizije na kojima to vidis, mislim da neka AsRock H110 rev 3.0(ne znam tacnu oznaku ploce) podrzava iz fabrike.

Ako su ploce novijeg lagera, trebalo bi da sve imaju prikladan bios za Kaby Lake procesore.

Bios update mora da se odradi sa Skylake procesorom!

Da bi bio 100% siguran da ce raditi, ili H110+Bios update u servisu gde kupujes, ili B250 ploca. B250 su Kaby Lake ploce i sve podrzavaju bez potrebe za update.

A razlike znacajne izmedju h110 i b250 nema?
Onda bih radje isao na b250 da se ne cimam oko tog biosa.Treba mi komp za freelance stvari a ne ceka mi se 2 nedelje na neki tamo bios update.
 
A ne verujem da cu nakon ove kupovine u skorije vreme ulagati u komp.

Bas zbog toga bih sada dao vise.
Imas dve opcije, po meni:

G4560+jaca grafika za 510e~.
Ryzen 1600+GTX 1050Ti za 510e~.

Mada, tesko je doci do grafickih, jedino sto se moze naci(mozda) je 1060 3GB, koja nazalost ima 3GB vram-a koje ce je kociti u odredjenim igrama, na visokim podesavanjima za teksturez ali je daleko bolja od 1050Ti.

Ako mozes da uklopis 1060 6GB(i ako mozes da nadjes 1060 6GB) i G4560, svakako ce to biti bolja gaming masina od Ryzen 1600 i 1050Ti. Imace stutter(u cpu intenzivnim igrama) i nece biti toliko stabilan fps kao sa Ryzen 1600+1050Ti, ali ces se sigurno igrati na dosta vecim detaljima.

Procesor ce naravno biti dosta slabiji.
 
Poslednja izmena:
Steta sto AMD nije izbacio Ryzen 3, tu bi se uklopio vrhunski....Bilo bi kesa i za RX 570 4GB (pod uslovom da je nadjes, sve rudari pokupise), verujem i za neki GTX 1060 6GB....Ovako Ryzen 3 je najavljen Q3, to moze da bude jul (sto uopste nije iskljuceno jer tad/krajem jula stize Vega) a mogu komotno da pomere za kraj septembra....
Mozda da pogledas polovne i5 Skylake, bilo je i5 6400 i i5 6500 za 150e i nize sa domacom garancijom? Tu bi se verujem uklopio i za jacu grafu od GTX 1050 ti, samo tesko da bi nasao RX 570 4GB, rudari pokupise sve.

Edit:
Eto mislim da to nije losa opcija, mada opet Ryzen 5 1400 koji ima 4c/8t je 160e(sad tek videh), tako da moja prica oko polovnog i5 pada u vodu....:d
Jedino onda da uleti i5 polovan sa bas dobrom cenom, ali to nema sanse na nasem trzistu.

Kad sve saberem u tvojoj situaciji bih isao Ryzen 5 1600+GTX 1050 ti ili Ryzen 5 1400 i pokusao da nadjem (nema od toga posla nista) RX 570 4GB.
 
Poslednja izmena:
Covece jel ti kupujes komp na 1-2 godine? Ili hoces da te sluzi kao taj athlon 6-7 godina (athlon 645 je cpu iz 2010 godine)? Zamisli na tren da si tada kupio neki c2d 2160? R5 1600 ima 6/12 konfiguraciju, sto je dovoljno za narednih 5 godina sigurno, cpu po sirovoj snazi je skoro 3 puta jaci od tog pentiuma koji je 2/4 i jos bez avx instrukcija.
 
Poslednja izmena:
Ako bi kupovao polovno, daleko najbolja varijanta jeste i5 2500k + P67/Z68/Z77 maticna za 150-200e i za ostatak GTX1060 ili RX580(i eventualno neko napajanje).
Za slicne novce moze da se uzme i7 2600(bez k) i neka jeftinija maticna, tako da i to moze da bude varijanta. U svakom slucaju obe varijante su bolje od Ryzen-a i sa istom grafickom, a kamoli kad se u obzir uzme ovoliko jaca graficka.
 
Poslednja izmena:
Na kp Ryzen 5 1600 kod Fante je 210e, lagano se uklapas. Ima prostora mozda i za jacu grafu ako nadjes.

Stvarno sada gledam za bukvalno 300-310e moze da se uzme R5 1600+Asrock b350m+LC CC 120, bruka, klokas na 3.7-3.8ghz i vozi.. Ostaje 200e za ram i gpu, gtx 1050 gigabyte gtx 1050 ti + stap od 8gb rama, taman malo preko 500e.
Ili mozes za 50e manje da pojuris R5 1400, i da juris neki RX 570 4gb umesto GTX 1050 ti, ali tesko ces to naci rudari pokupili sve.
 
Poslednja izmena:
Sandyja bih izbegao zbog matore ploce.

Najbolje bi bilo da za 160-170e uzmes polovan i5 i novu/polovnu sa garancijom plocu i uzmes neku malo bolju grafiku tipa 1060 6GB, trebalo bi da se uklopi za 510e, skroz mi je ispala ta kombinacija iz glave..

Imaces bolje gaming perf od Ryzen+1050Ti, opet ces imati osetno slabiji cpu od Ryzena(vise za multitasking nego za gaming), ali osetno bolji od G4560.


Skoro sam bas uzeo za sebe polovan Haswell i5 i plocu, doduse bio sam pohlepan da uzmem dobru plocu pa sam dodao 20-30e preko (svojevoljno) dodeljenog budzeta.
 
Poslednja izmena:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
Intel CPU LGA1151 Intel® Dual-Core G4560, 3.5GHz
KINGSTON 8GB DDR4
Gigabyte GA-B250M-DS3H

Moze ovako?ovoj maticnoj ne treba da se flesuje bios???
Sve skupa 410e u gigatronu,winu...
Gledam na youtube da ovakva konfa gura sve novije naslove bez problema,sto je za mene vise nego dovoljno jer ionako zavrsim 2-3 igre godisnje.
Ova kombinacija graficke i procesora mi deluje savrseno,taman prate jedno drugo.Ne bih isao na Ryzen.Ustedeo bih tih 100tinjak evra jer znam da ga ne bih koristio u potpunosti.
 
Nazad
Vrh Dno