Šta je novo?

Nvidia mining

Opet ja da pitam. Moze ovo bolje il je to to? Hvala i cekam predloge ako moze. Ne znam. Puno hvala...svima unapred
4088c69a29efb4cfba7b5c82faec998c.jpg
e21adce9a4bf50231647cb5fb610c12d.jpg
55d9299ca586dfb447fb1776f8ec7e96.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Probaj kad preteras samo ce drajver da pukne u tom slucaju restartujes racunar i smanjis klokove i sve radi kao da nista nije ni bilo.

Za pocetak probaj core +130 a memory 450,ako to prodje vidi koliko sol-a daje i da li se isplati to povecanje klokova...

Ako hoces jos gore onda core +140 a memory +500.

Sam ces da vidis dokle karta moze...Takodje svaka od tvojih karti ako je isti model ne znaci da ce pri istim klokovima da daje isto sol-a i neke ce se grejati manje a neke vise.

Mada to i sam vidis na slici iznad....
 
Poslednja izmena:
Probaj kad preteras samo ce drajver da pukne u tom slucaju restartujes racunar i smanjis klokove i sve radi kao da nista nije ni bilo.

Za pocetak probaj core +130 a memory 450,ako to prodje vidi koliko sol-a daje i da li se isplati to povecanje klokova...

Ako hoces jos gore onda core +140 a memory +500.

Sam ces da vidis dokle karta moze...Takodje svaka od tvojih karti ako je isti model ne znaci da ce pri istim klokovima da daje isto imas neke koje ce se grejati vise a neke manje pri istim klokovima neke ce isto davati manje neke vise sol-a.
A ventilatori? Na kolko? Il auto?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Ventovi 50 ili 55 posto najvise sad zimi nema potrebe za vise.Leti na 60 posto moraju da budu minimum.

Ne volim auto volim sam da podesavam ventove.
 
1. Ukljucen ti je P2 state, (smanjuje memoriju za 200 kad radi cuda), pravi overcock ovde ti je u stvari +410 a ne +610. Moras da iskljucis da smanjuje klock za 200 kad radi cuda i da udje u P0 state. Skini Nvidia profile inspector, i iskljuci p2 state pod cuda.
Pogledajte prilog 244970Pogledajte prilog 244971

Ako je ovo maksimalan memory clock koji je uspeo da izvuče, zar onda neće morati svejedno da ga smanji za 200 ukoliko uključi P0 state?
 
Da ali moze da mu puca kad zaustavi miner, ili ako koristi neki MPM profit switching kasnije.
Cim zaustavi miner karte ce da skoce na punih 600 izmedju restarta minera ili promene algo-a. I onda ako karta ne moze svih 600 da izdrzi dolazi do pucanja.
Bolje je da zaista overklokuje onoliko koliko moze, pa kad miner stane da ne skoce klokovi pre nego sto karta stigne sama da se downclokuje.
Pogotovo ako ima monitor ili TW sessiju karta ce ostati na pravih +600 cim stane miner tj skocice za +200. I eto problema.
 
@masnikosa
Nije moje da se mesam, neka kopa ko sta voli. Posto te asus imaju micron memoriju,ja bih licno kopao eth jer mogu 22mhs bez problema ,manje struje bi trosile ( power limit 60 ) core nista, mem : + 500 i vise dok ne dodjes do 22mhs
 
Pade mi na pamet da vidim sta i koliko moze Gigabyte G1 1060 6GB koju drzim u HTPC/Gaming racunaru u dnevnoj sobi. Ideja mi je bila da kartica ostane u necujnom rezimu rada. Posle malo akrobatike, postigao sam efikasnost koju sam ciljao (3.90+ Sol/W). Svakako se za to nece koristiti, posebno u Mini-ITX kucistu sa gomilom drugih komponenti :)

Screenshot_20180126-143412.png
 
Ne verujem da su te brojke tacne prosto ne postoji program koji tacno moze da ti izracuna potrosnju ja imam merac struje i pogledam koliko vuce iz zida i to je to.

Cist jos jedan primer tih gresaka ti je i gpu-z potrosnja a to nema veze sa stvarnom potrosnjom.

I ne pricam ovo iz glave i ja kad sam bio rudario mesec dana samo mislio sam da mogu da ocitam potrosnju sa racunara onda su mi stariji rekli da kupim merac struje i tako sam i uradio i naravno bili su u pravu.
 
Verovatno si u pravu, mada ako sve ostavim na defaultu prikazuje za tu kartu standardnih ~120. Kao sto rekoh, ovo je pre svega bila mala vezbica iz podesavanja parametara. Sve i da su ocitavanja pogresna, verujem da su odnosi ispravni.
 
Pa ne mora da bude vezbica kad ne koristis racunar moze da ti rudari dok spavas makar ces imati dovoljno da ti odplati struju ako nista drugo.

Mozes i Electroneum da rudaris i da ga cuvas i onda tamo u decembru prodas i zaradis nesto a i kopanje Electroneum-a je dobro iz vise razloga prvi razlog je da ga brzo nakopas,drugi razlog veoma mala potrosnja struje i treci razlog je malo grejanje same karte znaci ako ti na Zec-u karta radi na 60 stepeni na Electroneum-u ce ti biti hladnija za 15-20 stepeni.A imas i jos novcica na Cryptonight algoritmu osim Electroneum-a....Zajednicko im je svima da malo greju karte i malo trose struje.

Kod Ethash algoritma isto mozes da smanjis potrosnju struje dosta ali temperatura ce biti dosta velika.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim potrebu za undervoltovanjem karte koja ionako malo troši kad joj se stavi manji power limit. Nemojte se cimati i ciganisati na kraju krajeva. Ako vam rig radi stabilno i pravi solidno, smanjenih 5 W, 10 W, nikom sreću neće doneti. Na drugoj strani ako usavršite veštine na crypto berzi, možete zaraditi brdo kinte, bez da crkavate za dodatnih 1mhs više ili par vati manje. Razmišljajte glavom, gledajte brdo klipova, čitajte dok vam se oči ne zatvore !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš ovakav odgovor mi je trebao, hvala :)
Mada mislio sam više da probam to zbog temperature, ali ima vremena do leta.
 
Ok, zbog smanjenih 10 stepeni jedne grafičke vredi se potruditi jer dugoročnost opreme je bitna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar kupio tri MSI 1070 Ti Gaming 8GB i zamolio me za info ovde.
Koja podesavanja se preporucuju za zcash i koliko okvirno sol-a moze da baci?
Da ne trazim po thread-u jer sam laik u mining svetu.

Hvala unapred :)
 
Pa onaj koji ti najvise odgovara ja bi koristio Claymore miner...Mada svi mineri za kopanje Eth-a vrse posao isto.

Svaka Nvidijina karta se overklokuje razlicito ne moze niko da ti kaze i preporuci podesavanja i dve potpuno iste karte mogu pri istim podesavanjima da ti daju razlicito sol-a.

U sustini povecavas core i memory, i power limit ti sluzi ako zelis da smanjis potrosnju za pocetak probas core +100 a memory +500 i onda povecavas core na +110 a memory na 530 recimo kad preteras drajver ce da pukne restartujes komp i smanjis overklok i to ti je to....Power limit kad smanjujes normalno smanjis i klokove malo ako se odlucite za tu kombinaciju.
 
To sam samo hteo da znam, da neki nisu više ili manje optimizovani za CUDA. Ako je svejedno, idem na Claymore. :)
 
Kako rešavate problem blokiranja MSI afterburnera u toku rada claymore?
Zablokira, ugasim ga u task manageru i neće ponovo da se pokrene, uzima samo CPU 25-50% pa moram opet iza task manager da ga gasim.
Rig je 6xP106

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Почех да копам elctroneum на nanopool-у, спорта ради. Имам једну G1 1060 6gb. Рачунар је у спаваћој соби па ми је најбитније да буде тих (тренутно јесте). Шта предлажете да променим у afterburner-у (вредности постављене насумично, читањем ове теме), не бих пржио картицу јер јој копање није примарна функција а са друге стране нек копа кад рачунар није у функцији? Читајући тему, угасих FORCE P2 STATE у profile inspector-у и као што се може видети са слике са овим подешавањима баца око 500 H/s.
Screenshot_1.png
 
Namestih danas jedan mini-rig za pocetak,Asus 1050ti 4GB Expedition edicija,ovo su neka podesavanja za ETH,kontam da je to to?

c969a0b154d29c2428886e3372c27f81.jpg


ef322483e31017dc1b8aa44879875475.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Probaj PowerLimit 70 i 60. Na 70 ce isto davati, za 60 zavisi od modela kartice. Sto nize, to bolje, uz isti hash.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na ethashu drzim Zotac 1050ti na core 0 , memory +750 , power 70 i tu su negde oko 15mh/s. Ceo rig 6x 1050ti trosi oko 350W iz zida.
@Splinter , meni je 70% minimum power limit za 1050ti na Afterburneru. Ne moze ispod. (nema skale)
 
Probao sam Power limit na 70,core -400, mem+850 i drzi i dalje 15Mh/s :) extra! :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ok je to sve samo mislim da ne mora core bas na -400 probaj da stavis i na -100 pa da vidis sta ce da se desi trebalo bi da imas iste rezultate.

Jedanput sam i ja stavio core mnogo u minus pa mi je zablokirao miner posle nekog vremena.
 
Nazad
Vrh Dno