Šta je novo?

Nvidia mining

^ ma sve zavisi kakva je tura...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
pisao sam 10 puta na forumu imas par strana unazad. konektori su dno
 
006c bas te. Vidi, kad ubacujes sestopinac u ekstender uhvatis sestopinca za kablove ne za konektor i cvrsto ih drzis i tako ga kopcas, da konektore na sestopiincu ne bi izgurali napolje konektori sa ekstendera. Posle kad ga kopcas proveris da li sve cvrsto stoji tako sto svaki kabal pokusas da izvuces napolje iz konektora. Nadam se da si shvatio ako nisi pokusacu bolje da ti objasnim
 
Znam sta hoces reci, u pravu si. Primetio sam da su malo labavi, ali ja uvek drzim za kablove kada ukopcavam sve molex konektore, tako da se nadam da nece biti problema.
Rade mi vec par meseci bez problema.
 
Pre par dana je neko te iste hvalio kao jedine dobre.
 
U principu, uslovno receno labavi kontakti mogu biti problematicni, a usb kablovi su ekstremno iritantni. Toliko su kruti da je muka dok se nateraju da stoje kako treba. Izuzimajuci te nedostatke sve lepo radi.
 
Hvale ih ovde vec duze vreme. U sustini za mining rig vazi ona "lanac je jak koliko i najslabija njegova karika", ovom slucaju su to ekstenderi. Ja bi isao sada na ove najnovije ekstendere bele boje sto imaju sata ulaz pa
Mozes lepo direktno sa napajanja da ih kopcas. Ako ne te onda one sa molexom
Jer molexa uglavnom ima manje nego sata konektora a vise nego PCIe. Ako ne to onda rucna izrada adaptera proverenog kvaliteta.
 
Sklapam vise rigova za neke prijatelje. Po 6 komda 1070...
Svi extenderi su 006c , neki sa sestopincem a neki direktno na molex. Uzeo sam namerno razlicite da bi ravnomerno rasporedio opterecenje po granama.
Napajanje ima 3 Grane sa sata i 2 sa molex prikljucima. Tako da samo prve dve idu na 2 grane a ostale ima svaka svoju za napajanje extendera.
Desavalo mi se da se izgubi kartica ali kad sam malo smanjio klok memorije vise se nije desavalo(bar do sad)

Nego imam drugi problem. Na 2 riga od 8 kad krenem instalaciju drivera, pukne instalacija i imam zuti uzvicnik na jednoj kartici i nema sane da se instalira. Na ostalih 6 nemam taj problem...
Ima li neko neki predlog sta bi moglo biti. Extendere sam menjao to nije...
 
Koje snage su ti napajanja ? Rig sa 6 x 1070 meni vuce 750w iz zida
 
Samo lud čovek može sada kupovati rig ali dobro ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
006c bas te. Vidi, kad ubacujes sestopinac u ekstender uhvatis sestopinca za kablove ne za konektor i cvrsto ih drzis i tako ga kopcas, da konektore na sestopiincu ne bi izgurali napolje konektori sa ekstendera. Posle kad ga kopcas proveris da li sve cvrsto stoji tako sto svaki kabal pokusas da izvuces napolje iz konektora. Nadam se da si shvatio ako nisi pokusacu bolje da ti objasnim
Ako sam razumeo tebi ispadaju konektori sa kabla koji ubadas u extender tj sa napajanja ili racve ako koristis i nije problem do extendera.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
ja to svrstavam u isti kos sve. Ekstender + USB kabl + kabl za napajanje ekstendera = ekstender. Do sad sam imao problema sa USB kablovima i sa kablovima za napajanje u prevodu imao sam prolem sa ekstenderom jer stigne sve u jednoj kesi. U sustini nisam cuo da je neko imao problem sa samim ekstenderom, nego sa propratnim gedzetima
 
Poslednja izmena:
Kabl za napajanje ekstendera svakako nije ekstender nego običan glupi kineski adapter
 
Na Telegrafu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nabavio par komada P106-100 zotac mini, ali afterburner ih ne prepoznaje, probao 3 verzije win10, probao nekoliko drivera, sve bezuspesno. Na stocku daju 20,5mh/s eth-a, i 290sol/s zec-a. Ima li neko iskustva sa ovim karticama, bilo kakav predlog od iskusnijih je dobrodosao.

Imam isti ovakav problem. Predlog da se ubode monitor ili dummy ne pije vodu zato sto kartica nema izlaz. Ima li neko nekakvu ideju?
 
Poslednja izmena:
Volim kada ovako postavim pitanje i onda u roku od par minuta nadjem resenje :)
382.53 driver radi bez problema.

Pozdrav...
 
Elem, ove msi p106 imaji hdmi ili dp na sebi [emoji4] Sakriven ispod lima. I jos 6 meseci garancije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I asus imaju dva hdmi porta koji su sakriveni :) Ali sve je to dzaba kad nema display chipa..
 
tako je, dzabe samo stavili prikljucak da se nadamo :d
 
E bezveze. Ni igraonicu ne mogu da napravim kada ovo propadne :)
 
Po kalkulatorima sada je isplativije kopati zec nego eth sa 1060 gtx 6gb samsung mem. Je l’ tako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
to varira iz sata u sat :)
uporedi za koliko je isplativije... uglavnom je nesto bzv
 
Jel je neko testirao GTX 1080 minimalne napone za GPU coine, ja sad testiram palit 1960Mhz na 0.9v ali mi je glavni komp pa ne bi previse da snizavam i zapucavam ga
 
Nazad
Vrh Dno