Šta je novo?

Trgovanje kriptovalutama

Ova prica i mene zanima, ne planiram naravno da se obogatim za 5 dana i te fore, nego na to gledam kao kladonicu. Kupim neku valtu za 10-20-30e pa ako bude srece prodam ih za neki period za nesto veci novac i tako u krug. U tu pricu bi uso upavo kao i klaodninicom ulazem samo ono sto sam spreman da izgubim :)
Da li neko moze da preporuci neki sajt gde moze lepo da se kupo/prodaju valute ?
 
meni sada ripple i Factom deluju obecavajuce... kao i steem
ripple je bankarska kriptovaluta i to ako skoci, otici ce ... a sa ulozenih 10 evra mozes da kupis par njih. jedan ripple je o.2$ sto bi bilo otprilike 60 za 10evra.. zamisli da skoci na 100$ znaci dobijas 6000$ sa ulozenih 10evra.. A mozda i pukne.. factom je sklopio neke ugovore sa kineskim gradovima.. ako kinezi nasrnu na njega moze se i tu profitirati...
E sad sve je to rekla kazala i predvidjanja.. Masta.. Ulozis para, koliko si spreman da prokockas.. Da oprostis..
a definitivno monero i dash nece ispasti iz igre... tako da ne verujem da ce ovo skoro da se zavrsi...
 
^ upravo taok i ja razmisljam. samo jos da mi neko preporuci nek siguran sajt za kupovinu :)
 
Evo sad i Blic piše o trgovanju.

Ne znam da li je po pravilima da se stavi link all potrazite Kako trgovati cenom bitkoina.

Sent by homing pigeons
 
Naravno, samo kažem, sad će još malo i na pijaci babe da pričaju ko je kupio koliko BTCa...

Sent by homing pigeons
 
E kada taj balon bude pukao, tu će zaista biti kraj srećnom trgovanju. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati day trading ? Mislio sam da udjem sa par stotina evrica pa da vrtim to po malo ?
 
Ok . Mislio sam da namestim buy/sell ordere pa da se vrti tako , dinar po dinar pogaca :D
 
Isplati se i te kako, svaki dan po par % i za god dana 1000% profita tako se igra ova igra.
 
Pozdrav, bavim se par meseci trgovanjem kripto valutama, u glavnom sam bio u plusu dok nije ETH ostao oko 300$, a cena BTC-a porasla na 5800$, imam dosta velik gubitak btc-a jer sam se vodio politikom da ce ETH biti 1000$ npr. Kupovao sam po 150 prodavao po 300$ i moze da se zaradi, od kada nije poceo btc da pravi drasticnu razliku, ETH se danas budi, danas sam vas i pronasao, pa se nadam da cemo uspeti da nesto napravimo.
Ako dostigne 500 kao sto ga dozivate vracam se na staru kolicinu BTC-a a onda nastavljamo dalje.
Ujedino i kopam eth i zec coine.
Pozdrav.
 
Imas ovde kopace koji ce ti prodati BTC bez provizije..kad povlacis pare mozes preko bitstampa na deviznu karticu (ima provizija 15$) a ima jos drugih..a imas i ljudi koji kupuju BTC za dinare sa 5% provizije.
Sto se tice trajdinga ja sam to radio na dnevnom nivou ...tj nisam cekao moon nego kupujem i prodajem na dnevom nivou sa alt coinima..naravno nisam trajdovao svaki dan nego kad mi dodje ...i recimo da mi procenat uspesnosti bio 80% a 20% slucajeva sam izgubio..naravno izbegavao sam sht coine ...jednom sam se opekao sa nekim sht coinom pa kad ljosnuo sam za vece izgubio ono sto sam zaradio bio zadnjih mesec dana.

JA retko kad kupujem kad coin naglo raste jer mi frka da ne kupim na vrhu pa cim kupim da padne nego cekam neke coine da se sljoste (a da nisu shtovi) i stavim buy ordere na raznim mestima (npr sad ETC bio otisao do 20$ a cim krenuo da pada sam stavio buy ordere na 6 $,7$ i tako do 12$ pa koji se dohvate a prosli oni od 8 do 12 $) ..onda koji prolaze redom stavim sell ordere na vise..pa sam stavio sell order od 12$ do 16$ pa koji prodju (na kraju su prosli svi)

na kojoj menjacnici si to radio, posto na poloniex-u cekam evo mesec dana verifikaciju, a za drugu ne znam?
 
Kada sam pokrenuo temu u maju BTC je bio oko 2.200 usd a sada je 7.200 usd :) Steta sto nisam tada kupio BTC kako sam planirao da ga drzim i duze od godinu dana :)
 
Kad tako gledaš, šteta što ga nisi kupio 2010te, sad bi bio milioner:) ne žali za prostim mlekom nego mozgaj šta za godinu dana može da bude :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa sada mozgam da se stvarno pocnem baviti trgovinom, pare su spremne jos samo vise edukacije :D
 
^ Ne mogu sad da trazim link, ali parafraziracu tipa (neki ekonomista, valjda) - ako hoces da kupis nesto sto ti nije neophodno za zivot, a ne mozes odmah da platis 5 komada - nemoj da kupujes ni 1.
 
^ Ne mogu sad da trazim link, ali parafraziracu tipa (neki ekonomista, valjda) - ako hoces da kupis nesto sto ti nije neophodno za zivot, a ne mozes odmah da platis 5 komada - nemoj da kupujes ni 1.
Kakva glupost. Ja nisam imao para ni sa biciklu i poceo sam sa kolima od 200e, posle 4 meseca sam imao auto od 1000e i uplaceno more za mene i devojku 15 nocenja u grckoj+ nov tv od 60000dinara

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kakva glupost. Ja nisam imao para ni sa biciklu i poceo sam sa kolima od 200e, posle 4 meseca sam imao auto od 1000e i uplaceno more za mene i devojku 15 nocenja u grckoj+ nov tv od 60000dinara

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Slazem se, komentar nema veze sa zivotom.
 
Kako kazu u muckama "Ko ne rizikuje, ne profitira" znaci gubi, da nekazem uvek ce ostati gubitnik :)
 
Upravo suprotno. Napisao si da jos uvek mozgas da li da stvarno pocnes da se bavis trgovinom, a poruka je da ni ne pocinjes ako ne mozes da priustis gubitak.

Kao sto sam prethodno rekao u ovoj temi odvojio sam novac koji sam spreman da izgubim, nije nikakav problem. Necu svu ustedjevinu uloziti u ovo naravno.
 
Poštovani trgovci,

Pre par dana sam otvorio nalog na Bitstampu sa namerom da se počnem baviti trgovanjem. Za početak, htedoh da isprobam kako funkcionišeceo krug prebacivanja novca - iz banke u menjačnicu i obrnuto. Zapelo je kod povlačenja nazad na devizni račun. U Intesi su mi rekli da je banka nedavno donela internu uredbu da nema ništa sa kriptovalutama i da ne dozvoljava uplatu deviza sa menjačnica, dok se zakonski kod nas ne regulišu kriptovalute.

Zna li neko postoji li banka koja odobrava uplatu deviza sa menjačnica ili da postoji neki drugi način da se prebaci novac na devizni račun?

Ukoliko ne postoji, ostaju li onda samo rudari i ECD kao jedini način za izlazak iz kriptovaluta u realan, raspoloživi novac u rukama?
 
Poštovani trgovci,

Pre par dana sam otvorio nalog na Bitstampu sa namerom da se počnem baviti trgovanjem. Za početak, htedoh da isprobam kako funkcionišeceo krug prebacivanja novca - iz banke u menjačnicu i obrnuto. Zapelo je kod povlačenja nazad na devizni račun. U Intesi su mi rekli da je banka nedavno donela internu uredbu da nema ništa sa kriptovalutama i da ne dozvoljava uplatu deviza sa menjačnica, dok se zakonski kod nas ne regulišu kriptovalute.

Zna li neko postoji li banka koja odobrava uplatu deviza sa menjačnica ili da postoji neki drugi način da se prebaci novac na devizni račun?

Ukoliko ne postoji, ostaju li onda samo rudari i ECD kao jedini način za izlazak iz kriptovaluta u realan, raspoloživi novac u rukama?

Ako budu čekali da država reguliše samting oko samtingsa (to je za njih špansko selo u prevodu) načekaćemo se transfera u intesi kao što smo pejpel dočekali malo pre Zimbabvea i opet nije kako treba ...
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Moze li se na primer na CEX-u trgovati u dolarima ako na Visa karticu mogu da povucem samo evro? Recimo ako prodam u dolarima, da li se prilikom povlacenja novca na karticu direktno konvertuje u evro, ili je to nemoguce?
 
Nazad
Vrh Dno