Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A debitnom?
Mozda na kreditnu stize, verujem da je @ironmanbg mislio na debitnu karticu.
 
Nedavno sam prešao u MTSB, a koristio sam Telenorov bankomat sa MTSB karticom, jer mi je najbliži.
Otkako su promenili na Mobi, skidaju pare za svako korišćenje, i to podmuklo, sa zakašnjenjem od jedan dan.
Evo juče sam prebacivao neke pare za režije, i za proveru stanja mi je skinuto 90 dinara a za podizanje gotovine 30.

Zaista ne znam zašto MTS banka reklamira da je besplatno korišćenje svih bankomata kad
od nekih banaka bankomati ne primaju MTSB karticu, na nekima mi prikazuje stanje u evrima konvertovano po ko zna kom kursu, a evo i treće kategorije na kojima se opušteno sve naplaćuje.

Za trajni nalog ne postoji uputstvo kako ga otvoriti (ili ja ne mogu da ga pronađem) ali bitno da ima reklama na sajtu.
Poslao sam mail podršci ali evo ni nakon nedelju dana nema odgovora. Bolje i nije bilo za očekivati.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije si koristio Dina karticu? Za nju ne vazi da je recimo dizanje na svakom bankomata besplatno kao sto vazi za Mastercard. Za trajni nalog imaju nekih problema mislim vec 15ak dana, kontam da ce to resiti.
 
@nidzika
Hvala na odgovoru, jeste koristio sam Dina karticu, nisam znao da za nju nisu ista pravila.
A za trajni nalog, valjda će rešiti, prvi put u životu mi je palo to na pamet da uradim da se ne cimam više,
i ne radi hahahah...al eto, kontam da sad imaju (ne)očekivani priliv korisnika sa TB, ali umesto da to prigrle
oni se raspadaju. Ništa, preostaje mi samo da čekam
 
Trajni nalozi su pre ovih problema imali samo za Telekom, Infostan i EDB. Slucajno sam eto primetio da im se nesto zeznulo po tom pitanju. Valjda ce to da rese uskoro. A za Dina karticu treba da je dobijes zajedno sa Masterom ukoliko si skoro otvorio racun. Mada iskreno ta Dina im je beskorisna pored Mastera.
E da jos nesto, ako vec proveravas stanje na bankomatu mislim da jedino ovi od postanske stedionice daju tacno stanje. Znaci za sve koristis Mastercard i nema zime.
 
Na kartici držim minimalno sredstava, jer po potrebi prebacim sa drugog računa, juče je ostalo možda 50 dinara, uplaćivao sam porez, infostan, sve sa rezervacijom sredstava, sad odjednom minus 120din, odakle to, da nije $ skočio, jer sam imao par kupovina na Aliju za 11.11.?

Ps
Vidim da je skocio za 0.3 od 11., opet kako dobiju 150+ din za 50ak $?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Biće da je zbog 11.11. Dolar je jačao u međuvremenu, u tih par dana dok ne proknjjiže. Ali na to bi uzeli max 25-50 din. Možda su i uzeli za nedozvoljen ulaz u minus?

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Da , radili su obracun bas juce, kada je $ imao pik za ovu nedelju, opet razlika u odnosu na 11. je 0.3, a u pitanju je 38$.
 
Provjeri dobro. Meni su juče i danas dva puta skinuli 500 dinara za izdavanje Master kartice, a imao sam 510 dinara i otjerali me u minus -490 dinara. Nov je račun pa nema puno transakcija. Poslao im email i priznali da su napravili grešku i ispravili.
Neozbiljno.
 
Poslao sam i ja mail, jer mi iz kontakt centra nisu ništa rekli.
Da li rade jednu konverzoju, din u dolari, ili din-eur, pa eur-dolar?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Па иде обрнуто,долари у евре,па онда у валуту која ти је на рачуну.
 
Birajte $ kao valutu na AE
Svi odlivi se konvertuju i idu u € , na racunu ( kartici ) treba imati dovoljno €.
Konverzija zaduzenja ide po najpovoljnijem MC kursu.
 
Po kom zakonu rade te dvostruke konverzije, Dinar-evro , pa neka treca valuta, ne moze direktno dinar-valuta?
 
Pa meni mts banka po starom principu već 3 mesecana jednom sajtu konvertuje dinar u evro, pa imao nemao evra na racunu skine dinar konvertovano iz eura u dinar i to onda na primer na 5 000 din bude više nekih 50-60 din.
Nemaju odgovor već 10 dana.
Tj.odgovor je nemate eure na računu, a imam. Napravim skrinsot, posaljem i pojela maca jezik.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Meni ne odgovaraju uopste, kad zovem contact centar, uglavnom ne znaju, pisem na kontakt formi na sajtu, nema odgovora, da vidim dal ce da odgovore na ovaj email.
 
Kako funkcionise stedni racun (u evrima ukoliko je to uopste bitno) u mts banci?

1) Da li svaki mesec moze da se sa tekuceg racuna prebacuje dodatni novac na stedni putem e-bankinga?
2) Da li su sredstva koja su na stednom racunu nedostupna za placanja putem kartice (pos terminal i online kupovina) i za podizanje na bankomatu?
3) Pretpostavljam da se sa stednog racuna ne moze prebacivati na tekuci racun preko e-bankinga?
Ovo i mene zanima. Niko ne koristi štedni račun u mts banci?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Ovo i mene zanima. Niko ne koristi štedni račun u mts banci?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Pa da bi ga koristio moraš lično da štrapaciraš do njih,a to niko neće.Online banka a moraš da lično odeš da otvoriš štedni račun.Sramota koliko su nesposobni po nekim pitanjima.
 
@miki92
@ironmanbg

Mnogo upuceniji od mene su na temi Platne kartice za Online internet placanje sve vec objasnili....

Master kartica je vezana za € i svi odlivi ka inostranstvu idu u €. To nije smislila mtsBanka !!!

Na AE birajte $ , zaduzenje na racunu/kartici ce biti u €
( konverzija cene ide po MC kursu koji je povoljniji od kursa po kom AE vrsi konverziju ).
Ako na racunu imate dovoljno € ( iznos u € ) , u trenutku odliva nece dolaziti do dodatnih
konverzija i odliv ce biti tacno onoliko koliko je zaduzenje.
 
Ovo i mene zanima. Niko ne koristi štedni račun u mts banci?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Ne može da se otvori dinarski štedni račun po viđenju, već isključivo oročeni. Devizni može. Ja sam to želeo, zvali su centralu 3 puta, različite pametne glave i konačni zaključak je da ne može. Može da se otvori dodatni tekući račun, koji se i dodatno naplaćuje.
 
@miki92
@ironmanbg

Mnogo upuceniji od mene su na temi Platne kartice za Online internet placanje sve vec objasnili....

Master kartica je vezana za € i svi odlivi ka inostranstvu idu u €. To nije smislila mtsBanka !!!

Na AE birajte $ , zaduzenje na racunu/kartici ce biti u €
( konverzija cene ide po MC kursu koji je povoljniji od kursa po kom AE vrsi konverziju ).
Ako na racunu imate dovoljno € ( iznos u € ) , u trenutku odliva nece dolaziti do dodatnih
konverzija i odliv ce biti tacno onoliko koliko je zaduzenje.
Hvala, vidim da ću za sledeći put da prvo kupim €.
Ja imam dinarsku i deviznu štednju, oročenu, i prilikom oročavanja, otvoreni su još po jedan avista račun, tako da sad mogu da prebacujem sa jednog na drugi(tekući).


Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
@Ironman Taj scenario nisam bio u mogućnosti da probam, ali mi je delovalo da je moguće. Oročiti nešto dinara i onda mora da postoji avista štedni račun na koji se dinari vrate nakon isteka oročenja. Dakle, takav račun je vidljiv iz naloga i mogu se prebacivati sredstva na njega?

Mene je bunilo to što mi je njihova službenica rekla da je jedini način da se sklone sredstva van domašaja kartice, prebacivanje na taj devizni štedni račun i da ONA TO TAKO RADI. Pošao sam od toga da ona zna najbolje, ipak joj te to posao i radi u toj banci.
 
@miki92
@ironmanbg

Mnogo upuceniji od mene su na temi Platne kartice za Online internet placanje sve vec objasnili....

Master kartica je vezana za € i svi odlivi ka inostranstvu idu u €. To nije smislila mtsBanka !!!

Na AE birajte $ , zaduzenje na racunu/kartici ce biti u €
( konverzija cene ide po MC kursu koji je povoljniji od kursa po kom AE vrsi konverziju ).
Ako na racunu imate dovoljno € ( iznos u € ) , u trenutku odliva nece dolaziti do dodatnih
konverzija i odliv ce biti tacno onoliko koliko je zaduzenje.
Bravo, da. Sve sam pročitao i sve razumem.
Evo primera na računu imam 69 evra.
Kupim nešto na sajtu (stranom), cena je prikazana u RSD - 7000 i objašnjeno je na sajtu da će račun biti zadužen u eur.
Ok. Imam eure. Platim. Sa računa se skida 7000 dinara, euri netaknuti.
Primer 2, ispraznim dinare ostavim samo 100.
Mts banka prvo skine 100 din pa onda zadužuje ostatak u evrima.
Mts banka eure zadužuje tako što konverujte prvo eure u dinare, pa mi stigne poruka da je skinuto u dinarima. Zatim kada se knjiži radi konverziju dinara u eure po kursu na taj dan i naravno dođe se do neke provizije tj.razlike u kursu. (ne umeju to da mi objasne, zašto se knjiži iz eur u RSD pa opet RSD u eur)
Totalna nebuloza, već sam im dao eure i ostavio im samo eure za plaćanje ne razumem zašto opet konverzija?
I ne nije u pitanju ali express, kod njega funkcioniše - imaš eure, skida eure, knjiži eure.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@miki92

To je najverovatnije zato sto si na stranom sajtu izabrao RSD.
 
Dragi svi, desio mi se problem u Intezi za vikend, imao pare na računu i odjednom ih nema, još sam par stotina dinara u nedozvoljenom minusu. Rekli mi da imaju problema sa novim sistemom, rešiće ubrzo. Pop...eo sam i hoću da menjam banku. Mnogo toga sam ovde pročitao o MTS i sviđa mi se, jedino sasvim slučajno videh danas u Maxiju spisak banaka čije čekove primaju na odloženo, nema MTS banke. Kako li je u drugim firmama? Kod Pošte mi se sviđa što sa njihovom debitnom u mnogim firmama može na 6 rata bez kamate, tako da se još dvoumim.
 
Još se dvoumim, mada mislim da će Poštanska da prevagne. Sa Intezom sam jedva danas konačno uspeo da rešim stanje mog računa.
 
@miki92

To je najverovatnije zato sto si na stranom sajtu izabrao RSD.
Na stranom sajtu ni nema druge valute osim RSD jer je verzija na srpskom.
To što je banka nesposobna da nešto objasni ne opravdava sve i da sam ja pogrešno nešto uradio. Evo sutra je 13.dan a oni ne umeju da se sastave da objasne.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@miki92
U pravu si sto se banke tice, trebali bi da znaju da objasne.

Elem svaka transakcija koja se obavlja van zemlje, pa i na nekim sajtovima u zemlji ciji se procesor nalazi van, banci stize konvertovano u evre. To radi karticarska organizacija po njihovom kursu koji je bas ok (slican srednjem). Ukoliko nemas evre na racunu banka ce da promeni dinare po onom nepovoljnijem kursu da dobije toliko evra koliko treba. Znaci jeste malo smesno ali tako je, ako ti na stranom sajtu imas dinare i u banci dinare ipak ce da dodje do konverzije jer ce banci to da stigne kao transakcija u evrima.

Zato kada placas nesto na stranim sajtovima uvek imaj evre na racunu. Ako je transakcija u evrima super to je to, a ako nije Visa/MC ce to konvertovati u evre po ok kursu sto je isto ok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno