Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ја бих ти узео,али у банци неће,само им најави унапријед да имају те паре у пословници:)
 
Neće, ali mogu da te pitaju odakle ti pare.
 
Da sad vidim da kora da se da izjava o poreklu novca. Zna li neko do kog iznosa ne traze tu izjavu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To bese valjda ide izjava na 10000?

Ako uplati iz dva puta, onda ne treba...?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne mogu da nadjem taj limit nigde?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zakon o sprečavanju pranja novca. 15000 eura je limit za jednu ili više povezanih transakcija. Ako ne pereš novac sve je ok, valjda imaš neko poreklo gotovine.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Шта, на пример, ако је неко скупљао новац 20 година, па хоће да уплати?
Оптужиће га да пере новац и финансира тероризам?


@bobster,
Шта они сматрају ''повезаним трансакцијама''?
Више трансакција са истим износом, или од исте особе?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa, onda da izjavu da je novac skupljao 20 godina i sve ok.
Povezane transakcije su one koje imaju istog uplatioca/primaoca/svrhu plaćanja.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Имам питање у вези наплате одржавања кад буде промета на рачуну, под појмом "било каквог промета" шта се тачно подразумева? Уплата, исплата, куповина онлајн, прилив новца, плаћање рачуна онлајн, провера стања на банкомату или онлајн, куповина/продаја девиза итд...?
И кад се деси та промена нпр пред крај месеца а у току тог месеца ниси имао промет, да ли се наплата активира и рачуна од тог датума или плаћаш одржавање као да си користио цео месец?
 
ovo je pitanje za kontakt centar mts banke......
realno mislim da se sve što si naveo računa u promet...
jedino me bunila provera stanja na bankomatu, ali mts banka nema bankomat, tako da je verovatno i to jer se naplacuje.
 
Имам питање у вези наплате одржавања кад буде промета на рачуну, под појмом "било каквог промета" шта се тачно подразумева? Уплата, исплата, куповина онлајн, прилив новца, плаћање рачуна онлајн, провера стања на банкомату или онлајн, куповина/продаја девиза итд...?
И кад се деси та промена нпр пред крај месеца а у току тог месеца ниси имао промет, да ли се наплата активира и рачуна од тог датума или плаћаш одржавање као да си користио цео месец?
Sve se smatra prometom po racunu sem mozda provere stanja a to realno ni ne radi na tudjim bankomatim, mislim da mi je samo postin bankomat dao stanje, svi ostali jok.
Uplata(promena stanja), isplata isto, kad kupujes devize ili prodajes isto bilo kakav promet ili promena na racunu.
Ko realno trazi stanje na tudjim bankomatima(kad ni ne radi) kad svi imaju app?
 
  • Like
Reagovanja: M J
sama provera stanja nije, ali ako se ta usluga naplacuje onda jeste, jer se skidaju pare sa racuna i samim tim se pravi promet
 
Provera stanje je besplatna na bankomatima u zemlji (možda u ino nije).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Хвала на одговорима, питао сам контакт центар за наплату после стања мировања, обрачунски интервал је на месечном нивоу тако да ук
олико буде промене 30. у месецу наплаћује се одржавње као да је било промета током целог месеца.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Па боље да си питао за све друго,јер је то за одржавање познато.
 
Ljudi jel vama rade instant placanja?
Meni od danas ne rade, sta se to desilo zna li ko?
Sad napravih nalog da prebacim neku kintu na drugi nalog u SoGe banci kad ono ne stize, kako more kad god prebacim tu je u roku od odmah ne stignem drugu app da otvorim a vec su pare na racunu, nebitno koji je dan i vreme.
Ovo mi se desava prvi put sad.
Jel su ukinuli to instant placanje?
Kad sam usao u transvere pise mi valuta 12.11, wtf to je prvi sledeci radni dan tj za 3 dana.
Pa sta je tu instant?
Instant samo skinu 100 din kad treba.
Auuu ovi postali kao Mobi banka.
 
Ja juce ceo dan nisam mogao da se ulogujem u app. Ukucam pin i kaze pokusajte ponovo. Jutros ista prica. Obrisem app, install ponovo, radi.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
@vetropir

Državni praznik

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Šala na račun državnih firmi. Nisam bio ozbiljan. Kontaktiraj ih pa vidi u čemu je problem.
Ja imam dosta gori problem. Od kad sam podesavao limit preko aplilacije neretko mi se desava da mi odbije karticu s razlogom prekoracen limit. Vise puta menjao, iskljucio, ukljucio, povecavao na neke ludacke iznose i opet isto. Odgovor je bio kod nas je sve u redu. Da li se nekome dešavalo nesto slično?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
На колико ти је подешено?Пробај преко рачунара,нешто код тебе није у реду.
 
I mene su zezali limiti, cak sam podesio na 100.000, a nisam toliko podigao, opet nije moglo da se podigne sa bankomata. Imaju neki bag oko toga

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Jel vam stiže sms kod za potvrdu korišćenja kartice za online kupovinu?
Meni je u početku stizalo, sad ne, kontaktirao sam podršku i kao proveriće, ali ništa.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Jel su to poceli da naplacuju hitne uplate?
malopre probao i nisam imao dovoljno sredstava dok nisma iskljucio opciju hitno...
 
Не наплаћују. Али из неког разлога не може да се изврши хитна уплата ако се пребацује све до динара са рачуна.
Да би прошла хитна уплата потребно је да на рачуну преко тог износа буде бар 100 динара. Али свакако не наплаћују
 
meni je bilo 30din preko tog iznosa, i nije prolazilo dok nisam skinuo hitno.
 
Kako funkcionise stedni racun (u evrima ukoliko je to uopste bitno) u mts banci?

1) Da li svaki mesec moze da se sa tekuceg racuna prebacuje dodatni novac na stedni putem e-bankinga?
2) Da li su sredstva koja su na stednom racunu nedostupna za placanja putem kartice (pos terminal i online kupovina) i za podizanje na bankomatu?
3) Pretpostavljam da se sa stednog racuna ne moze prebacivati na tekuci racun preko e-bankinga?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno