Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Da li ti svetle zelene diode na modemu napred za WiFi (imaš dve, 2,4 i 5 GHz)?
Nazad dole na modemu/ruteru ima malo crno dugme za Wifi da uključiš ako ne svetle.
Uključeno i ovo?
Maxthon Snap20230729124931.jpg
Imaš ispod i za 5GHz.

Ako nije do toga, onda ih zovi i prijavi da ne radi WiFi. Možda si dobio čačkan, podešavan ko zna kako...
 
Da li je sve to vreme upaljen wifi extender? Mozes li da probas da koristis mrezu sat vremena bez tog extendera?
Ne, tek sam kasnije povezao Extender, moj stari koji je radio na SBB-u(nikada nije izgubio konekciju). Prekidi su bili i na fabričkom imenu mreže i lozinci kao i po razdvajanju na 2.4GHz i 5GHz sa različitim imenima i šiframa. Telefoni i stick su povezani na 5 bez pristupa 2.4 dok je Extender na 2.4. Svi gube signal tj. dolazi do prekida.
Da li ti svetle zelene diode na modemu napred za WiFi (imaš dve, 2,4 i 5 GHz)?
Nazad dole na modemu/ruteru ima malo crno dugme za Wifi da uključiš ako ne svetle.
Uključeno i ovo?
Pogledajte prilog 398426
Imaš ispod i za 5GHz.

Ako nije do toga, onda ih zovi i prijavi da ne radi WiFi. Možda si dobio čačkan, podešavan ko zna kako...
Sve je uključeno, imam net ali se svako malo gubi konekcija na više uređaja. Prijavio sam.
 
Si probao da fiksiras kanal na tim mrežama da ne bude automatic možda ga prebacuje svakih nekoliko minuta zbog nekog razloga
Takodje možeš da fiksiras i channel width na manju vrednost možda to pomogne
 
Poslednja izmena:
Probaću kad stignem kući.
 
Juče mi uveli optiku, od opreme ovaj novi Huawei i stb 4024. Drastična razlika što se tiče neta posle sbb-a, a i ovaj ruter ima mnogo bolju pokrivenost od Ubee. Naravno downgrade što se tiče stb u odnosu na eon box. S obzirom da imam nekoliko načina da i dalje gledam United media kanale (retko, ali kad treba, tu su), prvi utisak je da se ne bih vraćao na SBB bakar na kraju ove avanture, kada bi mi u mts ponudili za 2 godine 50% za 24 m. Nije ni reklama ni antireklama, samo prva impresija, videćemo kad i ako nastanu problemi. Za sada zadovoljan.
 
Potrebna mi je mala pomoć, ako ima rešenja. Prekjuče su mi montirali optiku i dobio sam ont Nokia G-2425G-B. Problem je što se konstantno gubi Wifi konekcija tj. prekida. To se dešava na više uređaja Wifi Extender , Mi stick, na telefonima. To se dešava svakih par minuta na par sekundi. Recimo stick je udaljen samo 20cm od ont. Na SBB-u nisam imao tih problema.
vrato modem na fabrička
Ne, tek sam kasnije povezao Extender, moj stari koji je radio na SBB-u(nikada nije izgubio konekciju). Prekidi su bili i na fabričkom imenu mreže i lozinci kao i po razdvajanju na 2.4GHz i 5GHz sa različitim imenima i šiframa. Telefoni i stick su povezani na 5 bez pristupa 2.4 dok je Extender na 2.4. Svi gube signal tj. dolazi do prekida.

Sve je uključeno, imam net ali se svako malo gubi konekcija na više uređaja. Prijavio sam.
možda je optika loše splajsovana, dešava se prijavi problem
 
Dva zapažanja od prekjučerašnjeg uvođenja optike... Doneli mi dva stb-a 4024, jedan sa najnovijim firmverom, drugi ona varijanta sa PiP. Druga stvar, pošto imam sad i sbb i mts, na mts mreži na eon boxu rade svi UM kanali, dok na smart tv aplikaciji i telefonima ide klasično geoblok.
 
Dva zapažanja od prekjučerašnjeg uvođenja optike... Doneli mi dva stb-a 4024, jedan sa najnovijim firmverom, drugi ona varijanta sa PiP. Druga stvar, pošto imam sad i sbb i mts, na mts mreži na eon boxu rade svi UM kanali, dok na smart tv aplikaciji i telefonima ide klasično geoblok.
Rade uživo jer to ide preko koaksijalnog kabla. Probaj da premotaš
 
U petak mi dolaze monteri MTS za optiku. Sada, na SBB kablu imam za WiFi svoj TP-LINK ruter vezan za njihov modem. Da li se ovaj ruter može vezati za MTS-ov ruter na isti način kao na SBB-ov - UTP kabekom - i da njega koristim i dalje za WiFi?
 
Može, samo pazi ako ti je LAN na tom tp link trenutno 192.168.1.x treba se promeniti na nešto drugo npr 192.168.10.x
(Ako trenutno koristiš SBB ruter on je na 192.168.0.x pa nema konflikt sa tp link iako je on 192.168.1.x ali MTS ova oprema je 192.168.1.x pa se dodatni ruteri koje ti stavljaš trebaju promeniti da ne budu u tom opsegu ako su u route modu)
Ako ti je tp link u access point modu onda ništa ne mora da menjaš
 
Sada nisam kod kuće da proverim na kojoj je IP adresi. Ono šta znam da je urađeno je da je na SBB-om modemu/ruteru ugašen WiFi.
 
Već 10ak dana prilikom igranja eFootball online gubi se signal sa serverom. I skoro svi MTS korisnici (desetine drugih igrača) imaju isti problem, dok SBB nema taj problem. Počelo je posle 20. jula i evo do dana današnjeg. Obratim se Konamiju, oni me upute na provajdera. Obratim se MTSu oni kažu nije do nas. I realno evo testa dole. Sve je ok. Ali ne zna niko u čemu je problem odjednom nastao.

Ako ima neko neku ideju kako ovo da se reši bio bih mu zahvalan na pomoći.

Znači ping nizak, stabilan, nema gubitka paketa. Ovo je satima testirano. LAN kabal, optika. Ranije radilo sve top. Ali zadnjih 10ak dana horor sa tim čestim pucanjem veze. Ostale igre rade kako treba.
IMG_20230801_143213.jpg
 
Promeni za početak default mts dns servere za google dns servere, pa probaj tako.
 
Imao pre neko jutro prekid kratak mozda 10min, Detelinara
Da se javim forumskim drugarima. Dakle, bio je problem na optici kod mene na lokaciji. Od 28 do 31. jula bio je prilično nestabilan, ali u trenucima kad ga je bilo ipak signal koji je davao realno dobru brzinu neta. Problema je više bilo sa televizijom i fiksinim telefonom.

Danas je sreda. U ponedeljak i utorak nije bilo apsolutno nikakvog signala. Sada je to otklonjeno. Trebalo im je šest dana, a za ova dva dana što sam bio bez signala biće umanjen račun. I to bi bilo to.

Sve drugo je sad nebitno, glavna stvar je da se kod mene mts optika vratila u svom standardno kvalitetnom obliku.
 
Već 10ak dana prilikom igranja eFootball online gubi se signal sa serverom. I skoro svi MTS korisnici (desetine drugih igrača) imaju isti problem, dok SBB nema taj problem. Počelo je posle 20. jula i evo do dana današnjeg. Obratim se Konamiju, oni me upute na provajdera. Obratim se MTSu oni kažu nije do nas. I realno evo testa dole. Sve je ok. Ali ne zna niko u čemu je problem odjednom nastao.

Ako ima neko neku ideju kako ovo da se reši bio bih mu zahvalan na pomoći.

Znači ping nizak, stabilan, nema gubitka paketa. Ovo je satima testirano. LAN kabal, optika. Ranije radilo sve top. Ali zadnjih 10ak dana horor sa tim čestim pucanjem veze. Ostale igre rade kako treba.
Pogledajte prilog 398847
Net je savrsen, ali mtr te **** ka tamo.... Znaci server na kome je taj e-football i net koji koristis imaju lose rute. Tu treba provider da ti resi prerutiranje, mada, znam kako ide sa tim, zabole ih da se cimaju za to. Uradite testove ka serveru gde se nalazi taj e-football, nek vam Konami posalje IP adresu, odradite merenje od sebe ka njemu i eto ti dokaz.
 
Da se javim forumskim drugarima. Dakle, bio je problem na optici kod mene na lokaciji.
Sada se zna i uzrok problema, pa da dopunim informaciju. Pukao je splajs na jednom mestu, pa su mi danas dovukli u kuću novo vlakno. Problem je izgleda nastao zbog groma tokom onih olujnih nepogoda u gradu. Nadam se da drugi nisu imali takvih problema, jer mislim da to i ne može biti u zgradama, nego samo kod nas koji smo u individualnim objektima. Pretpostavljam da je u zgradama optička infrastruktura mnogo bolje zaštićena i da se ne razvlače svuda vlakna vazdušnim putem kao ovde kod mene.

U okolini su svuda nove zgrade na novosadskom Bulevaru Patrijarha Pavla. U ove tri ulice gde su ostale neporušene kuće, mislim da je samo 30-tak ljudi uvelo mts optiku. Ali eto, kad se tako posmatra može izgledati da je provajderu baš svaki pojedinac bitan. Međutim zna se da u praksi nije uvek tako. Inače bi se sanacija problema na terenu morala mnogo brže obavljati.
 
Već 10ak dana prilikom igranja eFootball online gubi se signal sa serverom. I skoro svi MTS korisnici (desetine drugih igrača) imaju isti problem, dok SBB nema taj problem. Počelo je posle 20. jula i evo do dana današnjeg. Obratim se Konamiju, oni me upute na provajdera. Obratim se MTSu oni kažu nije do nas. I realno evo testa dole. Sve je ok. Ali ne zna niko u čemu je problem odjednom nastao.

Ako ima neko neku ideju kako ovo da se reši bio bih mu zahvalan na pomoći.

Znači ping nizak, stabilan, nema gubitka paketa. Ovo je satima testirano. LAN kabal, optika. Ranije radilo sve top. Ali zadnjih 10ak dana horor sa tim čestim pucanjem veze. Ostale igre rade kako treba.
Pogledajte prilog 398847
Ja igram eFootball konstantno doduše preko xboxa i nikakve probleme nemam sa netom i serverima
 
@mikicar

Koliko vidim pingovao si google, ali treba da pinguješ server.
Skini ovaj program nađi IP servera, pokreni program i neka ti radi dok igraš igru.
Ne znam da li ta igra radi preko P2P, onda će ti ping zavisiti od trenutnog igrača sa kojim igraš
 
@mikicar

Koliko vidim pingovao si google, ali treba da pinguješ server.
Skini ovaj program nađi IP servera, pokreni program i neka ti radi dok igraš igru.
Ne znam da li ta igra radi preko P2P, onda će ti ping zavisiti od trenutnog igrača sa kojim igraš

Sviraju oni q da je p2p već godinama, ali u stvari koriste Googlove servere u Cirihu, Milanu, Varšavi, Frakfurtu... to je to od bližih gradova.

Igram preko konzole, ps4 slim. Ne znam kako bih našao tačno server preko kog ide konekcija i koja mu je adresa.
Ja igram eFootball konstantno doduše preko xboxa i nikakve probleme nemam sa netom i serverima
Moguće da nisi na MTSu. Izgleda samo MTS pravi probleme. Inače podesio sam DNS na 1.1.1.1 i deluje mi bolje. Za sad samo jedno pucanje od 10 mečeva.
 
Pre par sati smo prešli na mts optiku. Brat ulicu pre imao 1MB/s Download 0.1MB/s Upload tojest 10MBit/s 1MBit/s isto kao i mi. Pokazao mi je speed test sad ima verotavno 20MB/s Download i 4 MB/s Upload tojest 200MBit/s 40MBit/s. Išao je otac da zatraži da se uvede optika kao sto i je i brat ulicu pre nas tražio.
Naša brzina je 2MB/s Download i 0.4MB/s Upload tojest 20MBits/s 4MBits/s
Ruter je neki Nokia G-2425G-B. Ne znam gde da uđem da vidim link speed.

image.png1.png
 
Pre par sati smo prešli na mts optiku. Brat ulicu pre imao 1MB/s Download 0.1MB/s Upload tojest 10MBit/s 1MBit/s isto kao i mi. Pokazao mi je speed test sad ima verotavno 20MB/s Download i 4 MB/s Upload tojest 200MBit/s 40MBit/s. Išao je otac da zatraži da se uvede optika kao sto i je i brat ulicu pre nas tražio.
Naša brzina je 2MB/s Download i 0.4MB/s Upload tojest 20MBits/s 4MBits/s
Ruter je neki Nokia G-2425G-B. Ne znam gde da uđem da vidim link speed.

Pogledajte prilog 399009Pogledajte prilog 399010
Testni je signal potvrdiće ugovor tokom dana i dobijaš maks brzinu. Kod optike nema gubitaka.
 
Tako mi je rekao i brat da sacekam da dodje maks brzina. Hvala na info!
Ukoliko se u roku od 24 sata brzina ne stavilizuje može da se desi da nije lepo splajsovano vlakno ili možda slučajno da ruter nije dobar ali svakako moraš da prijaviš kvar i da ekipa izađe i proveri sve. To se lako rešava , desi se ponekad takva stvar pipava je optika pri instalaciji
 
Ne znam baš. Čim su priključili kod mene, krenulo sve u punoj brzini, kakvi test signali.
http://192.168.1.1/ kucaj u browser i telekom/telekom.
Da li su ti kablovi 1GB (mada bi mora da gura 100mbs i ako nije) i proveri da li je uključen 5Ghz wifi u podešavanjima modema. Nemam pojma kako meriš, da li mrežni ili wifi.
Na 2,4Ghz nije ništa čudno da je takav rezultat.
 
Ne znam baš. Čim su priključili kod mene, krenulo sve u punoj brzini, kakvi test signali.
http://192.168.1.1/ kucaj u browser i telekom/telekom.
Da li su ti kablovi 1GB (mada bi mora da gura 100mbs i ako nije) i proveri da li je uključen 5Ghz wifi u podešavanjima modema. Nemam pojma kako meriš, da li mrežni ili wifi.
Na 2,4Ghz nije ništa čudno da je takav rezultat.
Zavisi koji podizvođač radi nije svuda isto
 
Ne znam baš. Čim su priključili kod mene, krenulo sve u punoj brzini, kakvi test signali.
http://192.168.1.1/ kucaj u browser i telekom/telekom.
Da li su ti kablovi 1GB (mada bi mora da gura 100mbs i ako nije) i proveri da li je uključen 5Ghz wifi u podešavanjima modema. Nemam pojma kako meriš, da li mrežni ili wifi.
Na 2,4Ghz nije ništa čudno da je takav rezultat.
Ima ukljucen 5ghz wifi ista brzina je i na racunaru i na wifi povezanom uredjaju 2mb download 0.4mb upload. Preko speedtes.net. Ulazim preko admin naloga na ruter ali nigde ne vidim link speed samo paremetre fiber opereme current db i temp nigde nema link speed samo link up...
 
Na optici ne postoji link speed kao na xDSL jer nije vlakno samo za tebe nego deljen medijum (inače gpon max je 2.5gbps dl 1.25gbps ul za sve na tom vlaknu ukupno)

Kakav ti je signal dbm receive transmit? Receive treba da bude od -10 do -25, transmit oko 2
Takodje u wan status ima packets received transmitted I error, error treba da je 0

U svakom slucaju, ako radis speedtest na kompu prikacenom preko kabla, i ne dobijas barem 80% brzine, prijavis problem na https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona/Troubleshooting#homenet ili slanjem maila na [email protected] sa brojem fiksnog u subject-u i oni ce prvo proveriti brzinu daljinski na tvom ruteru, pa posle ce neko zvati da proba licno i da otkloni problem
I meni na nokia infrastrukturi je puna brzina odmah pustena, nije bilo nikakvog "test" perioda (mada su cekali momci i zvali 10 min dok nije uopste pusten internet, fiksni tel. je odmah radio)
 
Poslednja izmena:
Na optici ne postoji link speed kao na xDSL jer nije vlakno samo za tebe nego deljen medijum (inače gpon max je 2.5gbps dl 1.25gbps ul za sve na tom vlaknu ukupno)

Kakav ti je signal dbm receive transmit?
Takodje u wan status ima packets received transmitted I error, error treba da je 0

U svakom slucaju, ako radis speedtest na kompu prikacenom preko kabla, i ne dobijas barem 80% brzine, prijavis problem na https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona/Troubleshooting#homenet i oni ce prvo proveriti brzinu daljinski na tvom ruteru, pa posle ce neko zvati da proba licno i da otkloni problem
I meni na nokia infrastrukturi je puna brzina odmah pustena, nije bilo nikakvog "test" perioda (mada su cekali momci i zvali 10 min dok nije uopste pusten internet, fiksni tel. je odmah radio)
Ne vidim da ima errors evo su informacije o linku. Mi smo prvi u nasoj ulici sa optickom konekcijom nasa bandera ima glavni vod par metara od kapije
1691066908847.png1691067020758.png
 
To mi je novo iskreno da kažem.
Bude da nema nešto aktivno iz TV paketa ili slično dok ne unesu ugovor u sistem ali da drže 20 mbs na optici...
Onda se strpi koji dan.
 
Nazad
Vrh Dno