Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Jesu li to počeli da dele extendere preko kojih može da se pušta/gleda IPTV putem bežičnog signala??
 
Počeli su da prodaju na zahtev korisnika. I to za "Plavi" ili skuplji Box paket ima pravo na 1 Extender da kupi za 1 din. Za pakete gde to nije uključeni "benefit" zaboravih koja je cena Extender-a... nešto tipa 7, 8, 9 hiljada?
 
Ne daju uz najeftniji Box3 (niti uz Box3 pakete koji ne uključuju internet uslugu) niti uz najjeftniji Box4 paket. Crveni je najjeftnija varijanta Box4. Nema ni uz "Plavi lite".
Piše sve lepo na sajtu ima ili nema extender kao deo paketa / kao benefit.
 
Jesu li to počeli da dele extendere preko kojih može da se pušta/gleda IPTV putem bežičnog signala??
U okviru BOX4 Plavog paketa dobijate besplatno 1 WiFi extender
Verovatno je pominjano mnogo puta, ali ne uspevam da pronadjem odgovor. Naime, razmisljam da uzmem box 4 kao novi korisnik pa me zanima da li ovaj mobilni paket koji dolazi uz njega moze da bude moj postojeci (postpaid) broj mobilnog telefona koji imam kod mts-a ili mora potpuno novi broj? Nisam pod ugovornom obavezom. Takodje, da li taj broj iz box 4 paketa takodje moze da koristi onih 100 gb zajednickog interneta? Ako moze, koja je onda razlika izmedju "box 4 plavi lite" i "box 4 plavi" paketa? Koliko vidim "plavi" paket ima tih 9 GB podataka vise, ali je to poprilicno besmisleno ako vec imas tih 100 GB zajednickog interneta :)
Dodatnih 100GB kojih se dele minimum sa jednim a maximum sa cetiri mts postpaid broja - ne dele se na ravne časti već ko koliko potroši.
Napr ako se deli na dva broja neće se podeliti 50-50 već jedan broj moze da potroši svih 100.
 
Poslednja izmena:
Zašto glavobolja? 🤔

Takođe imam Box paket sa fiksnim na svoje ime kao podstanar, dok gazde imaju svoj Box sprat ispod.
U slučaju da taj paket preselim negde ili ne, svejedno računi idu na moje ime. Zašto bi stanodavac imao problem s tim?
Paket uvek možeš da preseliš na drugu adresu samo je bitno da na toj adresi ima tehničkih mogućnosti. Ukoliko koristiš optiku, a na adresi na koju se seliš nema optike a ima tehničkih mogućnosti za paket na ''bakru'' - to ćeš i dobiti :D
 
Najzad sam uveo optiku 200/80...
Poredeci je sa kablovskim netom ovaj mi je nekako boljeg odziva...
Ping je 1ms umesto 6ms mada to i nije neka bitna prica...
Realni DL 23MB/s ko zna mozda ce biti i bolje kad se malo uhoda...
UL koji je sada 5x veceg protoka nego kablovski paket 200/15...

Da li je iko upucen moze li da se dokupi fiksna IP adresa?
 
moze, imas na https://moj.mts.rs/ opciju u DODACI ali izgleda da to nista ne radi osim sto ga prikaze tamo, i dalje moras da ih zoves da ga aktiviraju (24 sata posle kupovine dodatka)
kosta 590 dinara mesecno, bez obzira sta pise na DODACI (meni je pisalo 200, dodali odmah tog meseca 590 na racun)
posle zvanja, sledeci dan ce ti se ruter automatski konfigurisati da koristi staticki ip, kada god ga tehnicar namesti, i zvace te tada da ti potvrde da su namestili i da ti daju user/pass ako ti hoces da namestis posle factory reseta rutera
 
Poslednja izmena:
Paket uvek možeš da preseliš na drugu adresu samo je bitno da na toj adresi ima tehničkih mogućnosti. Ukoliko koristiš optiku, a na adresi na koju se seliš nema optike a ima tehničkih mogućnosti za paket na ''bakru'' - to ćeš i dobiti :D
To se i podrazumeva, ali ovde se govorilo o tome kome ostaju računi..
 
moze, imas na https://moj.mts.rs/ opciju u DODACI ali izgleda da to nista ne radi osim sto ga prikaze tamo, i dalje moras da ih zoves da ga aktiviraju (24 sata posle kupovine dodatka)
kosta 590 dinara mesecno, bez obzira sta pise na DODACI (meni je pisalo 200, dodali odmah tog meseca 590 na racun)
posle zvanja, sledeci dan ce ti se ruter automatski konfigurisati da koristi staticki ip, kada god ga tehnicar namesti, i zvace te tada da ti potvrde da su namestili i da ti daju user/pass ako ti hoces da namestis posle factory reseta rutera
Meni Jos nisu kroz modem postavili staticku a proslo 48 sati ..
 
pozdrav jel zna neko kako se otvaraju portovi na hg8245w5 ruteru,pokusavao sam nesto sa tutorijala sto sam video na netu ali ne prolazi?
 
Da se pohvalim da ni posle 7 meseci od dolaska promotera, a više od 2 meseca nakon urađenog privoda i vertikala u zgradi još uvek NEMAM optiku u svom stanu. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:(n)(n)(n)
Prvo je bio loš splajs na privodu, pa problem u razvodnoj kutiji, na kraju je loše ispečovano u centrali i čekamo razrešenje tog problema...
 
Jel ima negde da se proveri da li uskoro stiže optika u neki kraj? Izvukli su kablove oko nove godine, ali od tada ni traga ni glasa za dalje i za uvodjenje.
 
Mozes da proveris da li je dostupna za neku adresu, ali ne i kad na nekoj lokaciji planiraju da puste signal i pocnu da prikljucuju korisnike.

 
@Gulftown Proveri obavezno i za adresu i za broj telefona na sajtu, ja sam na Sodari uveo pre nekih 20 dana.
Meni su nešto zbrljali i kada sam proveravao preko broja telefona, pisalo je da nema. Kada sam proverio za adresu pisalo je da ima.
Navodno, nije taj broj telefona na toj adresi. Inače je taj broj telefona zadnjih xy godina preko njih na netu na toj adresi, preko 4 godine kao Box 4. Važno da su mi rekli da nema uslova na broju :) Ne bi ni znao da ih nisam navatao u hodniku kako uvode kod komšije.

Letos je inače urađena vertikala u zgradi i pušten/proveren signal u podrumu. Po stanovima su krenuli nešto malo pre nove godine.
 
Nemam telefon, ukinuo sam ga.
Znači pre leta ništa verovatno.
 
Moraces da ga uvedes, ako zelis optiku :)


Ne mora da znaci da nece pre leta da omoguce, iako najcesce treba nekoliko meseci do godinu dana da puste u rad. Proveravaj povremeno, sajt, call centar ili poslovnica, sta ti je u kom trenutku najlakse :)
 
Pa uvesce mi oni tada, zar ne? Koliko znam, to ide u paketu.
 
Da, dobićeš broj i uvešće ti u paketu
 
Tacno, ide u paketu, nego uvek ponavljamo da je to njihov uslov.
 
Ne znam koji si deo grada, ali zovi ih sa vremena na vreme i proveri. Ne mora ništa da znači to što je kod mene išlo kilavo.
Čošak dalje je već od leta bilo uvođenje.
 
Kakav modem/ruter bi mi trebao za NET 50 bez uredjaja 1799din/mes? A koji model oni daju za 1849din?
 
Poslednja izmena:
daju ti oni ruter za opticki internet... ovo "bez uredjaja" znaci bez onog tableta/tv-a/mobilnog/sta god koji posle mozes da izaberes...
 
Nazad
Vrh Dno