Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Moguće da je problem bio više ka Zemunu, inače centar za prijavu smentnji je satima imao poruku da su ekipe na terenu da reše problem u Zemunu i NBGD... i da ne primaju prijavu kvara dok se to ne reši (osim preko sajta).
 
Stara Pazova - ispred zgrade na uglu Karađorđeve i Hvjezdoslavove (kod parka), nadam se da ce krenuti i po drugim ulicama. Ako neko ima neke informacije neka napise.
 

Prilozi

  • 20210817_164534.jpg
    20210817_164534.jpg
    426.7 KB · Pregleda: 184
Jel se zna kada će Niš da pokriju optikom i da li su uopšte krenuli tamo sa optikom?
 
@rajkosto je ovde dosta pisao o tome, i ja sam juce bio u prilici da proverim i uverim se u ono sto je pisao - Nokia ONT se ne moze staviti u bridge mode bez Telekoma... U podesavanjima ONT-a jednostavno ne postoji nacin da se uradi bind portova na mrezu, i ako se 1 i 4, koji su fabricki u route modu stave u bridge, ostace nekonfigurisani i ugaseni posle restarta.
 
nestao mi net bas sada u ponoc, pise AUTHENTICATION FAILURE na WAN, da mi nisu oni to ugasili zbog "neizmirenog" racuna od 1rsd ??? telefonska linija na tom racunu i dalje radi
 
Ni meni ne radi
 
Ja sam primetio na više računara gde je instaliran Windows 10 (ako je to važno) da se povremeno poremeti ip i dns adresa na računarima sa uključenim dhcp i povezanim na lan. Takvi računari dobiju adresu iz opsega 192.168.30.x, a internet ne radi. Klijenti (telefoni i laptopovi) priključeni na wifi nemaju nikakvu promenu niti prekid u radu. Kada ručno podesim ip i dns adresu (opseg 192.168.1.x i 8.8.8.8) - sve radi. Posle nekog vremena proradi i sa automarskim dhcp.

Ovo sam primetio na dve lokacije, u oba slučaja je MTS optika. Možda i nije do sirotog MTS-a...
 
Nema neta ni na telefonima koji su na wifi
 
vratio se net, ali sada mi se kaci na PPPoE agregator BNG_BG_BEOGRAD-TKC_2 dok se pre skoro uvek kacio na NOVI_BEOGRAD
 
Poslednja izmena:
Sve radi sada
 
Ulazim polako u 3. nedelju kako čekam MTS da donese ruter za optiku... Trebalo je danas da dođu, zakazano je za danas, dobio sam SMS sa potvrdom da je priključenje zakazano za danas... Da bi mi danas rekli da subotom ne rade priključivanja, i da može samo radnim danima od 10 do 14h... Blago nama sa ovakvim izborom provajdera... Mislim, znao sam da je stanje generalno loše, da je pojam "dobar ISP" kod nas oksimoron, ali nisam očekivao da ću ovakve muke imati sa 2 najveća provajdera...
Da napomenem, u zgradi je već "fabrički" dovedena optika do svakog stana, terminisana je u neku malu kutijicu (dal se to beše zove TP) i samo treba da se nakači ruter...
 
Svašta!

Nije to bilo tako, dan / dva max. Cekaj jel tebe neko uopšte kontaktirao? Novina je i to oko sms-a.
 
@BelThaZoR

Da te ne oneraspoložim; pre 2 godine slična situacija je bila i kod nas. Četiri dana su nam uvodili sve usluge.

Dan 1.: sprovodili kabl od kutije u hodniku zgrade do kutijice u predsoblju. Cca 3 m. Priznajem, dobro su uradili.
Dan 2.: doneli ruter, jer su ga zaboravili 1. dana. Podesili internet (lan, wifi)
Dan 3.: proradio dolazni poziv na telefonu, odlazni je, ih, radio još 2. dana!
Dan 4.: proradio IPTV
 
Svašta!

Nije to bilo tako, dan / dva max. Cekaj jel tebe neko uopšte kontaktirao? Novina je i to oko sms-a.
Pa prvo sam čekao da stigne SIM kartica 3 dana. Nakon toga još 3 dana da oni dobiju nazad ugovor i da mi je aktivirao. Posle toga ništa jedno nedelju dana, ja zvao u međuvremenu call centar, kažu zvaće vas kad dođete na red. U utorak je bio 15. dan, tad su me zvali da zakažu dolazak.
Svašta!

Nije to bilo tako, dan / dva max. Cekaj jel tebe neko uopšte kontaktirao? Novina je i to oko sms-a.
Pa prvo sam čekao da stigne SIM kartica 3 dana. Nakon toga još 3 dana da oni dobiju nazad ugovor i da mi je aktivirao. Posle toga ništa jedno nedelju dana, ja zvao u međuvremenu call centar, kažu zvaće vas kad dođete na red. U utorak je bio 15. dan, tad su me zvali da zakažu dolazak.
 
Kad sam otisao da potpisem ugovor trebalo je sedam dana da prebace broj i posle tri-cetiri dana su dosli da izvuku vlakno, cak mi nije odgovaralo tako brzo jer mi je duzi preklop ali su mi rekli da ne mogu da odgode, tako da su kod mene bili prilicno brzi.
 
I tako vlakna koja je investitor zgrade provlačio sjebana, oba koja dolaze do stana. I ništa od usluge nažalost...
 
Zato što je infrastrukturu razvlačio investitor, kablovi su ukopani kroz bužire. Ali kako se to obično radi verovatno je kabl negde nategnut ili priklješten. Tako da oni neće da se zezaju sa tim...
 
Zato što je infrastrukturu razvlačio investitor, kablovi su ukopani kroz bužire. Ali kako se to obično radi verovatno je kabl negde nategnut ili priklješten. Tako da oni neće da se zezaju sa tim...
Logicno je da, ako investitor vise nije nadlezan, oni moraju MTS da sprovedu vlakno, moze i po zidu kanalicom. Kod mene gde mi je stan, stara je zgrada, sproveli su vlakna kanalicom po zidovima. A sta je pod zemljom, neka kopaju ponovo, zali se ti, nema tu da oni nece...
 
Imaju oni neke uredjaje i tacno mogu da vide gde je problem, dokle ide signal/gde je prekid.
 
Da li je još nekome prestao da radi bridge koji je sam upalio preko nezvačničnog uputstva koje je dostupno na netu?

Prekjuče pred ponoć, iz čista mira (gledali TV) prestao da radi net. Proverim i na ONTu LOS lampica počela da svetli narandžasto, ja restarotvao ONT i ništa se nije promenilo.
Juče ujutru resetujem ONT na fabrička podešavanja i sve proradi normalno (tako i trenutno radi) što znači da je sa linkom i svom opremom u nizu sve u redu.
Pokušao još par puta da vratim bridge ali bez uspeha. PPPoE server postoji i user/pass su ispravni pošto se link uspostavi ali Telekom ne šalje IP adresu.

Moguće je i da je Telekom zatvorio "rupu".

Ima li neko ideju da pustim neku dodatnu diagnostiku na Mikrotiku da vidim šta se dešava? Pokušaću popodne i da se povežem direktno računarom na ONT pa da dignem PPPoE na računaru i da vidim da li će tako raditi.

1631268922221.png

1631268940219.png
 

Prilozi

  • 1631268808663.png
    1631268808663.png
    88.2 KB · Pregleda: 41
Još ništa. Nešto sam bio u gužbi pa za sada "trpim" dupli NAT.
Raspitujem se i nezvanično u Telekomu.
 
Pre par meseci sam uzeo nesrecnu Supernovu, gde veza puca pri vecem opterecenju (streaming, dl i slicno). S obzirom da ima prikljucak za optiku, ali MTSa (koji nisam primetio dok nisu dosli momci da prikljuce SN), razmisljam sada da predjem na optiku.

Ono sto mi je neverovatno pomalo je da iako su sada ista firma, Supernova ne nudi optiku na istoj lokaciji, vec samo MTS, pa bih morao da trazim odobrenje da predjem na MTS i pri cemu bih izgubio promociju sa SN (jos 3 meseca po 1 rsd), a ne bih dobio promociju na MTS.

I konacno dva pitanja:
1) da li je veza stabilnija kod optike po pravilu (Stara Pazova je u pitanju)?
2) da li ima izgleda da SN ponudi istu uslugu ili da se stopi u MTS, sto pretpostavljam da je i plan posle ovog spajanja?
 
@ZGavrilovic Prebacis sve na suprugu i trebalo bi sve da radi.

Ima li nekog iz NS da ima problema sa optikom? Sinoc mi je pukla veza i jos se nije vratila (prvi problem za godinu i po), na kontakt botu MTSa kazu kao grupna smetnja...
 
@ZGavrilovic Prebacis sve na suprugu i trebalo bi sve da radi.

Ima li nekog iz NS da ima problema sa optikom? Sinoc mi je pukla veza i jos se nije vratila (prvi problem za godinu i po), na kontakt botu MTSa kazu kao grupna smetnja...
Isto prekid sinoc, negde oko pola 12. Ne znam kad se vratila konekcija, ali je jutros u 7 sve bilo ok.
 
Ovde na forumu nisam uspeo da nadjem user i pass ( ne : telekom telekom ) za ZTE ZXHN F680. Juče sam priključen na optiku i hteo sam da vidim koliko je jačina optičkog signla ali to ne pokazuje sa šifrom telekom telekom.
 
Nazad
Vrh Dno