Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Dva najveca preduzeca u zemlji, sa priblino slicnim brojem korisnika i jedno moze a drugo nemoze obracun valjano da radi...
 
U EPSu se ne menja poziv na broj dok se pretpostavljam u MTSu menja.
Infostan ima isti problem kao i MTS ali se i njima menja poziv.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Menja se svaki mesec poziv na broj
 
Menja se i SBB-u poziv na broj (doduše samo poslednja cifra koja predstavlja mesec u godini) pa uredno radi kad se plati više i kad se plati u napred koji mesec. Jedino što onda šalju za bzbz papirne račune sa 0.0 din iznosom :D
Ne vidim kakva je to programerska enigma održavati totalni saldo korisnika i pri mesečnom obračunu zaduženja uzimati i tu cifru u obzir kad se računa zaduženje...
 
Nema to veze sa tim da li se menja poziv na broj ili ne. Kod MTS-a problem je počeo sa uvođenjem Siebel CRM-a, kada se proces rasknjižavanja raspao...
Pozdrav
 
Menja se i SBB-u poziv na broj (doduše samo poslednja cifra koja predstavlja mesec u godini) pa uredno radi kad se plati više i kad se plati u napred koji mesec. Jedino što onda šalju za bzbz papirne račune sa 0.0 din iznosom :D
Ne vidim kakva je to programerska enigma održavati totalni saldo korisnika i pri mesečnom obračunu zaduženja uzimati i tu cifru u obzir kad se računa zaduženje...

Ma znam. Ja u Telemachu uplatim za šest meseci unapred, i nema problema
Ali za MTS je to velika misterija i danas dan
 
Pa dobro, moxe li u poslovnici da se uplati taj 1. dinar? Uopste, da li racuni mogu da se placaju u poslovnicama?
 
Ne i ne.
 
Zanima me wifi preko mts optike .Ako se uzme paket od 150.Koliki ce da bude preko wifi.Za kabal znam da je dobar.

Ja imam 100/20 preko HG8245H i kad je povezan kablom PC ide do tih brzina, ali preko WiFi (bilo preko PC-a ili fona) download je maks 50mbita dok je upload maksimalan (i to na pla metra od rutera). Nešto sumnjam da će ovaj telekomov izgurati preko WiFi pune brzine...
 
preko Q2 ide puna brzina na wifii
Gura i preko 400 na wifi bez problema
 
Ja imam 100/20 preko HG8245H i kad je povezan kablom PC ide do tih brzina, ali preko WiFi (bilo preko PC-a ili fona) download je maks 50mbita dok je upload maksimalan (i to na pla metra od rutera). Nešto sumnjam da će ovaj telekomov izgurati preko WiFi pune brzine...

Moraš da zameniš ruter, mora na 5g ako hoćeš ful brzinu.
 
kada ce krenuti prikljucenja na opticki internet u centru Zrenjanina, sve ulice su raskopane i ubrzano se dovode opticki kablovi do svake kuce?
 
Mojima stigao prvi račun i odmah me zvali jer račun nije dinar nego im naplatili naknadu za fiksnu telefoniju 361,39 dinara ?

IMG-20201113-WA0008.jpg


Naravno oni platili račun, a pitanje je da li su trebali. Zar nije trebalo da bude za kompletan box 3 paket 12 meseci po 1 dinar?
 
Poslednja izmena:
Stiglo je i meni nekih 130 dinara za pretplatu za telefon. Poslao sam prigovor. Box dva je u pitanju, optika i fix.
 
@Stock Trebalo bi, ali možda ste uveli optiku na pola meseca? Možda proveriti i listing recimo. Ako je sve ok sa tim, reklamacija.
 
Fiksni niko i ne koristi, da uveli su 16. oktobra, ali kakve to veze ima?
 
A imali ste fiksni pre optike, bez obzira što niko ne koristi? Period 01-15.10?
 
Ja sam isto uveo polovinom oktobra, dobio račun 87 din, reklamirao, rešeno u roku od 2 dana. Dobio potvrdu o pozitivnom rešenju SMS-om, a da za detalje pozovem call centar. Nisam zvao, nisam još ni platio.
 
Ja sam dobio 5.39 dinara prvi račun... Box 3

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Isto oko 6 RSD. Uveli 28. u mesecu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Što više čitam, sve mi draže što obnovih ugovor kod SBBa, uz popust 4x1 din.
Koliko vidim u MTSu je svaka stavka u ugovoru, sem korisnikovog robijanja dvogodišnjeg, mrtvo slovo na papiru.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Meni je prvi račun stigao 500 i nešto din, ali je to period od prebacivanja mobilnog u mts mrežu do povezivanja u box, isto tako za fiksni.
 
Nisam prebacivao fiksni iz SBB-a, novi broj je u pitanju. Resice sigurno, necemo odmah da ih napadamo ovde ;) Za sad mi net, ali i ruter bolje rade, odnosno bolja je pokrivenost i nema prekidanja kao do Ubee koji me je mučio. Menjao različita podešavanja, kako na ruteru tako i na telefonu, ali sam i dalje imao prekide na po nekoliko desetina sekundi do rekonekcije. Javicu kada mi odgovore.
 
Nisam mislio konkretno na tebe, već ako ljudi budu imali slično pitanje. Meni su nakon ovog poslali račun sa +80din, navodno zbog trećeg stba koji nemam. Nakon prigovora ispravljeno kroz 20tak dana.
 
I ja isto pišem zbog ostalih, zato ću i da obavestim ostale o razrešenju. Sigurno će se još neko javiti sa istim problemom.
 
Evo 'razresenja' situacije. Monteri su instalirali optiku 21.10. od kada startuje pretplata za box paket. Elem, njihovo objašnjenje je da je 15.10. kada je podnet zahtev za box paket, automatski krenula pretplata za fiksni telefon i tako se stvorila ta cifra od 15.10. do 21.10. Šou ;) Nije problem u plaćanju,ali ovo objasnjenje nema nikakvog smisla. Ja sam neki natčovek koji koristi uslugu bez i da je ima instaliranu ;)
 
Poslednja izmena:
To sam dobio i ja i platio. Osam meseci po dinar je krenulo od narednog meseca.

Preporuka da ne koristite video klub ako je neka akcija, nesto besplatno za gledanje u promo periodu. Znaju da to naplate na narednom racunu ukoliko istekne promocija.

Što više čitam, sve mi draže što obnovih ugovor kod SBBa, uz popust 4x1 din.
Koliko vidim u MTSu je svaka stavka u ugovoru, sem korisnikovog robijanja dvogodišnjeg, mrtvo slovo na papiru.

Neka, valja se. Dobro tebi, dobro nama. Kada bi svi presli tokom ove akcije opet bi bili u problemu kao pre dolaksa SBB na nase trziste. Najbolje je kad ratuju cenama i korisnicima. Pogledaj mobilne operatere, pao dogovor, niko nikog ne dira a cene rastu kod svih.
 
Nazad
Vrh Dno