Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

27X18X4
 
Hvala puno!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Spadaš u ovu kategoriju gde bi dobio 6 meseci pošto uvodiš jednu novu uslugu.

Ja nemam opticku infrastrukturu u stanu, postoji u ulazu zgrade i neke komsije su vec prikljucene.

Dakle da li ja kao korisnik fiksnog i vise mobilnih brojeva ako uvedem optiku u svoj stan i uzmem BOX3 (fix, net, mob) mogu dobiti 12m po dinar?
Neko kaze da, neko kaze ne.
Najcrnje mi je sto i sluzbenici u mts-u kazu razlicito...
Cuo sam i da jos ovim ovakvim polovicnim kojima je obecano 12m jos nije uvedeno, odnosno nisu realizovani ugovori...

" prvih 12 meseci po 1 dinar – za nove korisnike koji nemaju mts usluge ili koji imaju samo uslugu fiksne telefonske linije a odluče se za uvođenje BOX 3 paketa preko optičke infrastrukture,"
Moj osnov za trazenje 12m je sto nemam optiku u stanu, samo fiksni na baku i mobilne.
Pije li Zeha vodu ili ne pije s izvora od 12 meseci po dinar?
 
Poslednja izmena:
Ma možeš dobiti 12 meseci
 
Ja nemam opticku infrastrukturu u stanu, postoji u ulazu zgrade i neke komsije su vec prikljucene.

Dakle da li ja kao korisnik fiksnog i vise mobilnih brojeva ako uvedem optiku u svoj stan i uzmem BOX3 (fix, net, mob) mogu dobiti 12m po dinar?
Neko kaze da, neko kaze ne.
Najcrnje mi je sto i sluzbenici u mts-u kazu razlicito...
Cuo sam i da jos ovim ovakvim polovicnim kojima je obecano 12m jos nije uvedeno, odnosno nisu realizovani ugovori...


Moj osnov za trazenje 12m je sto nemam optiku u stanu, samo fiksni na baku i mobilne.
Pije li Zeha vodu ili ne pije s izvora od 12 meseci po dinar?

Imaš pravo na 12 meseci dinar:

"Ova super ponuda odnosi se na sve nove korisnike mts usluga (interneta, mts TV-a, mobilne i fiksne linije), kao i na postojeće mts korisnike koji imaju samo fiksnu telefonsku liniju, a koji uvedu optičku infrastrukturu i opredele se za BOX 4, BOX 3 ili BOX 2 paket, uz ugovornu obavezu od 24 meseca."
 
Imaš pravo na 12 meseci dinar:

"Ova super ponuda odnosi se na sve nove korisnike mts usluga (interneta, mts TV-a, mobilne i fiksne linije), kao i na postojeće mts korisnike koji imaju samo fiksnu telefonsku liniju, a koji uvedu optičku infrastrukturu i opredele se za BOX 4, BOX 3 ili BOX 2 paket, uz ugovornu obavezu od 24 meseca."

Pa nema jer uvodi samo 1 novu uslugu tj internet,da uzme i potpuno novi mobilni broj ili samo box2 onda bi imo 12 meseci.
A pošto pridružuje uz već postojeći fiksni već postojeću mob liniju u box3 onda ima samo 6 meseci.

Uslovi BOX 3 promocije sa mobilnim:
• prvih 12 meseci po 1 dinar – za nove korisnike koji nemaju mts usluge ili koji imaju samo uslugu fiksne telefonske linije a odluče se za uvođenje BOX 3 paketa preko optičke infrastrukture,
• prvih 6 meseci po 1 dinar – za korisnike koji imaju optičku infrastrukturu a odluče se za uvođenje jedne nove usluge, kao i za korisnike koji nemaju optičku infrastrukturu a odluče se za uvođenje dve nove usluge (Fiksna + Net + MOB ili Fiksna + mts TV + MOB), uz ugovornu obavezu na 24 meseca za BOX 3 paket,
 
Pa nema jer uvodi samo 1 novu uslugu tj internet,da uzme i potpuno novi mobilni broj ili samo box2 onda bi imo 12 meseci.
A pošto pridružuje uz već postojeći fiksni već postojeću mob liniju u box3 onda ima samo 6 meseci.

Uslovi BOX 3 promocije sa mobilnim:

Da, da, tačno. Prevideo sam da ima ugovor za Box2, zvučalo mi je kao dve pojedinačne usluge. Da nema Box2 već pojedinačne usluge moglo bi da prođe, prosto "prećuti" mobilni broj ;) Ovako ipak 6 meseci dinar.
 
Nemam box2 vec imam nezavisno fixni i vise mobilnih brojeva (placam sebi i roditeljima, a pod mojim imenom).

Ne pada mi na pamet da precutim mobilni broj ni pod "slucajno" jer ovakvog broja nema na daleko, da mi plate 50.000€ ne bi ga dao. :D


E sad sam malo "progledao" ja mogu uzeti i box2, da li njega mogu za 12m po dinar, fixni i net?
 
Poslednja izmena:
Ti moraš da prevedeš fiksni ili da uzmeš novi fiksni na tvoje ime to je za početak. Onda podnosiš zahtev za optiku i ne znam gde je problem sa 12 m gratis.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
CAT5e kabl koriste, odradice sve sto trazite, ovo je informacija od 11.9.
 
Na koji mail mogu da im se obratim sa pitam za usluge optike?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Mene su zvali danas i ponudili da već sutra dođu da montiraju, ali, zbog svojih obaveza sam pomerio na utorak. Pošto mi sadašnji koaksijal I kineski 5e (100mbs) lan ide ispod lajsni parketa, računam da ću morati sam da ga sklonim, ali dobro, taman dovoljno vremena da im olakšam maksimalno što se tiče povezivanja opreme po kući. Sa svojim spliterom, za povezivanje dva televizora, xboxa i kompa će im trebati oko 40m kabla... Tako da se već radujem ako izjave da uvode maksimalno 3 metra...
 
Xbox ti oni neće povezati sigurno
 
I koji utp kabl uzeti i sam postaviti pre dolaska montera?

Jel dovoljan cat 5e i za 1GB net ili je bolje uzeti cat 6 ili cak CAT 6e ?
Za CAT 6a procitah da je za data centre, da nije za kucnu upotrebu...
Stavljati u kanalicu ili mogu kablovi ici lajsnom parketa, pricvrsceni kukicama?

ONT ima 4 lan konektora RJ45, 2 za net, 2 za tv ?
Kako onda 1 ruter, 2 iptv stb i 1 tv po tvom uredjaj spojiti sa ONT?

ONT je Huawei Q2?
Na Q2 samo radi 2,5GHz ili 5GHz wifi a ne mogu oba istovremeno?
Znaci Q2 mora u bridge mod, net na jedan lan konektor, a kako ostale na tv?

Ne dati monterima da podju iz kuce dok ne puste signal, odnosno dok ne proradi sve?
Net ide odma u punoj brzini ili ima neki probni net manje brzine?
 
Poslednja izmena:
Brate zeko koliko pianja postavljaš :)
Pa da uređaja idu i dva porta na ruteru, ako ideš na box 4 doju ti i još jedan svič za treći stb, znači ostaju ti dva porta za tv i desktop recimo, za ostalo ti treba neki sviš, ako ćeš da kačiš i xbox, ps5, sve odjedno,
Rade 2.4 i 5GHZ istovremeno
Monteri i ne izlaze dok sve ne proradi, tek onda potpisuješ radni nalog
Net odmah u max brzini koju si odabrao
 
Sad kad ste spomenuli vise stb-a. Komsinica kod koje majka ide na kafu, uzela crveni box 4, dakle 2 stb-a, nije htela da placa dodatne uredjaje, a ima 5 tv-ova, castila montere i oni joj povezu na svih 5 tv-ova. Bas me zanima kako su joj povezali ova preostala 3, posto verujem da joj nisu dali stb-ove tek tako.
 
Kod mene u zgradi su postavili vertikalu prosle nedelje, da li postoji neko okvirno vreme kada pustaju signal?
 
Ne verujem da ce ti pustiti pre 3-4 meseca to bi bio minimum a maksimalno neograniceno.
 
Kod mene u zgradi su krenuli sa korisnicima odmah po povezivanju vertikale. To je bilo pred novu godinu.
 
I ja se nadam da ce uskoro, cim su poceli da forsiraju optiku ovom trenutnom promocijom
 
Ja sam pre 2 i nesto godina cekao 4 meseca od vertikale do signala, sad jedino ako su nesto ubrzali ali...
 
Evo i naše iskustvo, bili smo Vektor, Targo, Vektor/Supernova i danas dobili MTS optiku, NBG / blok 21.
Čekali smo oko mesec dana od vertikale do signala, vertikala je takođe potrajala jer su usput probušili strujni kabl od svetla u podrumu pa nismo potpisivali ugovor za stambenu zajednicu dok to nisu popravili.
Kućna instalacija je bila brza jer smo imali izvučenu optiku unutar stana od Targa, i 5e kablove do 2 PC, mada je bilo napomenuto od strane MTS komercijale da su u obavezi da izvuku 5e kabl koja god dužina da treba, ukoliko nema.
Net na testu daje 400/150 na oba PC u više testiranja (paket 400/160), a TV ne deluje impresivno, zvuk je upadljivo lošiji od Supernove.

Ugovor je nebitno na koga glasi, bitno im je da se potpiše ime koje piše na ugovoru.
 
Nedavno primetih ove kablove, isto ovako postavljeni samo bez bele kutije.
1570b0ed27d4d096e43ebcf2d20ff11b.jpg


Zanima me da li je optika u pitanju? SBB ima posebno svoje bandere, pa sam siguran da nisu oni.
 
Čudno mi je bilo da je optika, jer je u pitanju selo sa ispod 10k ljudi, pa rekoh da proverim. Mts koliko znam ne bi trebao da ima koaksijalne, a sbbu nisu dali da koriste bandere, pa su morali da stavljaju svoje.

Mada su pre mesec - dva slali akvizitere da reklamiraju box pakete, ali tad nisu spominjali optiku. Ima li poente zvati neki mts broj da pitam hoće li biti u nekoj bliskoj budućnosti ili da čekam dok ne postave i kutije?
 
Jeste optika a kutija ne ide na svaku banderu ali opet mora da ih ima bar svaka treća.
Mts npr postavlja na svaku 5-6 banderu malo veće ZOK kutije na kojima piše MTS i nisu ovako među kablovima već u visin da mogu da se dohvate sa zemle,kod njih je svaka treća bandera ovako namotuljak kabla a iznad njega ima ovaka spojnica
8IVBEdl.jpg
 
Čudno mi je bilo da je optika, jer je u pitanju selo sa ispod 10k ljudi, pa rekoh da proverim. Mts koliko znam ne bi trebao da ima koaksijalne, a sbbu nisu dali da koriste bandere, pa su morali da stavljaju svoje.

Mada su pre mesec - dva slali akvizitere da reklamiraju box pakete, ali tad nisu spominjali optiku. Ima li poente zvati neki mts broj da pitam hoće li biti u nekoj bliskoj budućnosti ili da čekam dok ne postave i kutije?
Pre nekih mesec i po dana sam prolazim kroz Koceljevu varošica na pola puta između ŠAPCA I Valjeva i svraćao sam i u nju nešto i vidim da u ulicama pored asfalta kopaju one uzane plitke kanale a to može biti samo za optiku.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno