Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Moze li kod njih da se potpise ugovor na godinu dana? Ne uspevaom da nadjem na sajtu.
 
Hvala, videh to u drugoj temi, ali me je zanimalo za godinu dana, pošto ne bih davao za ovu taksu.
 
Najzad ubacili telefon za ponude u zgradu.
Zvao ja kasno popodne juče, lik rekao da će me okrenuti danas.
Zove me, kaže: "Kod Vas u zgradi je samo bakarna infrastruktura".
Ja mu objasnim da su postavili kutije i da su povezali na magistralu, na šta on reče: "A....ha... Ok, sad ću opet da proverim, nema kod mene u sistemu".
Zvao posle 10 minuta i zakazao sam, kaže, 10-15 dana.
Verovatno Box 2, Internet (250 mbps)+fiksni.
Gratis 4 meseca, za dalje zvati.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je to da ne znaju da li imaju uslugu ili ne. Kod mene jos nisu prokopali optiku - a jesu u okolnim ulicama, dizali one svoje nove bandere?! Kod mene u ulici gde je sve radjeno po PS ne mogu nikakve bandere da dizu, dakle morace da kopaju trotoare i sl.
 
Nije cudno, imaju izgleda dva sistema. Jedan za terence (ove sto ostavljaju brojeve) i uopste Telekom, i ovaj prvi ima manji uvid u stvari na terenu.
 
Naravno da imaju dve mape, niko nije lud da zaposlenom na najnizem nivou da na dlanu plan svoje opticke mreze ;)
 
Pa ne treba trasa ovima na najnižem nivou, ali "flag" tj indikator da li adresa ima ili nema optiku (eventualno i info u kom stadijumu "povezivanja") je logično must have.
 
Previse je to informacija, na osnovu tacnih adresa se lako vidi gde prolazi i dokle je stigao projekat sto je kljucna informacja za konkurenciju, pogotovo danas kada je borba najzesca i kada je i sbb poceo da koristi podzemne PTT kanale... sasvim je dovoljno info ovo sto postoji za dan dva cekanja da se proveri nije problem nikome ;)
 
Da li neko zna kako da namestim eksterni USB HD WD od 1TB da mi radi u kućnoj mreži preko MTSovog rutera Huawei HG8245H. Uđem preko 192.168.1.1 na podešavanja, ali ne znam koje parametre moram da unesem. Ako može pomoć...ima varijanta da bude preko FTP i kao server, ja to čekiram ali ne znam sta dalje
 
Poslednja izmena:
Pa nista, podesis da bude FTP sserver ;) KOd mene nema "ili", moze samo FTP server, mozda je to "server" kao druga opcija, kod vas na modemima na optici slucajno? Daj screenshot.

I da, verovatno samo exFAT podrzava, NTFS sigurno nece.
 
Naravno da imaju dve mape, niko nije lud da zaposlenom na najnizem nivou da na dlanu plan svoje opticke mreze ;)

to je totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no kriti. pa morao je dobiti dozvolu da kopa i postavlja te kablove, tako da vec postoji podatak njegove mape. cega se plasi? da ce neko da kopa da bi mu presekao kablove?
 
Nema dozvola za mikro rovove, dozvole za provlacenje kroz sahtove od koga da trazi? jedino telekom da trazi sam od sebe pa da ima podatak :d

a ne da seku kablove magistralne za delove grada nego cak idu i do toga da se seku po zgradama vertikale ako nisu dobro zasticene... kao sto rekoh vodi se pravi mali rat trenutno...
 
Re

Pa nista, podesis da bude FTP sserver ;) KOd mene nema "ili", moze samo FTP server, mozda je to "server" kao druga opcija, kod vas na modemima na optici slucajno? Daj screenshot.

I da, verovatno samo exFAT podrzava, NTFS sigurno nece.
Hvala na brzom odgovoru.
Moram da proverim da nije možda NTFS pošto ga ruter ne prepoznaje (no usb devices). Evo screen shot kako izgleda (sa nekog uopštenog uputstva)
 

Prilozi

  • Screenshot_20190407-130223_Gallery.jpg
    Screenshot_20190407-130223_Gallery.jpg
    403.2 KB · Pregleda: 196
Ako ga ne vidi to je nesto drugo verovatno (mozda mu treba jaci napon nego sto USB port moze da isporuci).
Ako ga vidi, ali nece da ga prikaze na FTP serveru, znaci da ne prepoznaje NTFS.
 
Ako ga ne vidi to je nesto drugo verovatno (mozda mu treba jaci napon nego sto USB port moze da isporuci).
Ako ga vidi, ali nece da ga prikaze na FTP serveru, znaci da ne prepoznaje NTFS.

Koliko razumem, nema qrca od moje namere, izgleda da je ipak nedovoljno napajanje. Hvala u svakom slučaju
 
Koji je konkretan disk? Ako je 12.5mm debljina samog disk (+kuciste koliko je), oni ne mogu da se napajaju sa vecine USB prikljucaka, mora jaci port.
9mm cesto ne mogu, ali dobar broj njih moze. 7mm bi trebalo i 2TB varijanta da moze bez problema, dok 4TB nece previse cesto :(
 
Trenutno se kopa i povezuje se međunarodna optička žila od Zrenjanina do Rumunije, preko Žitišta, B. Karađorđeva, Srpske Crnje,... Za Telekom. Tako da ta sela mogu u nekom periodu očekivati mts optiku. Likovi koji rade kažu da je ovo za sad više za neke biznis korisnike, ali bitno je da se pravi infrastruktura preko koje će moći da ide optika do krajnjih korisnika. Eto, ako nekog interesuje.
 
Da nam ne zamre tema... ;)
Zna li se da li OSI (osobe sa invaliditetom) imaju popust(e) za optičku uslugu neta i televizije kod TS?
Ako imaju gde piše i koliki su popusti?
Znam da za adsl, vdsl i iptv imaju popust kod TS ali opticki net i tv preko optike da li su na popustu takođe...
 
Septims je pomenuo da vazi samo za brzine do 100Mbps, optika or not.
Za net vazi svejedno. E sad smesno, ali da uzimas 50/8+osnovniTV+Omorika1 (cak i da je racunamo 1000 din!), isplativije je Box4 Plavi sa 8m po dinar.
 
Својевремено је попуст важио само за обичне линије а не и за ИСДН. Нечије мишљење да онај ко има ИСДН није баш сирома` па му не треба попуст. Не знам како је сада, нисам проверавао бар десетак година.
 
Septims je pomenuo da vazi samo za brzine do 100Mbps, optika or not.
Za net vazi svejedno. E sad smesno, ali da uzimas 50/8+osnovniTV+Omorika1 (cak i da je racunamo 1000 din!), isplativije je Box4 Plavi sa 8m po dinar.

Ne kapiram podebljano.
Ako sam shvatio prvu recenicu ima popust za osi na brzine neta, na optici ili bakru, do 100Mbps, a preko ne vazi.
 
Lepa vest. Mada mene više zanima druga strana. Prema Aracu i Novom Sadu.
 
Meni je hit kako to rade preko onih bandera (Banderasi :d) Dakle ceo kraj su razvukli preko tih novih bandera. Dosli do moje ulice, gde ne sme nista da se postavlja tog tipa jer sve ide podzemno, dakle bandere su samo za javnu rasvetu. I sad su strucnjaci (telefonkabl ili ko im to radi) su smislili da podizu te bandere preko basta iza kuca - i traze odobrenje od vlasnika pojedinacno. A da im neko to dozvoli ce da bude kad mrtav prdne. I sad se pitam da li ce kopati trotoar kao pre par godina kada su dovlacili nove parice?! Ili ce nasu ulicu preskociti prosto jer im je cim da kopaju?!

:wall:

To be continued....
 
Septims je pomenuo da vazi samo za brzine do 100Mbps, optika or not.
Za net vazi svejedno. E sad smesno, ali da uzimas 50/8+osnovniTV+Omorika1 (cak i da je racunamo 1000 din!), isplativije je Box4 Plavi sa 8m po dinar.
Ne kapiram podebljano.
Ako sam shvatio prvu recenicu ima popust za osi na brzine neta, na optici ili bakru, do 100Mbps, a preko ne vazi.
Greska u podebljanom, trebalo je pisati TV, ne net. Za TV vazi bez obzira preko koje tehnologije se uzima. Ali samo osnovni paket je sa popustom.
Ne vazi za Box!
 
Poslednja izmena:
Ja sam malo zbunjen, da li MTS (TS, ko god je od njih dvoje) ima samo jedan tv paket i u njemu svi kanali i to se zove osnovni paket ili imaju i oni "osnovni", pa neki "srednji" i "svi" kanali?
Gledam im sajt i ne mogu da provalim... nalickali, okacili slicice ali meni to nepregledno... sto ne daju lepo preglednu listu i gotovo...

Ako bi osi uzeo samo opticki net 100/10 dobio bi popust od 50%?
Ako bi OSI uzela neto 100/10 (optika) i tv kao dva zasebna elementa, opet bi dobili popust za oboje od 50%. ?

Jasno mi je da ne moze neka box varijanta jer je na popustu box usluga (i propada 100GB mobilnog neta).

Ovi Stingray kanali na kraju jesu to radio kanali ili tv?
 
Poslednja izmena:
MTS nema neki da kažem srednji paket itd, ima samo osnovni paket, pa se onda dokupljuju razni paketi koji su kao dodatak tom osnovnom. Osi dobija 50% popusta na osnovni paket, a ako želi neki dodatni paket tipa HD paket, sport paket itd, plaća punu cenu tog dodatka bez ikakvog popusta na to Bilo bi dobro kada bi dali neki da kažem veći paket, pa na taj paket popust od 50% . Jer kada bi se uzeli svi paketi, mts tv bi izašao preko 2000 din. Stingray kanali su radio kanali, koji se takođe doplaćuju u nekom paketu. A što se neta tiče, dobija se 50% popusta na net paket, 50% popusta na TV paket itd.
 
Meni je hit kako to rade preko onih bandera (Banderasi :d) Dakle ceo kraj su razvukli preko tih novih bandera. Dosli do moje ulice, gde ne sme nista da se postavlja tog tipa jer sve ide podzemno, dakle bandere su samo za javnu rasvetu. I sad su strucnjaci (telefonkabl ili ko im to radi) su smislili da podizu te bandere preko basta iza kuca - i traze odobrenje od vlasnika pojedinacno. A da im neko to dozvoli ce da bude kad mrtav prdne. I sad se pitam da li ce kopati trotoar kao pre par godina kada su dovlacili nove parice?! Ili ce nasu ulicu preskociti prosto jer im je cim da kopaju?!

:wall:

To be continued....
Znaš kako, to sa banderama bi bilo ok ako bi oni za uzvrat dali besplatno uslugu korisniku u čiju baštu stave tu antenu. Pošto vam skoro sve ide podzemno a niko ne bude dao bandere probaće sa krova na krov samo da ne kopaju, to im je zadnja opcija uvek.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam malo zbunjen, da li MTS (TS, ko god je od njih dvoje) ima samo jedan tv paket i u njemu svi kanali i to se zove osnovni paket ili imaju i oni "osnovni", pa neki "srednji" i "svi" kanali?
Gledam im sajt i ne mogu da provalim... nalickali, okacili slicice ali meni to nepregledno... sto ne daju lepo preglednu listu i gotovo...

Ako bi osi uzeo samo opticki net 100/10 dobio bi popust od 50%?
Ako bi OSI uzela neto 100/10 (optika) i tv kao dva zasebna elementa, opet bi dobili popust za oboje od 50%. ?

Jasno mi je da ne moze neka box varijanta jer je na popustu box usluga (i propada 100GB mobilnog neta).

Ovi Stingray kanali na kraju jesu to radio kanali ili tv?
Osobe sa invaliditetom mogu da se opredele da li žele da uzmu BOX paket sa standardnim ponudama ili da na svaku od usluga za koju se opredele dobiju 50% popusta. Znači, 50% fiksni, 50% TV, 50% net (može bilo koja brzina).

Nedostatak u svemu tome je što nema povoljnosti iz BOX paketa koliko shvatam. Tipa 3 STB besplatno, besplatno premotavanje, neograničena fiksna, 100 gb za BOX 4.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Znaš kako, to sa banderama bi bilo ok ako bi oni za uzvrat dali besplatno uslugu korisniku u čiju baštu stave tu antenu. Pošto vam skoro sve ide podzemno a niko ne bude dao bandere probaće sa krova na krov samo da ne kopaju, to im je zadnja opcija uvek.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока


Ni sa krova na krov nece proci. :) SBB je isto morao da to skida sto je ostalo od starog IKOM-a pa su kopali kroz park i baste svima do zgrada dovlacili podzemno koaksijalu.

Jedino resenje je kopanje trotoara - sto su i radili kao sto rekoh pre par godina ali tada su postavljali samo dodatne parice :wall: *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam da se uzmu pare u tom trenutku - umesto da su tad postavili optiku... ali avaj.
 
Nazad
Vrh Dno