Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Air funkcija je jedini pokazatelj dal je original ili ne.
 
Ovo je već ozbiljna kopija!
@Kurttrasel što ne digneš rezoluciju na max!? I slikaj senzore kamere koje imaš na telefonu, baš me interesuje...to je ova prva slika samo skroluj još dole.

Inače još jedna solidna opcija za zaštitu ekrana i nešto povoljnija od whitestone dome stakla...vidim na xda da hvale

https://www.sgfreshidea.com/invisshield-true-fit/samsung-full-adhesive.html?p=1

Ako ko proba nek javi utiske. Ako je iz ns ili okoline, može da uzme bez lampe i uštedi još 10ak dolara, ja ću mu pozajmim moju.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao kopiju s7 edž, urađena vrhunski ali kad otvoriš kameru sve ti je jasno, 5 minuta dok je pokrene, ono što još nije imalo to je podešavanje displeja i boja

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Camera:
Rear: 12.2MP / SLSI_S5K2L2_FIMC_IS
Front: 8MP / SLSI_S5K3H1_FIMC_IS
@Proday reko da vidim da li mogu da se naviknem na ovu pa ako mogu da ustedim bateriju tako. A vidim da mogu. Nezgodan je samo onaj prvi momenat kada je smanjis.
@svi hvala na potvrdjivanju autenticnosti originala!
 
Camera:
Rear: 12.2MP / SLSI_S5K2L2_FIMC_IS
Front: 8MP / SLSI_S5K3H1_FIMC_IS
@Proday reko da vidim da li mogu da se naviknem na ovu pa ako mogu da ustedim bateriju tako. A vidim da mogu. Nezgodan je samo onaj prvi momenat kada je smanjis.
@svi hvala na potvrdjivanju autenticnosti originala!
Nećeš ništa uštedeti ako smanjis rezoluciju. Šteta sakatiti ovako prelep displej.
750eu.

Sent from my Note 8
Kupio je preko Telenora. Cena je 1000+ eura.
a217c672a291e712dcfb81db414a6748.jpg
 
Ne znam za vas ali ja nikako da se naviknem na QHD, osvjetljenje držim na pola i prejako mi je, kad stavim na FHD+ tada mi odgovara, 10 puta pokušavam ali ne ide, bateriju možda malo više troši na QHD ali nije strašno

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Zasti sto je Kurt uzeo preko telenora, a Dark kaze 750e.
 
Ako je uzeo preko operatera ne znam zasto se cima uopste da li je orginal telefon.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne znam ni ja. Prica je bila, ako dam 1000e za telefon, naravno da zelim da je besprekoran, a ne da gledam probijanje koje nemaju ni kinezi od 150e.
 
Pa kad nemaju edge ekrane [emoji13]
 
Ako je uzeo preko operatera ne znam zasto se cima uopste da li je orginal telefon.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Naslusao sam se raznih prica i raznih malverzacija u ovoj nasoj Srbiji... Primer jedne cvecarke koja je kupovala vestacko cvece kod kineza i uvaljivala u bukete i uzela ozbiljnu kintu. Pa onda jedan covek kojio je radio u pozamanteriji isto uvaljivao gistro materijale po ceni pravih i u dzep razliku, pa onda proda ono sto je juce "prodao" i sve stavi u pdze. Ko da nekome ne moze da padne na pamet da uvali kopiju nekog telefona a zadrzi original. A obzirom da je moj model iz telenora pokupila jedna starija zena... Sve je moguce.
 
Nije moguce kod operatera i u zvanicnoj radnj ,moguce je jedino ako im samsung posalje refurbished primerak ali to ne verujem da je moguce da se desi,inace ni ja nemam probijanje
 
Naslusao sam se raznih prica i raznih malverzacija u ovoj nasoj Srbiji... Primer jedne cvecarke koja je kupovala vestacko cvece kod kineza i uvaljivala u bukete i uzela ozbiljnu kintu. Pa onda jedan covek kojio je radio u pozamanteriji isto uvaljivao gistro materijale po ceni pravih i u dzep razliku, pa onda proda ono sto je juce "prodao" i sve stavi u pdze. Ko da nekome ne moze da padne na pamet da uvali kopiju nekog telefona a zadrzi original. A obzirom da je moj model iz telenora pokupila jedna starija zena... Sve je moguce.
Ako sam dobro razumeo ti si ga kupio od zene koja ga je kupila u telenoru?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Naslusao sam se raznih prica i raznih malverzacija u ovoj nasoj Srbiji... Primer jedne cvecarke koja je kupovala vestacko cvece kod kineza i uvaljivala u bukete i uzela ozbiljnu kintu. Pa onda jedan covek kojio je radio u pozamanteriji isto uvaljivao gistro materijale po ceni pravih i u dzep razliku, pa onda proda ono sto je juce "prodao" i sve stavi u pdze. Ko da nekome ne moze da padne na pamet da uvali kopiju nekog telefona a zadrzi original. A obzirom da je moj model iz telenora pokupila jedna starija zena... Sve je moguce.
Ja sam haos napravio u mts-u jer su mojima posle crkavanja 5s-a odobrili zamenu, tj dali im samo novi 5s, bez garancije i prateće opreme, sa rečima ovo je vas novi uredjaj. Moji kako nista ne znaju rekli mi posle 5 dana sta se desilo. I ja sam opsti haos napravio jer nisu dobili ni papir da je zamena izvrsena..ma ništa.. sef poslovnice mi se izvinjavao i dao mi novu garanciju na 2 god ali nista od prateće opreme jer ovlašćeni servis salje samo uredjaj bez kutije.. posle sam i ja zvao servis i svi se prave ludi...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa to nije nista cudno,jednostavno im je praksa takva da uz zamenske(refurbished) uredjaje ne daju opremu. Podrazumeva se da je ostala od uredjaja koji se pokvario. I ja sam dobio samo telefon,kada su odobrili zamenu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa to nije nista cudno,jednostavno im je praksa takva da uz zamenske(refurbished) uredjaje ne daju opremu. Podrazumeva se da je ostala od uredjaja koji se pokvario. I ja sam dobio samo telefon,kada su odobrili zamenu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ali moraš da dobiješ makar neki papir na kojem piše o cemu se radi i garanciju, A ne samo telefon.

Kako su posle svadje mogli da mi daju "servisni nalog" i garanciju.

I cekaj- refurbished znaci popravljan i testiran telefon od strane prodavca. Znaci mi ne dobijamo u potpunosti nove uredjaje vec nalickane?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam u mts-u zbog jednog mrtvog pixela na iPhone 6 Plus, dobio skroz novi vakuum uredjaj, isto iP6+!
 
Ali moraš da dobiješ makar neki papir na kojem piše o cemu se radi i garanciju, A ne samo telefon.

Kako su posle svadje mogli da mi daju "servisni nalog" i garanciju.

I cekaj- refurbished znaci popravljan i testiran telefon od strane prodavca. Znaci mi ne dobijamo u potpunosti nove uredjaje vec nalickane?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dobio sam papir,tj izvestaj iz servisa gde pise zbog cega je telefon zamenjen,kao i novi IMEI. Za garanciju ne mogu da tvrdim,ne znam da li se nastavlja,ili ide nova na zamenski uredjaj. To u principu jesu prepakovani uredjaji,ali moraju fizicki i tehnicki da odgovaraju novim. Sa zamenskim do sada nisam imao nikakvih problema,prosledio ga sestri,radi kao sat,ima vec 2 god.(iPhone 6)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dobio sam papir,tj izvestaj iz servisa gde pise zbog cega je telefon zamenjen,kao i novi IMEI. Za garanciju ne mogu da tvrdim,ne znam da li se nastavlja,ili ide nova na zamenski uredjaj. To u principu jesu prepakovani uredjaji,ali moraju fizicki i tehnicki da odgovaraju novim. Sa zamenskim do sada nisam imao nikakvih problema,prosledio ga sestri,radi kao sat,ima vec 2 god.(iPhone 6)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Prepakovani uredjaj ne može biti tehnički i fizički kao nov jer ne dolazi u vakum pakovanju i ne ispunjava uslov da nikad nije popravljan. Znaci uvaljuju nam krseve. Da sam ovo znao, ne bih prihvatio zamenu vec bih tražio da doplatim za neki drugi.

Ali da ne idemo off topic. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zanimljivo da su u priči svi refurbished telefoni bili jabukice, što em nema veze sa temom em dovoljno pokazuje njihovu poslovnost i spremnost da uvale polovnjaka, pa čak i prepakovanog umesto nove stvari...
 
Zanimljivo da su u priči svi refurbished telefoni bili jabukice, što em nema veze sa temom em dovoljno pokazuje njihovu poslovnost i spremnost da uvale polovnjaka, pa čak i prepakovanog umesto nove stvari...
Upravo. Zato tako lako i odobravaju zamene. Za ovo čak moze i tužba da padne, Samo je pitanje kako dokazati da je uredjaj refurbished..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni je mts dao z3 refurbished, isto na papiru napisali da je nov imei i to je to.
Naravno odmah sam ga prodao zato sto nisam hteo da imam vise posla sa sonijem. Inace sam ga reklamirao zbog toga sto je crkao donji zvucnik...

Ne znam sta da radim sa samsungom, ne zelim da mi uvale prepakovan telefon a ovaj radi kao sat...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Odosmo u off topic...
Nije sve bas samo crno ili belo,meni su konkretno odobrili zamenu zbog zvucnika. Da je neki drugi proizvodjac u pitanju,verovatno ne bi odobrili zamenu,vec bi ga popravljali,i to je pitanje u kakvom bi ga stanju nazad dobio. Ovako sam dobio telefon sa folijama,napred i pozadi,fizicki potpuno nov,sa novom baterijom,itd... Jeste da je moj telefon bio bez tragova koriscenja,ali neciji verovatno ne bi,posle skoro godinu dana,koliko je bio star kada sam ga poslao na reklamaciju.
 
Evo sad sam testirao kameru u polu mracnoj prostoriji. Sa blicem i bez. I snimio par uhd snimaka. I posle to gledao na samsungovom uhd televizoru preko smart viewa. Ja sam razocaran kamerom. Oni uhd snimci su pisijaada, shum na svim podlogama boz obzira na fokus. Imao sam neke slike sa note 4 iz iste prostorije i slike su dosta lepse. Kada krenem da zumiram sliku naapravljenu note 4 vidim lepo teksturu garderobe. Ovde cim krenem da zumiram sliku naa previevu odmah krene mutna da biva. Tj drasticno izgubi ostrinu. Ne znam, probacu jos napolju kad je dan, ali ovo u zatvorenom prostoru s vestackim svelom je prosek. Ne radi mi blic kad slikam s autofocusom. Ukljucio sam onaj pro mod ali nista mi nije pomoglo jer ne znam one opcije sta da cackam. Uci cu ovih dana u telenor i uporedicu moj uredjaj sa nekim izlozenim pa bas da vidim o cemu se radi...
 
Poslednja izmena:
Jel mozes da okacis ovde te fotke? Po tvojoj prici nikad ne bih rekao da mi imamo istu kameru na telefonu.
 
700kb max slika moze da se okaci. To je moja kvota. Ako mozes ti da okacis neku sliku iz mracnijeg ambijenta ili jednu autofocus sliku. I je l postoji nacin da se upali bllic tokom autofocusa?
EDIT: slike su 4.80mb/4.15 note4/note8 na obe blic koriscen.
 
Poslednja izmena:
SmartSelectImage_2018-01-30-21-53-03.jpg Izvinjavaam se zbog duplog posta. Ovo su detalji sa note 4 slike.. a od note 8 ne mogu da okacim ostalo mi jos 240 kb :d
Size:4.15
Resolution: 4032x3024
Orientation 0°
Camera; Samsung SM-N950F
Focal Length 4.30 mm
Aperture: F1.7
Exposure time: 1/17 s
iso: 125
White balance: Auto
Flaash: Flash used
 
Poslednja izmena:
Okaci na flickr fotke.
 
Možda ima neki problem sa kamerom, mada sumnjam. Note 4 je radio takođe odlične fotografije ali je razlika definitivno primetna u korost N8.

@Kurttrasel evo daću ti ja moj S8 za taj N još ti i doplatim i da te glava ne boli :)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno