Šta je novo?

OnePlus 5

Apsolutno si u pravu. Zato huawei koristi priliku ove godine samotako!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odakle vam da je kamera ''mid-range''? Je6em mu misha, ispade da je svaka kamera koja je losija od Pixela (hdr+) ''mid-range'' a 99.9% njih su bar malo losije :)

OP5 bi bio odlicna kupovina da nema ove ''inverted'' tripove i ostale QC probleme. A cak i kao takav softverski sije ogromnu vecinu androida, sudeci po onim testovima jedino Pixeli, U11 i XZP mogu da mu pariraju (i ajfoni, naravno) s tim sto OP5 bolje kesira jer ima vise rama.

U11 i XZP su hardverski malo bolji (bar u flagship segmentu nikako nisu posrnuli) i za sada nemaju vece probleme u radu ali su dosta skuplji (mislim na ove zvanicne, pocetne cene) dok je S8 futuristicka sprava u odnosu na sve njih ali tu su jbni TW, sumnjiva podrska posle 12 meseci (u smislu da ce mozda krenuti da sakate osmicu jer dolazi S9) i edge ivice.

Zato huawei koristi priliku ove godine samotako!

Pogledao ne bih P10/+ pored OP5 (ako isprave veci deo mana), U11, XZP, V20 (V30 uskoro), Pixela pa i S8 bih pre koristio (oba UI su cirkus pa bar da imam bolji ekran, kameru i zvuk)
 
Poslednja izmena:
Kako su kameru hajpovali, a da ne pričamo o poslu sa kao dxomark i kako će napraviti vrhunsku kameru. Onda pamfleti dual camera dual clearance itd itd. Njihovi slogani, sve se vrtelo oko kamere, a ona je u najblažu ruku očajna u odnosu na ovogodišnju konkurenciju.

https://www.dxomark.com/Mobiles/OnePlus-5-review-A-serious-shooter

Kad pogledaš video deo
Još ovo stave u Pros
Good stabilization in all lighting conditions.

[emoji23][emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Njihovi slogani, sve se vrtelo oko kamere, a ona je u najblažu ruku očajna u odnosu na ovogodišnju konkurenciju.

Ti termin ''ocajan/ocajna'' previse lako upotrebljavas cisto da bi hejtovao nesto :) Kamera ne da nije ocajna nego je bolja od ajfona 7 :d

Zar nisu rekli da ce veoma brzo srediti stabilizaciju pri 1080p snimanju (uz EIS)? 4k snimanje nema nikakvu stabilizaciju i to je mana ali ni ostali ne briljiraju na tom polju (osim ajfona, samsunga i sony-a)

Evo:




Jesu slepci sto su varali na onim nebuloznim bench testovima, sto su dozvolili ''inverted'' gluposti i QC probleme :d ali nemojte siljiti qrac na jadnom OP5 kada radi brzo kao munja a kamera je svakako bar u okviru proseka klase, meni za sada sve ovo deluje bolje od G6 i P10 koji se cesto nenormalno hajpuju kada su kamere u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
Otprilike je ista kamera kao na P10. Samo ne zaslužuje ovoliki skor... Pa N6P je dobio, koliko, 84.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa takav skor su i dali, u rangu P10.

Niko ne kaze da je dxo 100% merilo foto/video kvaliteta ali stvarno moze da posluzi, problem je samo u tome sto svi pljuju a vecina i dalje ne zna kako racunaju konacan skor i da isti ne predstavlja samo foto vec i video kvalitet gde mnogi uredjaji ''padaju'' zbog AF-a i lose stabilizacije sto ima znacajno smanjuje broj bodova :)

E sad, dodatni problem je kada testiraju uredjaje sa prototip softverom, onda se desavaju nepravde kao u slucaju 1020 Lumie. Ko je pratio mozda se seca da je ta 1020 izbacena sa brljavim softverom, ocajnim bojama pa je i dxo ta polja prilicno lose ocenio sto i jeste bilo realno u tom trenutku. Isto vazi i za kamkorder - AF, stabilizacija su bili i ostali delimicno kilavi a sam kvalitet su sredili apdejtom (kao i foto). I onda ostaje ta nepravda prema 1020 i nerealno nizak skor (foto mora da bude dosta visi posle apdejta, video malo visi) ali zasto je MS izbacio polu-proizvod na trziste?
808 je jos vise zakopao kamkorder, spor i neprecizan AF kao i jos neki elementi koji nisu bili u skladu sa mogucnostima tolikog senzora.

Nexus 6P - ubedjen sam da su testirali predprodukcijski primerak ili neki sa malo bajatijim softverom (npr. zbog toga je sony xz dobio nizi skor od xp) sto je donelo nesto nizi foto skor (86) od Pixela npr. (89) a te dve kamere su u foto kvalitetu 95% identicne s tim sto Pixel ima brzi, precizniji AF pa tu kupi dodatne poene. Ali video/kamkorder skor (79) je ono sto je zaustavilo 6P na tom ukupnom skoru, Pixel je tu dosta bolji (88) i zato je tolika razlika na kraju.

Zato kazem, pogledajte njihov nacin testiranja, sta sve ocenjuju-boduju i bice mnogo lakse da shvatite konacne skorove. Ostali sajtovi ocenjuju na klasican nacin (ocena X/5 ili u %/100) ali bez ovako detaljnog osvrta na sve elemente softvera i hardvera kamera.

Ali su zato mogli da uvedu ocene za kamera app, broj podesavanja i manual mod (pa i kvalitet zvucnog zapisa kamkordera, mikrofona) jer su i to dosta bitne funkcije koje solidno uticu na foto/video kvalitet.

Na kraju verovatno su malo ''nabudzili'' OP5 skor(ove) jer su ipak saradjivali na neki nacin ali mislim da je nerealno reci da je OP5 kamera ''mid-range'' iako stvarno postoje neki uredjaji srednje klase sa kamerama priblizno tog kvaliteta ili nesto losije ali su i dalje u manjini :) Mada je i test za htc U11 izbacen u toku prezentacije tog modela, na fabrickim kutijama se odmah nalazio dxo skor kao deo marketinga, sve je to malo ''sumnjivo'' ali je jasno da je U11 kamera odlicna i da nisu preterali sa ocenom.
 
Poslednja izmena:
Koliko zvanicno kosta u11 u USA ? 649$ 4/64 verzija , one plus 5 je 479$ 6/64 verzija , s8 u 4/64 verziji je trenutno 625$ , to su cene koje mogu da se porede , to je trziste , nije kp trziste

Pa dobro, gde ti kupujes telefon? U Americi?

Dobro je uporediti cene u nasim uslovima i sa KP jer ih tu svako od nas moze kupiti. Uostalom vidi posto je OP5 na KP.
 
Poslednja izmena:
Smesno je bre, pogle ovo OP5 ima skor od 87 za stabilizaciju, a iPhone 7 ima 86 :d

https://youtu.be/LInflBKFS-k?t=6m32s

Vidi se mnogo je bolje na OP5

Da li si video primere koje sam postavio iznad (1080p)?

OP5 4k kamkorder nema nikakvu stabilizaciju (tj. ima neku digitalnu koja radi ocajno :d) ali u 1080p snima u rangu ajfona ili S8, zato i jeste dobio taj broj bodova na dxo jer oni kao krajnji skor racunaju ''bolju stabilizaciju'' a na svim smartfonima je to ona pri 1080p snimanju, cak i na sony/samsungu/ip iako imaju prilicno ''stabilno'' 4k snimanje.

Evo najbolji primer, S8 vs OP5:



4k je katastrofa na OP5 i ko planira iole ozbiljno snimanje u toj rezoluciji treba da preskoci OP5 (za mene je to ozbiljna mana).
Dok je u 1080p stabilizacija u rangu S8, otuda i toliki broj bodova na dxo s tim sto su trebali da pomenu zemljotres u 4k modu :) Mozda i jesu, mrzelo me da citam :d

Navodno su obecali ''fix'' za 4k snimanje, neka bude u rangu proseka klase i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ko god planira bilo kakvo "ozbiljno" snimanje sa telefonom taj nije normalan. Ovo na telefonima treba da nam bude samo za zezanje, naravno da je bolje kada je kvalitetnije ali sada se cimati toliko oko kvaliteta fotografija i video snimanja toliko nema stvarno potrebe. Meni i ovaj P9 radi posao dovoljan za razmenu sadržaja i uspomene što se kaže skroz super, više mi ne treba I sve preko je samo jedan veliki plus, ali i ovo je dovoljno.

Sent from my Hawaii P9 using Tapatalk
 
Prvo razgranici sta je ''iole ozbiljno'' a sta ''ozbiljno'. Ne znam ko je uopste mislio na nekakva ''pro snimanja telefonom'', to su valjda mitovi rezervisani za (ex)Nokijaske (#nokiJazamenazaDSLR) bajka threadove :d
Naravno ko hoce i ume cak i sa smartfon kamerama moze da snimi prilicno zanimljiv i kvalitetan (''cinematic'') video sadrzaj, sa ili bez pomocnog hardvera.

Ali postoji ogromna razlika izmedju 1080p/4k kamkordera sa prosecnom/dobrom/odlicnom stabilizacijom i ovog ocaja u 4k modu sa OP5 koji je neupotrebljiv.
Na svu srecu tu je odlicna stabilizacija 1080p snimanja sto je sasvim dovoljno za snimanje ''u pokretu'' mada je cinjenica da u 4k OP5 zaostaje za konkurencijom sto uz ostale (QC) probleme ipak kvari utisak o ovom modelu koji je prilicno hajpovan.
 
Poslednja izmena:
Bice slicna EIS stabilizacija za 4k, kao sto vec postoji na 1080p. Stize preko ota, potvrdjeno je.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Evo nesto za sahranu ovog modela :d
Marketing je zlo.

 
Žali me bože! Dobro Flossy rekao, pazarite Lg G6 ako već imate te novce!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Upravo sam (samo), 10-tak minuta čačkao Midnight Black 8/128 verziju telefona. Nisam se setio da pogledam koja je (hardware) verzija telefona ali ne uspedoh da
izazovem Jelly efekat??? Da sam jasan, pogledao sam sve video klipove i definitivno vidim isti i ne bih mu oprostio za tu cenu takav , za mene, ozbiljan propust.
Poredio sam jedan pored drugog svoj OP3 i drugarov iPhone 7+ i ništa.... Nisam pametan a telefon je već otišao kupcu. Bem ti brzinu.
 
Jedan primerak je u mojoj porodici. Jelly se vidi, čak i u Settings.
I ja sam probao da proverim da li ga ima na mom OP3 kada okrenem ekran 180°. Da, ima ga, jednako izražen kao na OP5.
Meni ne smeta ni malo, da nisam upozoren na taj problem, mislio bih da je feature :)
Naravno, slažem se sa ocenom da One Plus treba kazniti zbog negiranja problema.
Ovaj primerak ipak ostaje, željom vlasnice
 
[youtube]MGTiJSc06as[/youtube]

Nova boja. Pitanje da li i ona ima jelly efekat :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
https://youtu.be/Lo-XT_1Vf5I

Dodata stabilizacija u 4k, i to dosta dobra rekao bih.
Mada sam video kvalitet i nije nešto...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ima neke razlike između OP5 namenjenog za kinesko tržište i onoga namenjenog za EU tržište? Podržane frekvencije za 4g i sl.?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima li neka serija da nema zelatin efekta? Ili su sve bas zelatizirane?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Za sada su sve .

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Taman sam hteo da krenem u pohod na ovaj fon, iscitao temu na preskok i smorio se :D Nemas na koji fon preci sa 6p. Osim HTC11 koji je jos uvek prilicno skup.
Svideo mi se ovaj OP5 na papiru, strasan hardver plus softver. Ali ovako neke gluposti u izradi ne bi mogao da podnesem... Valjda ce ispraviti u budućnosti te greske.
 
Nije ni blizu problem kao što su ga ishajpovali. 50% ljudi ni ne kapira da je prisutan.
 
Taman sam hteo da krenem u pohod na ovaj fon, iscitao temu na preskok i smorio se :D Nemas na koji fon preci sa 6p. Osim HTC11 koji je jos uvek prilicno skup.
Svideo mi se ovaj OP5 na papiru, strasan hardver plus softver. Ali ovako neke gluposti u izradi ne bi mogao da podnesem... Valjda ce ispraviti u budućnosti te greske.
V30 :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
moze na pp gde ima kod nas da se kupi fon? hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno