Šta je novo?

Huawei P10 lite

Brat, ja cenim tvoj rad i pratim to što radiš, ali ipak je bolje sačekati to zvanično, čim je beta verzija nije kompletna, msm ok i ja sam na neka druga polja van telefona sličan tebi :) al ja msm da nije to nista slučajno te nekom zadnji apdejt davno stigao a neko tel na prvi, rekoh vec mojem burazeru tri stigla za 2 sata
 
Meni je Emui 8 evidentno bolji, a o prednjoj kameri i da ne govorim. Lepse ikonice, meni,,cak je barem meni i baterija bolja. Eto vratio se na Emui 5 iz radoznalosti. Uradicu cak i tutorijal jer ljudi odmah traze rezervnu varijantu i sumnju. Ovaj beta ili zvanicni b321 kako god je bolji od bilo kojs verzije na Emui 5, moje misljenje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
+1

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Brat, ja cenim tvoj rad i pratim to što radiš, ali ipak je bolje sačekati to zvanično, čim je beta verzija nije kompletna, msm ok i ja sam na neka druga polja van telefona sličan tebi :) al ja msm da nije to nista slučajno te nekom zadnji apdejt davno stigao a neko tel na prvi, rekoh vec mojem burazeru tri stigla za 2 sata
Ne znamo jos dal je beta jer neki problem ja nisam primetio. Do duse i beta Emui 5 na p9l je bio bolji od zvanicnog. Mozda postoji problem kod nekih aplikacija. Ali iskrsno meni zvanicni Emui 8 na p10 plus ima vise vecih bugova nego ovaj na p10 lite. Kontrast na landscape modu video gubi kontrast, tapatalk, me zeza i sl. Znaci ozbiljniji bugovi, a zvanicni update. Tako da.... Ko ne zeli da ceka moze Hwota, a kome je to nebitno u zivotu onda moze da ceka Ota.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jedini bug primećen , Huawei email app par puta se desi da traži verifikaciju, uđeš opet kucaš šifru... Kroz par sati opet... Onda instaliram neku tamo treću app i rešen problem. Gmail mi ne leži, a nekako sam od ranije navikao na Huawei app...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jedini bug primećen , Huawei email app par puta se desi da traži verifikaciju, uđeš opet kucaš šifru... Kroz par sati opet... Onda instaliram neku tamo treću app i rešen problem. Gmail mi ne leži, a nekako sam od ranije navikao na Huawei app...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Ja ubacim drugi email kroz gmail jer ima opcija. Tako da kroz gmail ide standardni googlov a jedan na drugom domenu sa pop3 protokolom i sinhronixuje trenutno.. Ta stock email app mene je zezala ranije i sa sinhronizacijom pa to po pravilu odmah dizejblujem.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Znaci sada je HWota8 beskoristan?

Sent from my MediaPad 7 Youth 2 using Tapatalk
Ovde u skripti treba da koriguje. Ostalo mu od obicnog HWota. Generalno moze i ovaj Hwota8 samo iz imena fajlova za recovery nocheck obrises 8.
a8a55b6ab57da45b68c873bbf36058cc.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ma idu meni 3 mejla, sve radi ok dok ne izbaci to... ali eto na random izbaci nekad tek uveče a nekad i odmah ujutru, i treba samo da se odradi verifikacija na klik i nista više... Al džaba dok to ne kliknem mejlovi ne stižu... Ostale aplikacije ok rade sa par akaunta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@Alexxx1,hvala puno.Interesuje me koju od one dve opcije treba izabrati na HWota8 prilikom pokretanja.Predpotavljm da je ona druga.Ako se ona izabere,dali ima neke veze ako su fajlovi na SD kartici ili u kompu?I ja iz ciste radoznalosti hocu da se vratim na EMUI 5.EMUI 8 je itekako bolji.Evo ja pogasio neke stvari i baterija se normalizovala.A ovi sto cekaju,kako kazu zvanicnu verziju,sta misle da ce dobiti.Pa to je to.I malo me buni sto kada proverim bootloader preko cmd-a,pokazuje da je otkljucan,a u fastboot pokazuje relocked.
 
Poslednja izmena:
@Alexxx1,hvala puno.Interesuje me koju od one dve opcije treba izabrati na HWota8 prilikom pokretanja.Predpotavljm da je ona druga.Ako se ona izabere,dali ima neke veze ako su fajlovi na SD kartici ili u kompu?I ja iz ciste radoznalosti hocu da se vratim na EMUI 5.EMUI 8 je itekako bolji.Evo ja pogasio neke stvari i baterija se normalizovala.A ovi sto cekaju,kako kazu zvanicnu verziju,sta misle da ce dobiti.Pa to je to.I malo me buni sto kada proverim bootloader preko cmd-a,pokazuje da je otkljucan,a u fastboot pokazuje relocked.
Prvo moras na racunaru da nabacis u folder Update ona tri fajla, bilo koji emui 5, najbolje b198. Onda kliknes na repack da ih spakuje kako treba i onda te iste zipovane nabacis na SD karticu u folder HWota. A onda u folderu Recovery obrisi 8 iz naziva revovery8 i recovery28, znaci bez 8. I onda pokrenes update.bat preskocis prvi korak jer si ih vec repakovao i ostalo vec znas. Kad zavrsi moze da se desi bootloop. Ako upadne u bootloop drzi power volime up dok ne udje u recovery urafi factory reset i to je to. Ako je otkljucan bootlosder udari servisni jer na b198 mozes i to je to. Srecno

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isključi telefon i poveži ga kablom sa računarom. Onda pritisni i drži vol - dok ne uđe u fastboot mode... i piše ti tu dal je zaključan... Locked / unlocked... Nema relocked na ekranu telefona...
Ili ovako... Poveže se kablom tel, uključi se USB debugging i ode se u multi tool na računaru... bootloader odeljak i klikne se lock status...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada sam ubacio ona 3 fajla u folder update i pokrenuo repack izbaci error Unsupported archive file.Mada kako sam procitao na XDA,pise da program odradi sam repack.
 
Kada pokrenem repack kao administrator onda odradi kako treba,ali se imena fajlova ne menjaju.Onda pokrenem updte.bat i izaberem opciju 1.Izbaci error,ali se imena promene.Dali je repack uradjen ili nije.A i ovaj na XDA,objasnio,da skoro svako brikuje telefon.
 
@huebert ,kada udjem u fastboot mode,pise relocked.
 
Totalno sam sada zbunjen i blokiran.Nemam vise pojma sta dalje :) Samo da uspem da vratim ovo cudo na EMUI 5 i sto pre da ga se otarasim.
 
Dacu ti ja 100eur za taj sa osmicom :D

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kada sam ubacio ona 3 fajla u folder update i pokrenuo repack izbaci error Unsupported archive file.Mada kako sam procitao na XDA,pise da program odradi sam repack.
Stavi komplet Hwota folder recimo na C u downloads sekciji. Nemoj direktno na C jer se i meni to javilo tako. Prebacih sve u drugi foldsr da nije direktno na C i gle radi

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada pokrenem repack kao administrator onda odradi kako treba,ali se imena fajlova ne menjaju.Onda pokrenem updte.bat i izaberem opciju 1.Izbaci error,ali se imena promene.Dali je repack uradjen ili nije.A i ovaj na XDA,objasnio,da skoro svako brikuje telefon.
Imena se ne menjaju to sam rucno uradis. Kad repakuje on ne menja nista u nazivima nego zapakuje taj meta.inf folder. Neke stvari moras logikom....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@Alexxx1,kada kao administrator otvorim repack.bat,pokaze odmah Done,ali se imena fajlova ne promene.Znaci li to da repack OK i da ja mogu sam da promenim imena?
 
@Alexxx1,kada kao administrator otvorim repack.bat,pokaze odmah Done,ali se imena fajlova ne promene.Znaci li to da repack OK i da ja mogu sam da promenim imena?
Kad pokrenes repack treba nekih 3, 4 minuts da odradi sva tri fajla i ispise done i to je to.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ma nece nikako.Promenio folder na C i opet error.A kao administrator,izbaci odmah Done.
 
Poslednja izmena:
Dal se isplati prelazak sa P10 Lite na mate 10 lite?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da,sve isto.Samo nema onog kvadrativa ispred sa stikliranim.Izbaci error.Unsupported archive type.Ne znam sta se desava.Dali je do Windows-a.Uopste se kao kod tebe ne pojavljuje scanning.
 
Poslednja izmena:
Da,sve isto.Samo nema onog kvadrativa ispred sa stikliranim.Izbaci error.Unsupported archive type.Ne znam sta se desava.Dali je do Windows-a.
Skini neki portable 7z i stavi u taj folder. Zeza te 7z exe. Ali generalno kazem raspakuj sve u downloads ili neki folder koji nije administator nesto public i sl proradice.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
jel moze za ss c432 metodom hwota8 da se vrati na nougat i koji rom uzeti?
 
Skinuo 7 zip portable i nece.Probao sve zive foldere na C i dalje error.
 
Uspeo sam.Instalirao istu verziju 7Z kao ova u HWota.Sve ok,ali kod mene nije trajalo 3-4 min,vec nekih 10-15 sekundi.Valjda je to,to :d
@huebert,zeleno.
 
Nazad
Vrh Dno