Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Nisam upoznat sa električnim biciklima, ovo je budzevina koliko ja vidim. Smatram da bicikl sa verovatno tourney delovima kakav god da je ne vredi 800+ eura

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
A šta je tu najbolji odnos cena-kvalitet. Gradski bike.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Najbolji odnos cena kvalitet je da kupis kvalitetan polovan bicikl, sa kvalitetnim delovima i potom oteras kod onog lika sto od obicnog bajsa pravi elektricne, dobices jako kvalitetan bajs, za dosta manje pare nego sto bi bajs tog kvaliteta kostao u radnji. My 2cents
 
sto je opet budzevina, zar nije lakse da se kupi kvalitetan polovan ebike?
 
sto je opet budzevina, zar nije lakse da se kupi kvalitetan polovan ebike?

Što opet ostavlja problem zamene baterije, koliko je izvodljivo.

Pravim paralelu sa ugradnjom plina u polovan auto, kupiti sa fabrički ugrađenim plinom ili uzeti benzinac pa dodatno ugraditi, uvek sam za drugu opciju jer ma koliko prvi jeste fabrički taj nije uziman da se vozi nedeljom do pijace nego da se arči. Drugo, u Srbiji ne postoji ovlašćeni/neovlašćeni serviser plinskih instalacija koji zna da održava fabrički plin, svi peru ruke i teraju da se promeni na sistem koji oni "prodaju".

Tako i sa biciklima, uzeti dobar polovan i uraditi konverziju po želji, snaga i domet, lako, povoljnije i održivo.
 
Pa zar nije prica da je asistencija preko zadnjeg tocka osetno losija naspram motora ugradjenog na mestu srednjeg pogona, da je pogon u zadnjem vise nalik voznji motora sa dodavanjem i oduzimanjem gasa, dok je u srednjem prirodniji, prosto vozenje bicikle ali uz lako okretanje?


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Može neko da ugradi Bosch CX Perfirmance motor na običan bajs? i da na kraju gotov budžen bajs izađe povoljnije od polovnog fabričkog?
 
naravno da ne
 
Ima bafang mid drive motor ok karakteristika za naknadnu ugradnju, retko ko ih ima jer je jednostavnije staviti hub motor.
Gledajuci cene polovnih kompletnih, ako se obrati paznja pri izboru delova, moze da bude jeftinije prepraviti neki bajs nego kupovati gotov. Postoji jos jedan faktor, ljudi vec voze ono sto im odgovara i ne zele da menjaju bicikl vec da olaksaju sebi iz ovog ili onog razloga, tako da je konverzija u tom slucaju bolja opcija. Npr moj bajs ne postoji kao pedelec, samo kao e-bike i nemoguce ga je nabaviti sa ove strane atlantika, i opet nije to to vec samo slican bajs... Konverzija se namece kao jedino smisleno resenje.

Sa druge strane apsolutno razumem argument za gotov proizvod. Manje cimanja, podrska proizvodjaca kakva-takva, i uglavnom veca efikasnost na manjim brzinama. Na primer za MTB mnogo vise ima smisla neki ugradjeni mid drive motor nego naknadna prepravka (ako se ne vozi po drumu, naravno).
 

Samo se pre toga preseliš u US da bi mogao da dobiješ te cene...
Taj isti motor je 119.79$ + 107.37$ za šiping + DHL špedicija kod nas + 32% carina i pdv = oko 350$ ukupno (za motor).
Bateriju nema šanse da naručiš od preko, moraš ovde da uzmeš, sa 20 novih samsung ćelija to je oko 100€ ako sam radiš pak ili (predpostavljam) oko 150€ ako naručiš gotov pak, možda i više kad se uključi elektronika za bateriju.
Sa dodatnim sitnim troškovima recimo oko 550$ plus neki bajs kao osnova, recimo 250€, ma nek bude 250$ da ne mešamo valute i eto te na 800$!
Kad si došao do 800 dodaš ješ 200-300 i kupiš gotov fabrički bajs sa kvalitetnim Bosch motorem, jedino što u DIY verziji znaš da si koristio nove kvalitetne ćelije za bateri pak a ovde ne znaš šta dobijaš, to je jedini drav back.
 
Problem sa poštom sa Alija neće večno trajati, polako će se vraćati u normalu. Ovo je stavljeno kao primer, po meni su baterije najveći problem pa ovakva gotova rešenja od drugih uređaja mogu da budu interesantna.
 
Baterije se repariraju, nije nauka zameniti celije. Ima ljudi koji to rade jako dugo kod nas.

Tapatalk from Poco loco
 
Kad si došao do 800 dodaš ješ 200-300 i kupiš gotov fabrički bajs sa kvalitetnim Bosch motorem, jedino što u DIY verziji znaš da si koristio nove kvalitetne ćelije za bateri pak a ovde ne znaš šta dobijaš, to je jedini drav back.

Slažem se da treba uzimati fabrički spakovan električni bajs sa Bosch, Yamaha ili Brose middle motorom. A što se tiče Bosch-a, oni tvrde da kapacitet njihove baterija posle 500 ciklusa punjenja ne sme da bude manji od 80%. Kao kada se kupuje polovan auto i ide se prvo kod majstora da ga pogleda, tako i električni bicikl treba prvo odvesti na dijagnostiku gde će se sve lepo videti u kakvom je stanju baterija i da li u sistemu postoji neka greška.
 
Koga zanima ima xiaomi 1s i essential na velikoj akciji na zvanicnom domacem sajtu.
Bojim se jedino da su dali akciju jer imaju dojavu kakav ce zakon biti pa brze bolje prodaju jer ce biti rigorozan
Al ne mora da znaci
 
Poslednja izmena:
Kakav rigorozan zakon?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kakav rigorozan zakon?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Pa znas da treba da donesu zakon iliti propise za trotinete?
Rekli su da ce do kraja 2020 ali eto prelilo se u 2021
Spominjano je brzina do 8kmh gde se krecu pesaci, moguca obavezna kaciga, obavezna registracija, moguce osiguranje, zabranjeno kolovozom.....
Il ti to nije dovoljno da se dignu ruke od trotineta?
 
Poslednja izmena:
 
Pa znas da treba da donesu zakon iliti propise za trotinete?
Rekli su da ce do kraja 2020 ali eto prelilo se u 2021
Spominjano je brzina do 8kmh gde se krecu pesaci, moguca obavezna kaciga, obavezna registracija, moguce osiguranje, zabranjeno kolovozom.....
Il ti to nije dovoljno da se dignu ruke od trotineta?
Licno mislim da od toga nema nista.
od svega toga oni mogu samo odrediti kuda se moraju kretati trotineti, i niko tu nece mocu da kontrolise brzinu.
 
moze radar :D
 
Baš su veliki popusti.
1s model je svakako bolji izbor.
 
Baš su veliki popusti.
1s model je svakako bolji izbor.

Svakako. Meni je sumnjivo jer su novi modeli koji su izasli pre nekoliko meseci na tolikom popustu. Kazem, mozda znaju nesto sto mi ne znamo. Tj. nece imati kome da prodaju kad dodje nov zakon pa ajde da se rese zaliha
Mozda gresim, vreme ce pokazati. Ja preskacem ovaj put.........sacekacu prolece
 
Potrebna mala pomoć.
Mislim da je verovatnoća da se na ovom forumu nađe neko ko će ima ovo što mi treba najveća upravo u ovoj temi :)

Dakle, treba mi tester za DC brašles motor sa hall senzorima, motor ima 3 žice za napajanje i 5 žica za senzore. 24-36V
Treba mi za pozajmiti/iznajmiti samo da proverim neke motore da ne bi džaba kupovao kontroler.

Thanks
 
Slažem se da treba uzimati fabrički spakovan električni bajs sa Bosch, Yamaha ili Brose middle motorom. A što se tiče Bosch-a, oni tvrde da kapacitet njihove baterija posle 500 ciklusa punjenja ne sme da bude manji od 80%. Kao kada se kupuje polovan auto i ide se prvo kod majstora da ga pogleda, tako i električni bicikl treba prvo odvesti na dijagnostiku gde će se sve lepo videti u kakvom je stanju baterija i da li u sistemu postoji neka greška.
500 ciklusa????? Ja imam bajs oko godinu dana i mozda sam 20 puta punio bateriju. Prešao oko 1500 km. Razmisli kad predjes sa jednim punjenjem oko 100 km, koliko treba vremena da prodje da punis 500 puta. Cx motor imam, pp 500 bateriju
 
500 ciklusa????? Ja imam bajs oko godinu dana i mozda sam 20 puta punio bateriju. Prešao oko 1500 km. Razmisli kad predjes sa jednim punjenjem oko 100 km, koliko treba vremena da prodje da punis 500 puta. Cx motor imam, pp 500 bateriju

Polako prijatelju. Svašta pričaš ovde bez ikakvih dokaza. Krajem avgusta si ovde napisao da si "hakovao" bicikl i išao sa njim 80km/h što je apsolutno neizvodljivo. Nisi me demantovao i stavio najobičniji brzinomer, snimio i postavio snimak koliko zaista ideš brzo. I dalje tvrdim da električni bicikl sa Bosch CX motorom ne može da ide preko 65km/h posle svih modifikacija. Naravno, pričam o ravnom putu, ne o nizbrdici. Isto tako odgovorno tvrdim da ne možeš da pređeš 100km sa jednom punom 500Wh baterijom kada ti je bicikl "hakovan" kao što si ti uradio. Ti si izmestio zadnji senzor sa svog mesta i sada se motor ne isključuje na 25km/h, već radi uvek kada vrtiš pedale. A kada motor puno radi, puno se i troši baterija. Čak i na najmanjoj asistenciji ovako "hakovan" bicikl ne može da pređe famoznih 100km.
 
Nazad
Vrh Dno