Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

10-15km,zar to nije malo mnogo za trotinet? Recimo od Mirijeva do KCS ima oko 7 km koliko mi se čini.. Sad kad bi išao trotinetom morao bih da idem kroz ulice J. Radaković i D. Srejovića opšte poznate da nemaju trotoar, pune su rupa i imaju delove sa klizištima. Onda silazim na Bogosloviju odakle do Vuka ima ok trotoar sa stazom ali je ispresecan pariranim kolima. Od Vuka do Slavija kako se snađem, trotoari su onako srednja žalost i od Slavije do KCS je manje više ok ali opet... realno bih crkao da tako idem svaki dan dva puta dnevno trotinetom..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Za tu rutu je bolji bicikl, jer tu imas i dosta tramvajskih sina, a i 7km nije neke kilometraza, to obicnim biciklom prodjes za 20min.

Trotinet je vise za neke lepo uredjene trotoare, a i oni nemaju spustene prelaze.
 
Za tu rutu je bolji bicikl, jer tu imas i dosta tramvajskih sina, a i 7km nije neke kilometraza, to obicnim biciklom prodjes za 20min.

Trotinet je vise za neke lepo uredjene trotoare, a i oni nemaju spustene prelaze.

Bukvalno...zato kažem da mu je ograničena upotreba.Ali ima potencijala u lepo uređenim gradovima i pametna je opcija za onu priču kuća-fabrika-subvencije bez kola itd...
 
7km za 20 min po gradu? 21kmh, ja se dobro iznojim za taj prosek na mauntin bajku [emoji1]
 
А не, бакара је мислио на обичан а пошто је он маратонац па још има друмаша, ништа чудно. ;)
 
Meni se svidja ta spravica ali u Irskoj gubi smisao, osim ako ne naprave neki sa krovom. :p
 
Brate kupuj, vari krovove, malo moduj i prodavaj uz adekvatnu (skromnu) zaradu [emoji56]
Meni 10% zbog ideje [emoji1787]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa iznojis se kad ne vozis, da vozis svaki dan ne bi ni primetio tih 7km.
Sto se kaze usao bi u trening, ove na elektroncima bi samo obilazio :)

Čovek je napisao po gradu, što će reći možda je mislio na 21 kmh sa sve stajanjem na semaforima, što nikako nije malo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da nemam kondiciju, nemam ali van kolovoza (na bici stazama po Novom Beogradu, ravno ali ipak ne po kolovozu, pešaci, autobuske stanice) i sa stajanjem na semaforima ako ne mogu da pređem bezbedno, 20 prosečno sa MB je ful gas.
Gledam recimo u Omladinskih Brigada, pored mene, na kolovozu (ja na trotoaru) vozi lik brzinku, laganijom vožnjom mi beži. Stižem ga na pravcima ali mi na raskrsnicama pobegne.
 
Poslednja izmena:
Već sam pisao:

Za Xiaomi M365:


Ajd da kažemo da punjač ima efikasnost 75% i da su duplo manje deklarisali potrošnju. To izađe oko 3kWh na 100km.

Za privatna lica u plavoj zoni to izađe 27din u višoj tarifi ili oko 7din u nižoj tarifi na 100km.

U praksi to znači da ga svako 3 veče ostavim na punjaču kad krenem da spavam, unutru je pun i to mi je dosta za 3 dana, nisam ga punio na poslu, a i da ga punim, niko mi ništa ne bi rekao.

Za fabriku, da napune 100 trotineta odjednom to je oko 30 kWh (pod pretpostavkom da je svih 100 kom skroz prazno,što nikad neće biti slučaj).
Veliki potrošači ugovaraju cene struje i biraju najpovoljnije, ali nađoh negde podatak da je cena struje za neku firmu u BG bila oko 8.5 evrocenti za kWh.
Svih 100 trotineta da se napune taj dan fabriku neće ukupno koštati više od 300 dinara što se tiče računa za struju.

Njih 100 da svakog radnog dana pune trotinet, to bi mesečno koštalo koliko i mesečni zakup jednog parking mesta po centru BG ili na NBG.
Nije poenta samo koliko će potrošiti struje 100 trotineta. Svaka korporacija koja drži do sebe i prati zakonske propise, neće dozvoliti da se u krug fabrike unosi potencijalna opasnost od expozije, neatestiran uređaj, plus neće dozvoliti da ga ubadaš u utičnice gde ti hoćeš a tek ako postoji neka proizvodnja i opasne materije.
Safety mere i predostrožnosti koje se donose zbog zaštite radnika, opreme i okoline su vrlo rigorozne.
Sad zamisli da neko unese trotinet kao sa navedenog snimka koji je explodirao!? Koga zanima koja je baterija, dal je pokvaren i slično. Šteta od takve expozije može izazvati ogromne materijale gubitke, ljudske i da ne spominjemo.
Setite se samo kako je Imlek goreo zbog jedne loše žice!
Dakle, čak i ako radnici izdejstvuju pristanak neke fabrike za unos i dopunu trotinet, ako ništa ono barem zbog ekologije, ogromnu svotu novca će izdvojiti ta fabrika da obezbedi sve uslove za bezbedno odlaganje i punjenje. Pod uslovom da ta manje ne prestane za dve godine.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije poenta samo koliko će potrošiti struje 100 trotineta. Svaka korporacija koja drži do sebe i prati zakonske propise, neće dozvoliti da se u krug fabrike unosi potencijalna opasnost od expozije, neatestiran uređaj, plus neće dozvoliti da ga ubadaš u utičnice gde ti hoćeš a tek ako postoji neka proizvodnja i opasne materije.
Safety mere i predostrožnosti koje se donose zbog zaštite radnika, opreme i okoline su vrlo rigorozne.
Sad zamisli da neko unese trotinet kao sa navedenog snimka koji je explodirao!? Koga zanima koja je baterija, dal je pokvaren i slično. Šteta od takve expozije može izazvati ogromne materijale gubitke, ljudske i da ne spominjemo.
Setite se samo kako je Imlek goreo zbog jedne loše žice!
Dakle, čak i ako radnici izdejstvuju pristanak neke fabrike za unos i dopunu trotinet, ako ništa ono barem zbog ekologije, ogromnu svotu novca će izdvojiti ta fabrika da obezbedi sve uslove za bezbedno odlaganje i punjenje. Pod uslovom da ta manje ne prestane za dve godine.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

izvini ali ne znam gde si ti radio ..... ali ocito su mesta za izbegavanje....

kako mislis ne atestiran uredjaj ? svaki uredjaj koj se kupi kod nas uz fiskalni racun morao je da prodje atest ....

"ogromna svota novca za deo parkinga koj ce imati prikljucke za punjenje" ? jel si ozbiljan ? ako se ne bavis projektovanjem objekata molio bih te da zaobidjes komentarisanje necega u sta se ne razumes, smesna je to cifra za ozbiljne kompanije a verovatno dobijaju poene za LEED standard ako imaju mesto za punjenje EL prevoznih sredstava, tako da ce oberucke prihvatiti to. Jedini problem kod nas su uzasne ulice i trotoari.

Takodje vidim da neki ovde porede automobil i trotinet, ocito su neki od vas preskocili fixiku i u osnovnoj i u srednjoj skoli, fakultete da ne pominjem, ako vam je auto koj ide 30kmph isto sto i trotinet koj se krece istom brzinom, bolje ne komentarisite.

Kao sto ne postoji dozvola za voznju bicikla, nece nikad postojati ni za trotinet, ako nam je to potrebno kao drustvu bolje svi da se masovno obesimo ....


Ima neko iskustva sa ovim https://www.ringsport.rs/elektricni-trotinet/p-2199 ? Vidim da ima jaci motor od Xiaomi 365.

deluje kao rebrandirani Xiaomi ....bar koliko ja vidim skoro su identicni
 
@smarac
Nisam radio već i dalje radim i firma, tj fabrika je možda i jedna od vodećih u Srbiji. Naravno inostrana i vode računa o svemu. Ovde nije reč o projektu samo za parking i odlaganje, tj pravljenju parkinga! Nisam to ni napisao.
Svako može da uradi projekat i napravi mesto za odlaganje!
Vrlo sam upućen u Health and Safety I izlaganjima rizicima koji su nepotrebni a mogu dovesti do potencijalnih opasnosti čak i velikih razmera.
Možda ne bi bilo loše da manje omalovažavaš i potcenjuješ učesnike ove teme.

BTW, onog momenta kad se pokaže da su trotineti na el pogon budućnost a ne trenutni hipsteraj koji će proći za godinu dve, tada se može pričati o kompleksnijim stvarima.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne obracaj paznju, nije vredno...

TuturuTu on RN7
 
...BTW, onog momenta kad se pokaže da su trotineti na el pogon budućnost a ne trenutni hipsteraj koji će proći za godinu dve, tada se može pričati o kompleksnijim stvarima.

Slazem se u potpunosti sa poslednjom recenicom. Treba videti u kom pravcu ce se ovo sa el. trotinetima odvijati bar kod nas.
 
Potrebna pomoc pri kupovini novog e-bajsa. Nasao sam ovaj:
https://www.bikester.co.uk/ortler-bergen-400-e-trekking-bike-black-901020.html
Na ovu cenu ide i 15% popusta na kasi.

Ono sto mi je potpuno nejasno je menjac. "Shimano Acera 8-speed shift". Ne vidim bilo kakve rucke za menjanje brzina na volanu. Ubih se trazeci po internetu i nista ne mogu da nadjem o ovome. Da li neko zna o cemu se ovde radi, kakvi su ovo menjaci i kako funkcionisu? Na norveskoj verziji ih zovu "automatic gearbox" ali mi je to jako sumnjivo...
 
Automatski menjač na dugme... Bukvalno kako piše tako i radi, imaš položaj grip ručice i njega pomeraš ili sam menja brzine u određenoj brzini vožnje.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Automatski menjač na dugme... Bukvalno kako piše tako i radi, imaš položaj grip ručice i njega pomeraš ili sam menja brzine u određenoj brzini vožnje.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Kako bre sam menja brzine u voznji?
 
Potrebna pomoc pri kupovini novog e-bajsa. Nasao sam ovaj:
https://www.bikester.co.uk/ortler-bergen-400-e-trekking-bike-black-901020.html
Na ovu cenu ide i 15% popusta na kasi.

Ono sto mi je potpuno nejasno je menjac. "Shimano Acera 8-speed shift". Ne vidim bilo kakve rucke za menjanje brzina na volanu. Ubih se trazeci po internetu i nista ne mogu da nadjem o ovome. Da li neko zna o cemu se ovde radi, kakvi su ovo menjaci i kako funkcionisu? Na norveskoj verziji ih zovu "automatic gearbox" ali mi je to jako sumnjivo...

Koliko sa slike vidim, prednji menjac nema, ali zadnji ima, a vidi se na kormanu da ide i sajla do menjaca, ja bih rekao da je to klasican acera zadnji menjac sa 8 brzina.
Prednji nema, na njemu je motor, nikakvu automatiku ne vidim.
 
^^
Ta skalamerija nikakve veze nema sa ovom acerom
 
Dobro, dakle ja mogu da ocekujem da ce ovo samo da promeni u manju brzinu kad krene neka uzbrdica? A istovremeno mogu i manuelno da menjam? Pa to je onda dobitna kombinacija i kupujem ovo.
 
Ma kakvi, taj Bajs ima manuelni menjač ne znam gde si našao to da ima automatski

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravo koleginica na poslu unela Xiaomi trotinet...isporučen sa praznom baterijom [emoji4] trenutno je na punjaču. Biće malo testova...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Heheheh paa sad...Ali ipak neee hvala, srećno sam oženjen a i na poslu se ne igra. Sa druge strane, koleginica od dvadeset i kusur godina, obezbeđena u svakom smislu, ne mora da zavisi ni od koga...kako naši kažu "useljiva" :D
 
Nazad
Vrh Dno