Šta je novo?

Srpska slova u mysql bazi

shone83

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2015
Poruke
49
Poena
54
Na primer, ovako mi prikazuje: Vladimira Rolovića umesto vladimira Rolovića...

ukoliko pre inserta upisem:
Kod:
mysqli_set_charset($con,"utf8");

onda mi u bazi pokazuje sve kako treba ali u aplikaciji ne, tamo pise Vladimira Rolovi?a umesto Vladimira Rolovića...

podesio sam utf8_unicode_ci i <meta charset="utf-8"> i probao sam gomilu tutorijala ali bez uspeha...
 
Najlaksi metod,otvori phpmyadmin, selektuj bazu,idi na operations i pod 'Collation' obezeli `utf8_general_ci`. To je to, mozes i pri kreiranju baze da podesis da ti to bude default.
 
Pa napisao sam da sam to i uradio, ali i dalje isto prikazuje...?
 
Koji charset je u generisanom HTMLu? Da li je

Kod:
<head>
  <meta charset="UTF-8">
</head>
 
Najlaksi metod,otvori phpmyadmin, selektuj bazu,idi na operations i pod 'Collation' obezeli `utf8_general_ci`. To je to, mozes i pri kreiranju baze da podesis da ti to bude default.

Collation je za sortiranje podataka i bolje je koristiti `utf8_unicode_ci` za ispravno sortiranje.


@shone83
  1. Da li si postavio UTF8 charset `mysqli_set_charset($con,"utf8");` pre upisa podatka u bazu i opet pre čitanja istog?
  2. Da nemaš charset podešen u headeru? On će imati veći prioritet od charset-a u meta tagu.
  3. Da li koristiš neki CMS?
 
Collation je za sortiranje podataka i bolje je koristiti `utf8_unicode_ci` za ispravno sortiranje.


@shone83
  1. Da li si postavio UTF8 charset `mysqli_set_charset($con,"utf8");` pre upisa podatka u bazu i opet pre čitanja istog?
  2. Da nemaš charset podešen u headeru? On će imati veći prioritet od charset-a u meta tagu.
  3. Da li koristiš neki CMS?

Bravo Igore, ja sam postavljao samo pre upisa, ali ne i pre citanja istog :lupko: Hvala puno ;)
Charset u deaheru mi je utf-8 a koristim neki bootstrap admin template...

Da li postoji neko resenje da mi `mysqli_set_charset($con,"utf8");` stoji negde u headeru da ne bi morao pre svakog upisa i citanja da ga pisem?
 
Nazad
Vrh Dno