Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Evo za Nesu :)

ASUS GTX 1080 Ti Strix OC SLI

Ne vredi ni kod mene, CPU postaje usko grlo. To je sto je, sto sam dobio.

2n04i7s.png


vo8pco.jpg
 
Poslednja izmena:
@PCBeast: čekaj, nabavio si 2 x GTX 1080 Ti...apsolutni overkill :D

Ali svaka čast za entizijazam :)
 
Ako se igra 2160p lii 1440p 144Hz, nije overkill, ali ce doci na svoje mesto sa 8700k

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
@ DAS

Znas mene da ja volim SLI :D

Treba druze monitor da uzmem, ili 4k ili 2K a stanje na trzistu je bas bez veze.
HDR monitori nikako da izadju. Na kraju cu uzeti Predator.

Zvanicna masina je 2x Asus OC Strix GTX 1080 Ti i Zotac Extreme GTX 1080 Ti. Nju cu ostaviti za ovaj 6600k dok
cekam 8700k koga isto tako nema.

P.S. Ima tu jos gomila nekih kartica, ne smem da pisem ovde, mada imas rezultate, kacio sam povremeno :D

Od entuzijazma se izgleda necu nikad izleciti :p
 
Cuj, pa to je osnovna skola.

Ja sam tebe samo malo zezao posto si mi "zadao" domaci, rekoh da ti pokazem da sam ti score vec skinuo i to sa dve GTX 1080. ;)
I treba da menjas platformu, zakacio si se za taj old timer pa ne pustas :D

Za ove zveri pitanje je da li je dovoljan i 7900X ali 8700k ce svakako da posluzi za ono sto meni treba. ;)
 
Ako se igra 2160p lii 1440p 144Hz, nije overkill, ali ce doci na svoje mesto sa 8700k

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Mnogi ljudi greše kada je u pitanju igranje na G-Sync / FreeSync 144/165Hz monitorima. U ovim situacijama ne treba ciljati ~150 fps-a već ispod toga. Sve preko 144-165 fps-a i gubiš sync. Na 144hz treba gledati kao na gornju granicu raspona frejmova po sekundi. To je ujedino i najveća prednost G-Sync-a u odnosu na FreeSync, ta granica je šira pa duže vremena ostaješ u sync-u što je i cilj.
Recimo na ovom mom Predatoru 'dozvoljeni' raspon frejmova je 30-165 što je odlično. Međutim, kada sam igrao Little Nightmares primetim da G-Sync ne radi svoj posao..zašto? hz zakucan u 144, dakle fps je 144+
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, nije mozda vezano za temu,
pošto sam uzeo nov monitor PG279Q,
da li da Vsync bude uključen ili ne? Kakvo setovanje namestiti?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@DAS

Pa da, valjda to svi kapiraju ili ne? Cemu sluzi G-Sync ako ces da probijes opseg?
Zato i treba limitirati na osvezenje monitora i uzivas kao covek.
 
Netacno, treba limitirati na 1 fps ispod opsega da bi g-sync bio aktivan. Ako je fps 144 radi obican v-sync, a to znaci da je input lag veci.
 
Netacno, treba limitirati na 1 fps ispod opsega da bi g-sync bio aktivan. Ako je fps 144 radi obican v-sync, a to znaci da je input lag veci.
Kako mislis da limitiras fps na 143 npr?
 
Kapiram da i nVidia ima nesto slicno kao sto ima AMD sa framerate target-om.
 
Nazalost nema, ja koristim RivaTuner. Moze da se koristi i nvidia inspector.
 
Netacno, treba limitirati na 1 fps ispod opsega da bi g-sync bio aktivan. Ako je fps 144 radi obican v-sync, a to znaci da je input lag veci.

To što si napisao je urbana zabluda. Neće nikako taj vsync što se aktivira na 144 uticati na input lag na monitorima koji imaju gsync. Input lag je direktno povezan sa fps-om, veći fps manji input lag, a što se tiče vsync-a problem je jedino kod klasičnih monitora, jer se kod njih povećeva input lag ako fps ne može da isprati refresh rate vsync-a, kod gsync monitora to nije problem jer se ispod refresh rate-a pali gsync.

Jedino nije poželjno da fps ode preko refresh-a monitora, zato su i profili u drajverima uglavnom podešeni da se vsync pali na granici.
 
Poslednja izmena:
To što si napisao je urbana zabluda. Neće nikako taj vsync što se aktivira na 144 uticati na input lag na monitorima koji imaju gsync. Input lag je direktno povezan sa fps-om, veći fps manji input lag, a što se tiče vsync-a problem je jedino kod klasičnih monitora, jer se kod njih povećeva input lag ako fps ne može da isprati refresh rate vsync-a, kod gsync monitora to nije problem jer se ispod refresh rate-a pali gsync.

Jedino nije poželjno da fps ode preko refresh-a monitora, zato su i profili u drajverima uglavnom podešeni da se vsync pali na granici.



Edit: Imas tabelu na 14:50 ako te mrzi da gledas ceo video.
 
Poslednja izmena:
CS:GO jednostavno nije pravi reprezent jer je source oduvek imao problema na relaciji sa vsync inplementacijama (input lag drastično veći nego što je to slučaj sa drugim endžinima), a nažalost svi koriste CS:GO kada iznose ovakve zaključke. CS:GO,kao i sve ostale source igre jednostavno oduvek imaju te probleme i uvek je jedino fps_max radio valjan posao. I PES je imao sličnih problema do prelaska na FOX engine.
 
Poslednja izmena:
Malo sam testirao domete jedne GTX 1080 Ti Strix OC koja mi je sada u kucistu.
Obzirom da igram Wolfenstein II tu sam probao mada rekao bih da igra nije preterano zahtevna pa su i clock-ovi jaci zbog toga.
Na vodi ce to sigurno biti stabilnije i bolje. Inace Asus je hladan i tih, fantasticna karta.

Wolfenstein  The New Colossus.jpg
 
Najbolje 1080Ti by Gamer's Nexus:
 
Poslednja izmena:
Nema Msi lighting Z karte?Interesantno....Umesto toga Gaming x karta Duke karta i Msi armor koje su po svim testovima gore od Msi lighting karte lepo....Ili ju je zaboravio ili je covek namerno izbacio.

Za ove ostale slazem se da su dobre dodao bih samo Gainward Phoenix 1080ti sasvim pristojna karta bolja sigurno nego Msi gaming x.
 
Poslednja izmena:
Pa ako cemo vec da pricamo o kartama za takvom vrstom hladjenja nema ni Asus Rog Poseidon...:)Ali slazem se dobra je ta karta ocigledno u klipu nema karti sa vodenim hladjenjem verovatno ih je namerno izostavio.
 
Nema Msi lighting Z karte?Interesantno....Umesto toga Gaming x karta Duke karta i Msi armor koje su po svim testovima gore od Msi lighting karte lepo....Ili ju je zaboravio ili je covek namerno izbacio.

Za ove ostale slazem se da su dobre dodao bih samo Gainward Phoenix 1080ti sasvim pristojna karta bolja sigurno nego Msi gaming x.

Uzasno veliki broj otkaza imaju te Gainward karte, tako da su dobre samo na papiru :)
Naravno Strix izdominirao po hladjenju i kvalitetu PCB-a.
 
Poslednja izmena:
Meni taj benchmark iz nekog razloga varira nevidjeno.
 
Vise puta sam izvrteo. Uglavnom kako sam podizao clock-ove tako je rastao i score.
Jedino sto je benchmark video procesor na def a bio je na 4.9 Ghz.
Inace nisam napisao da se radi o Asus Strix OC kartici.
Gotovo identicno mi se ponasa kao GTX 1080 Strix OC.
Iste frekvencije za GPU, i memorija + 200 Mhz.
 
Poslednja izmena:
Znam samo za 1080ti, ne znam za ostale.
 
Mozda za 1080ti, definitivno ne za 1080 i 1070, Phoenix modeli u samom vrhu ponude.
 
Nazad
Vrh Dno