Šta je novo?

AMD Ryzen 7

@dakula74
Ne budi smesan, test je veoma realan, sad sto se tebi ne svidja rezultat i svoje frustracije prenosis putem trolovanja to je licno tvoj problem
U cemu je test realan??? Sto ga nije uporedio sa recimo 6950? Drugo nemoj da prozivas i vredjas , niti trolujem niti sam te prozivao!
 
@arcibalde

Pa? Ima velikog uticaja i kod Sky/Kaby.

Sto ga nije uporedio sa recimo 6950?

Zato što gejmeri "bez para" ne uparuju RX480 i 6950X.

Inače, fin klok je postigao 1700 kod bradonje, 3.7GHz...ko ume da ga iskoristi da pravi pare, ne treba da razmišlja, 350e je smešna cena za ovaj CPU.
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovo bull*hit sa Ryzen-optimized RAMom?? Znaci ova G.Skill 3200MHz CL14 sto sam kupio nije optimized?
 
Mi koristili 2933mhz. Razlog sto se tako dobro skalira brzina jeste jer i cache OC ide rame uz rame sa memorijom. Te u isto vreme obe stvari OC-ujes.

@Kenzo
Obican ram ima samo XMP (Intelov), i koristi 2T tajminge. Cela Ryzen platforma koristi 1T iskljucivo.
 
A baš je teško ručno podesiti memoriju. :)
 
Jel ima razlike klokovati isti procesor na x370 i x350 plocama? Msm ako zanemarimo sli ili kross , da li bi bio uskracen za neke mogucnosti sto se tice ovrekloka?
 
"AMD said they're working on Windows drivers that they hope to be released next month. It is said to improve gaming performance specifically."
https://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/amd-ryzen-7-1800x-cpu-review/4/

Ovo mi je bas lijepo cuti i sigurno ce ove R7ce biti bar 15% brze u narednom periodu kad se sve to popegla...
@Erik Ok, u principu nema automatic overclocka vec moram sam rucno podesiti timinge i freq? Sto mi uopste nije tesko.
 
Tako je Kenzo. Mada ni za XMP ti niko ne garantuje da ce raditi svuda, ponekad mora da se cacka VCCSA itd na Intel platformi. Isto tako ce morati i kod AMD-a VDDSOC ako hoces da zatezes tajminge itd.
1T ima dosta nizu latenciju nego 2T, tako da racunaj da ce biti tesko da namestis 3200 CL14, tj teze bez dosta stelovanja napona itd.

@Dakula
Ako nadjes plocu sa istim kvalitetom naponske, istim opcijama u biosu, nece.
 

Znaci, win7 je buducnost! Onaj ko instalira win10 na zenu nije normalan.
Dzabe MS pise kernel za win10, kad win7 moze i bez propisnog kernela da dobije bolje rezultate :D
Prava evolucija operativnog sistema...
 
@Erik Znaci pojeo sam vnogo sa ovim RAMom, bio mi je namjenjen za 7700K... Nista, sacekati i ovaj R5 ili malo nize cijene 7700K i to je to izgleda... Samo ostaje onaj gorak ukus u ustima da cu u 2017oj kupiti quadcore :D (znam da je 7700K ubica u svakom pogledu ali opet...)
 
@Erik Znaci pojeo sam vnogo sa ovim RAMom, bio mi je namjenjen za 7700K... Nista, sacekati i ovaj R5 ili malo nize cijene 7700K i to je to izgleda... Samo ostaje onaj gorak ukus u ustima da cu u 2017oj kupiti quadcore :D (znam da je 7700K ubica u svakom pogledu ali opet...)

Pa stavi ga u oglas i prodaj ga za desetak evra nizu cenu i kupis ram kada se pojavi koji treba.
 
Gde si Vuce.. ovaj Pistaljko...

Za kada je najavjena R5 serija? Ako ima tacan datum?
 
I ja sam kupio memoriju prije 10tak dana za Ryzen i to 32gb Kingston HX Fury 2666MHz. Da li sam pogrijesio?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Lako je prodati, probaj pa vidi kako ce biti. Trebalo bi da radi 2666Mhz sa rucno podesenim latencijama i eventualno malo napona na VDDSOC ili kako se god zvao taj napon na ploci koju odaberes. Ryzen za sada je malo cupav za saradnju sa stapovima koji koriste Hynix cipove, dok je Samsung ( kao i skoro uvek) mnogo bolji.
 
@Gordan
O da. Kingston je najlosiji ram koji si mogao uzeti za bilo koju platformu.
 
^
Odvajkada! Samo taj krš se uvozi pa narod ne zna za bolje, tj. kupuje ono što se nudi kod nas.
 
Poslednja izmena:
Ne valja generalizovat, sve zavisi ciji cipovi su na tom Kingstonu-u, jedina steta sto se oni bas frljaju sa chipovima
 
Pomenuti G.Skill na 3200 CL14 i npr. ovo je neuporedivo, osim možda po ceni.
 
^
Odvajkada! Samo taj krš se uvozi pa narod ne zna za bolje, tj. kupuje ono što se nudi kod nas.

Znam da kao ram kingston nije najbolji ali da neko kaze da je najlosji to mi zvuci kao glupost, sa proslom porukom nisam hteo da uvredim erika jer je ocigledno da decko vlada znanjem ali njegova izjava mi je delovala malo smesno.

Ali sada prvi put citam da neko napise da je najlosiji.

Inace upravu si za ovo da se kod nas uvoze samo odredjene komponente i to po dosta skupljim cenama dok preko moze da se nabavi mnogo kvalitetnije stvari ali sa ne tako zvucnim imenom.

Pomenuti G.Skill na 3200 CL14 i npr. ovo je neuporedivo, osim možda po ceni.

Dobro mozda ima neke razlike ali ajde mi kazi koja to firma daje 10 godina garancije na ram. Verovarno sve daju ali ajde meni objasni kako to da dva ista seta memorije na isto megaherca hoce u igrama ova kingstonova radito bolje ili losije od te g skill i koliku razliku bi gejmer video razliku u fps-u? Hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne znam za fps, nisam gejmer, pričam o overclock-u. Taj G.Skill 3200 CL14-14-14-34 @1.35V bi trebalo da može na 3733 CL17 ili 3866 CL18 na kaby platformi i to na def naponu.

I boldovano je gejmerima sasvim dovoljno. Bolje je nego 16-18-18-38 @1.35V kod Kingston kita za iste pare.
 
Ovaj ryzen su trebali da "zavrshe" i izdaju jedno 6 meseci kasnije....biosi...memorije...windows 10 .....driveri....problemi sa odredjenim programima/igrama...
Sa chime ovo normalno radi?
 
Sve ce to da se ispegla vrlo ubrzo, platforma je dobra.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Od kada je to kingston najlosiji ram i po kom osnovu i dokazu taku glupost iznosis?

Neki link za taku izjavu.

Od kada je izasao DDR4 birali su najkrs cipove. Na ddr3 jos i djene djene, DDR2 su bili super. Ali DDR4 za sada imaju najgore module.
1) Svi koji koriste samsung B-Die (G.skill, limited edicija HoF, limited edicija Corsair Dominator Platinum noviji)
2) Svi koji koriste samsung E-Die
3)-9) prazna mesta
10) Avexir
11) Po mom misljenju Microni D9
12) Hynix AFR koji mahom i ide u kignston.


Po osnovu i dokazu da od 100 top rekorda za ram, 95 drzi samsung ;)
Bez da pominjem licno iskustvo sa doticnima koje je odurno.
 
Inece za sve one koji su se ponadali da ce win7 doneti revoluziju u odnosu na win10, test se ispostavio losim, jer verzija win10 kojom je testirana razlika nije ispravno video realna i SMT jezgra (verovatno nije bio updatovan ili sta vec)
 
Nazad
Vrh Dno