Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Koju vi tastaturu koristite za ovaj telefon,ova fabricka me uzas nervira.Kucam poruku iz 10 puta,svaki put mi spoji reci,ili otkuca pogresno.
 
Koju vi tastaturu koristite za ovaj telefon,ova fabricka me uzas nervira.Kucam poruku iz 10 puta,svaki put mi spoji reci,ili otkuca pogresno.

Gboard :) Nekako mi je najvise legla, pogotovo sto mozes da je sinhronizujes sa nekim od naloga :)
 
Koju vi tastaturu koristite za ovaj telefon,ova fabricka me uzas nervira.Kucam poruku iz 10 puta,svaki put mi spoji reci,ili otkuca pogresno.
Ja sam instalirao Xperia keyboard. Po meni savršena, ne može "legalno" da je nadjes na google play ali ako pronadjes apk na netu i instaliraš ga radiće ti bez ikakvih problema
 
Koju vi tastaturu koristite za ovaj telefon,ova fabricka me uzas nervira.Kucam poruku iz 10 puta,svaki put mi spoji reci,ili otkuca pogresno.

SwiftKey Keyboard...

Kad se navikneš, radi jako dobro. Ali, radi dobro samo kada kuckaš gramtički i rečnički pravilno. Kuckanje u slengu i šatro ide jako loše.
 
Kod mene od poslednjeg update stoji zaglavljena ikonica za lokaciju non stop. Kad restartujem telefon neko vreme je nema i onda se ponovo pojavi, baš je iritantno. Koliko sam istraživao izgleda je problem u androidu jer bug postoji i na pikselima...
 
I kod mene stoji zaglavljeno...
 
Moze da se iskljuci, podesavanja-prikaz-sistemske ikone - lokacija !
 
Ja recimo imam bag sa Facebook aplikacijom. Od prvog dana mi stoji na ikonici broj jedan, kao da imam neko obaveštenje...
 
^ Idi u settings -> aplications, nađi Facebook. Prvo zaustavi aplikaciju, te onda ubriši keš i podatke. Izađi iz tih podešavanja, te pokreni Facebook ponovo.
Moraćeš ponovo da se loguješ, ali trebalo bi da reši te fantomske notifikacije.
 
Zna li neko da li postoji bolja camera app od ove stock na soniju, da ima bolji post-procesing?
 
Nesto mi je jelo bateriju na XZ Premium, i evo danas prelomio da uradim Factory Reset. Nisam ga radio ne secam se, cak mislim i kad je 8.0 izasao da nisam uradio factory reset.

U svakom slucaju baterija radi extra sad, nema draina dok je telefon u sleep modu.
 
I mene zeza nesto baterija posle zadnjeg update..Pre mi bilo 6+sot sad je ispod 5 juce bilo 4 i nesto..Uradio sam factory reset ali nije se nesto poravilo.
 
Ok lupio sam..Evo vec sam 3 sot a ostalo mi je 65% baterije..Posle zadnjeg update uradio sam factory i trebalo mu je jedno celo praznjenje i punjenje da sve legne kako treba,sad je ponovo baterija kako treba.

Nego htedoh da pitam kako da sredim nesto,pre kad uradim factory aplikacije koje sam imao pocnu same da se skidaju sa marketa i inastaliraju..Sad moram da idem na market i rucno da ih trazim,sta sam to zezno pa nece opet da to radi?
 
Al bukvalno, nikad nikad manje curenja i detalja, a i specke su vise pretpostavke na osnovu dostupnih informacija i tehnologija. Teaser je takodje jako "skrt".
Ali po svemu moglo bi se zakljuciti da ce Sony ovaj put imat HIT za razliku od npr. Z5 ili "X" serije koje je su ajde recimo donekle bili fail-ovi.
 
Ma u specifikacije i softver ne sumnjam, i XZP/XZ1/c su i dalje odlicni ali mislim da postoje sanse da failuju na polju dizajna i da na taj nacin izgube i ovu manju grupu korisnika. Npr. ako skroz batale prepoznatljiv, ozbiljan industrijski dizajn i predju na genericki dizajn ''zaobljenih sapuna''.

Nemam nista protiv ni da vrate ''ARC'' dizajn uz smanjenje bezela ali bi bilo ocajno da neki xperia uredjaj lici na nekakav hibrid S3 samsunga i ajfona 6 samo sa 75-80% s-t-b, jednostavno sony uredjaj na prvi pogled mora odaje utisak da se radi upravo o sony proizvodu a ne o nekom generickom androidu koji se dobro prodaje za 150$ na AE-u.
 
Poslednja izmena:
Tebi je XZ Premium FAIL? Najbolji telefon u generaciji? OK, Samsung dobija poene za ekran ali SVE OSTALO je na strani XZ-a ali sve. Plus je meni i dizajn bolji. Najbrzi, najbolji telefon na trzistu i dan-danas.

Ocito nisi procitao sta sam napisao, lijepo pise "X" serija, nigdje ne pise XZ Premium, taj X na koji ja mislim je poslije Z5 a prije XZ modela, poslije su izasli XZs, XZ Premium i XZ1.
X je izasao jos pocetkom 2016e.
https://m.gsmarena.com/sony_xperia_x-7948.php
 
Izvinjavam se onda, ali nisi bio dovoljno precizan, napisao si "X serija", to je kod Sony-a 6 meseci razmaka.. To je OK, bili su tek prosecni, slazem se.
 
Samo X sam stavio pod navodnike. Al dobro nema veze. Nego vise neslaganja imam po necemu drugom sto si napisao, ja bih prednost kod ekrana dao prije XZ Premiumu zbog 4K i HDRa i 16:9 odnosa, dok bi Samsungu dao prednost kod nocnih fotki.
 
Au, nije valjda da ce biti sapuncic, slika XZ2 Compact (kraj Z5 Compact)

Sony-Xperia-XZ2-Compact-Prototype-640x97.jpg

Xperia-plate_3-640x380.png


Spominje se da je prototip i da bi finalna verzija mogla biti drugacija, ali se vidi donja zaobljena poledjina, nesto kao sto i gore pomenuti teaser sugerise.

http://www.xperiablog.net/2018/02/19/xperia-xz2-compact-prototype-makes-an-appearance/#more-47035
 
Poslednja izmena:
E ako stvarno bude ovako, izgubice i ovo malo kupaca koji cene sony dizajn :)
 
Verujem da ce dizajn biti kao sa te slike leak-ovanih dokumenata jer su svi dizajnovi iz tog dokumenta do sada videli svetlost dana, očigledno da je sada taj došao na red, kao što se može i videti sa slike telefona koji stoji pored Z5C, i izgleda krš, bar taj zadnji deo.

Mada sve to ništa nije sugrno i moguće da če telefoni predstavljenji na MWC biti totalno drugačiji, a to ćemo saznati uskoro. :)
 
Poslednja izmena:
Veoma moguce da ce biti jbni sapun kao sa ove druge slike (koncept koji je odavno procureo) i zato sam i napisao da postoji sansa da se pojavi sapun xperia sto je po mom misljenju ocajno. Mislim i na ovaj koncept: https://res.cloudinary.com/gear/image/upload/c_crop,h_508,w_782,x_0,y_0/h_452,w_696/v1512729680/Sony_Xperia_2018_render_2_vcxtbd.jpg

Da vidim LG ili bilo koji drugi smartfon sa takvim dizajnom ne bi mi toliko smetalo ali jednostavno sam navikao na industrijski sony dizajn koji je kroz celu istoriju kompanije veoma retko bio tako sapunolik.

A ovo sa prve slike stvarno deluje uzasno, ili je zamaskiran prototip ili je jednostavno ''fejk'', vidi se da ima dva kamera tastera, jedan sa camera oznakom pored, drugi umesto power dugmeta :d

Sad vidim da XJ kaze da je fejk: That pic is not the new compact, I guarantee it.

2dbd51bf_7e62_462a_996d_62b00015e2d0.png


A ovo je bar sigurno, stizu 2 flagshipa, verovatno XZ2 i XZ2c (kako god da smisle oznake) a novi Premium/Pro stize tek na IFA sto je po mom misljenju promasaj, bolje bi bilo da su ga spremili za MWC a XZ2 i XZ2c za IFA.
Mada, ovo se uklapa u ciklus predstavljanja ''Premium'' modela od 18 meseci, toliko je vremena proslo od Z5P do XZP.
 
Poslednja izmena:
Jako dobrih preporuka je bilo u Z5 temi prethodna 2-3 dana o kupovini telefona, pa bih volio cuti vasa misljenja i o ovom, koristim ponovo svoj stari Z3 (koji je u garanciji servisiran i komplentno zamjenjen oklop, tako da je izvana bukvano nov), jedina mana baterija koja je skroz oslabila, 3 sata SOT-a najvise, tako da ga punim jos jednom u toku dana sigurno. A XA1 ULTRA, cu dati bratu za iste pare za koliko sam ga uzeo (220€), mislio sam skupljati pare za XZ2 ili eventualno XZ2 PREMIUM kad bude, nego pojavila mi se prilika da uzmem XZ PREMIUM za 335€ star 2 mjeseca odnosno jos 22 mjeseca garancije u hrvatskom T comu, sim free, jako me kopa da ga uzmem za tu cijenu ali znam da ga ne bi zadrzao, dugo cekam komletan Sony (odnosno prventveno mislim na konkurentnu kameru po svim paremetrima) a mislim da ce to sa XZ2 serijom doci.
Savjeti???
 
Чекај с тим xzp до понедељка :)
 
Da bas tako, sačekaj da prodju najave da vidiš da se očekuje od sony-ja. Generalno xz premium je odličan uredjaj, kompletan. Radi savršeno brzo i fluidno i sigurno jedan od najbržih uredjaja trenutno na tržištu. Imam ga par meseci i prezadovoljan sam, isto sam sa z3 prešao na xz premium. Mana može da bude low light slikanje koje nije na nivou konkurencije ali i dalje je zadovoljavajuće
 
Nazad
Vrh Dno