Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Strim, koci :) i to su mi recimo i vu + i android box kablom vezani za ruter.
 
Imao sam SoloSE on kao i Zero su fabricki predvidjeni samo za zap, kao sto i sam znas na mnogo imidza cak i ne radi stream ako nema pau, moguce da je to razlog, koliko se secam i kod mene stream na SoloSE je znao da koci ali ne toliko da ne moze da se gleda, ponekad stucne sem pojedinih kanala gde je bas blesavio, probaj promenu imidza ...
 
Poslednja izmena:
Ma nije mi toliko bitno. Pretpostavio sam da moze biti do risivera...
 
Kako da napravim backup pojedinih addon-ova na Androidu?
Imas recimo ares wizard koji radi i backupuje posebne addone ali je problem ako se promeni repo a cesto se menja u poslednje vreme dzabe backup :) mozes da probas " whitelist " ili da uzmes neki build sa onenation ili slicno a oni cesto updateuju..
 
Sta se desava sa vavo.to...izgleda da je prso!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni radi live tv ali koji god kanal da sam probao posle par sekundi koči dok za filmove i serije traže da se uloguješ ili drugim rečima da se plati
 
Glupost, uzeli besplatan softver, stavili piratske linkove i to naplaćuju.
 
Po 1000-ti put da kažem: za gledanje filmova je dovoljan qusar ili elementum. Besplatan i sve ima.
Postoje adoni sa Live tv i VOD-om gdje se redovno ažuriraju filmovi - primjera radi Ruya iptv ili Vader. Problem je što se to plaća :D naravno svemu se može doskočiti pa i tome.
sRzHwMM.png


Za Live-tv je najlakše naći listu i strpati je u PVR simple client ili stalker panel. Sve ostalo što je besplatno je nula, patnja i nikakve koristi kad ti zatreba.
 
Meni je problrm sto nemam dovoljno prostora na boksu za baferovanje, a fleske ne mogu da se koriste da na njima skladisti :(
Moze li to na qusaru ili elementumu da se rijesi?
 
Poslednja izmena:
Koliko znam mozes da izaberes neku kolicinu ram memorije za bufferovanje torrenta i na quasaru i na elementumu
 
Kod instalacije Phoenix Reborn dobijam poruku "Couldn`t connect to network server". Šta da radim?
Davw52tX0AA2UvB.jpg
 
Poslednja izmena:
Quasar nije za android boks uređaje. Suviše je zahtevan da bi nesmetano radio. Na moju veliku žalost, moram tražiti nešto približnog kvaliteta, ali da manje bude zahtevan.
A ako se beelink gt1 ultimate muči, šta rade slabiji boksovi?

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Quasar nije za android boks uređaje. Suviše je zahtevan da bi nesmetano radio. Na moju veliku žalost, moram tražiti nešto približnog kvaliteta, ali da manje bude zahtevan.
A ako se beelink gt1 ultimate muči, šta rade slabiji boksovi?

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
A kako se to "muci"?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kako se to "muci"?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Baguje... Počne film pa zakuje... Neće ništa da radi od komandi.
Probao sa USB-a 4K i 4K@60 FPS i rade bez greške kroz MX plejer.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
To je nešto u poslednje vreme, primetio sam i ja. Ranije je sve radilo super, nikakav problem ali zadnjih par dana moram da baš sačekam da se izbaferuje da bi sve nesmetano radilo.
 
Kada već spominjete beelink GT1 probajte kako Quasar radi na Libreelec-u. To bi trebalo da ga preporodi :)
 
To je nešto u poslednje vreme, primetio sam i ja. Ranije je sve radilo super, nikakav problem ali zadnjih par dana moram da baš sačekam da se izbaferuje da bi sve nesmetano radilo.
Ako je to generalni problem, a ne do android boksa, onda super.
Na čemu gledaš?

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Box, KM8P, S912 proc.

Nisam gledao nista dve nedelje, tada je sasvim ok radilo, kao i obicno. I bas danas nastavim da gledam The Terror, ajde jedna epizoda mi se skinula do kraja jer sam nesto radio u medjuvremenu pa ne racunam, ali kad sam krenuo narednu islo je bez problema prvih 18 minuta, posle staje, pa secka pa opet staje pa se onda sve ukoci i samo me izbaci. A brzina je bila ful sve vreme, 1080p rezolucija kao i kod ostalih serija koje gledam i koje su pre ovog danas radile ok. Ne znam da nije mozda do trekera, ne mogu se setiti sta sam odabrao.
 
Box, KM8P, S912 proc.

Nisam gledao nista dve nedelje, tada je sasvim ok radilo, kao i obicno. I bas danas nastavim da gledam The Terror, ajde jedna epizoda mi se skinula do kraja jer sam nesto radio u medjuvremenu pa ne racunam, ali kad sam krenuo narednu islo je bez problema prvih 18 minuta, posle staje, pa secka pa opet staje pa se onda sve ukoci i samo me izbaci. A brzina je bila ful sve vreme, 1080p rezolucija kao i kod ostalih serija koje gledam i koje su pre ovog danas radile ok. Ne znam da nije mozda do trekera, ne mogu se setiti sta sam odabrao.

Ista priča, samo zakucava u prvih par minuta. Probao sam različite trekere, ali ista stvar.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Od danas imam i problema sa baferovanjem, krene punom brzinom, nekada dodje do 20-30%, nekad i vise, jednom je izbaferovao ceo film i tu brzina padne na 0 ili skoro 0. To vazi za vece fajlove (probao od 5Gb pa navise) dok na onim manjim (cca 2Gb) nemam taj problem. I dzabe sve, stavio sam vecu SD karticu (16Gb) i eksterni Hdd, isto se desava. Velicina bafera 50Mb, probao i manje i vise i isto je. Obrisao sam ceo Kodi, ponovi instal Quasar i Burst i nista se nije promenilo. Videcu neki dan da instaliram Elementum posto je na istu foru ako se do tada Quasar ne unormali. Do tada koristim Soda Player na kompu i kastujem torente na Tv.
 
Sumnjam za Quasar, nije apdejtovan godinu dana i jace. Za sada polazem nade u ovog developera Elementuma da popravi ovaj problem posto i na Elementumu imam identican problem pa je verovatno nesto "iznad" njih.
 
Meni qusar radi standardno dobro - na računaru, valjda nema razlike. Dajte neki primer šta baferuje.
 
Quasar kod mene, ne radi vec neko vreme, samo odjednom stao i to je to. Mene mrzelo bilo sta da sredjujem, brisem, itd. U cemu je fora, pa je stao, nemam pojma.
 
Uzeo sam skoro mxq pro+ i uz njega je stigao Kodi 18 i posle ubacivanja phoenix reborn sam trebao da ubacim f4mtester i nakon instalacije kada sam hteo da pustim neke kanale uvek je izbacivao gresku za f4mtester, izbrisao sam 18ku i ubacio kodi 17 krypton i opet ista situacija, probao sam 5 razlicitih linkova za f4mtester ali opet nece da radi, da li neko zna u cemu je problem?
 
Meni qusar radi standardno dobro - na računaru, valjda nema razlike. Dajte neki primer šta baferuje.
Pa prijatelju, primera je mnogo. Evo nekih: Den of thieves, The greatest showman, The shape of water. Svi su 1080p i u principu preko 5GB. Danas sam odgledao The Snowman isto 1080p ali 2GB sa YTS.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa prijatelju, primera je mnogo. Evo nekih: Den of thieves, The greatest showman, The shape of water. Svi su 1080p i u principu preko 5GB. Danas sam odgledao The Snowman isto 1080p ali 2GB sa YTS.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

Evo vidi, ovaj prvi uzeo
70hjuoW.png

IsVq5Vu.png

Pogledaj u sat za koliko mi je skinuo ovih 13%, brzina konstantna oko 6000-7000

ZuUV4u3.png


Za 20 min skino 2/3 filma od 140 min :smoke: tj 8 GB
mqKsFeN.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno