Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

За те слике глумаца експериментиши са скиновима.
Што се јутјуба тиче, од када имам коди ( још од верзије 12), никада није могла кроз адон већа резолуција од 720р. Зашто? Ко зна.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Znam ja :p A zna i Google ;)

Za rezolucije preko 720p se koristi MPEG DASH. Za koji Kodi treba da koristi inpustream.adaptive (dakle od Kodi v17 pa na dalje :p ). I treba u Youtube addon podešavanjima uključiti DASH podršku.
 
Искрено, није ме било ни брига. Из простог разлога што сам јутјуб гледао или преко браузера на рачунару док сам га имао, или кроз андроид тв апликацију за бокс који сада користим.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Zašto koristite addon za YT pored Youtube aplikacije?!

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pokušao sam da instaliram HBO GO kao addon (boks x96mini) jer jedino tako mogu da izlistam provajdere i izaberem svog kod kojeg imam nalog. Mučio sam se sat vremena i nisam uspeo.
Može li pomoć.
 
Meni nekada samo zaledi YouTube za Android Tv
Koristim beelink GT1 Ultimate
 
Meni je i pored YouTube aplikacije prilagođene za tv i pored obične instalirane na box i dalje najpraktičnije odraditi cast sa telefona...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pokušao sam da instaliram HBO GO kao addon (boks x96mini) jer jedino tako mogu da izlistam provajdere i izaberem svog kod kojeg imam nalog. Mučio sam se sat vremena i nisam uspeo.
Može li pomoć.
Gde je zapelo

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zašto koristite addon za YT pored Youtube aplikacije?!

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Ne koristim je. Nego kada preko elementuma biram neki film, i odem u information, lakse mi samo da kliknem na trailer i vidim da li mi se film dopada neko da izlazim iz kodija, pa opet i trazim taj film preko aplikacije. Mnogo je brze i prostije, vidim da ne moze preko 720p pa mw zanimalo zasto.

Jesi li probao ono sto sam ti napisao gore?
 
Znam ja [emoji14] A zna i Google ;)

Za rezolucije preko 720p se koristi MPEG DASH. Za koji Kodi treba da koristi inpustream.adaptive (dakle od Kodi v17 pa na dalje [emoji14] ). I treba u Youtube addon podešavanjima uključiti DASH podršku.
Mozes li da mi pojasnis sta treba da uradim? Kada udjem u podesavanja ne mogu da ukljucim MPEG DASH, pretpostavljam da treba nesto pre toga da instaliram?
 
Jesam odgovorio sam ti odmah ispod[emoji16]

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Koji protok interneta je dovoljan za gledanje live iptv Srbija kanala? Posto sam probao preko telefona, i neke kanale neće uopšte da mi otvori, a neki mi seckaju? Jel to do brzine interneta, posto je ovo preko telefona, Telenor mreža. Pitam, jer sam poručio mi box, koji bih spojio na kućni net, mada tu bih i filmove gledao, preko add-ona koje navodite. Mada oko toga cu morati malo prelistati temu.
 
Koji protok interneta je dovoljan za gledanje live iptv Srbija kanala? Posto sam probao preko telefona, i neke kanale neće uopšte da mi otvori, a neki mi seckaju? Jel to do brzine interneta, posto je ovo preko telefona, Telenor mreža. Pitam, jer sam poručio mi box, koji bih spojio na kućni net, mada tu bih i filmove gledao, preko add-ona koje navodite. Mada oko toga cu morati malo prelistati temu.

Nije sve u brzini neta. Ako je izvor loš kao u tvom slučaju možeš imati net i 1000 a neće raditi ili će štekati. Za neke normalne potrebe (filmove i hd kanale) 15 Mb je sasvim dovoljno.
 
Ja BiH rekao da je čak i 10 mb dovoljno

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
10 mbit/s је и више него довољно... Али за SD канале.
Шта са FHD каналима који имају битрејт 12, 13, 15 mbit/s? Наравно, ако је листа тј. извор канала лош, џаба ти и 100 mbit/s.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Malo sam cunjao po elgatitovom github support forumu i koliko vidim što se tiče Elementuma i 50+GB potrebna je veza od 150mbit/s. Onda mi nije jasno kako vi puštate 4k sadržaj bez problema na 50mbit/s brzinama. U svakom slučaju ću dodatno da testiram kod ortaka da potvrdimo da li je to u pitanju ili nešto drugo.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pa izračunaj sam?!

50mbit/s zaokruži na 5MB/s (ako si npr. na VDSL-u ili nemaš baš punu brzinu na kablu itd) - puta 60 sekundi = 300MB/min.

Ako film traje 100 minuta = 30GB.

Znači, kroz 50mbit/s internet može film od 50+GB... ali ako je taj film npr. Bertolučijev "XX vek" koji traje 6 i po sati.
 
Šta da izračunam? Ja pričam o savetu čoveka koji je napravio addon da bi trebalo imati brzinu od 150 za 50+ GB sadržaj. Ja vidim brzinu kojom skida i to je oko 4,5 do 4,8Mb/s. Pitanje je zašto dobijam poruku da je too slow i to uvek tu negde oko 3min od početka filma.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Slika elementum settings General, da vidim kako si podesio
I koliki ti je bafer
 
Šta da izračunam? Ja pričam o savetu čoveka koji je napravio addon da bi trebalo imati brzinu od 150 za 50+ GB sadržaj. Ja vidim brzinu kojom skida i to je oko 4,5 do 4,8Mb/s. Pitanje je zašto dobijam poruku da je too slow i to uvek tu negde oko 3min od početka filma.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Ja imam istu brzinu kao ti, mogu da gledam filmove od oko 30GB bez problema, ali samo ako izvor omogucava brzinu skidanja na maksimumu. I meni secka sve preko toga. Tj ne secka, ali posle nekog vremena zakoci. Znaci sa nasom brzinom mozes da gledas 4k, ali ne file-ove vece od 25-30GB.
 
Imam ja vezu i 500Mb/s ali jedina veza koja je tu važna je veza od tebe pa do servera na kome je 50++GB film...
Ako je to sve OK onda naravno moraš imat 1GB lokalnu mrežu i naravno dovoljno jak android plejer....
Ovi kitajski boxići kao i EON boxić sa 2GB RAMa i ne baš osobito jakim procesorom nemaju tu za burek :D
I moj Sony android 9005XE nema za burek zato što *mjau**mjau**mjau**mjau*ni Sony stavlja unutra samo 100Mb mrežnu... a i nema baš puno TV sa 1Gb...
Jednostavno kod filmova od 50++ GB bitna brzina ide i preko 100Mb/s i meni to jedino dobro radi preko HTPCja sa 8GB RAMa, 1050ti grafike i i5 procesora starog 4 godine...
 
Maks je brzina kao što vidiš 5MB/s x 8=tu negde moja brzina 42-46 kako kad.
Tambur slikam kad dođem sa posla.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Imam ja vezu i 500Mb/s ali jedina veza koja je tu važna je veza od tebe pa do servera na kome je 50++GB film...
Ako je to sve OK onda naravno moraš imat 1GB lokalnu mrežu i naravno dovoljno jak android plejer....
Ovi kitajski boxići kao i EON boxić sa 2GB RAMa i ne baš osobito jakim procesorom nemaju tu za burek :D
I moj Sony android 9005XE nema za burek zato što *mjau**mjau**mjau**mjau*ni Sony stavlja unutra samo 100Mb mrežnu... a i nema baš puno TV sa 1Gb...
Jednostavno kod filmova od 50++ GB bitna brzina ide i preko 100Mb/s i meni to jedino dobro radi preko HTPCja sa 8GB RAMa, 1050ti grafike i i5 procesora starog 4 godine...

Kakve veze ima lokalna mreža sa Elementumom i streaming sa torenta?
U pitanju je Shield tako da ne bi trebalo da bude problema.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pa kako da nema, ajde objasni... kako ja znam skoro svi filmovi koje strimam sa RD cached torrent imaju variabilnu bitnu brzinu koja ide i preko 100 a problem može več biti kad ide preko 60 i naviše... i ako sad ti imaš samo 100Mb mrežu kako češ to onda...
A da, ja koristim scrubsv2 addon a ne Elementum... dali elementum prvo skine nešto dolje pa tek onda to pleja...
 
Evo Spider-man ima seedera dosta. I povećao čak buffer ne vredi.
4edbc387574a38751c96810a47b554d4.jpg
13be27139a7f899014caddd00954bc90.jpg
ef87ce8b2772274f816536955006cf35.jpg
00a7ff00281236b3967f3b58039d99b6.jpg
2f0d85c7f3da4aca932ba406bceb86fe.jpg
1bf64b3608f4d6ffbd853c5559a80030.jpg
01107df8ae82334f7cb92fa298d58c89.jpg
65bf0a1777acbb670a7d13db89afa099.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Много зависи и од трекера. Пробао пад анђела у 4К (70 GB) са rarbg и после пола минута пријављује да је брзина репродукције мала. Брзина била око 50 mbit/s.
Потом пробао са rutor исти филм, исти квалитет и радило нормално. Брзина била око 80 mbit/s.
А на rarbg далеко више сидера има.
Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je IPT i trebalo bi da ide full brzina kao kad skidam na kompu. Evo Dark knight.
1adf4860f348c4bf71c33f8e2c0ed1fd.jpg
abb7e560ac44e6796ad479e7d75e3038.jpg
00ed4faf0265917b037745afc47240c8.jpg
97e708de040b7d3ec13b95d86db3ec95.jpg
efdf4b8068e7cd6abfd9721d4c5853b8.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno